Hatsan AT 44 TH 10 LONG LW Yardımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba hobidaşlar

Hatsan AT 44 TH 10 LONG LW 6.35 Almayı düşünüyorum bu tüfek için stock (fabrika çıkışı hiç bir değişiklik yapmadan) hali ile nasıldır be saçma olarakta JSB 25.4 grain nasıl olur bilgisi olan hıbidaşlarım bilgi verirse sevinirim

Şimdiden teşekkür ederim

• 180-230 cc küçük tup hacmı ile gerıde kalmış modeldır at44,, 300-400-500 cc tüpü olan modellere bakın,,özellıkle 6.35 guc dolayısıyla yuksek hava sarfıyatı yapar,kücük tup hacmınde hızla düşen bar basınç isabetı-orta uzun soluklu istikrarı zaten bozar...Tüfek uzerınde hava ayarı hızla yapılan modeller cok daha mantıklıdır,At44 de malesef bunların hıcbırısı yoktur.

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• 6.35 at44ten çok bt65e daha uygun bir çaptır. At44ün valfi 6.35 mm jsb 25.4 grainlik bir saçmayı fabrikadan çıktığı haliyle randımanlı atamıyor modifiye ettirmek gerek forumda at44 ve bt65, modifiyesiyle ilgili Esayar07 nickli Emrah abi ve Mehmet42 nickli Mehmet abinin beraber yaptıkları çalışmalara göz gezdirmenizi öneririm.

"Ali Bumaye"!!!

• 180-230 cc küçük tup hacmı ile gerıde kalmış modeldır at44,, 300-400-500 cc tüpü olan modellere bakın,,özellıkle 6.35 guc dolayısıyla yuksek hava sarfıyatı yapar,kücük tup hacmınde hızla düşen bar isabetıde zaten bozar...Tüfek uzerınde hava ayarı hızla yapılan modellerde cok mantıklıdır,At44 de malesef bunların hıcbırısı yoktur.

Konu harika bir şekilde açıklanmış...

BT 65 SB LW QE (Comet 6-24X50)

HATSAN MOD 33 (Optima 3-12X44)

HATSAN MOD 35 S (gez arpacık)

HATSAN MOD 25 SUPERCHARGER (gez arpacık)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Yamtar ().

• 180-230 cc küçük tup hacmı ile gerıde kalmış modeldır at44,, 300-400-500 cc tüpü olan modellere bakın,,özellıkle 6.35 guc dolayısıyla yuksek hava sarfıyatı yapar,kücük tup hacmınde hızla düşen bar basınç isabetı-orta uzun soluklu istikrarı zaten bozar...Tüfek uzerınde hava ayarı hızla yapılan modeller cok daha mantıklıdır,At44 de malesef bunların hıcbırısı yoktur.

pcp tüfeğe belli bir miktar ücret ayırdım sizce bu modelin 5.5 modeli nasıldır

• 5.5 veya 6.35 hangi düşünürseniz düşünüm onun yerine nova modelini tercih etmenizi tavsiye ederim. Tüp hacmi ve tüp basıncı itibarı ile.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Özellikle compact modelinin gurupmanı ve gücü çok iyi diyorlar. İzlemiş olduğum videolarda gerçekten güzel sonuçlar verdi. Satılık ilanlarında sıfırdan farksız nova var. Değerlendirmenizi tavsiye ederim

• Hatsan AT 44 TH 10 LONG LW modelin bence 4.5mm si iş yapar ancak görüldü ki bazı ayarlamalar yapmak gerekmektedir ozelliklede her tufekle her pellet ile ayni atisi bekleyemezsiniz. Tüfeği aldığınız gibi rap rap rap atış yapmak istiyorsanız en son çıkan flash modeli grupmanlarıyla ve cok uygun fiyati ile goz dolduruyor. 6.35 icin hatsan predatör modeli mevcut yuksek kalibre tüfeği olarak. Anladigim kadariyla siz kucuk bir miktar butce ayırdınız tufekten once sormak istedigim pompa ile mi scuba tupu ile mi doldurmayi düşünüyorsunuz? Eğer ki pompa ile kullanacaksanız bence hatsan flash cok uygun.. tup hacmi hersey değildir, tabiki yukarıda sayin atos yuksek kalibre icin tupuyle ilgili ufak tüpler olarak bahsetti ben 5.5 aticam 1 dolurma ile 40 45 atis bana yeterli diyorsanız bence flashi degerlendirin. Şahsen benimde aklımda ha aldı ha alıcam durumdayım.

agt Havalı Hobiler agt

• Hatsan AT 44 TH 10 LONG LW modelin bence 4.5mm si iş yapar ancak görüldü ki bazı ayarlamalar yapmak gerekmektedir ozelliklede her tufekle her pellet ile ayni atisi bekleyemezsiniz. Tüfeği aldığınız gibi rap rap rap atış yapmak istiyorsanız en son çıkan flash modeli grupmanlarıyla ve cok uygun fiyati ile goz dolduruyor. 6.35 icin hatsan predatör modeli mevcut yuksek kalibre tüfeği olarak. Anladigim kadariyla siz kucuk bir miktar butce ayırdınız tufekten once sormak istedigim pompa ile mi scuba tupu ile mi doldurmayi düşünüyorsunuz? Eğer ki pompa ile kullanacaksanız bence hatsan flash cok uygun.. tup hacmi hersey değildir, tabiki yukarıda sayin atos yuksek kalibre icin tupuyle ilgili ufak tüpler olarak bahsetti ben 5.5 aticam 1 dolurma ile 40 45 atis bana yeterli diyorsanız bence flashi degerlendirin. Şahsen benimde aklımda ha aldı ha alıcam durumdayım.

Evet çok haklısınız flash özellikle fiyat olarakta çok uygun. Tabi kullanma imkanım olmadı ama ağırlık olarakta hafif diyorlar. İzlemiş olduğum videolarda fiyat-performans-ağırlık bağlamında değerlendirilecek olursa hatsanın fiyat olarak kullanıcıları düşünerek yapmış olduğu güzel bir silah. ama tabi güç konusunda tatmin olma kişiye göre değiştiği için kimi ne kadar tatmin eder o ayrı bi konu

• Bende araştırdım ama uzak atis yapan bir video ya rastlamadim ama 25 metre ve 50mt tislar bence tatminkardı 20grainde bile guzel sonuçlar verdi. Bakalım uygun bir pompa bulursam düşünüyorum almayı.

agt Havalı Hobiler agt

• Hangı markayı secersenız secın Yüksek tüp hacmi büyük Avantajdır,,gecmişte At44 180 cc lerden 230 cc ye geccez dıye tufegı sat al ugrasır dururduk ne için 50 cc fazla ıcın,,neden yuksek hacım önemlı sadece çok sayıda atmak içinmi önemlı hayır,,çok sayıda ve uzun soluklu istikrar isabet için önemli...mesela 330 cc tupte 15 atış yaparsın bar-basınç 200 den 175 e düşer...Hatsan Flaşta 165 cc tuplu 15 atış yaparsın 150 bara düşer,işte bu tamda zurnanın zart dedıgı yer (mecbur argo tabir en ıyı anlatır) Biraz once hatsan flash vıdeo segrettım 190 bar dolu baslanıyor atışa ilk şarjorde (12 adet) atış hızları arasındakı 20-25 fps lere varan fark var ve bu silahın grupmanının ısabetınin ıyı oldugundan bahsedenler var bilmeyen konusmasın lutfen kımseyıde yanlışa yonlendırmesın dikkat !! 12 atış yapılıp tekrar 190 bar dolduruluyor,mantıklı görünecek gıbı olan başka pellete gecme bahanesiyle !!! 200-100 bara kadar kullanılsa ucurum artacak grupmanın adı anılmayacak cunkı,,yani kaçak güreşiyorlar...

İllakı hatsan alacaklar varsa Nova alsın 500 cc tupu ile flasın çok ustunde istıkrar ısabet grupman verır gercı rakıbı jumbo 3.5 kg ve hava ayarı ımkanı ve Alimunyum tüp avantajı sunarken jumbo derım ama illada hatsandan baska kuş tanımam dıyen nova alsın barı buyuk tup hacmı avantajı var,,Ancak Nova 4.4 kg ve hava ayarı zor olan vede Alimunyum değil Çelik tüplü modeldir buda en buyuk dezavantajlarıdır !!!

hatsan flash 40-45 atıs denmış ınanmayın At44 teknık verılerınde 70 atış denır 35 ı ancak cıkartır..bunun hacmı daha kucuk 165 cc sız deyın 30 atış anca cıkarır....

Yıl 2018 pcp Tabancalar bıle 140 cc tup hacımlerıne cıkıyor,,hatsan bır TÜFEĞE ki taşıdığına değmeli 165 cc tup hacmı koymuş,araziye gıt 30 at 15 i az cok ısabetlı gerıye kalanıda nıye vurmuyo diye hırsla at sonra tam hırsın zirve yapmış tüp bıttı o hırsla nasıl hava bastığını bıle bılemeden pompayla hızla doldurursun zaten...Birde küçük tüp hacımlı pcp yi satmak için satış stratejisi hazır,,Sihirli cümle ''Pompayla hava basması kolaydır hızlı dolar''.... İşe yaramadıktan sonra !

Mno kardesım co2 den anlamam tecrubem yok sen o işte ıyısın sana sorarımki sordumda gecmişte ancak pcp konusunda lütfen deneyımlere kulak ver ,,burda derdim ilk gırenlerın yanlış markaya urune yonelmemesi,gecmişte 2014 yılında bu işe gırdıgımde bu işi çok sevdım ve hatsanla tanıstım hatsandan baskada kuş tanımaz tozda kondurmazdım çok urununde canım cok yandıgı halde milli duygular bızım markamız vs dıyerek hep ıyıdır alın düzelecektır dedıgımde olmustur ne yazıkki en son 2017 Eylulde aldıgım Hatsan Trophy (sıfır tufek mekanızma içinde talaş demir tozu,takılma sorunları) ve hatsan pompa ile yasadıgım sorunlar sonrası hatsanın iflah olmayacagını anladı taş kafam !....Hatsan pompa manometre arızası servıse gıdıyor 10 gun olmuş ses yok arıyorum yusuf bey cıkıyor bana dedıgı yurtdışı müşterılerının siparıslerını yetıstırıyoruz o yuzden ılgılenemedık !!! Biz müşterı değiliz bedava mı aldık :cursing:...2 gun sonra arıyorum yusuf bey tlf ıle görusuyormuş yılmaz beydı sanırım tlf nu acıyor noldu manometre diyorum o zaten tamır olmaz yenısı gonderıcez dıyor,yenısını gondermek ıcınmı 10 kusur gun bekledınız dıyorum ses yok ertesı gun eskı manometrem gelıyor calışıyor ancak benım eskı manometre muhtemelen basınclı havayı vermış acmıslar tıkanıklıgı vs...Arkadasımın mod 85 hatsan servıse gıttı 3 haftada geldı...Krala gonderdıgım np01 pcp 4.5 namlu yapılıp ayarlanıp gelmesi net 2 gun !!! Hem hızlı hem İsabet işçilik fevkalade

Marka konusunda Son olarak Kral benım babamın oglu degıl,Hatsan Kralı gecsın tum kalbımle onu önerırım Allah şahidim olsun !!! Hatsandan benım ve arkadaslarımın yedıgı kazıkları madurıyetlerı ben ve arkadaslarım bılır,marka fanatıgı degılım ben ve kımse parayı sokaktan toplamıyor,burda tavsıye verırken kullandıgınız tür pcp yaylı marka Tecrube Varsa yorum yapıp tavsıye verın lutfen 19 yasındakı ogrencı bırıktırdıgı harclıkla en dogru urunu 1 kerede almalı garıbım,yanlış tavsıye urun o ogrencının ıcıne sınmez sat zarar al zarar batırır onu,,

Yazdıklarımı lutfen dikkatli okuyun derdim sidik yarışı ukalalık değil,Tecrübe edılmış konuda buraya vakit ayırılmış emek verılıp yazılmış her birikime lutfen saygılı olalım arkadaslar sırf cevap vermek,muhalefet olma adına kimse saçmalamasın ben ancak bu işin kalfasıyımdır,saçmalayanlar herseyı bılmek zorunda hıssedıp buralara cevap yazanlar yuzunden ustalarda boyle forumlarda yazmayı bıraktı ne yazıkkı,onların tecrubelerınden mahrum kaldık bu yuzden...Derdim sadece doğru urunu almamız ve paramızın hakettıgı yere gıtmesıdır...Bu arada hep dedıgım onerdıgım ve kullandıgım hatsanın sadece yaylılarını önerırım,fiyat performans anlamında alınacak sorunsuz silahlardır hakkaten (Vortex değil)...Demekki külliyen hatsan düşmanı değilim alınır urununu bakınız tavsiye edıyorum,buda bunun sağlaması denebilir...Herkeze İçine sinen silahlara sahıp olması dılegıyle kazasız keyıflı atışlar dılerım.

Mesaj 5 düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• Tüp hacimleri ile ilgili söyledikleriniz de haklısınız ancak yüksek tup hacmini pompa kullanan scuba kullanmayan biri olarak nasıl doldurabilirim, işte bu beklenti birazda ben at44 single shot ile pompami alir araziye çıkardım hepi topu 3 kere pompa ile doldururdum bana yeterdi keyfimi almis olurdum dönerdim. Ben flash ile de ilgili arkadaşımız gibi aynı şekilde kullanmadığımı almayı düşündüğümü internet üzerinden araştırdığımı belirttim açıkca ki kimse benim arkamdan kuyudan atlamak zorunda değil yani kimseye hatsan peşkeşi çekmiyorum. Ben şahsen hatsan da sizin yaşadığınız sorunları yaşamadım belkide bu nedenle daha relaks bakabiliyorum konuya. Daha öncesinde nova taktikal bakiyordum ancak sonrasında doldurma olaylari nedeniyle vazgeçtim. Benim için üst ben o kadar çok vakit ayırıp da kullanabilen bir pcp ci değilim. Co2 konusu daha az ekipman gerektirdiginden tabiki cok daha kolay atışa hazırlanmak. Ben sizin tecrubenize ve yorumlarınıza sonuna kadar katılıyorum ve hak veriyorum ancak bu da benim işte :) ben şahsen beğendim flashpup var aklımda o olmazsa o zaman diğer seçeneklere bakıcam.

agt Havalı Hobiler agt

• Burdan sayın Atos abimize teşşekürlerimi sunarım cidden çok açıklayıcı ve tecrübe birikimi ile çok güzel güzel bir şekilde anlatmış

• Sayın Atos benim için pompa ile doldurulabilecek, kısa bir modelde "pup", 5,5 kalibrede, hedef tahribat atışında etkili, grupman beklentim yok, ağırlığı 3kg çok geçmeyen polimer kundak olabilir siyah renk olabilir marine yada ahsap kundak olması şart değil, qe namlusuz olmalı ki ben istediğim zaman moderatör takabiliyim, bu standartlar içerisinde öncelikle hatsan sonra kral olarak bütçem 1.350TL ye kadar olabilirönerebileceğiniz bir pcp varmı?

agt Havalı Hobiler agt

• Sayın Atos benim için pompa ile doldurulabilecek, kısa bir modelde "pup", 5,5 kalibrede, hedef tahribat atışında etkili, grupman beklentim yok, ağırlığı 3kg çok geçmeyen polimer kundak olabilir siyah renk olabilir marine yada ahsap kundak olması şart değil, qe namlusuz olmalı ki ben istediğim zaman moderatör takabiliyim, bu standartlar içerisinde öncelikle hatsan sonra kral olarak bütçem 1.350TL ye kadar olabilirönerebileceğiniz bir pcp varmı?

3 kg'yi geçmeyen yerli pcp olarak flash ve np serisi var ki bunlarla da diğer tüm havalı tüfeklerle de tahribat işi benim için olumsuz.

Eğer gerçekten tahribat ve 75 metreye kadar isabet isterseniz fiyatları uygun,asırlarca hizmet edecek nice tek kırma,poze,çifteler var.

Özellikle pcp işi bana pire için ev yakmayı anımsatıyor.Ta ki itfaiye kurumlarıyla firmaların anlaşıp dolum sorunu bitene ve sıfır alınan silahlar her 100 atışta bir servis görmeyene kadar .

• Tlf numu yazdım gonderdım özelden mno kardesım sen yaz bende arayabılırım,burdan yazmak yoruyor

İnsanlara tecrubelerıne samimiyetıne biraz guvenmek lazım herseyden ödü patlayan guvensız çıkarcı bı toplum olduk ne yazıkkı,,bu zihnıyete istınaden bı tavsıyede bulunuldumu acaba karı nedır hımm akılda tilkiler cirit atıyor

Bu kadar tavsıye yırtınma sonrası hala ve öncelıkle Hatsan tavsıyesı istıyorsan mno kardesım sen hatsan Flash al kesınlıkle,sakın kral fılan alma,flash ın hava ayarı eziyetı ıle bır ugras,165 cc kucuk tup hemen bıtsın,isabetsız atışların olsun sonra servıse gonder ciddiyetsızlığı bır yaşa sonra zaten doğruyu bulursun...Tam mantıklı bır tavsıyede bulunacakken senın bunu hakettıgını dusunup yazmaktan vazgectım,,iyilıkten maraz doğar,doğru söyleyenı dokuz köyden kovarlar vs....

Pompa ile dolum konusuna gelırsek yasım 44 kılom 90 ve 5 dakkada 330 cc kral promu dolduruyorum,,çok atletık sporcu falanmıyım hayır,pompa işi teknık işi gucten öte,kır dizleri ver agırlıgı bas havayı

pompa ile dolum kabustur vs dıyenler ya scuba satacaktır pompayı kotuler yada cogu hazırcı yenı nesil armut piş agzıma düş tiplerdir yada fevkalade light pasta cocuklarıdır,kızmaca kırılmaca yok ne varsa yazıyorum

Bu kadar yazana emek verıp tecrube aktarana bir tşk edin arkadaslar av bayıı degılımkı satıp para kazanayım,av bayıı markaya bakmaz satar kazandıgına bakar ayrıca

• Dayanamadım yazıyorum yıne verıyorum tavsıyemı mno kardesım tabıkı Kral

Kral Mega Sentetık kundak Ağırlık ıstedıgın cıvarlarda 3.250 gr

Senın ıstedıgın Qe sussturucu benzerı susturamayan sacmalık yok

Her kralda olan kullanımı pratık çok iş yapan pratık hava ayarı var

tup tam ıdeal hacımde 330 cc

Namlu kralda bulunan en uzun namlu tam 58 cm,yanı güç demek

Yanında pompası ile taksıtlı fıyatı Aksu avda 1350 tl,,nakıtte daha uygun 1280 tl,,daha uygun baska yerden buldun ordan al,verdıgım bayıı ismi art niyet uyandırmasın

Kral maxi alma mega al

maxide tup hacmı 280 cc ve namlu kısa 53 cm

Birde kralda Sillent susturuculu hıcbır modelı alma buda sacmalık susturucu sesı ancak % 50 kesıyor ve sokulen susturucu sonrası kalan namlu boyu sadece 45 cm

Kral Mega bu tufegı al senın aradıklarının hemen hepsını verıyor,,Tüm kalbımle sevecegıne içine sineceğine inanıyorum.

• Üstadım tecrübenize kesinlikle saygı duyuyorum. yapmış olduğunuz açıklamalar gerçekten akla yatan mantıklı şeyler. özellikle pompa ile ilgili yazdığınız şeyler çok dikkatimi çekti. bt65 almadan önce acaba pompa mı alsam scuba mı diye kendi kendimi yedim. sırf bu ikilem yüzünden pcp almayı yaklaşık 1 yıl erteledim. ve artık son noktaya geldim. dedim ben bu pcp alcam. scuba çok meşakatli geldi. dolum aparatını ayrı al scubayı ayrı al bittikçe binbir zahmet dolum yeri ara vs... korka korka pompa aldım. Pompa almama yakın artık insanların pompayla ilgili yorumlarını okumaktan kaçınmaya çalıştım. Çünkü bir allahın kulu pompa şöyle iyidir şöyle avantajları vardır demiyor. pompa ve bt65 kargoyla geldi getirdim evde açtım. Senin dediğin gibi zurnanın zırt dediği yere geldiiimmm. başladım pompalamaya. bu arada kilom 66. 150 bara gelince pompa kendini fark ettirdi. dedim eyvah biz bu işi yapamayacağız sonra biraz daha pompaladım bi baktım 200 bar olmuş. dedim bi yerde bi yanlışlık var. tamam öyle aman aman kolay dolmadı ama insanların yorumlarında anlattığı kadarıylada felaket bi durum değil bu iş yapılıır yani. şimdi pompadan gayet memnunum. En büyük pişmanlığım pcp ye 1 yıl geç geçmiş olmam. Kral Puncher da servisten güzel bi şekilde gelirse inşallah onunla da keyifli atışlarım olacak

• pompa kullaniminin en kolay yolu kollari ve omuzlari sabit tutup asagi hareketi yaparken dizlerinizi kirarak vucud ağırlığınızı kollarinizdan pompaya aktarmak seklinde yorulmadan doldurabilirsiniz. Hareketi dirseklerden yapmaya çalışmayı ust vucud komple sabit.

agt Havalı Hobiler agt