Co2 Tabanca Konusunda Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaslar yeni üyeyim. Siz değerli arkadaşların deneyimlerinden yararlanmak istiyorum.

Yaklaşık 2 ay önce atıcılığa merak saldım ve internetten kırmalı pellet atan ucuz bir tabanca aldım ancak beklentilerimi karşılamadı. Şimdi yeni bir tabanca almak istiyorum ve beklentilerim şunlardır:

1)Nokta atışı kadar milimetrik olmasa da iyi bir isabet oranı.

2)Çok çok uzun yıllar olmasa dayanıklılık.

3)400tl limit.

Co2 tüplü, revolver tarzı, bilye atan bir tabanca istiyorum ve araştırmalarım sonucu birkaç model buldum. Bulduklarım;

1) Umarex Smith Wesson M&P R8 (390tl)

2) Kwc Smith Wesson (300tl)

Kwc Smith Wesson'ın 3 seçeneği var;

2.5 inç 4 inç 6 inç.

Sizler kadar detaylı bilgi sahibi olmadığından danışmak istedim:

Bu iki tabancadan hangisi daha iyidir?

Kwc'nin mevcut 3 seçeneği arasındaki farklar nelerdir ( isabet, güç vs)

Önceliğim revolver ancak revolver harici co2 bilye atan 400tlye kadar olan tabanca da önerebilirsiniz.

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok minnettâr olurum. Çok teşekkür ederim.

• Official Post

Umarex ürünleri genelde belli bir kaliteye sahip kwc için kullananlar mutlaka yorum yapacaktır sıkıcı gelmez ise zoraki hp01 zoraki ultra modellerinede bakın

• İsabeti ve uzun ömrü silah ne kadar gerçeğine benzemeye başlarsa o kadar da bu ikisinden düşmeler olur.Kendimce görüntü-isabet-dayanıklılık için en optimum seviyeleri söyleyeyim.

Revolver için crosman 357

Gerçeğe benzeyen Co 2 için Walther Cp88 (fiyatı aşırı uçuk)ve Cp99

Gerçeğe benzemeyen için Crosman 2240 ve Benjamin EB 22

Bakacağınız silahlarda blowback olmamasına dikkat edersiniz, daha uzun bir ömür size eklenir.

• Merhaba Pena , co2 tabancalarla olan geçmişimden yararlanarak size bilgi deneyimlerimi aktarmaya çalışıyım. Öncelikle co2 ve bb atan bir tabanca istediğinize göre çoklu ve seri atıs yapmak istiyorsunuz.. öneriler arasındaki zoraki isabetli bir urun olsa da kurması zahmetli.. bunun dışında bb atan bir tabanca ile milimetriği bosverin santimetrik bile bir grup söz konusu değil hedef icin ornek vermek gerekirse 10metrede 3atışta co2 tupunu yada yine 10 metrede ince kutu içecek kutusunu ard arda vurabilirsiniz. Kwc'nin üç ebadının arasında namlu uzunluğunda oluşan namlu çıkış hızı namlu uzadıkça artıyor ancak aralarından 2.5inc i en cok sevmiştim gücü de boyuta oranla bence diger iki daha uzun modelden çok farklı değil, kwc revolverlerde gerçekçiliği arttirmak için tek tek yüklenen ya da hızlı dolum aparatı ile yüklenebilen mermi görünümlü kartuşlar mevcut beni bu konuda kartuşları çıkartıp tekrar doldurup yerlerini dizmek zoraki de dediğim gibi kurulumu meşakkatli olan atış sırasında serili yavaşlatan bir özellik olarak dikkatimi çekti revolverin önünden kartuşları çıkartmadan yükleme yaptım. Smith and Wesson R8 modelini kullanmadım ancak bunların dışında şunları söylemek istiyorum iyi bir havalı tabancanın fiyatının 300-400 TL olması şart değil. Şuan envanterimden bulunan Kwc Makarov Pm44 modelini gözü kapalı tavsiye ederim. Aynı mesafeden elimdeki diğer tabancalarımla yaptığım atış testinde pm44 kendini açık farkla öne koydu sıfır fiyatıda şuan 250tl civarlarında. Bu ürünler yada başka ürünlerle ilgilide sorularınız olursa memnuniyetle cevaplamaya çalışırım.

agt Havalı Hobiler agt

• Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar. Benim hedefim çok yüksek değil maximum 10 metrede atış yapıyorum. Şişe kutu vs. vuracağım Grupman çalışmayacağım. Metal hedef kutum var ev içinde ona atış yapacağım. Zoraki çok iyi ancak ebadı bana büyük geliyor. Daha küçük bir şey istiyorum. Kwc 2.5 inç beni cezbetti ancak isabet güç olarak tereddüt ettiğim için kwc 4 inç modeli bana en yakın. Acaba 10 metrede bu revolver ile isabet sağlayabilir miyim?

mno kwc makarov da revolverdan sonra aklımda olan ilk silah. Çünkü küçük ve fiyatı çok iyi. Ancak bazı takıntılarim var. Bazi tabancalarda tüpü ve magazini yerleştirip direk atış yapiyosun ve insan blowback olmasa da en azından magazini ve tüpü taktığında üst sürgüyü çekip atış yapmak istiyor. Gerçeklik açısından. Acaba makarovda üst sürgü cekiliyor mu ve şarjör bittiğinde sürgü kendini geriye aliyor mu?

• bende bir arkadastan swiss arms p1911 almayi planliyorum ama

Benim icinde dayanıklılık ve uzun mesafede etkili olması onemli mno kardesim o silah hakkında bilginiz varmidir

Silah ikinci el olucak 350 lira

mod 135 qe vorteks Browning 3-9x40 ;avci;

Sarsılmaz Cobra 12ga. pompalı
    Huğlu kooperatif 12ga. Otomatik
    Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Co2 tabanca konusunda yapilacak en güzel tavsiye co2 tabanca almayin demek olur.

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

• Youtubedan izlediğim videolarda millet co2 tabanca ile şişe kırıyor balon patlatıyor vs. ben de bu şekilde eğlenmeyi planlıyorum. Yoksa 30 metreden hedef atışı yapmayacağım. Bu yüzden co2 ye yöneldim.

• Youtubedan izlediğim videolarda millet co2 tabanca ile şişe kırıyor balon patlatıyor vs. ben de bu şekilde eğlenmeyi planlıyorum. Yoksa 30 metreden hedef atışı yapmayacağım. Bu yüzden co2 ye yöneldim.

Bizden daha az harcayarak bu hobiyi yapan milletler var malum. Mühimmat olsun tüp olsun dert etmelerine gerek yok.

Çelik bb atan geri tepmesiz bir tabancayla tüpün kuvvetli olduğu ilk atışlarda kırabilirsiniz tüp azalınca farklı hedefe geçersiniz.ama bu co2 de şekilli olsun, isabetli olsun, güçlü olsun, sekmesin yaralanmayalım; bu dediğimiz elementleri bir tabancada bulmak zor birisinden fedakarlık edip cebe uygun seçim yapmak insani terletiyor ve sorular sormaya zorluyor. Hangisini alırsanız alın bir diğerinde aklınız kalacak. 2. Elleri takip edip maddi zararı aza indirerek merak ettiğiniz tabancaları deneyebilirsiniz. Acele davranmamalı!

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Bizden daha az harcayarak bu hobiyi yapan milletler var malum. Mühimmat olsun tüp olsun dert etmelerine gerek yok.

Çelik bb atan geri tepmesiz bir tabancayla tüpün kuvvetli olduğu ilk atışlarda kırabilirsiniz tüp azalınca farklı hedefe geçersiniz.ama bu co2 de şekilli olsun, isabetli olsun, güçlü olsun, sekmesin yaralanmayalım; bu dediğimiz elementleri bir tabancada bulmak zor birisinden fedakarlık edip cebe uygun seçim yapmak insani terletiyor ve sorular sormaya zorluyor. Hangisini alırsanız alın bir diğerinde aklınız kalacak. 2. Elleri takip edip maddi zararı aza indirerek merak ettiğiniz tabancaları deneyebilirsiniz. Acele davranmamalı!

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Peki siz önerecek olsanız co2 hangisini önerirdiniz?

• Değerli yorumunuz için teşekkürler. Peki siz önerecek olsanız co2 hangisini önerirdiniz?

Kelin ilacı olsa başına sürermiş ?

Blowbackli bir modelle başlamıştım elden çıkardıktan sonra blowbacksiz tactical bir model aldım

zoraki vazgeçilmezim şimdi blowbackli 1911 ve crosman 2240 düşünüyorum.

Birini tipi ve gerçekçiliği için diğerini zoraki gibi kendi çapında efsane olduğu için.

CO2 lerin ne olduğunu beklentileri ne yönde karşıladığını az çok kendimce anladığım için ve yılda bir kaç defa kullanıp kalrdırdığımdan duygusal tercihler yapıyorum.sonu gelmiyor altı patlar modellere girmiyorum bile?

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• bende bir arkadastan swiss arms p1911 almayi planliyorum ama

Benim icinde dayanıklılık ve uzun mesafede etkili olması onemli mno kardesim o silah hakkında bilginiz varmidir

Silah ikinci el olucak 350 lira

Swiss arms 1911 kullanmadım ancak deneme şansım oldu gerçekçilik bakımından %100 diyebiliriz ancak manlu çıkış hızının düşüklüğü ve joule gücünün azlığı tabiki cam gibi materyallerde çok tatmin edici olamıyor. Atış menzili gücü yetersiz seviyelerde kalıyor metal blowbackli orjinali gibi şarjör hepsi şahane biraz daha güçlü olabilse çok daha güzel bir tabanca olacaktır. Aslına bakarsanız bana göre hastanın 1911 inde bunlar dikkata alınmış gibi blowback manuel bırakılmış ki gücü etkilemesin, pellet ve yivli namlu kullanılmış ki daha kontrollü atışlar yapılabilsin ve pellet atan nadir 1911 lerden olması önemsenmiş, henüz denemedim hatsanin 1911 ini ancak kriter olarak bunlar goz onune alındığı açık. Benimde beğendim bir replika ürün ancak büyük güçler ve her attığını kırıp parçalamayı beklemiyorsanız güzel bir ürün.

agt Havalı Hobiler agt

• Kwc smith wesson 357 modelini kullanmış bir arkadaş var mı acaba? Deneyimlerini paylaşabilir mi? Teşekkürler

kwc s&w 357 modelini kullandım bende boyutu düşünerek 2.5ugun daha kucuk olmasini beklerken aradaki fark sadece namludaki bir kac santimetre.. tup kabzede oldugundan mi bilinmez fazla kaba kabzesi, ele oturşundan ve agirlik dengesinden çok memnun kalmadım. Güç olarak aralarında çok büyük bir fark hissetmedim. Mekanizma olarak da havayı boşa kaçırabilecek yüzey yüzeye birleşen 2 eklem noktası mevcut, sarjorden gazlilarda bu tek eklem noktası olduğu için gazı daha verimli kullanır.

agt Havalı Hobiler agt

• Co2 tabanca konusunda yapilacak en güzel tavsiye co2 tabanca almayin demek olur.

Düşüncesinize saygı duyuyorum ancak ben bu yoruma katılmıyorum.. sistem içeriği ve detayı haricinde temel sistem olarak co2 tupu takip dusen bir basinc ivmesende atis yapmak ile regulatorsuz bir pcp ile yapilan dusen ivmeli atışın arasında menzil ve şiddet dışında bir fark yok bana göre tabiki daha detaylı cozumlenmis sistemler daha fazla bedele sahip olunabiliniyor.

agt Havalı Hobiler agt

• kwc s&w 357 modelini kullandım bende boyutu düşünerek 2.5ugun daha kucuk olmasini beklerken aradaki fark sadece namludaki bir kac santimetre.. tup kabzede oldugundan mi bilinmez fazla kaba kabzesi, ele oturşundan ve agirlik dengesinden çok memnun kalmadım. Güç olarak aralarında çok büyük bir fark hissetmedim. Mekanizma olarak da havayı boşa kaçırabilecek yüzey yüzeye birleşen 2 eklem noktası mevcut, sarjorden gazlilarda bu tek eklem noktası olduğu için gazı daha verimli kullanır.

Teşekkür ederim. Peki alınabilecek bir tabanca mı sizce? 10metre atışlar için yeterli olur mu ve dayanıklı bir ürün müdür?

• Acaba makarovda üst sürgü cekiliyor mu ve şarjör bittiğinde sürgü kendini geriye aliyor mu?

Kwc Makarov Pm44 modeli komple sabit vidali bir kasaya sahiptir. Üst sürgü manuel elle yada otomatik olarak blowback özelliği yok. Benzer modelin umarex modelinde mevcut fiyatıda buna göre tabiki, ancak deneyimim yok umarex makarov hakkında.

agt Havalı Hobiler agt