Hammerli Pneuma PCP Air Rifle

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Zaten AT44WX10 satışını yapan firma da namluların "Lothar Walther" değil "Lother Walther" olduğunu yazmış : "Hatsan AT44WX10 Premium PCP Havalı Tüfek Lother Walther Namlu 5.5 mm". Bu bir yazım hatası mıdır yoksa korunmaya yönelik bilinçli bir değişiklik midir meçhul.

Üstad namluya yazarken yazım hatası yapmazlar herhalde. Sitede yazan neyse ama namluda olmaz. Bunda kasıt var besbelli. İşte bu yüzden Hatsan LW diyorum. Ama namlu orjinal LW kadar olmasa da iyi çıkmış olması alan arkadaşlarım adına sevindirici. Bu hammerli de hemmarli diye çıkmasın ;şrofls;.

• Üstad namluya yazarken yazım hatası yapmazlar herhalde. Sitede yazan neyse ama namluda olmaz.

"Olmaz deme, olmaz olmaz." diye bir kelam var. Hatsan'ın kendi üretimi namluya , yanlışlıkla :him:s "Lothar Walther" yazabildiğ malum. Arkadaşımız Meşedüzü böyle bir yanlışlığın kurbanı oldu.
    Hatsan'ın kaliteli namlu üretmeye niyetlendiği kesin. Gördüğüm bir kaç örnek oldukça başarılı . Sorun kalite kontrol de, düzgün ürettiğiniz bir namluyu crown açmadan, ağzındaki kesme çapakları ile silaha takarsanız, vasat bir kullanıcı bunu nasıl farkedip düzeltebilir ? İncelediğim AT44 te karşılaştığım durum böyle idi.
    Arıcak, silah olsun pompa olsun, okuduklarım ve duyduklarım kalite kontrolün yeterli olmadığını gösteriyor. Seri üretimden az veya çok hatalı ürünler çıkması kaçınılmaz. Önemli olan bu hataları kalite kontrolde yakalanıp tüketiciye ulaşmasına mani olunması. "Hatalı mı çıktı ? Gönderin halledelim." tarzında bir yaklaşım, ürününün arkasında durmak gibi algılansa da pek çok tüketiciyi üründen ve firmadan soğutacak bir yöntem.

• Ülkü Bey in mesajını okuduktan sonra önceki zamanlardan bir vw reklamı aklıma geldi. reklamın baş rolünde ördekler kullanılmıştı ve mesaj da şu idi '' hiç bir şey orjinalin yerini tutmaz''. ben bu durumun, bütün iyi niyetimle yazım yanlışından ibaret olduğunu düşünmek istiyorum. bu tüfekleri alanların hepsi eminin orjinal lothar walther namlu olduğu için aldı. namluların orjinal lw olmamasına rağmen performanslarının iyi olması çok farklı şeyler. bence bu durum yazım yanlışından ibaret değilse firma tarafından önceden vurgulanmalıydı.

6-24*50 tasko

• Benim namluda Lothar Walther yazıyor , benim saydığım 12 yiv set , pointed pelletle 8 metrede delik büyümüyor uzun mesafede denemedim uzunuda deneyince hem pointed hemde fx pelletle çıkan sonuçları paylaşırım..Pompa olayındada ,hatsan pompaları geri çağırdı arkadaşlar yeni nesil pompa göndericeklermiş...

• Doğrusu LOTHAR WALTHER mi ? Benimkinde böyle yazıyor. Ama öyle eşşek kadar yazması dikkat çekici tabi.
    Pompası arıza yapmayanlarda yollayabilir miymiş nasılsa bozulacak gibi geliyor bana yeni bir pompa yapmışlarsa ondan almak istiyorum. Gerçi scuba var artık ama ne olur ne olmaz.

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• benim pompam olsa ve hatsan sadece bozulanları alıyor olsa kendim bozarım zaten okuduklarıma göre bozulmaya müsait kendileri :P

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Öyle bir durum olursa benimde düşüncem o :)

• Official Post

Son kampanyadan AT44 alanların arızalı pompalarını bedelsiz hill ile değiştiriyormuş. bence hiç durmayın değiştirin.

• Son kampanyadan AT44 alanların arızalı pompalarını bedelsiz hill ile değiştiriyormuş. bence hiç durmayın değiştirin.

Nasıl bir yol izlememiz lazım ne diyelim adamlara?

• Official Post

Açın teleforu pompam basmıyor, Hill pompa ile değiştirilecekmiş deyin, ben satın almadığım için bilen arkadaşlar yazsın.

• yeni pompa mı yapmışlar ^^ ver bi hill pompa işte yahu bi kerede zarar et ama müşterin memnun olsun...

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Official Post

Sanırım yeni pompa yapmışlar hill değil yani.

Bana Termopl söyledi biraz önce telefonda ve tüm isteyenlere pompalarını hill ile ücretsiz değiştiriyorlarmış ve başka forumda cortlayan pompa başlığı varmış çok bozulmuşlar, bir daha iç piyasaya pcp vermeyeceklermiş vs... tabi bunlara inanacak kadar da saf olmamak lazım.

• mrt083 yaptığını beğendin mi :):)

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Abi bizde neyse o , çekinmeden söylerim ister Hatsan olsun ister başkası , söylediğimiz yalan olsa eyvallah ..Pompa yapıldı geldi daha 4 bastım yine cortlama belirtileri başladı..Cortlama olayınıda alemin diline doladık ^^
    Bu arada keşke hill olsada kurtulsak. :wacko:

• Bende de Hill pompa var, biraz zor basıyordu az önce içini açıp bakım yaptım, uzun süre yatmış olmalı ki, içindeki yağ kahverengileşmiş ve sanki içinde kum tanecikleri varmış gibi sürtünme sesi yapıyordu. Sanırım şaft borusu demirden ve yatmaktan biraz pas yapmış. Temizleyip yeniden Loctite 8104 "http://www.akd-tools.gr/xmsAss…/LOCTITE/loctite_8104.PDF" ile yeniden yağladım. Fark ettim ki önceden pompayı çekme safhasında doğru düzgün hava basmıyormuş. Şimdi düzeldi ve daha verimli hava basıyor. Elinden gelenlere bakım yapmalarını öneriyorum.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Çok fazla sökmenize bence gerek yok, ben tamamen sökmedim. Ama nasıl anlatayım neresini söktüğümü bilemiyorum. Şaftın altında pirinç bir yer var orayı söküp kolu tam çekince sonunda bir o ring göreceksiniz, orayı temizleyin, şaft borusunu temizleyin, ayrıca tepede alüminyum kafayı anahtarla açın, bu arada oralardaki o ringleri yağlamayı ve sıkarken ezmemeye dikkat edin. Loctite 'ı nereden bulursunuz bilmiyorum. Ben Loctite bayisinden almıştım. Bu gres petrol esaslı değil saf silikon gres, ayrıca food grade (yani yiyecek makinelerinde bile kullanılabiliyor sağlığa zararlı değil) , yalnız fiyatı ucuz değil belirteyim. Bal kıvamından daha koyu ve tüpte satılıyor.

http://www.airriflepump.com/up…56_Seal%20Replacement.pdf

Pompayı ben daha fazla sökmedim, cesaret edemem toplayamam falan diye, zaten durup dururken gerek de yok. Sadece bakım amaçlı resimde daireyle gösterilen yerleri açıp temizleyip yağladım. Hiç bir parçasını ayırmaya çalışmadım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776