O-RİNG ihtiyacı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar. Tüfeklerinizin O-Ring ihtiyacını ( özellikle 90 Shore ) ne şekilde nereden karşılıyorsunuz. İstanbul - Ankara veya diğer illerde satış yapan bayi iletişim bilgileriniz mevcut mudur. İnternette yaptığım araştırmalar neticesinde çoğu satıcının aslında balon olduğuna şahit oldum. İlanlarında oring var ellerinde yok. Alalım deyince ses yok.

• O ring konusu artık çok sıkıntı. Forumda O-Ring konusunda bir hobidaş a yardımcı oldum. Fakat başka bir arkadaşım benden destek istediğinde gördüm ki son zamlar ve piyasalardaki anlaşılmaz durumdan dolayı geneli 1000 adet olarak toplu satıyor. En son tek olarak aldığım ve sürekli iş yaptığımız yer ile görüşmemde bizimle çalıştığı için adet bazında her bir O-Ring için minimum 100 Adet yapabilirim dedi. Fakat biliyoruz ki Silahlarımız ve Tüfekler çok hızlı eskitmiyor bu ürünleri.

Malum belirli bir raf ömrü oluncada diğerleri elimizde kalıyor. Bu sorunu ancak bölgesel olarak birbirimizle destekleşerek yapabiliriz. Misal Antalya' da bulunan hobidaşlar toplanır O-Ring çeşitlerini yazar. Her birinden 100 adet alınır, orda bir arkadaşa gönderilir. Geldiğinde bütün sipariş verenler giderek yada kargoyu karşılayarak temin edebilir.

Firmalara kaldıysak o iş çok zor. Silahı aldığımız yerden yedek parça diye alsak 20TL olan O-Ring bize 200TL ye geliyor.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• O ring konusu artık çok sıkıntı. Forumda O-Ring konusunda bir hobidaş a yardımcı oldum. Fakat başka bir arkadaşım benden destek istediğinde gördüm ki son zamlar ve piyasalardaki anlaşılmaz durumdan dolayı geneli 1000 adet olarak toplu satıyor. En son tek olarak aldığım ve sürekli iş yaptığımız yer ile görüşmemde bizimle çalıştığı için adet bazında her bir O-Ring için minimum 100 Adet yapabilirim dedi. Fakat biliyoruz ki Silahlarımız ve Tüfekler çok hızlı eskitmiyor bu ürünleri.

Malum belirli bir raf ömrü oluncada diğerleri elimizde kalıyor. Bu sorunu ancak bölgesel olarak birbirimizle destekleşerek yapabiliriz. Misal Antalya' da bulunan hobidaşlar toplanır O-Ring çeşitlerini yazar. Her birinden 100 adet alınır, orda bir arkadaşa gönderilir. Geldiğinde bütün sipariş verenler giderek yada kargoyu karşılayarak temin edebilir.

Firmalara kaldıysak o iş çok zor. Silahı aldığımız yerden yedek parça diye alsak 20TL olan O-Ring bize 200TL ye geliyor.

Kesinlikle katılıyorum. Piyasada yerli, uzak doğu ve AB menşeli O-Ringler mevcut. Uzak doğu malları içinde Çin menşeli olanların shore değeri 70 bandında, çok kabul görmüyorlar. Tayvan malı olanlar ise 90 Shore sertliğe kadar çıkıyor. İtalyan malı olanlarda var. Ben aetık 100 er adete de razı geldim mecburiyetten ondan da ses yok. İfade ettiğiniz gibi kauçuğunda bir raf ömrü var. Bahsettiğiniz bayinin iletişim bilgilerini yazar mısınız bir görüşürüm. Mal fazlasını bu duyuru altına ölçüleriyle yazarım ihtiyacı olanlar nasiplenir.

• Merhabalar, o ring hususunda hilal av- veli kattancı bey ile irtibat kurabilirsiniz.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Merhabalar, o ring hususunda hilal av- veli kattancı bey ile irtibat kurabilirsiniz.

Merhabalar. O şekilde maliyet anlamsız bir yükselişe maruz kalır.

• Kesinlikle katılıyorum. Piyasada yerli, uzak doğu ve AB menşeli O-Ringler mevcut. Uzak doğu malları içinde Çin menşeli olanların shore değeri 70 bandında, çok kabul görmüyorlar. Tayvan malı olanlar ise 90 Shore sertliğe kadar çıkıyor. İtalyan malı olanlarda var. Ben aetık 100 er adete de razı geldim mecburiyetten ondan da ses yok. İfade ettiğiniz gibi kauçuğunda bir raf ömrü var. Bahsettiğiniz bayinin iletişim bilgilerini yazar mısınız bir görüşürüm. Mal fazlasını bu duyuru altına ölçüleriyle yazarım ihtiyacı olanlar nasiplenir.

Bu gün haber verir arayacağınızı iletirim.Telefonu öğrenip bilgi vereceğim.

• Liste yapılacaksa 10 ar adet alabilirim. Bu arada Mehmet bey benim için uğraştı ama temin edemedik. Bozulmasa alırım dursun ki stoklu hareket etmeyi severim.

FX Karbon şişe O-ring

9,3x2,4 NBR90 Adet 10

4.5x1.5 NBR 70 Adet 10

18x2,5 NBR 70 Adet 10

Regülatör O-ring

7,5x2,0 NBR70 Adet 10

2x1 NBR90 Adet 10

4x1,5 NBR70 Adet 20 2 farklı alanda kullanılıyor. 2 katı al.

10x1,5 NBR90 Adet 10

1. Regülatör 2. Regülatör ve Power planium bloklarının ayrı ayrı sızdırmazlığını savunan aynı ebatta O-ring.

23,0x2,5 NBR 70 Adet 10

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Sanayide oring işi yapan yerler var hiç bulamazsanız sökün götürün orda bakıp alırsınız benim tüpün oring patlamıştı tüple beraber gittim baktı ölçüsüne verdi sıkıntı yok 1tl verdim 😂😂

• Official Post

Merhabalar bende uzun süredir bu konudan müzdariptim.
    ankaraya taşınmamla coğu sorunum gibi buda çözüldü.
    Ostimde kaucuk satan bir firmaya gittim, yüksek basıncta çalışacagını söyledim ve ona göre verildi. 90 adet oring aldım (10arlı) hepsi farklı farklı ölçülerde 9 takım şeklindeydi.

benimle yaklaşık 10 dk ilgilendi ve pc başına geçip başladı oringleri hesaplamaya sonunda tutar 9 TL dedi.

90 mi dedim 9 dedi.

90 tane oringi 9 tl ye aldım. :)

ankaraya yakınsanız adresini saklıyorum.

• Merhabalar bende uzun süredir bu konudan müzdariptim.
    Ostimde kaucuk satan bir firmaya gittim, yüksek basıncta çalışacagını söyledim ve ona göre verildi. 90 adet oring aldım (10arlı) hepsi farklı farklı ölçülerde 9 takım şeklindeydi.

benimle yaklaşık 10 dk ilgilendi ve pc başına geçip başladı oringleri hesaplamaya sonunda tutar 9 TL dedi.

90 mi dedim 9 dedi.

Buna benzer bir şey bende yaşadım abi, kaç tane aldık hatırlamıyorum ama arkadaşla beraber 20-25 tane oring alıp 1,5 tl vermiştik :D

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

90 mi dedim 9 dedi.

Aynı yerden bakıyor olmayalım. ^^ :D Sertlik değerleri vs uygun mu? Tüfeklere acaba, ucuz olunca bu zamanda adam yadırgıyor. Malum Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler.

• Çözün da şu Oring olayını 😭

3 Regülatör oring setine 7 sterlin bayılmak üzereyim 😡

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

90 mi dedim 9 dedi.

Çok memnun olurum. Ben Trabzon dayım, her halükarda iletişimine bir şekilde ulaşarak telefonla siparişe razı edeceğim artık. Siz elinizdeki bilgiyi paylaşın lütfen.

• Kesinlikle katılıyorum. Piyasada yerli, uzak doğu ve AB menşeli O-Ringler mevcut. Uzak doğu malları içinde Çin menşeli olanların shore değeri 70 bandında, çok kabul görmüyorlar. Tayvan malı olanlar ise 90 Shore sertliğe kadar çıkıyor. İtalyan malı olanlarda var. Ben aetık 100 er adete de razı geldim mecburiyetten ondan da ses yok. İfade ettiğiniz gibi kauçuğunda bir raf ömrü var. Bahsettiğiniz bayinin iletişim bilgilerini yazar mısınız bir görüşürüm. Mal fazlasını bu duyuru altına ölçüleriyle yazarım ihtiyacı olanlar nasiplenir.

Ada Kauçuk Ceren Hanım 0533 380 2287 / 0539 843 77 07 Buradan iletişim kurabilirsiniz. Adet olarak bir danışın.

• Oring bulmak bulunduğunuz yere göre o kadar büyük sorun değil. Asıl zorluk doğru ölçüde oring bulmakta. Orijinal oring yedeğini arayayım diye yerinden çıkarırsan hırpalama riski var, aynını bulamazsan işler sarpa sarar. Bana da Gamo Coyote oringleri lazım dolum portu için, yerinden çıkarmaya korkuyorum o korkudan.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Oring bulmak bulunduğunuz yere göre o kadar büyük sorun değil. Asıl zorluk doğru ölçüde oring bulmakta. Orijinal oring yedeğini arayayım diye yerinden çıkarırsan hırpalama riski var, aynını bulamazsan işler sarpa sarar. Bana da Gamo Coyote oringleri lazım dolum portu için, yerinden çıkarmaya korkuyorum o korkudan.

Direk oringciye götür tüfeği üzerinde baksınlar öyleyse o kadar çok ki bu işi yapan bir yerse binlerce var