El yapımı döner hedef

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kaç gündür aklımdaydı , cam şişeleri patlatmak ormanda hem sakıncalı hemde doğaya zarar veriyor geçen haftada fahri av müfettişinden uyarı alınca cam şişe kullanmamaya karar verip böyle bir hedef yaptım gayet ucuz ve mantıklı oldu.

pregalveniz sac malzemelerinden

1 mt m8 tij

3 tane pregalveniz kanal ek elemanı

3 salça tenekesi

6 civata kulllandım

Bedavaya geldi diyebilirim

Tek sorunum tüfeğimin her atışta tenekeleri delip geçmesi , salça tenekelerini nasıl sağlamlaştırabilirim tabsiyeleriniz nelerdir ?

[Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/nQ3kQM.jpg]

[Resim Engellendi: https://i.hizliresim.com/y6rm6k.jpg]

• Merhaba. Elinize saglık. Üretici olarak en az 2.5 mm et kalınlığında olması lazım. Tüfek gücüne göre daha kalın olabilir. Adres yazarsanız bir kaç adet yollayabilirim.

• Hocam bunlar çok ince. Pelletler bunu rahatlıkla deler geçer. Kalın sac dan yuvarlaklar kesip onları deneyin bence.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Merhaba. Elinize saglık. Üretici olarak en az 2.5 mm et kalınlığında olması lazım. Tüfek gücüne göre daha kalın olabilir. Adres yazarsanız bir kaç adet yollayabilirim.

Müşterilerimden ayarlarım zahmet etmeyin çok teşekkür ederim saolun tüfeğim çok güçlü değil orta sınıf mod 85 sniper vortex sahibiyim

• Sizinkisi daha güzel olmuş benim yaptığım iş güç arasında biraz derme çatma oldu ama kaşık bükme çok iyi olmuş deneyecem

Estağfurullah kendi emeğinizle yaptığınız her çalışma paha biçilemez ve değerlidir, ancak paylaştığım çalışmalar bana ait değil ilk linkteki yine bu forumdan başka bir üye arkadaşımızın ikincisi ise yurt dışı bir forumdan örnek olarak size fikir vermesi açısından paylaştım naçizane. Ben de kendim için benzeri bir auto resetli hedef yapacaktım bunun için lazerle sac kesimi yapılan sanayide 4cm çapında 1cm kalınlığında yuvarlaklar kestirdim bir kaç tane ancak birleştirip de hedefi tamamlamak henüz nasip olmadı bitince onu da burada paylaşırım.

Örnek Videolar;

https://www.youtube.com/watch?v=HaJ3plEVfqE

https://www.youtube.com/watch?v=CUmBfw0tyr8

• emeginize sağlık. Güzel fikirler için teşekkürler.bende 5 e 10 tahta ile bir kare yaptım 35-40 cm alta iki adet palet tahtası ortaladim 50 cm koyduğum gibi kalıyor. zincir ile 15 cm metal plaka astım isimi vuruyor.

• Elinize sağlık, güzel olmuş. Delip geçmemesi için en az 5mm demir profillerden 5x5 cm lik (istediğiniz ölçülerde profillerden kesilebilir) ebatlarda kesilip askıdaki demirlere kaynatarak yapabilirsiniz. Bem 3cm lik profillerden el testeresi ile kesip bükmeyi ve askı için delik delmeyi denedim (kaynaksız tüm parça olarak) fakat çok zor oluyor.

Yukarıdaki videolarda gösterilen ürünleri bir demirci ustasına çok daha ucuza yaptırılabilir, malum yurt dışından getirmek artık sorun ve pahalı olmaya başladı.

Dominator 200W Elite LW Vortex .22

Weihrauch HW77K .177, Hawke Vantage 4-12x50 AO

Zoraki HP 01_02 Ultra .177 , Stoager 4x32 , Hawke 1x30 Red Dot

• Doğrudur, el yapımı baya uğraştırır.

Fikrimce bahsi konu hedefin en kolay üretim yöntemi dxf formatında resmini çizerek metal kesim için lazer makinasında işlemek.
    . Sanayi sitelerinde tanıdığınız lazerci veya onlarla yakın çalişanlar varsa 3-5 tanesini bedavaya keserler. Aksi halde toplu siparişle yapılır. Bu halde birim fiyatı yaklaşık 1-3 TL geçmemlidir. Halihazırda 8 - 10 mm kalınlığa kadar işleyen lazer makinaları piyasada yaygındır.

• İkitelli Demirciler Sanayi sitesine gidip araştırmak gerek, 3,5,7 mm veya 4,6,8 mm çapında daire, 15 cm saplı en az 5 mm kalınlığında saç kesim yapan firma bulunabilir. Bu hedefler ömürlük olmasa bile uzun yıllar dayanır.

• Amazonda görmüştüm plastik kola kapağı gibi ortasında böle hava basma subabı vardı adam oto lastik şişirme cihazı ile şişiriyordu oet şişeleri ismi blast boom muydu neydi 8-9 ps hava basıp patlatıyodu çok zevliydi keşke onlardan olsa buralarda

• Amazonda görmüştüm plastik kola kapağı gibi ortasında böle hava basma subabı vardı adam oto lastik şişirme cihazı ile şişiriyordu oet şişeleri ismi blast boom muydu neydi 8-9 ps hava basıp patlatıyodu çok zevliydi keşke onlardan olsa buralarda

aslında biraz uğraşla yapılabilir. lastik sübapları satılıyor. onlardan alıp pet şişe kapkalarına sıkı birşekilde monte edilirse sanırım aynı işi görür. en kısa zaman yapmayı düşünüyorum.

• Lazer kesim yapan firmalardan fiyat aldım, 3 cm , 5 cm veya 7 cm çapında, 5 mm kalınlıkta ve 15 cm sapı olan 30 adet hedef için 250.-TL fiyat istiyorlar. Hedef başına 8,33.-TL yapıyor, adet ne kadar artarsa birim başına fiyat o kadar düşer diyorlar. Adet başına 3-4 TL olur sanmıştım fakat pahalı oluyor, bir de pres ile kesim yapanlardan fiyat alacağım, fakat onlar yuvarlak kesemiyorlar, kare şeklinde köşeli hedef olabilir ancak.

araba lastik sibobundan arkadaşımızın yurtdışındaki sitelerde gördüğünün işlevsel olarak benzerini acizane yapmaya çalıştım.

toptan aldığınızda 4 tanesini 10tl ye belkide daha ucuza bulabilirsiniz. kapakları 15mm çap olarak delip etrafınıda hızlı yapıştırıcı ile sağlamladım.

tabi kapağı mutlaka biryere kablo ile sabitlemeniz lazım. yoksa pet şişe patlayınca kapakta kaybolmasın. :)

hdf_1

patlayan plastik şişe

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mzenis ().

• Bunu vurunca ne oluyor?

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

keyif amaçlı atışları daha zevkli hale getirmek ve şişe kırarak ormanda olası yangın riskini ortadan kaldırmak

• Bu video biraz vasat olmuş aslında o petşişe bi torpil kadar olmasada çok yakın bir sesçıkarıyor birde şöle bir vatandaş var birara izlemiştim 15dk sürdü videoyu bulmam bu arada denendi ve onaylandı ben işyerinde bastım havayı :))

Harici İçerik m.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.