Gerçek sniper dürbünü ile bizim kullandığımız dürbünler aynımı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • boşver erkan zaten adamın chey-tac a taktığı dürbünü bizim tüfeklere takmayalım ayıp olur #hims ;şrofls;. ;şrofls;.

+1 Evet dostum haklısın bırakalımda o eksik kalsın #hims ;kihhik, ;lol;

• Bu görüntü nereden alınmış acaba? Tam benlikmiş... =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• armed assault diye diye bir oyun multiplayer falan da oynanıyor...

Teşekkürler.. Hemen başlayayım.. =)

Webley Raider 10 .22

• evet tamamen bütçe meselesi parası olan en iyi muhimmatı ekipmanı alır sahip olur benim anlamadığım ihtiyar üstadımın resimde gösterdiği 1000 mt lik mesafeye bakan dürbünle adam nasıl hedefi tutturuyo ben bişi göremedim anlayamadım o dürbünden neresine atıyo da 1000 mt de kullanıyor pardon 1300 mt imiş hyret kaldım yaw :him:s

Abim görüntüye büyütüp biraz dikkatli bakarsan göreceksin 4 adet ^ şekilde işaret var ve bunlar alt çizgiden başlayıp yukarı doğru çıkmakta yatay artıkıla kadar o ^ işaretin en alttaki yani dikey artıkılın başlangıcındaki ^ işarete almış hedefi hayal mayal görülsede sıra halinde hedefler devam etmekte ve 7 hedeften 3 tanesini yıkmış 4 tanesi hala ayakta... ;tufey#

Gençay Güneş

25-06-1989

...İSABETLİ ATIŞLAR... ;tufey#

• Bir First Focal Plane dürbün denemek isterdim açıkçası. Şöyle uygun fiyatlı bulsak (Barska var ama amerikadan gelmez heralde) , yandan parallax sabit büyütme mildot birşeyler de güzel olabilir. Diğerleri tabi kalite=fiyat cinsinden çok para tutmakta. Shmidt Bender de benim tercihim olurdu. (Alman malı takıntım vardır da hehe) bu arada oyundan bahsetmişken bu fiyata BF2 kaçmaması gerekir

http://www.mavishop.com/vitrin…_info.php?products_id=564

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Megavizyonlarda da korkunç indirimler var şu ara. Kapatıyorlar sanırım.

Webley Raider 10 .22

• uzak mesafe atışı en ideal avcılar için 250m-500m oda zor çok iyi bir ekipman ve mühimmat ister. araştırma yaptığım kadarıyla en iyi snipper tüfekleri 1800 m ile 2000m arasında zırh delicileri mevcut. ancak bunu o mesafede kullanmakta o kadar kolay değil. rüzgar ölçücüler, lazerli mesafe bildiriciler, hava faktörleri göz önünde bulundurmak gerekli. aerodinamik çekirdeklerinde hava şartlarından etkileneceği ve paramparca olacağı unutulmamalıdır. bunun sporlarını yapanları düşünün adamaın hayatı bu olmuş yine de her attığını vuramıyor. oda her yönünle hazırlanmasına rağmen....

• Benim bildiğim en uzun menzilli keskin nişancı tüfeği mac milan (yazım hatası olabilir bilen arkadaşlar düzeltsin) komando taburunda görmüştüm, 5000m etkili menzili var 8000 mye kadar gidiyor ama isabet olayı cok azalıyor tabi.Üzerindeki dürbün dehset bişeydi yazıları silindiği için özelliklerini okuyamadım. ancak bu silak cok ağır olduğu için dragunov gibi(kanas)eline alıp dağ bayır gezilmiyor ,agırlıgı 15-20 kg civarında .Call of duty 4 oyununun bir bölümümde bu silahtan var. ;tufey#

Beretta FS92 9mm parabellum 15+1
    Ata Pompalı 12 cal. 7+1
    SATILIK;avci;

• Hiç bir keskin nişancı 5 yada 8 km'den ateş etmez. :)

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• avatarımdaki görüntü 1915 çanakkale savaşında çekilmiş.hikayesini ''yenilginin destanı'' (peter hart, nigel steel )kitabında okuyabilirsiniz.

marmarateam.png

• bu bilgilerin doğruluğunu bilmiyorum yanlışım varsa düzeltin
    1-keskin nişancı : mesafe 1-2 km ye kadar mesafelerde hedefi yok eder daha uzak hedefleri tahribat için atar yok edemez
    2-Sniper : 2-5 km arası hedeflerde hedefi kalıcı olarak yok eder 5-7 km arası yaralar
    bunu şu şekilde ispat edebiliriz
    Sınur karakolları yaklaşık 600 m ye 400 m bir alanı kapsar taciz ateşi açıldığı mesafe 2 km yi aşar (keskin nişancı menzilinden kurtulmak için ) ve bu hedefleri kanas ile yok edebildiğinizi düşünürsek imkansız bir şey değil
    ki bu arkadaşların yaptığı nefes idmanları bile bizi deve bağırtan yokuşuna çıkarmaya yeter
    Cem YILMAZ ne demiş Eğitim şart her şeyin başı eğitim
    agt

• Keskin nişancı ile sniper aynı şeyler.

Webley Raider 10 .22

• değil abi ben de öyle zannediyordum bolu dağcı komando eğitim tugayında bir abimiz aynı şeyler değiller dedi

• Benim bildiğim en uzun menzilli keskin nişancı tüfeği mac milan (yazım hatası olabilir bilen arkadaşlar düzeltsin) komando taburunda görmüştüm, 5000m etkili menzili var 8000 mye kadar gidiyor ama isabet olayı cok azalıyor tabi.Üzerindeki dürbün dehset bişeydi yazıları silindiği için özelliklerini okuyamadım. ancak bu silak cok ağır olduğu için dragunov gibi(kanas)eline alıp dağ bayır gezilmiyor ,agırlıgı 15-20 kg civarında .Call of duty 4 oyununun bir bölümümde bu silahtan var. ;tufey#

abi o silahla tipsiz bi herifi vuruyorduk değil mi ;şrofls;. hatta adamı vurduktan sonra bir tane de helikopter düşüyorduk ;rofl.;

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~