Yıllar Sonra Hobiye Dönüş

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar ,

Bundan 3 yıl önce forumun sıkı takipçilerinden biriydim. Gel zaman git zaman yurt disina da uzun süreli çıkmam nedeniyle hobiden uzak kaldım. Geçen gün nereden estiyse aklıma geldi. O zamanlarda severek almıs oldugum BT65 RB-W LW silahımı bulundugu dolaptan çıkardım. Plastik kutusunun üzerinde abartısız 1 cm toz vardı :) Önce kutuyu sildim temizledim. Sonra heycanla kutuyu actim. Dürbünüm , silahım tertemiz duruyordu. Tüpün icinde ki 100 bar hava gecen 3 seneye ragmen üzerinde duruyordu. En son koyarken metal kisimlari da yaglamam nedeniyle herhangi bir küf vs gözükmüyordu. Bu hafta sonu atısa gitmek istiyorum. Sizce gitmeden önce yine de bir bakıma silahı göndermeli miyim ? İcerisinde 100 bar hava ile bırakmam biraz benim hatam oldu sanirim. Ancak bu durum bir sıkıntı olusturmus mudur ? Bakima gönderirsem neleri değistirtmeliyim ?

Birde ben bu silahin agirligini mi unuttum yoksa durdukca agirlasti mi ^^Elime ilk aldigimda kaldiramadim diyebilirim :)

****Hatsan Bt65 RB-W LW .22****

****Kral Arms Puncher Pro .22****

****Hatsan Mod 25 Special Edition .177****

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• Hemşehrim hosgeldin tekrar =) 100 bar bırakman iyi olmuş denilebilir. Hani 75 olsa daha iyi olurdu çünkü 50 ni altına düştüğünde valfte sıkıntı olabiliyor pompala hava basılmayabiliyor. Kullanmanızda bi sıkıntı olacagini düşünmüyorum lakin içerideki oringler geçen zaman boyunca özelliğini kaybetmiş olabilir. Atış yapıp deneseniz hava kaçırma, fazla hava sarfiyatı gibi durumlar olursa fabrikaya göndererek bakımını yaptırabilirsiniz ?

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Vayy hemşehrim mesajına nasıl mutlu oldum anlatamam , bundan 3 sene önce nedense Denizli'den kimseyle tanisamamistim. Çok mutlu ve memnun oldum. İnsallah Denizli'de müsait olduğumuz bir zamanda atışa da gidelim :)

Herhangi bir sıkıntı olmayacak durumda bıraktığıma sevindim. İnsallah oringlerde herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Birde uzun zaman gectigi icin önerebilecegin bir pelet ver mi ? Suan elimde gamo ts-22 ile jsb-hatsan jumbo heavy var. Bt-65 güclü bir silah oldugu icin ağır peletler kullanmak istiyorum ama dogru mu dusunuyorum ?

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• Yalnız denizliden epey uzaktayım =)

Ts 22 hiç iş görmeyecek bir seçim olmuş diyebilirim, spot on marka solidler var onlardan kullanabilirsin fiyat performans olarak da uygun sayılır. Bizim Denizlide ay bayilerinde bulunmaz onlar, internetten sipariş vermen daha iyi olur ?

vazgeçilmezlerim;

• İhtıyac var ise en uygun fıyata buyrun Arkadaslar

10 Kutu Spoton pars 18.13 gr 5.5 mm...170 tl

5 Kutu Spoton Solid 26 gr 5.5 mm...100 tl

2 Kutu Spoton Herküles 44 gr 6.35 mm...55 tl

Hepsi kutusunda ve Sıfırdır

Kargo alıcıya aittir.

Ankara Etlik Anteras avm yakını elden teslim,Şehirdışı aynı gün kargolanır.tlf 0532 665 12 88

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• hoşgeldin dostum :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Çok sağ ol dostum sizleri tekrar görmek sizlerle tekrar konusmak çok büyük mutluluk :)

• Tekrar Merhabalar ,

Bugün büyük bir heycanla sabah erkenden kalktım , hazırlandım , arabaya sandalyeleri masaları yükledim sonra tüfeğimi 100 bardan 200 bara evden çıkmadan doldurarak çıkmak istedim. Ancak Hill pompamın ucundaki oring takarken paramparça oldu.Zamanla durduğu yerde çürümüş anladığım kadarıyla.

İnternetten o-ring baktım ancak ne yazik ki bir zamanların en iyi pompalarından biri olan hill pompa artık ülkemizde satılmıyor ve bulunmuyor duruma gelmiş. Tabi haliyle oringi hiç bulunmuyor. Bu nedenle direk dolum ucunu hatsan marka pompanın ki ile değiştirmeye karar verdim. Bir adet sipariş edeceğim. Hayaller haftaya kaldı. Umarım tüfekte bulunan oring ve diğer sistemler hala iyi durumdadır.

• Tekrar Merhabalar ,

Bugün büyük bir heycanla sabah erkenden kalktım , hazırlandım , arabaya sandalyeleri masaları yükledim sonra tüfeğimi 100 bardan 200 bara evden çıkmadan doldurarak çıkmak istedim. Ancak Hill pompamın ucundaki oring takarken paramparça oldu.Zamanla durduğu yerde çürümüş anladığım kadarıyla.

İnternetten o-ring baktım ancak ne yazik ki bir zamanların en iyi pompalarından biri olan hill pompa artık ülkemizde satılmıyor ve bulunmuyor duruma gelmiş. Tabi haliyle oringi hiç bulunmuyor. Bu nedenle direk dolum ucunu hatsan marka pompanın ki ile değiştirmeye karar verdim. Bir adet sipariş edeceğim. Hayaller haftaya kaldı. Umarım tüfekte bulunan oring ve diğer sistemler hala iyi durumdadır.

Hill pompanın ucundaki oring dediğiniz eğer tüpe taktığınız dolum ucundaki oring ise bunu pompayla alakası yok dolum ucu zaten hatsana ait dolum ucu demektir ki sadece oring siparişi vermeniz yeterli olacaktır. Dolum ucu yeni aldığınızda aynı uçtan bir tane daha almış olacaksınız sadece ki oring almanız (yeni oring aldığınızda da tüpe takmadan evvel hafifçe ıslatarak takarsanız zarar görme ihtimali azalacaktır) yeterliyken gereksiz olacaktır, nacizane. Eğer bulunduğunuz bölgede bulmak sıkıntılıysa oringi ( sanayi civarı bulmak daha kolay olabilir ) forum içerisinde istek yazdığınızda mutlaka bir arkadaş yardımcı olacaktır, iyi atışlar dilerim.

• Dostum yukarıda da yazıldığı gibi başka dolum ucu almana gerek yok, sanayiden uyacak bi oring temin etmen yeterli olur sadece biraz gezip ararsan bulursun emin ol ?

vazgeçilmezlerim;

• Hill pompanın ucundaki oring dediğiniz eğer tüpe taktığınız dolum ucundaki oring ise bunu pompayla alakası yok dolum ucu zaten hatsana ait dolum ucu demektir ki sadece oring siparişi vermeniz yeterli olacaktır. Dolum ucu yeni aldığınızda aynı uçtan bir tane daha almış olacaksınız sadece ki oring almanız (yeni oring aldığınızda da tüpe takmadan evvel hafifçe ıslatarak takarsanız zarar görme ihtimali azalacaktır) yeterliyken gereksiz olacaktır, nacizane. Eğer bulunduğunuz bölgede bulmak sıkıntılıysa oringi ( sanayi civarı bulmak daha kolay olabilir ) forum içerisinde istek yazdığınızda mutlaka bir arkadaş yardımcı olacaktır, iyi atışlar dilerim.

Dostum yukarıda da yazıldığı gibi başka dolum ucu almana gerek yok, sanayiden uyacak bi oring temin etmen yeterli olur sadece biraz gezip ararsan bulursun emin ol ?

Çok tesekkur ederim. Sayenizde büyük bir masraftan kurtulmus oldum :)

Dediginiz gibi iki tane dolum ucu oringi aldım ve gaz kaçağı olmadan 20-30 bar hava bastım. Hafta sonuna kadar tüp dolu sekilde beklemesin diye hepsini doldurmadim ama bir sorun olacagini zannetmiyorum :) Çok tesekkurler. Bu sefer bir aksilik çıkmazsa hafta sonu atıştayım inşallah :D

• Siz almışşınız artık ama o oringlerden sanayideki hidrolikçilerden de temin edebilirsiniz haberiniz olsun.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel