SAUER 202 S CLASSIC 308 WIN.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • degerli abicim sen ne tavsiye edersin 308 mi 30.06 mı 300 magnummu ben bu domuzu uzak mesafede yivli ile poz vermedigi takdirde vuracagımdan pek emin degilim

Haklısın, uzak mesafede üstelik hareket halindeki avı vurmak, imkansız değilse de çok zor. Poz verenlerin ise şansı olmaz.
    Kalibreleri belirttiğin için .308 demiştim. Kalibreyi de bana bırakırsan MKEK listesindeki silahlar arasında seçimim Heym SR-21 .270 Win. olurdu.
    Hızı, enerjisi ve isabetliliği ile .308'i geçer, .30-06 ile kafa kafaya gelir. Silah $6515.37, mermisi ise $1.10.

• bugün 308 ile deneme atışına gittim 150-200-250-300-350 metreye üçerli domuz büyüklügünde hedefler diktim 45 derece açıdan 150 metreden başlayıp üç hedefe attım iyi 200 metrede domuz yaralı 250 idare eder ama üzerindeki hedeflerde dürbünüde tamzumlu oldugu için hedefi bulmak çok zorlaştı isabet yok acaba dürbün uzak mesafeli olsa birazdaha iyi olurmu diye düşündüm ama 250 metreden öteye aklım pek kesmiyor ama domuzun arkasından atma şansım olursa mesafe baya uzar diye düşünüyorum ankaraya mke ye gidip inceleyecegim .
    yalnı heym amerikan malı galiba ben amerikan malı av tüfekleri kullandım işçilik zayıf hassasiyet yok buda öyle olmasın

• MKE'deki yivliler hep solaktı en son baktığımda. Bence gelmeden bir sorun telefonla.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 30-06 almanı tavsiye ederim M1-MG3 mermisi ile aynı mühimmat bulman kolay olur.600m iyi bir atıcı için garanti üstü senin ustalığına ve ekipmanına kalmış.Nerden mi biliyorum bende var. ;avci;

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• domuz avından bahsedilen bir yer okudum . denizlide il özel idaresi teklifi ,çevre orman müdürlüğü onayıyla domuz avı müsadelidir. ayrıca kelle başına çok zarar oluşturduklarından dolayıda 50 ytl verilmektedir. bilginize ... ;tese;kkur

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

domuz avından bahsedilen bir yer okudum . denizlide il özel idaresi teklifi ,çevre orman müdürlüğü onayıyla domuz avı müsadelidir. ayrıca kelle başına çok zarar oluşturduklarından dolayıda 50 ytl verilmektedir. bilginize ... ;tese;kkur

Yap programını, tarihi vs... ayarla, hafta sonuna tekamül etsin, cuma akşamdan gelelim, cumartesi pazar av ve pazar akşamı dönüş, otel konaklama vs... organizasyon sana ait, bize otel oda ücretlerini vs.. bildir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Yap programını, tarihi vs... ayarla, hafta sonuna tekamül etsin, cuma akşamdan gelelim, cumartesi pazar av ve pazar akşamı dönüş, otel konaklama vs... organizasyon sana ait, bize otel oda ücretlerini vs.. bildir.

Hakikaten bu tip organizasyonlar yapsak.?

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Yarın için bir organizyasyon yaptım 15 kişilik bir grupla, domuz avına gidiyorum...Geçen hafta gidememiştim 30 tane domuz vurmuşlar...Bende yeni tüfeğim Toz'u ilk kez avda deneyeceğim...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen trou6le ().

• bizim buralarda bahçe yani baglarda ve pirinç tarlalarında çok oluyor ve çok zarar veriyor gece 30 luk sürü halinde geliyor sebzeleri perişan ediyorlar vatandaş bahçelerde nöbet tutup gece vuruyor işini bitiren domuz yasak bölgeye milli parka gidiyor ordada av yasak bu şekilde kendini kurtarıyor

• 150 kilo domuz kilosu 4 ytl den 600 ytl,5 tane domuz bir fx glad demek :!: yılbaşından sonra ;tufey#;tufey#;tufey#;tufey#;tufey#
    ucuz yollu glad sahibi böyle olunur ;şrofls;.#hims

• yalnı heym amerikan malı galiba ben amerikan malı av tüfekleri kullandım işçilik zayıf hassasiyet yok buda öyle olmasın.

Heym 140 yıllık bir Alman firması. Namlular soğuk dövme ve Krupp çeliği. Aşağıdaki sitelere bir göz atın, kaliteleri hakkında fikir sahibi olursunuz.
    http://www.heymusa.com/heym_bolt_action_sr21.htm
    http://www.heym-waffenfabrik.de/index.html

• pazar günü domuz avında elimiz boş döndük köpek getiren olmadıgı icin aksama kadar domuz göremedik bir tek ben 1 azılı gördüm hazırlıksız oldugumdan atamadım geçip gitti,yalnız muhabbet harikaydı,ben ilk kez katılıyorum 15 kişilik grupta 10 tane yivli vardı özellikle browning bar mark II ve HK olmak üzere 2 tüfeğe bayıldım...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• browning bar avda yasak degilmi acaba çünkü yarı otomatik bir silah yasak olmasa idi ondan alırdım

• bar tipi olan tüfekler yani yarı otomatik olanlar avda yasakmı acaba sadece bulundurma ruhsatı veriyolarmış diye duydum bir bilgi edinemedim yaban tv de bu tip silahlarla avlandıklarını görüyorum anlayamadım yasak degilse bu tüfekler nasıldır mesela browning bar hem fiatıda ucuzmuş

• Bende yasak oldugunu biliyorum ancak taşıma ruhsatlarını gördüm...Bolt action silahlarla domuz avı yapmak çok tehlikeli bence,seri atış yapabilen silahlar yasak olmamalı,avustralyada da yasaklanmış otomatik yivliler ama devlet fazlasıyla parasını verip toplamış silahları bizde adam almış silahı 3 ay sonra yasaklanmış,ne kullabilir ne satabilir,büyük haksızlık bence...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• araştırmalarımda 1500 $ dan 2500$ a kadar tüfek var hemde sıfır gibi yanında epeyde mühimmat veriyorlar ama bolt kadar menzili yoktur sanırım
    ama domuz için iyi peşpeşe atılabilir tabi geri çok tepmezse

• Yap programını, tarihi vs... ayarla, hafta sonuna tekamül etsin, cuma akşamdan gelelim, cumartesi pazar av ve pazar akşamı dönüş, otel konaklama vs... organizasyon sana ait, bize otel oda ücretlerini vs.. bildir.

Hakikaten bu tip organizasyonlar yapsak.?

rastgele kardeşim inşaallah tüfegi alıyım bizde gideriz hatta davet edersen geliriz

Ben domuz avına ilk kez katıldım ve yeni tanıştım grupla,çok sıcak ortam en önemlisi de bilinçliler yeni başlayacaklar için sanırım tecrübeli avcılarla beraber olmak mühim o da bu ortamda var,katılmak isteyenler olursa organize edebiliriz...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• bu yıl bizde domuz bol av zamanı gelince sizleri davet etmek istiyorum herşey benden otel vesaire iki gün avlanırız ben önce domuzların yerlerini tesbit edip bir hafta sonu meraklı arkadaşları tosyaya davet edecegim gelirseniz memnun olurum.o zamana bende yivlimi alırım hala kararsızım ama kafaya koydum mutlaka alacagım mke de epeyce çeşit var iyice araştırıyorum yakında kararımı verecegim