Evde Kullanılacak Havalı Tabanca Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, yeni üyeyim ve size danışmak istediğim sorularım var (cevaplarsanız sevinirim üstadlar)

Evde:!: kullanacağım havalı bir tabanca arıyorum.

Evde kullanacağım için 50 60 metreden iş görmesi önemli değil. (4-5 metreden karton kutu üstündeki kağıda nişan alacağım)

Blowback istemiyorum ve 4.5 mm sanırım en ideali ev için.

Son olarak en önemlisi moderatör takılabilecek bir alet olması önemli. Yani moderatörüyle birlikte almak isterim. Ses çıkarıp komşularla papaz olmak istemem : )

(her havalı tabancaya susturucu takılabiliyor mu ondan da emin değilim)

Pnömatik olayına pek ısınamadım sanki CO2 ile seri atış yaparsam daha keyifli olabilir.

Bütçem: 800 TL kadar.

Tavsiyelerinizi bekliyorum!

Şimdiden teşekkürler :)

• 4 metre 5 metre gibi mesafe için alacaksan o bütçe çok fazla, 150-200tl arasında bir bilye atan co2 sana yeter,200tl den fazla verme sonuçta 5 metre atışları yapacaksın :) ne alırsan al seni o mesafelerde her türlü tatmin eder. Baktın bu iş hoşuna gidiyor ve daha uzun mesafeler için bir silah almaya karar verdin ozaman geriye kalan 600tl yi devreye sokarsın.

• 4 metre 5 metre gibi mesafe için alacaksan o bütçe çok fazla, 150-200tl arasında bir bilye atan co2 sana yeter,200tl den fazla verme sonuçta 5 metre atışları yapacaksın :) ne alırsan al seni o mesafelerde her türlü tatmin eder. Baktın bu iş hoşuna gidiyor ve daha uzun mesafeler için bir silah almaya karar verdin ozaman geriye kalan 600tl yi devreye sokarsın.

cevabınız için teşekkür ederim. sanki pahalı bir şey alırsam ömürlük olurmuş gibi düşündüm ondan 800 tl ayırmıştım :) hocam peki evde kullanabileceğım, dediğiniz fiyatlarda moderatörlü ve co2 li bir havalı tabanca önerebilir misiniz?

• zoraki light 4.5 al tek pompa kullanırsın.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• cevabınız için teşekkür ederim. sanki pahalı bir şey alırsam ömürlük olurmuş gibi düşündüm ondan 800 tl ayırmıştım :) hocam peki evde kullanabileceğım, dediğiniz fiyatlarda moderatörlü ve co2 li bir havalı tabanca önerebilir misiniz?

Bana sorarsan co2 ile çalışan silah almayın ama illaki co2 li olsun diyorsan daha önce kullandığım 2 tane model var onları önerebilirim, biri steyr m9a1 diğeri ise jerico 941.. Daha fazla para verip çok pahalı modellere yönelmene hiç gerek yok bu 2 model 800tl ye satılan co2 li tabancaları aratmaz.

Zorakiyi alıp 5 metre atışlarına mahküm kılmak bir aslanı kafese kapatmak gibidir,onu serbest bırakacanki kral olduğunu göstersin herkese.

hocam bu ürünü çok öneren var hatta hooper 113 de halihazırda uyguna satıyor ama sürekli manuel şekilde 1er 1er çelik bilye sürmek işin tadını kaçırır gibi geldi.

Bana sorarsan co2 ile çalışan silah almayın ama illaki co2 li olsun diyorsan daha önce kullandığım 2 tane model var onları önerebilirim, biri steyr m9a1 diğeri ise jerico 941.. Daha fazla para verip çok pahalı modellere yönelmene hiç gerek yok bu 2 model 800tl ye satılan co2 li tabancaları aratmaz.

steyr m9a1 'i forumda bir arkadaş daha önermiş geçmiş yıllar içinde. yutubda kutu açılımı yapan bir eleman da bayağı övmüş. sanırım steyr m9a1 bana hitap eden havalı :) çok teşekkür ederim hooper113 zaman ayırdığın için!

• Evde bb plastik dahi olsa çok tehlikeli. Kurşunun yumuşaklığından dolayı sektiğinde enerjisini bb ye göre daha çok kaybetmesi biraz daha mantıklı.

Bilginize.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Evde bb plastik dahi olsa çok tehlikeli. Kurşunun yumuşaklığından dolayı sektiğinde enerjisini bb ye göre daha çok kaybetmesi biraz daha mantıklı.

Bilginize.

ofis hocam uyarın için teşekkürler, evde karton kutularla hedef yapan birçok kişi gördüm videolarda; kutunun içine okunmayan bir kitap koyuyorlardı , kitabın üstünü bir kumaşla sarıp kutuda hareket edecek şekilde bırakıyorlardı. Yüksek enerjiyle hareket halindeki çelik bilye sabit olmayan hedefe (kutu içindeki kumaş sarılı kitap) geldiğinde tüm bilyeler çarpıp, kutu içine düşüyordu. Ayrıca her ihtimale karşı gözlük ve kilitli bir odada kullanmayı düşünüyorum. Önce güvenlik:thumbup:

• ofis hocam uyarın için teşekkürler, evde karton kutularla hedef yapan birçok kişi gördüm videolarda; kutunun içine okunmayan bir kitap koyuyorlardı , kitabın üstünü bir kumaşla sarıp kutuda hareket edecek şekilde bırakıyorlardı. Yüksek enerjiyle hareket halindeki çelik bilye sabit olmayan hedefe (kutu içindeki kumaş sarılı kitap) geldiğinde tüm bilyeler çarpıp, kutu içine düşüyordu. Ayrıca her ihtimale karşı gözlük ve kilitli bir odada kullanmayı düşünüyorum. Önce güvenlik:thumbup:

Kaza ihtimali her zaman var olduktan sonrada kıymeti yok. Hepimiz o tip kutuları kullanıyoruz. Ben Magnum sınıfı tüfekle evde atış yapıyorum her 3-5 atışta her şey kontrol edilmeli. Mermi kutuyu bulduktan sonra çok sıkıntı yok ama kutu dışına gitti mi tehlike o zaman başlıyor paranoya derecesinde tedbir elden bırakılmamalı gözün yedeği yok. İsabetli atış ve alışverişler dilerim ?

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Kaza ihtimali her zaman var olduktan sonrada kıymeti yok. Hepimiz o tip kutuları kullanıyoruz. Ben Magnum sınıfı tüfekle evde atış yapıyorum her 3-5 atışta her şey kontrol edilmeli. Mermi kutuyu bulduktan sonra çok sıkıntı yok ama kutu dışına gitti mi tehlike o zaman başlıyor paranoya derecesinde tedbir elden bırakılmamalı gözün yedeği yok. İsabetli atış ve alışverişler dilerim ?

değerli uyarıların için çok teşekkür ederim ofis hocam ; dikkate alacağım:thumbup:

Bu arada dayanamayıp sipariş vereyim dedim ama susturuculu olarak Steyr M9-A1 satan bir site bulamadım. :( Acaba Tabancayı aldıktan sonra yerel bir Av Markete gidip elden mi almalı susturucuyu?

• Merhaba, daha önce birçok Co2 kullanmış biri olarak susturucuya çok ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorum. Öncelikle susturucusuz kullanıp ihtiyaç olup olmayacağını gözlemlemenizde fayda var.

Birde neden Steyr M9-A1 almakta karar kıldınız? Walther Cp99' da 350-400 TL aralığında 2. el olarak bulunabilecek bir Co2 silahtır. Namlu Steyr M9' a göre daha kısadır ve Amerikan ordusunda dahi atış geliştirme çalışmalarında kullanılan istikrarlı bir tabancadır. Daha önce severek kullandığım bir model.

Şimdiden isabetli atışlar dilerim ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• Merhaba, daha önce birçok Co2 kullanmış biri olarak susturucuya çok ihtiyaç duyacağınızı düşünmüyorum. Öncelikle susturucusuz kullanıp ihtiyaç olup olmayacağını gözlemlemenizde fayda var.

Birde neden Steyr M9-A1 almakta karar kıldınız? Walther Cp99' da 350-400 TL aralığında 2. el olarak bulunabilecek bir Co2 silahtır. Namlu Steyr M9' a göre daha kısadır ve Amerikan ordusunda dahi atış geliştirme çalışmalarında kullanılan istikrarlı bir tabancadır. Daha önce severek kullandığım bir model.

Şimdiden isabetli atışlar dilerim ...

evde kullanacağım için susturucuya ihtiyaç duyabilirim diye düşündüm (izlediğim deneme videolarında sesi yüksek gibi geldi bir de bana ; ama söylediğiniz de mantıklı geldi sonradan ses rahatsız ederse de temin edebilirim pekala)

tercih meselesi ise, açıkçası Steyr M9-A1 de karar kılmamda Hooper113 ve bu forumdan bir iki kişinin yorumları etkili oldu (neredeyse tüm başlıkları okudum geçmişte açılan ve çok memnun kalmış kullananlar) yutubda da kullanan elemanlar oldukça memnundu. Ben de ev içinde kullanacağım için işimi göreceği kanaatine vardım ama sizin önerinizi de dikkate alıp inceleyeceğim Walther Cp99 u. Hatta bir sitede 550 tl ye buldum. http://www.bozkurtav.com/walth…ack-havali-tabanca-pmu615

M9-a1 ise 290 tl.ye gittigidiyorda buldum. indirimliymiş. adam da yuzde 95 kadar güvenilirlik puanı var.

Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkürler:!::)

Bu hafta içi de elime ulaşmış olur sanırım karar verip alacağım havalı tabanca; aldığımda da burada deneyimlerimi anlatırım:thumbup:

• Tercih tabii ki sizin. Ben daha önce Steyr kullanmadığım için onunla ilgili bir yorumum yok. Adınıza hayırlısı olsun diyelim : ) ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• Yalnız linkteki compact modeli.Compact japon,normali alman yapımı ve ikisi farklı model bilginize

Bu tür sarjörlü co 2 leri kullanmadım ama CO 2 li 2240 'ım balkonda nerdeyse bir ateşli silah sesi çıkarıyor.İlk 2 atış sonrası kullanamamıştım polislik olurum diye :)

Dışardayken ilk 5-10 atış harici ses normal seviyelerde ama balkon,ev gibi ortamlarda üsütüne yankı eklenince dayanılmaz oluyor.

Sizin alacağınız modellerin de farklı olmayacağını düşünüyorum hatta namlu kısa olduğundan daha fazla bile çıkabilir.

Moderatör eklentisi 700 gramlık bir silahın ağırlık merkezini bozacaktır,düşünmekte fayda var.

Benim evde kullanbildiğim tek havalı zoraki.Tek pompayla rahatsız etmeden atış imkanım oluyor.Forumda uygun ikinci eller var.Sonradan zehir yayılırsa nispeten tabanca için uzun mesafelerde iyi iş yapar.

• cahar hocam uyarılarınız için teşekkür ederim öncelikle.

bir de Steyr m9-a1 e bakabilir misiniz bu; bana önerilen ürün mü?
    https://urun.gittigidiyor.com/…airsoft-tabanca-333194391

uygun geldi fiyat olarak da, bayağı kişi de önermiş. ve bunun satıcısı dahil kimseden cevap da gelmedi, susturucu nereden alacağım :)

Hevesle eve gelen makineyi sesten ötürü kullanamamak da can sıkıcı olacak, her ihtimale karşı alayım diyorum. ama bulamadım bir türlü (acemilikten de kaynaklı olabilir)

Zoraki ise tüple uğraşma olmadığı için mantıklı geliyor (ve isabet oranı harikaymış) ama bir yandan da pompalama olayı başlı başına bir dert gibi.

videolarda izlediğim kadarıyla kullananlar zorlanarak kurşun (bb vb) sürüyorlar gibi geldi .

bir yandan da "bu kadar çok çeşidin bulunduğu bir deryada" kararsız kalıp geciktirmek istemiyorum , birden siparişi veresim geliyor :)

Aslında bu süreç de heyecan verici, güzel :)

• Zorakının fevkalade isabetlı olusu,neredeyse ucuz pelletlerı bıle adam eden isabetlı atan namlusu,co2 tup parası derdi olmayışı,2. elının çok tutulması tamam satmak için alınmıyorsada bu derece tutulması memnunıyet derecesini gösterıyor,ucuna susturucu takma ımkanı,,her yonden mantık sılahıdır zorakı hp ultra,pompalama ve kaba göruntu kusurlarını fazlası ıle örtecek unutturacak mukemmel bır sılahtır,kesınlıkle tavsıye olunur,,insanı sıkıp bunaltacak derece isabetlıdır desem yalan olmaz :)

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• BB kullanmadan önce BB kullanacağınız namluda yiv/set olmamasına dikkat etmenizi öneririm. Zoraki çok isabetli bir silah olmasının yanı sıra hassas bir yiv/set' e sahiptir ve BB bu yiv/set' i bozar. Yiv/set i bozulan silahın da isabet oranı düşer ve mavzer benzeri isabeti özellikle uzun mesafede düşer.

Tavsiyem alacağınız silahın namlu yapısına göre mühimmat seçmeniz olur ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.

• zorakı hp ultra,pompalama ve kaba göruntu kusurlarını fazlası ıle örtecek unutturacak mukemmel bır sılahtır,

ultra olanı sanırım sonradan çıktı, daha mı kolay pompalaması?