Aranıza yeni katılan bu acemi kardeşinize yardım lütfen !!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hayırlı cumalar. bu paket lastiğini dürbüne sarıp dampanın içine öyle mi sıkmak gerekiyor. yoksa dampayı silaha takarken mi paket lastiğini kullanmak gerekiyor. örnek görsel sunabilir misiniz.

Hocam fotoğraftaki gibi dampa ile dürbünün temas ettiği yerlere tek kat olacak şekilde sardım ve vidaları ne çok gevşek ne çok sıkı şekilde ayarladım.Malum çok sıkı olursa lastiğin bi anlamı kalmayacak.Tabi zamanla lastikler firar edebiliyo köşelerden :)

airgunturk.com/attachment/31759/

airgunturk.com/attachment/31760/

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Paket lastiği yöntemi ile optima 3-9x32 takılı 2 kutu bitti sayılır.Çok az sola yattı,onuda önemsemiyorum zaten.MOd 125 vortex ile 10 kutu bitirdim ama hala istediğim sakinliğe kavuşmadı.Ayakta atış yapmayı seven biriyim.

• Linkteki dürbünde reticle aydınlatmasıda var bendeki aydınlatmasız.Yusuf abide yok sanırım arayıp sormak lazım.Şuan kullandığım dürbünden başka av bayilerinde mevcut sanırım.Linkte boşluk var orayı silip kopyalayıp bakarsın :)

http://www.hilal av.com.tr/Hawke-HK3022-Sport-HD-3-9x40-AO-Tufek-Durbunu-Mil-Dot,PR-148285.html

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• dampa alternatifi olan paket lastigi yerine, mesela durbunn1 " ise 30mm ayak alinsa, 30mm yi 1" e donusturen bilezikler olcusunde, kaucuk bilezikler olsa, bunula takilsa durbunnayaklara, olmazmimacaba.

• Abi senin verdigin linkteki 283 tl aksu avdaki 413 tl bir reticle aydinlatma 130 tlye mal olur mu? Ve sen kac liraya nerden almistin yazin ben de o durbunu alacagim ayar kacmasin tas gibi olsun baska onerebilecegin durbun varsa bekliyorum.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• rainstorm ben de 30 mm lik ayak alacagim bulasik sungerini kesip durbun ayaklarinin oldugu yere baglayacagim kanaatim dampadan daha etkili olur. Ama anahtarin uzun tarafindan guc alip sonuna kadar olmayacak sekilde sıkmak lazim. Arada cok ufak esneme payini ayarlamak gerek.

• bulaşık süngeri ile olmaz ☺,kalın şamrel lastiği,yada ince gelirse birbirine yapıştırılmış bir kaç kat ancak.
  • dampa alternatifi olan paket lastigi yerine, mesela durbunn1 " ise 30mm ayak alinsa, 30mm yi 1" e donusturen bilezikler olcusunde, kaucuk bilezikler olsa, bunula takilsa durbunnayaklara, olmazmimacaba.

anladığım kadarıyla: paket lastiği dampanın alternatifi değil.. ikisinin de birlikte kullanılması (dampa+lastik) kesin çözüm

• ben kalın şamyel ile yapıyordum taş gibi de oluyordu tavsiye ederim

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Abi senin verdigin linkteki 283 tl aksu avdaki 413 tl bir reticle aydinlatma 130 tlye mal olur mu? Ve sen kac liraya nerden almistin yazin ben de o durbunu alacagim ayar kacmasin tas gibi olsun baska onerebilecegin durbun varsa bekliyorum.

https://www.bilginlerav.com/default.asp?git=9&urun=713

stock ta yokmuş ama şirket yetkilisiyle görüştüm, araştırırım dedi.. hafta içi haber verecek.. eğer bu fiyata temin edebilirse, irtibat bilgilerini paylaşırım burda

• https://www.bilginlerav.com/default.asp?git=9&urun=713
    stock ta yokmuş ama şirket yetkilisiyle görüştüm, araştırırım dedi.. hafta içi haber verecek.. eğer bu fiyata temin edebilirse, irtibat bilgilerini paylaşırım burda

tesekkur ederim abi ancak aklima takilan arada 130 tl var az bir miktar degil bu fiyat farki neden var bir retikil aydinlatma bu kadar etki eder mi? Geri kalan ozellikler ayni ise ışığın bir gereği yok :D

• tesekkur ederim abi ancak aklima takilan arada 130 tl var az bir miktar degil bu fiyat farki neden var bir retikil aydinlatma bu kadar etki eder mi? Geri kalan ozellikler ayni ise ışığın bir gereği yok :D

Yararlılığı tartışılır ancak Şahsi fikrim Ir özelliği öyle çokta önemli bişey değil zorakide 2 ay boyunca kullandığım dürbünde vardı süs için açıyodum ben :) Yanlış hatırlamıyosam haziran 2015te 230tlye almıştım 3022yi yada bu rakama yakın bişeydi.Yanlış anlaşılmasın amacım hawkeyi göklere çıkarmak değil sadece iyiki almışım diyorum.Yinede başka dürbünleride araştırmanı tavsiye ederim başka dürbünleride kullanıp tecrübe edenlerde yardımcı olacaktır mutlaka :)

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

• Yararlılığı tartışılır ancak Şahsi fikrim Ir özelliği öyle çokta önemli bişey değil zorakide 2 ay boyunca kullandığım dürbünde vardı süs için açıyodum ben :) Yanlış hatırlamıyosam haziran 2015te 230tlye almıştım 3022yi yada bu rakama yakın bişeydi.Yanlış anlaşılmasın amacım hawkeyi göklere çıkarmak değil sadece iyiki almışım diyorum.Yinede başka dürbünleride araştırmanı tavsiye ederim başka dürbünleride kullanıp tecrübe edenlerde yardımcı olacaktır mutlaka :)

alternatif olarak aklımda 'browning 3-9x40 AO ' dürbün var.. ayrıca hemen hemen yarı fiyatına.. bu dürbünü kullanan arkadaş var mı? nasıldır acaba

• illuminated reticle faydasını aşağıdaki resimde özetlemişler, Ülkemizdeki av yasağını ve FT hedeflerinin bile renkli killzone ları oldupunu düşünürsek işinize yarayacak bir özellik deil.

airgunturk.com/attachment/31889/

||