Hatsan Yivli Av Tüfeği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu fotoğrafı da Facebook`ta HATSAN TEAM grubunda gördüm ve buraya paylaştım hemen. Yorumlarda Bahtiyar bey kalibre opsiyonu olarak .22lr, 308win, 30.06 kalibreleri olacağı ve kuvvetle muhtemel MKE tarafından yerli kullanıcıya da uygun fiyata satılacagğını belirtmiş.

• İnşallah gerçekleşir bu proje.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Ruhsat ücretleri durumundan dolayı heyecanlanamıyorum malesef ancak kullanıcıları adına gerçekten çok sevindim :)

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• hevesinizi kursağınıza tıkamak istemem ama sevinmeden önce memleketimizdeki ruhsat fiyatları, mermi isthikakı ve fişek adet fiyatı gibi konuları araştırmanızı eğer kafanıza yatıyorsa ondan sonra sevinmeye başlamanızı tavsiye edebilirim :)
    bu tür şeyler tr vatandaşı için lükstür.

• hocam buradaki herkes zaten harç ve ruhsat fiyatlarını biliyordur sevinme olayı kişisel değil ülke için seviniyoruz bunu anlamanız gerekli diye düşünüyorum hem ülkemiz silah konusunda gelişiyor hemde bu silahlar yurtdışına satıldığında ülkemize döviz giriyor ben bunu ilk yazdığımda anlarsınız diye düşünmüştüm yoksa bu tüfekler bizim halkımıza cidden lüks hadi harç bedelini geçtim mermisinin tanesi 8-10 lira gibi bir şey bizi mahveder :)

• hocam buradaki herkes zaten harç ve ruhsat fiyatlarını biliyordur sevinme olayı kişisel değil ülke için seviniyoruz bunu anlamanız gerekli diye düşünüyorum hem ülkemiz silah konusunda gelişiyor hemde bu silahlar yurtdışına satıldığında ülkemize döviz giriyor ben bunu ilk yazdığımda anlarsınız diye düşünmüştüm yoksa bu tüfekler bizim halkımıza cidden lüks hadi harç bedelini geçtim mermisinin tanesi 8-10 lira gibi bir şey bizi mahveder :)

Güzel kardeşim, üretim anlamında bizden çıkıp ahmet'in mehmet'in kullanmadığı kullanmasının neredeyse yasak olduğu bunun yerine hans'ın jonhn'un kullandığı tüfeklere sevinecek adam arıyorsan bence burada zor bulursun çünkü burası atıcılık - hobi üzerine bir forum ve elimizdeki silah kadar atıcılık hobisinde varız. Zira hedeflere döviz fırlatmıyoruz bunu da buradaki herkes biliyordur :)
    Veya havalıdan örnek verirsek; "neden big bore tüfeklerin ülke içinde satışı yasak neden elin yabancısı yerli malımı kullanabiliyor da ülkemde yasak" şeklinde yakarışı belki zilyon sefer duymuşumdur.
    Şimdi bu adamın omuzuna dokunup bu adama "senin kullanman yasak ama ülkeye döviz giriyor" mu demeliyiz ?

Daha iyi Anlamak için bir örnek vereyim; yerli bir firma tarafından kansere çare olan bir ilaç bulunmuş ama içindeki bazı maddeler yüzünden Türkiye'de satışına ilgili mercilerce izin verilmemiş olsun. Ama sadece yurtdışına satılıp döviz getirdiği için buna sevinen kanser hastası vatandaşlar var. Akıl dışı geliyor değil mi ? :)

Şimdi sen umarım benim demek istediğimi Anlamışsındır.
    Bu forum atıcılık üzerine ve burada atıcılar var.
    Eminim ki bu atıcıların büyük bir çoğunluğu yivli tüfek alamadıkları için havalı tüfek kullanıyorlar yoksa yemişim 80 metrede rüzgardan sapar mı hedefi vurur mu diye hesapladığım havalıyı.

Yani konunun özü olarak ben de memlekete döviz girmesine sevinirim ama bu konunun maksadı memlekete döviz girince sevinecek adam aramaksa biz anlatmak istediğini anlamayız, bu yönde anlayışımız KIT bizim.

• Ülkemizde yivli tüfek sahibi yoktur, devletten yivli tüfeği kiralamış insan vardır ! Abartılı tüfek fiyatları ve devletin üstüne koyduğu har(a)çlar ; satın alınıp kullanılmasını neredeyse imkansız kılıyor.

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• sen sevinme madem hocam ben ülkemizin bu yönde gelişmesine seviniyorum kullanmasamda oralarda Türk elinden çıkmış ürün kullanılacak bu beni şahsen mutlu eder bu yönde anlayışım benim KIT değil

• öncelikle Hatsanı kutlarım ülkemiz için güzel ve başarılı bir haber. ancak üikemizde özellikle harç ve vergilerin yüksekliği de malum olumsuz bir durum. bu durumda bu iki konuyuda dile getiren arkadaşlarımı canı gönülden haklı buluyorum. ancak üslup bakımından daha yumuşak dialoglara girelim birbirimizi kırmamıza gerek yok. değerli arkadaşlarım

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Hatsandan önce ATA ARMS yaptı yivli tüfek *TURQUA*. Türk malı diye ütülen biz oluyoruz.

Canik tp9 ülkemizde 2950TL (800$) , usa fiyatı ise 350$ (1290TL).

Samsunda üretilen bu tabanca 10.000 km uzakta usa da neden Türkiye fiyatının yarısından bile ucuza satılıyor...

http://www.mkek.gov.tr/tr/Sila…=29&EnAltKategori=172

https://www.budsgunshop.com/ca…N+TP9V2+9MM+WCSE+BLK+18RD

Günümüz yasalarında ve yönetmeliklerinde böyle bişeye sahip olmak zor. Mermiler pahalı ve yıllık 200 adet alım hakkıyla zaten başlı başına ölü yatırım. He olaki yivli silah almaya karar verdim imkanları zorlar 2000-3000 Dolar arasında satılan CZ550 serisi bir tüfeğe veririm paramı. En azından her daim güvenebilirim...

Ayrıca hatsan ki daha adam gibi çalışan bir otomatik av tüfeği bile yapamamış bir firmadır.

airgunturk.com/attachment/34462/

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen DarKWisH ().

• abi ben marka karşılaştırması yapmadım yanlış anlaşılmamışımdır diye umut ediyorum çünkü ben yivli üretildiğini gördüğümde mutlu oldum ve burda paylaştım konunun buraya geleceğini hiç fark etmemiştim açıkçası konumuzun buraya gelmesi beni üzdü ben sadece kişisel olarak mutluluk duydum ve hobidaşların da haberi olsun diye burada paylaştım başka bir amacım yoktu bu paylaşımda

• Yok kardeşim sana birşey demiyorum. Ama ateşli silahlarla haşırneşir olanlar benim gibi veryansın ediyor farkındaysan. İnsanın zoruna gidiyor kendi ülkesinde üretilen nimetlerden faydalanamaması. 1. Kaliteler yurtdışına giderken hafif kusurlu ürünlerin içpiyasaya verilmesi vs. Bunun gibi birçok örnek verebilirim ama sabah saat 6 ve ben işe gidiyorum :) Dediğim gibi kişisel yada markasal algılanmasın. Benim değindiğim nokta yasalar ve yerli üreticilerin iç piyasaya verdiği değer.

• Dünyadaki diğer tüm ülke vatandaşlarına şimdiden hayırlı olsun.
    Türkiye'de 4000$'lık (16.000₺) ithal tüfeğe 4000₺ vergi kitlersin kimse sesini çıkarmaz ama yerli olan 2000₺'lik yivliye 4000₺ vergi istersen millet uyanır o yüzden bu tüfeği sattırmazlar yada hatsan'a gerekli ayarı verip ederi o kadar etmeyen tüfeği mecburen 4000₺ üzerine sattırırlar.

Hatsan At-44 Long LW .25
    Gamo P900 IGT .177
    Gamo PX-107 .177
    Gamo V-3 .177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen paracord ().

• Kendim sahip olamadıktan sonra neden ülkem gelişiyor diye sevineyim ? ülke gelişiyor ama biz faydalanamadıktan sonra gelişse ne olur ? Mesela ben 30cal hercules alamıyorum ama benim ülkemde üretilen tüfeği biz hariç tüm dünyada satılabiliyor, sizce bunda bir saçmalık yok mu ?

şu an mke de en ucuz yivli 2500$. hatsan eli yüzü düzgün bir yivli yapıp 2000$ altında satarsa alırım,ben şahsen sadece bunun için sevindim inşaalh iç piyasada satılır eğer üretilirse.

turqua da çok adi duruyor maalesef :/

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• Kendim sahip olamadıktan sonra neden ülkem gelişiyor diye sevineyim ? ülke gelişiyor ama biz faydalanamadıktan sonra gelişse ne olur ? Mesela ben 30cal hercules alamıyorum ama benim ülkemde üretilen tüfeği biz hariç tüm dünyada satılabiliyor, sizce bunda bir saçmalık yok mu ?

şu an mke de en ucuz yivli 2500$. hatsan eli yüzü düzgün bir yivli yapıp 2000$ altında satarsa alırım,ben şahsen sadece bunun için sevindim inşaalh iç piyasada satılır eğer üretilirse.

turqua da çok adi duruyor maalesef :/

Hocam bu ne Ata Arms ne de Hatsan ile ilgili bir durum. Devletimizin ön görüsü bu şekilde herkesin malumu yani. Ama ne diyelim devlete boynumuz kıldan ince... Üzülmüyor muyuz? Elbette üzülüyoruz ama elden bişey gelmiyor.

• Aynen öyle tabi ki firmaların suçu yok. 6136 sayılı kanun başta olmak üzere bi çok kanun ve uygulamanın gözden geçirilmesi gerekiyor bu konuda.
    Kimse ses çıkarmazsa uygulamalar aynen devam ediyor. İşte bu noktada firmaların tutumu önemli mesela hatsan bu tüfekleri yurtiçinde satmak için bir talepte bulunsa ve ısrarcı olsa (belki de yapıyordur,bilmiyorum ) zamanla bu kanunlarda düzenleme gelir diye düşünüyorum . Her şey talep doğrultusunda oluyor .

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Canik SFX RIVAL

• yerli yivli var mke sitesinde turkua 3965 tl Ata arms üretimi .

AA S400 MPR FT nikko 10-50*60

PUNCHER PRO 5,5 walter 8-32*50

mauser k98