Hatsan Herkules

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herculesin molalar hariç pompayla yaklaşık yarım saatte doldurulabileceğini hesapladım. Dediğim gibi molalar hariç ve devamlı aynı tempoda(hiç yorulmadan aynı tempoda hava bastığımızı varsayıyorum, ayrıca 5-7 dakikada bir pompanın dinlenmesi lazım zira kesinlikle oringler yanar). Molaları da hesaba katarsak yaklaşık bir saat toplam pompalama süresi.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• 6.35 bt65' i çok merak ediyorum. İsterse bir tüple 10 atış yapsın ama her atışta ince mehmet 42 gr' yi 850-900 fps' de göndersin.

bt65 6.35 in hava sarfiyatı gücüne bence gayet normal seviyelerde. 190 bardan 100 bara kadar rahatlıkla 20 atış yapabiliyorum. bazen scuba ile bazen de pompa ile dolum yapıyorum mesela hill pompa ile tekrar 190 bar a çıkarmak 5 dakikamı almıyor. 200cc tüp var çünkü dolumu basit.

hercules e gelirsek de ikinci bi tüfek olarak alınıp kullanılabilir ve gayet zevkli olur diye düşünüyorum. tabi bu tüfek için bir de ayrı bi scuba tip bulundurmak lazım 12 litrelik falan. aksi taktirde tek tüfek olarak kullanıldığı zaman çok çileli bi hobi haline gelir diye düşünüyorum ki herkes aşağı yukarı bundan bahsetmiş.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dogant ().

• bt65 6.35 in hava sarfiyatı gücüne bence gayet normal seviyelerde. 190 bardan 100 bara kadar rahatlıkla 20 atış yapabiliyorum. bazen scuba ile bazen de pompa ile dolum yapıyorum mesela hill pompa ile tekrar 190 bar a çıkarmak 5 dakikamı almıyor. 200cc tüp var çünkü dolumu basit.

Bende de bt65 5.5 mm var. Ben de 200-100 bar arası hafif pelletle 18 ağır pelletle 20 atış yapıyorum. 21 değil. 100-200 bar arasını hatsan pompayla 4-5 dakikada dinlenmeden basıyorum. Denemek amaçlı bir kere tüpü 250 bara kadar bastım. Pompa en ufak bir sorun çıkarmadı. Gayet sağlıklıydı.

• 6.35 güzeldir. 180m den fazlaydı demirli bir 4m x 4m işaret dubasının levhasına attım duba üzerinde adam koşturuyor gibi sallanmıştı.
    20m den 3 cm ahşap levhayı delip duvarıda 3 cm delmişti. İşte böyle bişey. Zaten peder silahı görünce kaptı benden. 2 tane engerek öldürdü bt ile

Emir Hocamın taktiklerine bilgi ve tecrübesine ihtiyaç var ki
    Kendisine tavsiyeleri için çok teşekür ederim onun sayesinde bt65 6.35 aldım memnunum ama birde benim bt65 6.35 i bukadar güçlendirebilsem yemede yanında yat olacak

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35
    :thumbup:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Yusufii ().

• yurt dışında pcp ile av serbest olduğundan büyük bir pazar olabilir.bir iki şişe vuruyum birde 50-100 mt grupman yapayım diye bir çuval parayı kaç kişi verebilir? Kullanıcı az olunca ekipmanlarda pahalı oluyor bence birde belkide en önemlisi atış yapılacak arazi sıkıntısı piknikcilerden vs. Fırsat bulursanız uzun mesafe deneyebilirsiniz.mazallah herkülle yada güçlü pcp lerlle aslında güçte önemli değil ya bilinçsizce dikkatsizce yapılan atışlar bu hobiye zarar verir.

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• evet kesinlikle benim gibi her türlü teklife açığım ha bide 120 atış dediysem ilk 40 45 atistan sonra güç düşmesi iyice barizlesiyor 120 atış 800 900 fps arası düşünebilirsin(hafif saçmalarda hn 19 grain gibi)42 grain ince mehmetlerde ne olur varın siz dusunun

bu tüfek ağır pellet içindir , Alparslan hocanın kronosuna göre 42 grain ince mehmet ile 250 barda 886 fps ile başlayıp 120 barda 810 fps atan arasına da 66 atış sığan ve 900 fps üstü hızları da 240-175 bar (900-902 fps) arası 33 atış yapan bir karakter sergiliyor bu silah, maksimum hızı da 926 fps, yani o 33 en güçlü atışta fark 24 fps, bilmem bu tüfeği alırken ne gibi bir performans beklediniz ama güç isteyen arkadaşlar için bu değerler tatmin edicidir diye düşünüyorum, sadece daha önce de belirttiğim gibi regulatör ve güç ayar valfi olsa daha stabil atışlar yapılır, daha hafif pellet ile daha çok atış yapmak isteyenler ya regulatör uygulaması yapacaklar yada bu silahı almayacaklar bu kadar basit.

• bana 6.35 kalibreyi kimse tavsiye etmemişti,hatsan hakkında'da çokça olumsuz yorumlar okudum.tavsiye etmeyenler tüfeğin kullanıcı değildi ve 6.35 e göre pellet bulmakta sıkıntı çekeceğimi falan iddia etmişlerdi. bt65 in videolarını izledim,forumda kullanan arkadaşların yorumlarını okudum ve chairgun dan pelletlerin balistik grafiklerini inceledim, başka tüfek ve kalibrelerle kıyasladım ve sonunda bu tüfek alınır dedim ve aldım.

çok da memnunum bence doğru bir tercih yaptım. kurma kolu biraz sıkıntılı sadece.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• bu tüfek ağır pellet içindir , Alparslan hocanın kronosuna göre 42 grain ince mehmet ile 250 barda 886 fps ile başlayıp 120 barda 810 fps atan arasına da 66 atış sığan ve 900 fps üstü hızları da 240-175 bar (900-902 fps) arası 33 atış yapan bir karakter sergiliyor bu silah, maksimum hızı da 926 fps, yani o 33 en güçlü atışta fark 24 fps, bilmem bu tüfeği alırken ne gibi bir performans beklediniz ama güç isteyen arkadaşlar için bu değerler tatmin edicidir diye düşünüyorum, sadece daha önce de belirttiğim gibi regulatör ve güç ayar valfi olsa daha stabil atışlar yapılır, daha hafif pellet ile daha çok atış yapmak isteyenler ya regulatör uygulaması yapacaklar yada bu silahı almayacaklar bu kadar basit.

tabloya göre 200 bara kadar doldurulsa bu tüfek gayet yeterli. o zaman hava basma işi de çok basitleşmiş olacak.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Bt 65 alan eğer 6.35 kalibre seçerse pellet aramaz. Piyasada 6.35 bt65 için 2-3 çeşit pellet var. Aramasına gerek yok alır kullanır.

• Türkiye'mde böyle bir algı var zaten bu olay devrim arabaların dada yaşandı yeni arabalarda yaşanıyor türkmalında hep kusur arar bizim miletimiz avrupa malını över kendi malını övmez kusursuz bir silah arıyorlar millet sonuçta insan yapımı Allah yapımı deil elbet kurusu olacak çözülmeyecek sorun deil ama ne deyim alanlara hayırlısı olsun...

• Bt 65 alan eğer 6.35 kalibre seçerse pellet aramaz. Piyasada 6.35 bt65 için 2-3 çeşit pellet var. Aramasına gerek yok alır kullanır.

aynen öyle. 3 çeşit pellet gayet yeterli zaten. fazlası da var gerçi ama kullandığın 2-3 çesit oluyor.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Ben bt65 5.5 için sadece iki çeşit pellet kullanabiliyor ve her yerde de yok. H&N barracuda ve JSB exact jumbo monster 25.4 gr. Bu ikisi hariç etekleri kademesiz bullet tarzında ince mehmet te güzel ama piyasada kalmadı. En son aldığım yere gittim onunda elinde kalmamıştı sadece 6.35 42 gr olanlardan vardı.

• Ya arkadaşlar tüfek çok hava tüketiyor hafif pellet kullanamıyorum pompayla nasıl dolar bu falan tartışmaları çok anlamsız bence 100 kusur jouleluk bir tüfegi 20-30 grain arası atabilmek için alindiysa bu baştan yanlış zaten bu tüfek güç tüfeği ağır saçma tüfeği 50-100 metrede şişe kırmak grup yapmaktan daha fazlası için üretilmiş bir tüfek pompayla kaç dakkada nasıl dolar deniyor ben bunu Ferrari Lamborghini alıp bunu nasıl az yaktırırız nasıl gaz takarız demeye benzetirim 2.500 veriyorsan tüfeğe parayı basıp scubani da alıcan çok hava tüketmesi gücünden dolayıdır almadan önce 1000 CC lik tüpüyle kaç atış yapıyor bu diye kimse bakmadı mi arastirmadi mı da aldıktan sonra şaşırmış gibi bu çok hava tüketiyor diyorsunuz adamlar zaten 60 atış yapar demiş o kadar da yapıyor gülü seven dikenine katlanır misali bu bahsedilenler zaten göz önünde bulundurularak alinmaliydi bu kadar güç sever biri yada ihtiyacı olan biriyseydiniz yoksa daha güçsüz hava sarfiyatı daha iyi stabil hafif tüfeklerde vardi yani demek istediğim burda tartışılan dezavantaj olarak bahsedilen şeyleri satın almadan kullanmadan da hepimizin bildiği tahmin ettiği edebildiği bariz gerceklerdi bunları kabul etmeden düşünmeden bilmeden 2500 lira vermek ne kadar doğru bir tercih bunu tartışmak bence daha mantıklı ama tufekte bunların dışında chronysinde sürekli 50-100 fps lik dalgalanmalar vardır tetik her seferinde farklı bir kararda patliyordur kurmada sarjorde sorun vardır pelleti deforme ediyordur isabeti istikrarı kötüdür yüksek güçten dolayı 10 atista oringi patliyordur ne biliyim tasarimsal yanlışları vardır Vs gibi sorunlar varsa bunların tartışılması bence daha mühim konular

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#

• konusmayacktim dayanamadım çok beğendiyseniz satabilrim arkadaşlar hemde hesaplı bir fiyata ama hiç bir talip olmayacak çünkü neden alınacak bir tüfek değil bunu övenlerde biliyor madem iyi bir tüfek ne duruyorsunuz ki(genel konuşuyorum istisnalar kaideyi bozmaz) ciddiyim sıfıra para vermeyin bendeki sadece 3 kete kullanildi ?(

• konusmayacktim dayanamadım çok beğendiyseniz satabilrim arkadaşlar hemde hesaplı bir fiyata ama hiç bir talip olmayacak çünkü neden alınacak bir tüfek değil bunu övenlerde biliyor madem iyi bir tüfek ne duruyorsunuz ki(genel konuşuyorum istisnalar kaideyi bozmaz) ciddiyim sıfıra para vermeyin bendeki sadece 3 kete kullanildi ?(

değerli zagapo hobidaşım burada alınganlık yapılacak durum yok , zaten silah yüksek güç sevenler için üretilmiş ve bizim gibi genel kullanıcı bir kitleye hitap etmiyor,bu senin hatalı tercihin ve bence yanlış bir strateji izliyorsun ,bu silahı ve gücünü seven mutlaka çıkacaktır böyle elindeki silahı kötülemeye devam edersen aldığın fiyatın çok altında bir fiyata satacaksın,yok ben hobidaşlarımı uyarayım diyorsan bunu silahı kötüleryek değil,ne için uygun ne için uygun olmadığını belirtertek yapman gerekiyor, saygılarımla.

• Her tüfeğin sevdiği bir pelet vardır. HPI arkadaşımla aynı tüfeğe sahibiz. HPI arkadaşım BT-65 için pelet tercihi az der uzun zamandır. JSB jumbo monster 25 grainden çok randıman aldım der. İki kutu denemek için aldım Jumbo Monsterden. 25 grain. Benim tüfekte çok kötü iş çıkardı. Gerçekten saçmaladı. İkinci kutuyu geri götürüp JSB jumbo heavy 18 grain ile değiştirdim. Zaten önceden onu kullanıyordum. Aralarında uçurum var resmen benim tüfekte. 25 grain çok saçmaladı, 18 grain ise hep harika iş çıkarttı. Ama bunda şunun etkisi olabilir. HPI arkadaşım tüfeği son güce ayarlamış. Benim BT-65 ise fabrika ayarlarında. O yüzden 18 grain ona hafif gelmiş olabilir. Herkes deneyerek bulacak tüfeğine ve namlusuna uygun peleti. Böyle karışık deneme kitleri var pelet üreticilerinin ama anlamsız pahalı geldi bana bazıları. Benim görüşüm standart BT-65 5,5 mm. için en uygunu JSB jumbo heavy 18 grain. Ama modifikasyonla veya tüfekten tüfeğe, namludan namluya bu değişebilir.

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Ben de bugün 25gr jsb pelleti denedim. her atışta istisnasız kurma kolu takılıyor.şarjör kilidini açınca ancak ileri gidiyor,şarjör kilidin açtım kolu çok hafif çekip ileri ittim ve kilitledim. bu şekilde 2 şarjör atış yaptım. 2 iş oluyor yani şu namluya sürme problemi olmasa bt65 mükemmel bi tüfek diyeceğim.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Her tüfeğin sevdiği bir pelet vardır. HPI arkadaşımla aynı tüfeğe sahibiz. HPI arkadaşım BT-65 için pelet tercihi az der uzun zamandır. JSB jumbo monster 25 grainden çok randıman aldım der. İki kutu denemek için aldım Jumbo Monsterden. 25 grain. Benim tüfekte çok kötü iş çıkardı. Gerçekten saçmaladı. İkinci kutuyu geri götürüp JSB jumbo heavy 18 grain ile değiştirdim. Zaten önceden onu kullanıyordum. Aralarında uçurum var resmen benim tüfekte. 25 grain çok saçmaladı, 18 grain ise hep harika iş çıkarttı. Ama bunda şunun etkisi olabilir. HPI arkadaşım tüfeği son güce ayarlamış. Benim BT-65 ise fabrika ayarlarında. O yüzden 18 grain ona hafif gelmiş olabilir. Herkes deneyerek bulacak tüfeğine ve namlusuna uygun peleti. Böyle karışık deneme kitleri var pelet üreticilerinin ama anlamsız pahalı geldi bana bazıları. Benim görüşüm standart BT-65 5,5 mm. için en uygunu JSB jumbo heavy 18 grain. Ama modifikasyonla veya tüfekten tüfeğe, namludan namluya bu değişebilir.

Ne yazık ki aynı marka ve aynı model tüfeklerde bile namlu kalitesi aynı değil. Hatsanın namluları lw' ler de buna dahil button rifling denilen metodla yiv çekilmektedir. Yivleri çeken bu çakının belli bir kullanım ömrü vardır. Demek istediğim yiv çekilirken yeni takılan bir takımla yiv-set çekilmiş namluyla aynı çakının ömrünün sonuna yaklaştığı zamanda yiv-set çektiği namlunun kalitesi bir olmuyor. Varın siz düşünün yiv-set çekme işleminin ne kadar hassas bir işlem olduğunu.

• benim bt65 e de yaramıyor 18greinden şaşma (regili)

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • Ya arkadaşlar tüfek çok hava tüketiyor hafif pellet kullanamıyorum pompayla nasıl dolar bu falan tartışmaları çok anlamsız bence 100 kusur jouleluk bir tüfegi 20-30 grain arası atabilmek için alindiysa bu baştan yanlış zaten bu tüfek güç tüfeği ağır saçma tüfeği 50-100 metrede şişe kırmak grup yapmaktan daha fazlası için üretilmiş bir tüfek pompayla kaç dakkada nasıl dolar deniyor ben bunu Ferrari Lamborghini alıp bunu nasıl az yaktırırız nasıl gaz takarız demeye benzetirim 2.500 veriyorsan tüfeğe parayı basıp scubani da alıcan çok hava tüketmesi gücünden dolayıdır almadan önce 1000 CC lik tüpüyle kaç atış yapıyor bu diye kimse bakmadı mi arastirmadi mı da aldıktan sonra şaşırmış gibi bu çok hava tüketiyor diyorsunuz adamlar zaten 60 atış yapar demiş o kadar da yapıyor gülü seven dikenine katlanır misali bu bahsedilenler zaten göz önünde bulundurularak alinmaliydi bu kadar güç sever biri yada ihtiyacı olan biriyseydiniz yoksa daha güçsüz hava sarfiyatı daha iyi stabil hafif tüfeklerde vardi yani demek istediğim burda tartışılan dezavantaj olarak bahsedilen şeyleri satın almadan kullanmadan da hepimizin bildiği tahmin ettiği edebildiği bariz gerceklerdi bunları kabul etmeden düşünmeden bilmeden 2500 lira vermek ne kadar doğru bir tercih bunu tartışmak bence daha mantıklı ama tufekte bunların dışında chronysinde sürekli 50-100 fps lik dalgalanmalar vardır tetik her seferinde farklı bir kararda patliyordur kurmada sarjorde sorun vardır pelleti deforme ediyordur isabeti istikrarı kötüdür yüksek güçten dolayı 10 atista oringi patliyordur ne biliyim tasarimsal yanlışları vardır Vs gibi sorunlar varsa bunların tartışılması bence daha mühim konular

değerli zagapo hobidaşım burada alınganlık yapılacak durum yok , zaten silah yüksek güç sevenler için üretilmiş ve bizim gibi genel kullanıcı bir kitleye hitap etmiyor,bu senin hatalı tercihin ve bence yanlış bir strateji izliyorsun ,bu silahı ve gücünü seven mutlaka çıkacaktır böyle elindeki silahı kötülemeye devam edersen aldığın fiyatın çok altında bir fiyata satacaksın,yok ben hobidaşlarımı uyarayım diyorsan bunu silahı kötüleryek değil,ne için uygun ne için uygun olmadığını belirtertek yapman gerekiyor, saygılarımla.

bütün bu gelişmeleri özetleyen iki yazı olmuş.