HATSAN AT44 GENEL YORUM.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Sizin yerinizde olsam yapılacak şey çok basit, Faturaya "iş bu faturaya işlenen şu seri numaralı şu model silahta kullanılan namlu Almanya da muhkim (Lothar Walther Postfach 1125 D-89551 Königsbronn ) ithal edilmiş ve takılmıştır yazsınlar, ve hep birlikte lobi yapın ve bu yazıyı faturada şart koşun.

• ön siparişle satılan silahlar bunlarsa:

at44 HATSAN resmi kitapçığı

bu kitapçıkta LW namlu diye birşey yazmıyor, sadece "hassas yiv-setli namlu-precision rifled barrel" yazıyor. Ha bu ülkemizdeki 25 özel talihlinin silahına LW namlu takacaklarsa o ayrı. Dedilerse yaparlar bence, yada yapmaları lazım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bence LW namlu ithal etmedilerse bile edeceklerdir. Bende bu silahlardan 24. nün siparişini verdim. Bu forumda AT44 adına çok eleştiriler çıktı, fakat Hatsan burdaki eleştirileri dikkate alarak bu silahı çok geliştirdi....tüpünü yeniledi, kurma kolunu sağlamlaştırdı, pompa çok pahalı dediler kendi ucuza üretti... en son özel seride LW namlu kullandı. Sonra ne oldu...bak bende bir tane sipariş verdim. Kim kazandı, Hatsan da kazandı, bende kazandım. Ama bunlar hep bu sitede çıkan eleştiri yada yorumlardan oldu.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• Dün en sonunda fırsatını bulup silahı bayide görme şansını yakaladım. Ancak gördüğüm silah üzerindeki tüpün eski tip olduğunu görünce satıcıya silahı almak istediğimi, ancak tüpü yenilenmiş silah istediğimi belirttim. satıcı bu silahlarda hiçbir revizyon yapılmadığını söyledi. Ben ısrarlı bir şekilde olan biteni anlatınca hemen fabrikayla görüşelim diyip telefeonu çevirdi, telefonda konuştuğu kişiye ondaki silahlarda bir değişiklik olup olmadığını sordu karşıdan gelen cevap ilginç, hatsan böyle bir sorunu hiç ama hiç yaşamamış, bu silahlarda böyle bir olay kesinlikle gündeme gelmemiş tüp değişimi falan sözkonusu değilmiş. Oldukça şaşırıp formda yapılan inceleme ve sonucundan bahsedince birde pişkin bi şekilde "formlarda herkez bildiğini konuşur abi gerçeği yansıtıcı değil" cevabı alınca diycek bişi bulamadım. Bunu yapanın İstanbulun ismine herkezin aşina olduğu bir av bayisi olması beni gerçekten üzdü. Konuşmadan ilginç bir enstantane'de, telefonda artık kiminle konuşuyorsa "sendeki silahlarda değişen varmı?" diye soruyor. açıkca belliki görüşülen kişi, fabrika ve bayi arasında başka bir kişi. Dayanamayıp, bu olayı bahtiyar beyin dahi kabullendiği ve gerekli değişimi yaptıklarını, birçok kişiye mevcut tüpü değiştirmenin yanında birde yedek tüp yolladıklarını belirttiğimde, telefonda görüşülen vatandaşın ismini tekrar söyleyip ".........'de zaten bahtiyar beyin yeğeni, bende aynı memleketlileriyim böyle bişi olsa önce bizim haberimiz olur" şeklindeki son cevaptan sonra satıcı artık benimle ilgilenmeyip anlattıklarımı dinlememeye, dükkandaki raflara, vitrinden dışarılara, içerdeki diğer müşterilere bakınmaya başlayınca verilen gizli "terket" mesajını aldım ve o an kendimi cidden anlatılamaz bir şekilde garip hissedip dükkanı hayal kırıklığı içinde terkettim.

Ben bilinçli bir tüketici olmaya çalışmakla hatalımıyım? İnsan hiç merak edipte boş olduğu bir zamanda sattığı ürünler hakkında ne gibi eleştiriler yapılıyor diye merak edip, inceleyip kendini geliştirmezmi? müşteriye yönlendirici olmazmı? çokmu hayalperestim yoksa ?
    Herşeyden öte müşteri olarak dükkanda bulunuyorum ve inanının, dükkanın içi içeri girdiğinizde para harcamak isteyeceğiniz bir yer ve ben dükkana girişimde çeşitli ürünlerle ilgilenip, kurcalayıp, baya bişeyler alacağımın sinyallerinide vermişim ama maalesef tüm alışveriş hevesim kaçtı gitti.

arkadaşlar askere gidiyorum ve her ne kadar kullanamıcak olsamda bende sipariş verdim lw namlulu 44 lerden siz kiminle konustunuz yetkili demişsiniz lütfen isim verin herkez başka birşey söylüyor çok moralim bozuldu :him:s

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• Unuttum yazmayı lisansmı aldınız dedim namlunun lisansımı olur biz aynı yivseti zaten yapıyoruz herkezde cok memnun dedi mühendismiş arkadaş orada söylenecek cok laf vardı ama sölemedim . zaten deseydi lisans aldık diye diyecektim lother lisans vermiyormuş nasıl basardınız diye. ;lol;

vallahi benim iyice kafam karıştı yarın tekrar arıcam hatsanı siz kiminle konuştunuz oradaki görevi gercekten mühendisimi mühendis ise telefonda ne işi var allalaahhh :him:s

zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• ilkdem26 kardeşim yanlış anlamaya mahal vermemesi için hemen düzelteyim; Yazımı dikkatli okursan benim sorunum, reklama girmemesi için ismini vermediğim, İstanbulda adı çok iyi bilinen bir av bayisinde geçti. Bayideki yetkilinin bişeyden haberi yok. Telefonlada, hesapta fabrikadan biriyle görüştüğünü idda etti ancak bende, görüştüğü kişinin fabrika ile bayi arasında koordinasyon veya malzeme tedariki sağlayan biri olduğu fikri oluştu yapılan konuşmadan.

Ama şuda varki, daha sonrasında fabrika ile görüştüm görüştüğüm kişi kimdi bilemiyorum ama bilgi vermekten çekinen bir tipti ne zamanki ben tüple ilgili sorunları dile getirdim, işte o zaman derin bir sessizlikten sonra, çokta detaya girmeden bişeyler anlatmaya çalıştı.

Bu elbetteki tamamen bütçe ile ilgili bir konu. Herkez kendini sıkıntıya sokmadan hobisini icra etmek istiyor, bunuda yaparken piyasa şartlarının getirisi olan rekabetin avantajlarınıda kullanmak istiyor. Elbette en kaliteli olana en uygun fiyata ulaşmayı herkez ister. Ancak hepimizinde iyi bildiği üzere söz daima uçup gider yazılan kalıcı ve bağlayıcıdır. Mustafa beyin belirttiği, faturada "lw namludur" ibaresinin belirtilmesi teklifi yapılsa sanırım buna alınacak cevap olumsuz olacaktır. Ben baya tezcanlı bir tipimdir, herşey hemen olsun isterim ancak bu olayda gelişmeleri izleyip karar vereceğim zararlı çıkmak istemiyorum.

• fabrika sahibinin kendi ağızından :

25 tane at44wx 10 tüfeklere orjinal lw namlu takacağım,,bundan dolayı ürünün tüketiciye ulaştırılması geçikiyor,lw namluların gelmesi 12 ci ayı bulur,

şimdiki raıder tekli ye hatsan namlu yapıp teslim ediyoruz,

yeni iş makinaları getirtdik america dan, ama ben daha önce söz verdiğim gibi bu 25 tane at44wx 10 orjinal lw namlu takacağım üstünede lw yazacağım,

;keyfs; rahatladım vallahi

• tamam olay budur, zaten tersi beklenemezdi.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• arkadaşlar bu namluların lw oldugunu subat teslim olmasından anlayın neden subatta teslim ediyo çünkü lw namlu siparişleri aralık yada ocak aylarında gelecek oldugundan malum benim namlu maceramı biliyorsunuz ben 1 ay bekledim ve lw namluların aralık ocak aylarında gelceğini söyleidiler ve bende farkı nı vererek ellerindeki 10lu lw namlulu tüfeği aldım. yani buradan anlyınki neden subat ayı? lw namlu olmasaydı hemen teslim edemezlermiydi ederler işde jsubat teslimi olmasının sebebi lw nanlu beklemeleri. birde su var hatsan ne söz verdiyse yapar. yanlışıda varsa düzeltir. buna ben inandım ve güveniyorum. benim sevgili hatsandan ricam bu lw namlunun sırrını bulsunlar tekniğini anlasınlar, hatta mühendislerinden kimini lw fabrikalarına ajan olarak yollasınlar işci gibi görünsünler ve bu işin sırrını öğrensinler hatsan namluları lw kalitesinde hassasiyetinde yapsınlar işde o zaman hatsan tam hatsan olur. saygılar

• arkadaşlar bu namluların lw oldugunu subat teslim olmasından anlayın neden subatta teslim ediyo çünkü lw namlu siparişleri aralık yada ocak aylarında gelecek oldugundan malum benim namlu maceramı biliyorsunuz ben 1 ay bekledim ve lw namluların aralık ocak aylarında gelceğini söyleidiler ve bende farkı nı vererek ellerindeki 10lu lw namlulu tüfeği aldım. yani buradan anlyınki neden subat ayı? lw namlu olmasaydı hemen teslim edemezlermiydi ederler işde jsubat teslimi olmasının sebebi lw nanlu beklemeleri. birde su var hatsan ne söz verdiyse yapar. yanlışıda varsa düzeltir. buna ben inandım ve güveniyorum. benim sevgili hatsandan ricam bu lw namlunun sırrını bulsunlar tekniğini anlasınlar, hatta mühendislerinden kimini lw fabrikalarına ajan olarak yollasınlar işci gibi görünsünler ve bu işin sırrını öğrensinler hatsan namluları lw kalitesinde hassasiyetinde yapsınlar işde o zaman hatsan tam hatsan olur. saygılar

Kardeş güzel demişsin ama bak FX lerde bile LW namlu kullanılıyor yani kendi üretmiyor yapılacak iş olsa ilk onlar yapardı sanırım :him:s ama şunuda atlamayalım sözünü tutmuş ilk 25 lw namlu ;şrofls;.

• Kardeş güzel demişsin ama bak FX lerde bile LW namlu kullanılıyor yani kendi üretmiyor yapılacak iş olsa ilk onlar yapardı sanırım :him:s ama şunuda atlamayalım sözünü tutmuş ilk 25 lw namlu ;şrofls;.

vaybeeee şimdi ben bu fiyata ahşap kundaklı fx almış gibimi oluyorum (benzetme yaptım) valla süper oldu kısmet ;d; çok sevindim çünki ben fx buluşmasına katılmış ve çok beyenmiş didim hatta hayran kaldım da denebilir ama bütçem yeterli olmadıgı için alamamıştım

zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• fx le bunun arasında dünya fark var. arkadaşlar ayrıca lw namluların aralarında da fark var pligon lw felan gibi 3 çeşite ayrılıyolarmış ustadlar daha iyi bilir tabiki herkezin kolu bacğı var var ama kiminki kaslı kiminki uzun kimin ki kısa arada elbette fark var bu webleyler lw namlu diye fx tüfekle aynı kalite olmaz mesala valf farkı var sistem farkı var bendeki vebley 3 şarjör atışında her şarjörde bir mildot altdan vuruyo ama fx t12 3 şarjörüde hep ayını istikrarda atıyormuş kullananlar öyle söylüyo arda bayagı fark var arkadaş neyse yinede bu fiyata değer artar bile hayırlı olsun.

• tamam olay budur, zaten tersi beklenemezdi.

x;.z evet olay budur sağol kadir abi iyi iş çıkardın.. ;d; ^^

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• merhabalar ben solak atıcıyım. bu at 44 ün kurma kolunu sol tarafa almak için ne yapılabilir? olur mu olmaz mı?

• pelletin isabetli gitmesi sadece namlunun kelitesinle ölcülmez
    pelleti arkasından iten parça tam ortalanmamışsa sarjörden cıkarken ve naluya sörerken pellete zarar verir
    şarjör çapaklıysa pellete zarar verir
    namlu girişine iyi avşa acılmamışsa pellete zarar verir
    namlı cıkışına iyi avşa acılmadıysa (crov deniyordu galiba ) pellete zarar verir
    namlu yiv setleri iyi orantılanmamışsa isabeti bozar
    namlu yivleri iyice parlatılmadıysa (pürüzsüs hale gelmediyse) isabeti bozar
    namlu içinde birden fazla şok ( daralma varsa ) isabeti bozar
    namlu ölçüleri tam istenilen değerler arasında değilse isabeti bozar 5.52 - 5.49 gibi haklıma gelen bunlar
    isabeti getiren faktörler hepsi bir bütündür

korfezteam.png

• merhabalar ben solak atıcıyım. bu at 44 ün kurma kolunu sol tarafa almak için ne yapılabilir? olur mu olmaz mı?

bende solagım ama kurma kolunun sagda olması bana daha kolay gelıyor. t kundak benım at44 kabzayı bırakmadan kurabılıyosun ama desteklı atıslarda. desteksızde bana gore degıl. bırde yenı konu acmayım dedım bısey ogrenmek ıstıyorum. sımdı sarı metalden olan pellet ıtıcının ustunde orıng falan yok ucunda havanın verıldıgı delık falanda yok 1. soru bu hava namlu ıcındenmı pellete verılıyo 2.soru orıng namlu ıcındemı yoksa hıcmı yok ve varsa slıkonlu gresle yaglamalımıyım saygılar

STRIKKER WORTEX

• bu soruya ben cevap vereyim. oring o sarı pallet iticinin girdiği yerde namlu kenarında bulunmakda. greslemek içinde mustafa beyin tavsiye ettiği yağ ile ister kadınların el işi yaptıgı tığ gibi mir aletle oringi sökerek, istersen de o sarı parçanın kenarlarına sürerek sarı parça yardımı ile yağlayabilirsin. transfer deliğide o şimdiki bahsettiğimiz oringin yarım cm kadar ilerde alt tarafda namluda bulunmakdadır. oradan havayı palletin arkasına vererek iş yapmakdadır. tabi bu her tüffekde aynı değil mesala tekli modelde bahsettiğiz oring webley raider tekli için sölüyorum o sarı pallet iticinin üstündedir hw100 lerde ise hava transfer deliği namlunun üstünde değil namlunun girdiği bölümdeki parçadadır. bunlar benim bildiklerim. ustadlarımız daha iyi bilirler saygılar.

• gercekten aydınlattınız benı sagolun. ama hava gucunun daha etkılı ıletılebılmesı ıcın hava transverının pellet ıtıcı uzerınde olması daha mantıklı olurdu dıye dusunuyorum

STRIKKER WORTEX

• arkadaşlar bir sorum olcak at44 kullanıcılarına :him:s dürbün kızağının üst düzlüğünden itibaren jarjör ün yukarı doğru çıkıntısı tahmini kaç cm yada mm dir?
    bakınız resim de işaretlediğim yer :thumbdown:

[Resim Engellendi: http://s3b.directupload.net/images/081122/temp/23h3j8f3.jpg]