HPI-Borbayre pazar bulusmasi.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gunlerden pazar :) planladigimiz gibi gunun ilk saatlerinden 9:30'da bir bulusma duzenledik, bulusmanin amaci tanismakti ve cok istedigimiz tufeklerimizi daha yakindan tanimakti lakin uzun cabalarim sonucunda elde olusturdugum bazi emekleri artik sahaya iletmek gerekiyordu sagolsun HPI sinan kardesimin kalitim ve katkilariyla hem yakinen tanistik hemde birbirimizin bir takim eksiklerini giderecek sekilde bayagi isimize yarayan performansimizi da bugunku bulusmada tam anlamiyla ortaya cikardik aslinda kamera arkasi oldukca eforlu bir kesif olarak gunun yarisiyla birlikte dolu dolu gecti cok sukur ki ben beklediklerimi fazlasiyla aldim ve ayni sekilde sinan kardesimde oldukca keyif aldi bu isten acikcasi beklenenler hasil oldu bize :D bu arada sinan kardesimin tufek azili bir bt65 oyle bir aziliki solid 30 grain pelleti 901 fps ile adeta :thumbup: konusturuyor,bugunku atislarimizda ufaktan cay pasta derken hem tufeklerimizi sinadik hemde grupman,tahribat gibi atislarla gunumuzun keyifli anlarina sahit olduk,simdi bu guzel gunden bize kalan tufeklerimizin resimlerini yaptigimiz grupmanlari ve tahribat atislarini gerek resim gerek video olarak sizlerle paylasmak, elimizden geldigi kadariyla paylasmak istedik umarim begenirsiniz,bu karede sahsim adina bugun ve bugunden once katkida bulunan herkese tesekkur ederim tufekler ve performanslari gercekten cok mutlu etti bizleri.Resimler ve videolar geliyor...

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Burak hocam eline, emeğine, yüreğine sağlık. Havanı kullandık hakkını helal et. Ben çok eğlendim. Umarım bundan sonra daha kalabalık bir şekilde toplanırız.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Buda benim puncherin 30 mt'den jsb exact 14,35 grain ile 12fpe gucuyle grupmanlari ,aslinda biraz kaynak sikintisi vardi ki malum tufegimin cok uzun sureden sonra ilk sahaya cikisi ozellikle ,fakat biz yinede elimizden geldigi kadarini yapmaya devam ettik kaynak konusundaki aticiligimizi daha gelistirmek icin atis yastigi gibi suspansiyonel arayislara dusmedik degil :D her iki tufegimizde bipodlu olarak atis yapti ama daha iyileride yapabilir biraz antremandan sonra ^^ Devami geliyor duzenleme asamasindalar ilk firsatta yuklenecekler.

• Hocam toplam 3gb video çekmişiz. Hepsini ayarlayayım sonra yükleyeceğim.

• bu tüfek kundağı namlusu tüpü vs çok derli toplu duruyor. Bu da tüfeğe güzel bir görünüm katmış. Elinize sağlık...

• Daha ne olsun ne güzel vakit geçirmişsiniz :) Allah daim etsin dostluğunuzu diyelim ozaman

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Bu arada yaptığım modlama sonucu Burak hocam şahid H&N rabbit magnum 25 gr pelleti 990 fps ile atıyor benim tüfek. 75-80 joule güç üretiyor net. Ateşli tadında atış oldu. Tüfek tepiyor ve her atıştan sonra kulak çınlatıyor.

• HPI hocam peki kaç atış yapabiliyorsunuz tufekle bu halde?

• HPI hocam peki kaç atış yapabiliyorsunuz tufekle bu halde?

Hocam 200-100 bar arası net 20 atış yapıyorum. 5.5 lw namlu. Yalnız 150-160 bardan sonra atış gücü düşmeye başlıyor.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen HPI ().

• 30 mt'de toplu ignenin topuna bir 5,5 pellet koyduk 3-9×40 durbunde yakinlastirma yapmadan 6./7.atista vurmustum daha dogrusu havanin acik kursunun kamufle olmasindan dolayi biraz secmekte zorlanmistim,sinan hocamdan videolari bekliyoruz :) artik.

• Bu arada 1tl buyuklugunde bir ari musallat oldu bize once sinan hocama sonra :D bana,fakat sinan hocam calisirkene ben arka planda bi şlakk yaptim ona şimdi aklima geldi haberi ;kihhik, yok,ama tuylerim diken oldu igneyi batirsa 112 gelene kadar 1 cay daha icerdim X]#+, herhalde,he bide domuzlar gurulayip duruyodular baya iyiydi bi ara yakinlara geldilerdi ama Azili Bt biraz kukruyodu urktuler patlama sesinden 30 grain solid 900fps kisneyince.

• Bu arada 1tl buyuklugunde bir ari musallat oldu bize once sinan hocama sonra :D bana,fakat sinan hocam calisirkene ben arka planda bi şlakk yaptim ona şimdi aklima geldi haberi ;kihhik, yok,ama tuylerim diken oldu igneyi batirsa 112 gelene kadar 1 cay daha icerdim X]#+, herhalde,he bide domuzlar gurulayip duruyodular baya iyiydi bi ara yakinlara geldilerdi ama Azili Bt biraz kukruyodu urktuler patlama sesinden 30 grain solid 900fps kisneyince.

Abi ya ahahahaha "30 grain solid kisneyince"

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Borbayre hocam modifiye puncher 12fpe ile 30 metreden pelleti vurdu.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen HPI ().

• Abi ya ahahahaha "30 grain solid kisneyince"

:D Cidden bir ara nolur nolmaz diyip urksunler diye Bt'yi kurup 3-4 kez havaya bos patlattim iyi ses vardı ,sonrasında domuzların çıtı cıkmadı,urkup kaçtılar tabi ses tepkisinden,solid gerçekten kisniyor videolarda büyük ihtimal o sesleri duyacaksiniz bir yuklensinde :)

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Borbayre hocamdan inciler

Modifiye 12 fpe' li puncher 70 metrede borbayre hocamın elinde.

• Burak inşallah bir gün geleceğim smile.png Seninle atışa gittiğimiz günü hatırlıyorsundur. O zamandan bu zamana sadece bir kez gidebildim atışa.

Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. - Peyami Safa

Webley Tempest .177, Hatsan AT-P2 .22, Zoraki Ultra .177 & .22, Walther CP88 Competition .177, Sig Sauer P226 .177, Crosman 357 8" .177, Torun Magnum .25, x Sumatra 500 Long .25, x AirArms TX200 Carbine .22, x Diana Mod 46, x Gamo P23 .177, x Gamo PT85 .177, x Crosman 1077 .177, x Umarex Smith & Wesson M&P R8 .177, x Weihrauch HW45 .22

• Evet bugün de güzel bir buluşma tertipledik yani sabah 8:30 horozlar bize 8o hayırdır abi ya ne iş :sleeping: derken aldırmadık açıkcası :D lakin yaz bitiyor içimizde atış hevesi bi başka,hava durumuna 3 gündür bakıyorum sinan kardeşimde öyle ben bazı tahminlerde günün %10'u yağışlıyken bazı tahminlerde çok bulutlu ama yağış yok görüyordum fakat herşey göze alınmıştı,gelelim atış yerimize ulaştık kurulucaz derken kara bulutlar birden çöktü önce hafif saganak sonra siddetli saganak derken arabanın içine sığınmaktansa geçer deyip hadi doğayla barışalım dedik :) ve arazide yemiş ağacının altında yağmurun geçmesini beklesekte artık bulutlar gitmeyince dallarda yağmura dayanamayıp bizi ıslatmaya başlayınca mecburen araca binerek siper aldık ama 10-15 dk sonra hesap etmediğimiz bir yönden bulutlar açılmaya başladı düşündüğümüz yönün tersine ;keyfs; birde baktık ki yaz gelmiş hoş gelmiş,bu arada benim puncher'e plastik dipçiğini takınca grupmanda biraz açılmalar oldu, açıkcası tesviyeli rh kundak iyiymiş bu konuda farkı anladım atıştan sonra,sinan üstadımın domuz kaçıran Bt'si 27 grain ince mehmet saçmayı lw namluyla 930 fps ile göndermenin hazzını vurduğunu tenekeden aldığımız süper ötesi seslerle bizi memnun edince bayağı desarj olduk önce o sonra ben,niye domuz kaçıran? Domuzlar yine geldi bu sefer biraz daha yakınlara belliki tam geçiş yerindeydik çözdüm sanki biraz araştırma yapınca bir kaç geçiş yolu gördüm tabi ağzımızın tadı bozulması diye bt'yi kurup boş olarak arada bir boş ormana yankı yaptırarak korkutmak amaçlı patlatınca herşey tatlıya bağlanmaya başladı, gerçekten olumlu sonuç aldık ürkütme noktasında bu tüfekten :) video çekmedik ama benim bozuk grupmanı ve bizim yakışıklıları yine fotoladık.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().