Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

bizim ilk düşündüğümüz içerideki sarı (pirinç) parçanın kaliteli çelikten işlenip ısıl işleminin tamamlanıp silaha monte edilse şeklinde, Karşımıza 2 tane sorun çıktı ;

• Namlu tırt, Namludan pellet geçirdik ve gördüğümüz bilindik hatsan kalitesi, yivset kombinasyonu değişmiş, eski Hatsanlarda %80 set ve %20 yiv iken, bunda %60 set ve %40 yiv, bu iyi bir gelişme ama ne varki, test pelletimizin namluya sürtünen %30 luk kısmında set izi yoktu ! ! !
    • Bu sarı parçanın yapısı oldukça karmaşık, yani hem tornada işlenip çok temiz bir finish ile parlatılmalı, sonra arka kısmında kanalların frezede açılmasıki tek seferde çıkmaz, sonra 2 tane delik delinip yiv çekilim havşa başları açılmalı, daha sonra tüm bu freze ve delme diş açma havşa işlemlerinin doğal sonucu olan çapakların alınması ve son olarakta profesyonel indüksiyon sertleştirmeye tabi tutmak gerekiyor, Ve bu parçayı sanayide 20 - 30 tane bile ürettirseniz minimum 100 YTL, ha 1 adet yaptırayım derseniz, 200 - 250 ytl den aşağı kimse yapmaz, bizde yapmayız.
  • Sıfır tüfek alıp niye bir de üstüne masraf edip kötü parçaları düzeltmeye çalışayım ki? Son derece mantıksız. Aldığım tüfeği servise ihtiyaç duymadan sorunsuz olarak kullanmak isterim.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• at 44 alacak arkadaşlara üzlmeyin.yakında yatagun açılıyor ne de olsa.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• paranızı hak edene verin servismiş hemen bakıyolarmış yolluyolarmış ver parayı sonra servislerde uğraş kendinize iş mi arıyosunuz yoksa zamanınız mı çok sorunsuz masrafsız tüfekler varken gidecem hatsan alacam sonra tornacılarda gezicem boş verin arkadaşlar almayın almayınki anlasınlar hatalarını alarak ekmeklerine yağ sürmeyin ceplerine para sokmayın almayınki anlasınlar artık bizim kaliteye önem verdiğimizi bakın ben hatsan marka tüfeği kurma kolu yüzünden duvara astım vede yollamıyorum yapmıyorumda onun duvarda yavaş yavaş paslanmasını izlicem zevk yapıcam ve asla ama asla hatsandan bişi almam yerli malı bişi hiç almam (servise yolla kargo parası ver gelsin kargo parası ver birde 15 gün tüfek felan yok ama al bir gavurmalı bir kere kargo parası ver gelmesi için sonra doya doya yaşa ) ayrıca bu paraya bukadar mantığıda yanlış kimse kimseye para vermiyo kazanması zor.

• kendinize iş mi arıyosunuz yoksa zamanınız mı çok

süper:)

Mal dediğin alınır ve kullanılır. Aldığım gün servise gidecekse o mal ve isterse 1 saatte yapıp verecekler densin yinede istemem. Servislemi uğraşacam birde para verip. Gider 500 e bir yaylı alırım ama ne aldığımı bilirim böyle bir pcp alacağıma. En azından patlayıp ölme riskim yok !

• paranızı hak edene verin servismiş hemen bakıyolarmış yolluyolarmış ver parayı sonra servislerde uğraş kendinize iş mi arıyosunuz yoksa zamanınız mı çok sorunsuz masrafsız tüfekler varken gidecem hatsan alacam sonra tornacılarda gezicem boş verin arkadaşlar almayın almayınki anlasınlar hatalarını alarak ekmeklerine yağ sürmeyin ceplerine para sokmayın almayınki anlasınlar artık bizim kaliteye önem verdiğimizi bakın ben hatsan marka tüfeği kurma kolu yüzünden duvara astım vede yollamıyorum yapmıyorumda onun duvarda yavaş yavaş paslanmasını izlicem zevk yapıcam ve asla ama asla hatsandan bişi almam yerli malı bişi hiç almam (servise yolla kargo parası ver gelsin kargo parası ver birde 15 gün tüfek felan yok ama al bir gavurmalı bir kere kargo parası ver gelmesi için sonra doya doya yaşa ) ayrıca bu paraya bukadar mantığıda yanlış kimse kimseye para vermiyo kazanması zor.

+1

Biraz para kazanıcaz diye zamanımızın büyük çoğunluğunu daha doğrusu sahip olduğumuz en önemli şeyi yaşamımızı, çalışarak geçiriyoruz ve bunun karşılığında aldığımız parayla birşeyler alıcaksak bunun elimizdeki imkanlarla alabileceğimizin en iyisi olması için uğraşıyoruz. Hatsan yerli bir firma olması ve böyle bir konuda üretim yapması çok güzel olabilir ama bu denli kalitesiz ve kullanıcıları düşünmeden bir ürünü piyasaya sunması kabul edilemez birşey.

Ürün geliştirme konusunda bir ürünün protoripini yaparsın, denersin, gerekli düzeltmeleri ve iyileştirmeleri yaparsın ardından üretim resimleri çizilir ve üretime geçilir. Eğer Hatsan bunları yaptı ve kullandıkları malzemelerin problemlerini gördüğü halde bu ürünü bu şekilde piyasaya sürdüyse kendi kendilerinin ipini çekiyorlar demektir. Gerçekten üzücü bir durum.

Bende kendim için bir havalı almak istiyordum ve yeni ürünleri görünce sevinmiştim, yabancı firmalardan birinden seçim yapmak oldukça mantıklı olucak anlaşılan. İnceleme yapan ve bizi bilgilendirerek zarar etmemize engel olan herkese teşekkür ederim.

• Official Post

Arkadaşlar Benjamin Discovery model adıyla Amerika da bir PCP üretti ve piyasaya sunmadan önce konunun uzmanı 3 kişiye incelemeleri için gönderdi, 2 ay sonra bu kişiler incelemelerini, buldukları eksiklikler, hatalar ve yapılması gerekenler şeklinde birer rapor hazırlayıp gönderdiler, Üretici firma bu raporları dikkate alarak silah üzerinde gereken değişiklik ve iyileştirmeleri gerçekleştirdikten sonra piyasaya sundu.

Biz geçen yıl Hatsan ziyaretimizde Hatsan yetkililerine tüm iyi niyetimizle destek olabileceğimizi ilettik, Sağ olsun Bahtiyar bey bizzat bizimle ilgilendi, akşam İzmir Kordon da balığımıza kadar, Hatta otel paralarını bile ödemişler, Babası Abdullah bey bizzat Evinden çıkıp geldi bizlerle tanışmak için, Son derece misafirperver kültüre sahip değerli insanlar, Dahası hepimize dönüşte incelememiz için birer tanede Webley Longbow hediye ettiler, ve biz İzmirde silahlarındaki eksiklikler ve yapılması gerekenleri tek tek detaylarıyla anlattık ve 6 ay boyunca bu hediye edilen silahlarla ilgili olumlu yada olumsuz bir yazı yazmadık, taki hiç bir gelişme olmadığını gözlemleyene kadar, Kendilerine göre bu işi en iyi onlar biliyor.

Halbuki o günlerden bu günlere çok gelişmeler yaşandı, biz forumdan doğan ekip arkadaşlarımızla büyük bir girişime kalkarak Yatagunu oluşturduk, Çok yakında da faaliyete geçecek olan bu alışveriş sitesinde biz Hatsan silahlarıda satmak isteriz ama bunca sorunları ile Hatsan silahlar bize kurulma aşamasında fayda değil zarar vereceği kanısındayız.
    Bakın Meydan av, Av Dğa ve Gamo ithalatçıları ile görüştük ve hepsininde ürünlerini Yataguna girdik ve satacağızda, belki bu satılacak ürünler Hatsan markalı silahlardan pahalı ama en azından bu hobiyle yeni tanışanları bir daha ellerine havalı silah almamaya yemin ettirmezler diye düşünüyorum.
    Oysa ben sanayici kökenli oluşumlada öncelikle yerli firmaların desteklenmesi taraftarıyım ve ellerindeki bu imkanlarla, Dünyanın bir numaralı markalarını kaliteli üretimle alt edebileceklerken, bunu yapmamalarını da Amerika ve 3. dünya ülkelerine bolca ürün satıyor olmaları, hatta mal yetiştirememelerine yoruyorum, Amerikadaki pazar bizim en az 50 katımız ve bir alan bir daha almazsada bir 10 sene daha satmaya devam eder bu kalite ile.

• abi bu ne tatlı şey ya vallaha harika isterse 500 fps olsun yatagun böle şeyler getirecekmi mustafa abi bak bundan isterim abi bu fiyata 2 adet isterim hemide abi kurtarın bizi kölelikden baksana ne kadar güzel bir alet al benisi var sağde vede çok hoş ve eminim adamlar bu malın hakkını fazlasıyla vermişlerdir

• adamlar yapıyor kardeşim,bizim gibi abuk sabuk politik şeylerinen hiç mi hiç uğraşmıyorlar,millet işi gücü bıraktı elinde bayrakla sokakta gezmeye başladı,beleş mezar bulsak yatacak durumdayız,
    bu tüfeğin aynı bu model birde co2 olanı vardı sanırım ,sağlam markalardan

• bir hatsan faciası daha yaşanmış,geçmiş olsun... benim tek kaldıramadığım şey yabancılar kaşık kadar atölyelerde ne kaliteli işler çıkarırken Hatsan kocaman bir tesisle, eldeki onca imkanlara rağmen bu kaliteyi yakalama gayreti içine girmemesidir....

• AT44'ün manometresi Daystate silahlarında kullanılanlara benziyor, ama aynısımı bilemiyorum tabii.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hatsan in sahibi bahtiyar beyin yaklasimi MUSTAFA ABİ nin anlattigindan sonra belli oldu.bu konuda otoritelerin fikrini aliyormus gibi gozukup,ilgileniyomus gibi davranip yine halkimizi kaziklamaya devam etmek.napalim ALLAH.CC. miza havale edelim bu insanlari.bence yatagun dan sonra bu insanlar MUSTAFA ABİ,İLKER ABİ gibi ustatlarimizin pesinden kosacaklar satamayip ellerinde kalinca silahlar.gec olucak ama anlayacaklar insana deger vermenin en guzel ticaret oldugunu.saygilarimla.

• hatsan in sahibi bahtiyar beyin yaklasimi MUSTAFA ABİ nin anlattigindan sonra belli oldu.bu konuda otoritelerin fikrini aliyormus gibi gozukup,ilgileniyomus gibi davranip yine halkimizi kaziklamaya devam etmek.napalim ALLAH.CC. miza havale edelim bu insanlari.bence yatagun dan sonra bu insanlar MUSTAFA ABİ,İLKER ABİ gibi ustatlarimizin pesinden kosacaklar satamayip ellerinde kalinca silahlar.gec olucak ama anlayacaklar insana deger vermenin en guzel ticaret oldugunu.saygilarimla.

+1 ;d; ;tese;kkur +;tuftabV#

• bugün avbayisi arkadaşıma siparişi geçmiştim. ustaların yorumunu okuduktan sonra hemen iptal ettirdim.
    hani derler '' tek rakibim havayolları''
    buda '' tek rakibim çinliler''
    bir tek kundak için olumlu bir yazı okudum . ;(

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Mevcut AT44 lerin kurma kolları değiştiriliyor !

Eski kurma kolları max.30 kg güce dayanabilecek yapıda iken.Yeni kollar +%60 oranında güçlendirilmiş !
    darısı pelet itici ve çekiç itici parçanın başına.
    Şarjör pelet yuvalarındaki işçilikte daha iyi yapılacak.

İşin azı bitti çoğu kaldı !

Hani namlu ?
    Hani regülatör?

Ahhh be kardeşim Ahhh be ! Şeker var ,su var,un var !

Hani helvaaa ?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• yani at-44ler revize ediliyorrr.. peki almış olanlar daha yepyeni silahını fabrikaya geri gönderip üzerinde değişimmi yaptıracak yarında başka bir yerinde değişiklik söz konusu olduğunda....

• Helvayı yapıyolarda kıvamını tutturamıyolar ellerine ayaklarına bulaştırıyolar

• bence helva bile yapamazlar bu inat olduğu sürece. ;hirr;

hamdım piştim yandım oldum.

• ustalar bir kompuroser buldum ama fiyatı tuzlu :( çalışma basıncı 200 bar maksimum 220, 1255 euro :!:
    http://www.keuchen.de/product_info.php/products_id/783
    normal el pompasıda varmış sonradan gördüm 150 euro 250 bar basıyormuş aynı linkde