El Yapımı Hedef Tutucu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Şimdi diyeceksiniz bunu neden yaptın?

Piyasada çok fazla buna benzer ürün var veya evin kilerinde bir dünya boş ayakkabı kutusu var. Fakat benim gibi bisikletle atış yapmaya gidenlerdenseniz, oldukça işinizi görecek bir icat. Çantanızın köşesine rahatlıkla koyabilirsiniz. Öyle matah bir şey değil ama portatif olması, oturaklı ve rijit durması, rüzgardan etkilenmeyecek olması (1,6 kg) oldukça yararlı bir icat yapıyor kendilerini... Karşıdan bakıldığında da saçmanın icat üzerinde çarpabileceği yüzey alanı da olukça az. Aynı zamanda da benim gibi yere uzanarak atış yapanlardansanız, icada takılı hedefin tam orta noktası yerden 270 mm yüksekliğinde. Bu da namlu ekseninizi bipodunuz sayesinde rahatlıkla ayarlayabileceğiniz bir mesafe (Yani benim bipodta öyle). ChairGun veya benzer bir programdaki değerleri daha doğru tutturabilmek için bu çakışmanın gerekli olduğunu biliyorum. Yanılıyor da olabilirim.

Bulunduğunuz yerde lazer kesim yapan bir yere 2 mm galvanizli sacdan çok rahat kestirip büktürebilirsiniz. Aşağıda teknik dökümanlar mevcut. Yapmak isteyenler için her türlü yardımcı olurum.

airgunturk.com/attachment/27032/

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

[Resim Engellendi: http://s13.postimg.org/m6f71n0fb/DSC_0031.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Arasem ().

• bravo elinize sağlık.çok düzgün bi çalışma yapmışsınız. :thumbup:

• Çok güzel olmuş. Pratik olması da cabası. Elinize sağlık.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Hakikaten güzel bir çalışma,imrenerek izledim, bu ufak çapta da olsa bir tasarım ve mühendislik örneği, güzel video ve foto da çabası, tebrik ederim.

• Elinizden böyle şeylerin gelmesi çok hoş.imkanınız olmasıda ayrı bir güzel.başarılar.
    20 cm'ye 20 cm,2 milimlik saca 2 mm L alüminyum çerçeve giydirmiştim.Zamanla saç kalınlığından dolayı eğilmezken çerçeve bayağı bir yamulmuştu.İçerisine elektronik eşyalardan çıkan köpük gibi yumuşak ama plastik bir malzeme var,adını bilmiyorum ondan yerleştirmiştim 1 cm kalınlıkta,hedef kağıdı onun önünde.Pelletler kum gibi olsa bile etrafa sıçramıyor içerisinde kalıyor.Evde sesi de büyük ölçüde emiyor.

• Çalışmalarınızı ve sunum şeklinizi beğeniyoryum. Elinize sağlık...

• Elinizden böyle şeylerin gelmesi çok hoş.imkanınız olmasıda ayrı bir güzel.başarılar.
    20 cm'ye 20 cm,2 milimlik saca 2 mm L alüminyum çerçeve giydirmiştim.Zamanla saç kalınlığından dolayı eğilmezken çerçeve bayağı bir yamulmuştu.İçerisine elektronik eşyalardan çıkan köpük gibi yumuşak ama plastik bir malzeme var,adını bilmiyorum ondan yerleştirmiştim 1 cm kalınlıkta,hedef kağıdı onun önünde.Pelletler kum gibi olsa bile etrafa sıçramıyor içerisinde kalıyor.Evde sesi de büyük ölçüde emiyor.

Teşekkür ederim sağolun. Bu yaptığımda işçilik hiç yok. Sadece kesimden kaynaklanan çapak alma işçiliği var o kadar. Herkes çok rahat yapabilir. Sizin yaptığınız da çok mantıklı olmuş.

Çalışmalarınızı ve sunum şeklinizi beğeniyoryum. Elinize sağlık...

Çok teşekkür ederim.

• Sizin de aklınıza gelen herhangi bir şey olursa yazın, beraber tasarlar yaparız. Eminin beraber düşünerek bir şeyler yaparsak çok daha güzel şeyler çıkar ortaya.

• Ellerinize sağlık. Yine on numara çalışma.

Zoraki HP01 Ultra .177

• Sn Arasem,

Bravo çok güzel çalışma.

Arazide atışa gidenler için hedefi yerden yükseltmek de önemli bir konuya dönüşüyor.
    Şu resimdeki mantıkta , ancak daha sağlam ayağı olan ve biraz daha yüksek olursa daha da güzel olur bir tasarımı da sonraki işlere eklersiniz belki. (İdeal yükseklik 90 cm civarı olabilir) Çoğunluk oturarak masa - tripod üzerinden atış yaptığından bu yükseklik mantıklı gibi.

airgunturk.com/attachment/27065/

Ankara TR

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen aseyhan ().

• Üstad harika olmus ne guzel yapmışsın ,gerçekten harika eline sağlık.

• hocam çok başarılı olmuş tebrik ederim, üretilip satılacak kadar başarılı :)

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık, pratik bir şekilde sökülüp takılabilmesi de ayrı bir güzellik.

AİR ARMS S 510 CARBINE .22 cal. - HAWKE Sidewinder 30 8-32x56

• Bence siz bunlarda bir kaç tane yaptırın ve az karla bizlere satın :))

• Elinize saglik güzel çalışma olmuş kesimleri punc kesimine benziyor bukumunu nasıl yaptınız bakildiginda köşeleri gayet simetrik duruyor

• Bence siz bunlarda bir kaç tane yaptırın ve az karla bizlere satın :))

İşte o karı bile düşünmediğim için bütün dokümanları paylaşıyorum :)

• Elinize saglik güzel çalışma olmuş kesimleri punc kesimine benziyor bukumunu nasıl yaptınız bakildiginda köşeleri gayet simetrik duruyor

Lazer kesim yaptırdım. Abkantta büküm ölçüleri mevcut. Operatörün biraz tecrübesine kalmış bişey. Emimim bütün abkant operatörlerinin yapabileceği bişey.

• Sn Arasem,

Bravo çok güzel çalışma.

Arazide atışa gidenler için hedefi yerden yükseltmek de önemli bir konuya dönüşüyor.
    Şu resimdeki mantıkta , ancak daha sağlam ayağı olan ve biraz daha yüksek olursa daha da güzel olur bir tasarımı da sonraki işlere eklersiniz belki. (İdeal yükseklik 90 cm civarı olabilir) Çoğunluk oturarak masa - tripod üzerinden atış yaptığından bu yükseklik mantıklı gibi.

Hocam ekte dediğinize uygun şekilde biraz değiştirdim. Yerden 950 mm kadar yükseklik oluşuyor. Önceki yaptığıma göre kısa bacaklar biraz daha kapalı. Tekrardan imal ettirmedim ama önceki gibi bütün dosyalar imalata uygun. Bakıldığında cılız gibi duruyor ama bükümler sayesinde oldukça sarsıntısız olacaktır. Bacaklar 850 mm kadar uzunluğa sahip olduğu için ve de 2 mm sacdan dolayı tüfek ağırlığını geçebilir. Hem kısa hem de uzun kullanabilmek için 8 adet daha cıvata bağlama zahmeti oluşuyor.

Olmasına oldu ama ne yalan söyleyeyim çok beğenmedim :)

Ekteki dosyada 3D PDF de mevcut. CAD programı olmasına gerek yok. Adobe Reader 9 üzeri olsun yeter.

airgunturk.com/attachment/27116/

airgunturk.com/attachment/27117/