HW40 ilk izlenimlerim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,
    Geçen hafta Yatagundan bir adet HW40 (4.5) satın aldım, yanında denemek için de 3 kutu pellet aldım, bunlar sırasıyla :

Crosman Pointed,
    Crosman Wadcutter
    FX Diablo Exact

haftasonuna kadar atış yapamadım, haftasonu hem silahı , hem de arkadaşın yeni aldığı fotoğraf makinasını denemek için Sülüklügöl'e gittik. 1 günlük kamp kurduk. Silah ve pelletler hakkındaki izlenimlerim şu şekilde :

Silahın iyi yönleri : silah yaysız, namluyu açıp pelleti yerleştirdikten sonra pistonun içindeki havayı sıkıştırarak güç sağlıyor. Sanırım yaysız olduğu için de geri tepmesi hiç yok. Sıfırlaması gayet düzgün gelmiş, 10 m için ideal sıfırlamışlar. Silahın ele oturuşu, atış zevki çok iyi. Oldukça hassas atış yapıyor. açıkçası 10 m. den grup yapmak çok rahat. Hedefi ıskalamanız mümkün değil. (ben 10m de sigara vuruyordum). Tetik inanılmaz hafif ve rahat. Tetiği ezerken şimdi düşecek diye düşünmüyorsunuz. Nişan alma tertibatı mükemmel. Atış sırasında çok az ses çıkıyor.

Silahın zayıf yönleri ise şu şekilde : belki 4.5 olduğu için, hedefte tahribat yapmıyor. Yani 10 m. den bira, rakı şişesini vursanız dahi şişe her seferinde patlamıyor. Açıkçası sadece 1 tane şişe patladı. Hedefte tahribattan ziyade tutarlı atış yapmasını ben tercih etmiştim, o yüzden bu konuda bir şikayetim yok. Ancak dediğim gibi, almayı düşünen arkadaşlar şişe patlatırım demesinler (4.5 için, 5.5 i bilmiyorum).

Pelletler hakkındaki yorumlarım ise, FX canavar, tahribatı daha iyi ve çok düzgün. Yani her pellet diğerinin klonlanmış hali. Kaliteli ve pahalı. Bu pelletle birkaç şişe kırdım açıkçası :)

Crosman ların ise FX den kalır yönü yok. yine gruplar çok iyi, tahribat biraz daha az. Arada çok fark olmadığı için bundan sonraki tercihlerim crosman olacaktır.

Pelletler hakkında çok yorum yapamıyorum, çünkü aradaki farkı ben şimdilik hissedemiyorum. Havalı tabancada yeni sayılırım, daha önce diana magnum p5 im vardı, şimdi HW40 var.

Not : Mustafa Beyden ricam, yarışmaya bir de havalı tabanca kategorisi eklensin, ben de yarışayım. Ödül de Röhm Twinmaster veya HW75 olsun, havalı tabanca kullananlar üzülmesin, şeker de yiyebilsinler :)

Tabanca hakkında soru sormak isteyen olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Birkaç güne kadar da detaylı fotoğraflarını çekip yine bu başlığa ekleyeceğim.

Son bir dipnot : Bu forumda bir arkadaş bu silahın namlusu değişebiliyor, 5.5 de takabilirsin demişti. Bu işlem nasıl yapılıyor ? Namluyu nereden temin edebilirim ? Hadi diyelim namluyu aldım, peki ben kendim takabilir miyim ? 4.5 ile 5.5 arasındaki tek fark namlu mudur ?

Yataguna da ayrıca uygun fiyatı, silahı zamanında yolladığı, çok güzel paketlediği ve yanındaki hediye şapka için teşekkürler.

[Resim Engellendi: https://www.yatagun.com.tr/XD6I3U6D6F5Q3U5W2L1O2U.jpg]

[Resim Engellendi: https://www.yatagun.com.tr/XD3Q0C2L3N1Y9C1E8T7W8C.jpg]

Mustafa
    26.04.1975

• hayırlı olsun, güle güle kullanın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Güle güle kullanın.

P5 ile kıyaslarsanız neler

söylersiniz.

Selamlar

Fx Revolution

HW 97 k

Diana mod 350

HW 45

Diana P5 magnum

• Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın.

FX Gladiator .22cal , BSA 8-32x44 SWF
    Weihrauch Hw 97K .22cal

• Ben HW45 de 4.5mm namlu alıp taktım sadece 2 vidayı söküp yeni namluyu takıyorsunuz başka bir değişiklik gerekmiyor. Namlu için Meydan av ile görüşün.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Genelde tüfek analizi yaygın olan pek analizleri yapılmayan bir konuda yaptığınız çalışmanıza teşekkür ediyorum

analizlerinizin devamını bekliyoruz

sonsuz saygılarımla

• Ben HW45 de 4.5mm namlu alıp taktım sadece 2 vidayı söküp yeni namluyu takıyorsunuz başka bir değişiklik gerekmiyor. Namlu için Meydan av ile görüşün.

4.5 ile 5.5 arasında fark nasıl acaba tahribat bakımından

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• tahribat olarak denemedim ama 5.5 'un tahribatı daha yüksektir. Ağır pellet enerjiyi daha iyi iletir. Hafif pellet de daha hızlı gider. Seçim size kalmış. Sizin tabancada 5.5mm gücünden dolayı uygun olmaz. Çok yavaş atar.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• merhabalar. yatagun dan aldığım hw 40 model tabancam bugun elime ulaştı. kargodan alıp eve gittim ve buyuk bir heyecanla kutuyu açtım. yatagun a tesekkurler. paketleme işlemi gayet başarılı olmuş.
    ilk izlenimlerim oldukça iyi bir gorunume sahip. ele iyi oturuyor ve çokta kaba değil.
    ilk işim yatagun dan aldığım 4.5 mm keçe pelletler ile namluyu temizlemek oldu.
    hw 40 evin içinde ve dışarıda çok kullanışlı olacak gibi. zira ses nerdeyse yok gibi bişey. evin içinde rahatlıkla atış yapılabiliyor.
    pellet yuklemek gayet kolay. ( yalnızca gamo marka altın gibi sari pelletleri nedense atmadı. sadece tıssss diye bir ses verip pelleti fırlatmıyor. )diğer pelletlerde sorun yok . yatagun dan aldığım fx pelletler son derece iyi sonuç verdiler.

isabetlilik son derece iyi. atış kağıdından da belli olur. 10 metrede hep gobekten vurdum. hassasiyet çok iyi. titreme , tepme , ses yok.

bence çok hoş bir tabanca ve eğlenceli bir model. tavsiye ederim.

[Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090220/temp/wglfpgjp.jpg] [Resim Engellendi: http://s10.directupload.net/images/090220/temp/bqscgxp6.jpg] [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090220/temp/6qtvpynw.jpg] [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090220/temp/2jlb5x2y.jpg] [Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/090220/temp/sch23myq.jpg] [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090220/temp/3jtjrxzb.jpg] [Resim Engellendi: http://s1b.directupload.net/images/090220/temp/j3mtnjbu.jpg] [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090220/temp/4i4utxsg.jpg]

• ben crosman 2100 ile atış yaparken de gamo raptorlar arada namluda kalıyordu.2. atışta çıkıyordu.sert ve etekleri geniş olduğundan sanırım.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

PCP silahlar gibi O-Ring kullanılır ve sadece O-Ring lerde silikon gres kulanın, silahın diğer kısımlarında genel bakım kuralları geçerlidir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• tesekkurler. yatagun dan aldığım silikon gresler çok işime yarıyacak.

Silikon gres ve harbi den benim de almam lazım. Hatta yağ da lazım biraz. Bir ara gireyim yataguna ..
    Bir sorum olacak, siz evde atış yapıyorsanız hedef kağıdının arkadasına ne koyuyorsunuz ?
    Benim korkum şimdi duvarlara pelet sekmesin, malum o kadar para verdik :)

Mustafa
    26.04.1975

• hw40 ile atış yapacaksan (başka silah için yetersiz kalabilir) eski bir çekmece bul, içine arka tarafına metal bir plaka koy, çok kalın olması gerekmez, kalınca bir kitap da olabilir, içinde de eski tişört, havlu çaput ne varsa katlayarak tık, üzerini de koli bantıyla güzelce bantla, hw40 için gayet güvenli olur.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• ben evde atarken biriktirdiğim gazete kağıtlarını arkaarkaya gelecek şekilde bir posete doldurup pakete atıyorum. pelletler içinde kalıyor ve etrafa sıçramıyor.

• ben evde atarken biriktirdiğim gazete kağıtlarını arkaarkaya gelecek şekilde bir posete doldurup pakete atıyorum. pelletler içinde kalıyor ve etrafa sıçramıyor.

Mantıklı aslında, çok kuvvetli değil zaten. Eve printer aldım geçenlerde, birkaç hedef bastırıp grup yapayım 10 m. için.
    Siz de yapın, sonra karşılaştıralım burada. ;box;x

Mustafa
    26.04.1975

• Karton kutunun içine 2 kat mukavva kestim. Hanımın eski çantalarından birini kesip bir kat ondan kodum en arkaya düzgün durması için tekrar mukavva koydum. Crosman C11 için çelik bilye kapanı oldu böylece:)

Geçenlerde başka bir çantasının sap kısmını av tüfeğime kayış yaptım. Harika bir siyah deri kayış oldu. Meğerse çanta zamanında paristen hediye gelmiş :) Çantanın tipini beğenmediği için hiç kullanmamış o yüzden kızmadı :D