Mod 125 - Mod 135qe - Torpedo 150 - Torpedo 155

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hangisi en iyisi? 40

Sonuç katılımcılar tarafından görülebilir

Saygıdeğer arkadaşlar. Hatsan marka vorteks gaz pistonlu ve bir adet yaylı silahlarda seçim yapmakta zorlanıyorum.

Hatsan Mod 125 sniper vortex

Hatsan Mod 135qe vortex

Hatsan Torpedo 150 sniper vortex.

Hatsan Torpedo 155 yaylı

Bu dört havalı silah arasında kaldım. Güç, tahribat, menzil, isabet olarak hangisini seçmem gerektiğini açıklarsanız sevinirim. Bir de bu silahlarda güçten dolayı dürbün bozma olayı olduğunu duydum gerçekliği var mıdır? Amacım biraz daha uzak mesafeden keyif atışları yapmak. Tecrübelerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim.

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen cagataykyaa ().

• cagataykyaa

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Mod 125 - Mod 135qe - Torpedo 150” Yeni Başlık: “Mod 125 - Mod 135qe - Torpedo 150 - Torpedo 155”.
  • eğer ki mod 135 qe olursa aklına yatan havalı elimde yaz ayında Aksu avdan alınma bir tane var. Aliexspressten alınma bushnell 3-9x40 bir dürbün ,hatsan protector dampa ayak ve silahın gelen aksesuarları (tüfek kılıfı,askı kayışı).pcp kullandığım için pek elimi süremedim.dizelleme yapmak için arada daha taşa atış yaptım o kadar.( 600 tl -kargo alıcıya ait.)

WhatsApptan resimlerini atabilir misiniz

• En güçlüsü Hatsan Torpedo 155 yaylı, en isabetlisi Hatsan Mod 135qe vortex tir.

• Benim elime geçen 4 adet vortex tüfeğin 4 ünde de sorun yaşadığım için terciğim Hatsan yaylılardan yana olur.

• Diğerlerini bilmem mod 125 sniper vortex var bende, 15 metreden 1 tane bildiğimiz metal kavanoz kapağı akabinde 1. kalite hamur kağıttan 120 sayfalık takvim yaprakları kitlesi ve nihayetinde kullanılmamış kağıt havlunun bir yüzünü delerek rulosunun içine pelleti düşürme havyanlığı göstererek beni tatmin etti, 5,5 16 grain spoton dome ile. :)

• 2012 senesinde hatsan torpedo 155 5.5 mm almıştım. çok tüfek aldım.aldığım gibide sırf değişiklik olsun diye sattım. ama maalesef sattığıma bin pişman olduğum aralarında sadece torpedo 155 dir. ağırlığı falan bir yana ama ciddi ciddi kuvvetli,bir okadarda isabetine hayran olduğum bir tüfekti. şimdiki aklım olsa kesinlikle parayada sıkışsam satmazdım.birde şunu söyliyim arazide bulduğum içki şişesini 40 45 metreden kırmadan delmişti.

• 2012 senesinde hatsan torpedo 155 5.5 mm almıştım. çok tüfek aldım.aldığım gibide sırf değişiklik olsun diye sattım. ama maalesef sattığıma bin pişman olduğum aralarında sadece torpedo 155 dir. ağırlığı falan bir yana ama ciddi ciddi kuvvetli,bir okadarda isabetine hayran olduğum bir tüfekti. şimdiki aklım olsa kesinlikle parayada sıkışsam satmazdım.birde şunu söyliyim arazide bulduğum içki şişesini 40 45 metreden kırmadan delmişti.

Yaylı mıydı vortex miydi. Siz hangi sistemi önerirsiniz? Bir de dürbün kullanması sıkıntı oluyor mu acaba? Eğer numaranızı gönderirseniz WhatsApptan bir kaç şey danışmak isterim

• Arkadaşlar konuyu hotlatmak gibi oldu . Ama ben de tüfek alma arefesindeyim.

Hatsan Mod 125 sniper vortex

Hatsan Mod 135qe vortex

Hatsan Torpedo 150 sniper vortex.

Hatsan Dominator 200 W VORTEX

Bu dört silahdan hangisini almalıyım. Elimdeki kaliteli dürbünü takıp arada destekli yada desteksiz atış yapmak istiyorum.

Beni üzmeyecek, zevk aldıracak, bir tüfek arıyorum. Bunların biribirine karşı üstünlüğü nelerdir. Hangisini tavsiye dersiniz?

• Aslında bu sorunun cevabını, deneyimlemiş arkadaşlardan ben de merak ediyorum...

• 125, 135 ve 150 magnum sınıfı tüfekler. Yani çok güçlüler. 150 farklı olarak alttan kurmalı. Alttan kurmalıların isabeti bir tık daha iyi. Bu tarz ürünlerde vortex bir avantaj. 125 sentetik 135 ağaç kundak. 135 in namlusu biraz daha kısa. Ama ben ikisi arasında çok fark görmedim. Kurulumu zor. Ayrıca hantal ve ağır. Alttan kurmalı 200w da güçden çok isabet ön planda. güzel bir dürbün ile inanılmaz zevkli. Güçü de bence yeterli. Ben bu dördü arasında 200W tercih ederdim. Desteksiz atış isabet ve hafiflik arıyorsanız Mod95 inanılmaz zevkli.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Merhaba arkadaşlar belki daha öncede belirtmişimdir kırmalıda güçten yana değilim bu saydığınız modeller arasında kesinlikle Dominatör 200w elit tercih ederdim

• Merhaba arkadaşlar belki daha öncede belirtmişimdir kırmalıda güçten yana değilim bu saydığınız modeller arasında kesinlikle Dominatör 200w elit tercih ederdim

Hasan Usta'm tercih ediyoruz da :) karar vermek bir dereceye kadar zor ama tüfeği şu anda edinmek hepsinden daha zor. Acaba her zaman mı böyleydi, yoksa şu döneme mi denk geldi acaba?