Bir gamo coyote hikayesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selam,

Bir süre önce elime geçen gamo coyotenin özelliklerinden ve yapısından bahsetmek isterim.Bildiğimiz üzere ispanyol firmasına ait bu ürün her ne kadarda olsa bsa genlerini taşıyor fakat bsa'nın eli değmiş mi bilinmez.

Tüfeğe genel bir bakışta mekanik yönden sağlamlık hissi güzel namlusu güzel av için üretildiğini düşünmekte olduğum bir pcp tüfek.Şahsen mekaniğe ve iç sisteme girince tüfeğe gerçekten hayran kaldım.Dolum bölgesinde içeride konumlandırılmış bir nem alıcısı vardı tüfeğe hep pompa ile hava basılmış ve bu nem tüpe ulaşamamış bir bölgede hapsolduğunu gördüm tüpün içerisi ayna gibiydi halen.

Gelelim tüfeğin hikayesine tüfek elime ulaştığında kundak civataları satıcı bayi tarafından orjinal gücüne ulaştırılmak istenmesi hasebiyle sökülmek istenirken sıyrılmış bir kaç civata,tamirat için gönderilmiş bir bayide dolum tarafının içine sokulmuş metalin tamamen sızdırmaz bölgeyi çoklu bölgeden tahrip etmesiyle oluşan yaralanmalar sonucuyla dolum esnasında ki hava kaçakları,bir kazan dairesinde cezalandırılmış(unutulmuş)nem ve rutubetden alacağı korozyon hesap edilmemiş öylece bir süre uyutulmuş,ahşabı kullanımdan ötürü ciddi şekilde yaralar almış,namlu içerisi çıkış yönünde yaklaşık 7cm kadar yiv set bozukluğu(fabrika hatası yahut metalle müdahale) tüfek keyfe keder eti senin senin kemiği benim diye emanet edilince kullananda teknik bilgide yetersiz olunca bu durum artık gerçekleşmiş ne yazık ki:) her halikarda dağ bayır sürülmüş.

Sağlık olsun dedik bizde hobi aşkıyla kolları sıvadık ve yeniden hayat vermeye çalıştık nacizane,neyseki mekanik iç parçaları çok temizdi,önce sıfır yeni bir ham namlu alıp işlemekle başladık sonrasında meneviş boya işlemleri,bir kaç görsel modifikasyon, tesviyeler,kundak yenilemesi,tüm yedek parçanın elden gözden geçmesi genel temizlik derken ortaya çıkan tüfeğimiz...

Tüm bunlar neticesinde beni çok şaşırtan biy şey tüfeğin regulatorlu gibi istikrarlı stabil atışlar yapıyor olması oldu keşke böyle tüfeğim olsa idi dedirtmedi değil..

Chrono sonuçları;

Başlangıç 220 bar 15,89 grain jsb ile
    862-850-855-849-855-853-850-855-864-844-860-858-866-859-869-866-868-875-873-868-880-873-876-877-878-876-868-872-865-866-866-876-865-
    34 stabil atış yaptı ve 100 barda kaldı bunda sonrası düşüşe geçiyordu.

Mesaj 8 düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Hocam coyote de kullanılan regülatör acaba airsoft regülatörümü acaba? Sanki öyle bir şeyler okumuştum.

• Hocam coyote de kullanılan regülatör acaba airsoft regülatörümü acaba? Sanki öyle bir şeyler okumuştum.

Tamamen yanlış bir bilgi çoğu kişi satıcıların yanlış bilgilendirmesiyle öyle biliyor fakat regulator yok bu tüfeklerde,ama atışları çok stabil bu tüfeği kullanan diğer kullancılardan da isabet konusunda isabetinden çok memnun olduklarını işittim.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Hocam pyramidair'in stesine baktım

• Self-regulated valve diyor bu nasıl bir özellik? Kral pcplerde kullanılan gibi bir sistemmi acaba
  • Hocam grupman da bekleriz. 25-50-100 metre.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Çok güzel bir çalışma olmuş Burak abi :)

eline sağlık

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Çok güzel olmuş. Emegin zayi olmamış, eline saglık.

Hatsan Nova Tactical 5.5mm (0916-20010) + Leupold 6-24x60 Mark4 ;tufey#

Hatsan Mod 75 5.5mm (1113-08182) + Ansar 3-9X50 ;tufey#

Hatsan At-44 Long Qe Bullpup RG SE (0814-20794) + Beileshi 6-24X50 ;tufey#

Kral Puncher Maxi 5.5mm W (15-P1448) + Bushnell 4-12X40 ;tufey#

Kral Puncher Pro 5.5mm (16-P1661) + Leupold 6-24X60 ;tufey#

Zoraki Ultra Hp 01-02 (00138) 4.5mm + Reddot £tabanxalı$

[Resim Engellendi: http://www.imgim.com/npkvwl.png]

• Borbayre hocam yeni bir tüfek keşfetmişsin anlaşılan. Bunu da modlayacak mısın?

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Güzel inceleme, onarım ve bilgilendirme olmuş, elinize sağlık.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• bir ara bi tufegi almakta cok kararsiz kalmistim. Simdi bi hw100 ile basladim. Tabii fiyat olarak bayaa farkli oldu. Aradaki farka deger mi dersiniz hocam ??

Fortis Fortuna Adiuvat

Weihrauch HW100
    Tac Vector 6-25-56

• Aradaki farka değer mi derken tam anlamadım ama genelleme olarak izah edersem yakınımdaki bir bayide eski çıkış fiyatından var olduğunu gördüm 1850 tl civarı bence temiz sorunsuz sıfır tüfeğe değer,232 çalışma basıncı olan çelik tüp gövdesine sahip fena tüfek değil oldukça stabil değerleri var regulatorsuz olduğu halde.Yanlız alacağınız tüfeği iyice kontrol ettirin namlu içi,metal yüzeyi vs sağlam olsun namlusu hoşuma gitti bu tüfeklerin.Yinede elinizde hw tüfek varsa başka maceraya gerek yok derim ama bir yerden sonra dayanamıyor insan o ayrı bir konu.Hw 100'ler iyi tüfektir sağlamdırlar.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• hw100den sonra daystate dusunuyorum zaten :) deger mi derken coyote uygun fiyatliydi hemen hemen uc kati para verdim hw100 sete bu da beni biraz zorladi ama odedik sukur. Buna deger miydi diye sordum

Fortis Fortuna Adiuvat

Weihrauch HW100
    Tac Vector 6-25-56

• hw100den sonra daystate dusunuyorum zaten :) deger mi derken coyote uygun fiyatliydi hemen hemen uc kati para verdim hw100 sete bu da beni biraz zorladi ama odedik sukur. Buna deger miydi diye sordum

Değmiş değmiş elindeki tüfeğin kıymetini bil desem doğru olur çantası vs çok güzel duruyor hw100 sağlam ve isabetli bir tüfek doya doya tadını çıkarın.

• tesekkur ederim henuz bir atisa gidemedim dogru duzgun ayar bile yapamadim ama eve gittigim zaman cikarim kucagima alip seviyorum :)

Fortis Fortuna Adiuvat

Weihrauch HW100
    Tac Vector 6-25-56

• Sa konu biraz eski ama umarım görüp yanıt verebilirsiniz. gamo coyote .22 bendede var . Fabrika verilerinde puramid eitesinde 18.13 ü980 fps atıyo gibi bi değer var .

Ben 16.5 grn pelleti 750-760 fps arası atabiliyoeum çekiç vidasını sonuna kadar sıktığım zaman( mormal mi ? ) , çekiç yayını değiştirirsem hız arrırabilir miyim acaba ?

• Sa konu biraz eski ama umarım görüp yanıt verebilirsiniz. gamo coyote .22 bendede var . Fabrika verilerinde puramid eitesinde 18.13 ü980 fps atıyo gibi bi değer var .

Ben 16.5 grn pelleti 750-760 fps arası atabiliyoeum çekiç vidasını sonuna kadar sıktığım zaman( mormal mi ? ) , çekiç yayını değiştirirsem hız arrırabilir miyim acaba ?

güç arttırmak için metehan arkadaşımızın bir videosu vardı kral marka pcp leri örnek göstererek çektiği.hava deliklerini büyütmek,çekici ağırlaştırıp çekiç yayını sertleştirmek bunlardan 2 siydi sanırım.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight