benjamin marauder-yeni-

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben de çok teşekkür ederim Halil Bey. bu tüfeği baya takip ettim yurtdışındaki incelemelerini ve videolarını. pyramid air sitesinde en çok oyu alıp puanlamada en yüksete olan tüfek. diğerleri yanına yaklaşamamış. tüfeğinizi güle güle kullanın.

6.35 sanırım türkiyede yok. siz 5.5 kullanıyorsunuz. sizce 5.5 alınsa güç bakımından neden 6.35 alınmadı denilebilinir mi?

• Denmez bence,5.5 uygun ayarlar ile beni oldukça tatmin etti.Bu arada birkaç küçük değişiklik ile 6,35 gücünü yakalayabilirsiniz.Bir de ülkemizde 6,35 pelet sıkıntısını da unutmamak lazım

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• resimin altındaki açıklamalarda 4.5 mm olduğu yazıyor. 4.5 bir pcp nin avantajı nedir.

• 4.5mm uzak mesafelerde daha az düşme yaparak daha etkili atışlar yapıyor fakat pelletler hafif olduğu için rüzgarlı şartlarda 5.5 göre biraz daha etkileniyor buna karşın bazı pcplerin 4.5mm daha etkili örnek verirsek hw100 4.5mm olanı 5.5m olanından biraz daha isabetli en azından tecrübe edenlerin görüşleri bu şekilde...

• 4.5mm uzak mesafelerde daha az düşme yaparak daha etkili atışlar yapıyor fakat pelletler hafif olduğu için rüzgarlı şartlarda 5.5 göre biraz daha etkileniyor buna karşın bazı pcplerin 4.5mm daha etkili örnek verirsek hw100 4.5mm olanı 5.5m olanından biraz daha isabetli en azından tecrübe edenlerin görüşleri bu şekilde...

Hw100 Fac 4.5 'un 5.5mm'e göre tek avantajı daha az pellet seçmesidir.Ancak tüfek Fac alınacaksa kesinlikle 5.5mm olmalıdır.Aksi takdirde 4.5 ta tüfeğin gücünden dolayı pellet 70yard ve üzerinde yalpalamaya başlayacak ve isabet kaybı yaşayacaktır.Rüzgarın etkisini saymıyoruz bile.Ne demek istediğimi Ted'in videosu net bir şekilde anlatıyor :thumbup:

[YOUTUBE]_Z3YNLBs8Lo[/YOUTUBE]

Bu görüşünüze tam anlamıyla katılamıyorum,bahsettiğiniz silahlar aynı enerjiye sahipse(örneğin ingiltere gibi güç sınırlaması bulunup da 16j gibi bir limitle sınırlandırılmışsa)söylediğiniz doğrudur.Ancak ülkemizde bulunan silahlar FAC sınıfında olduğundan 4.5 ile 5.5 kalibresinin aynı güce sahip olan modelini ben bilmiyorum.Marauder mesela 4,5'luğu 21 fpe iken 5.5 luğu 32 fpe enerji üretiyor. HW 100 için konuşursak 4,5-5,5 isabet konusu tartışılır ancak kendi sitesinde ki bilgilere göre 4.5'luğu 30joule enerji üretirken 5,5'luğu 40 joule enerji üretiyor ve atış esnasında aman aman bir düşme olmuyor hatta belli bir mesafeden sonra da 4.5'luğun düşmesi daha fazla oluyor diye biliyorum... ;grin;

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• bende bu düşme konusunu çok merak ediyorum

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Balistik hesaplayıcıya verileri girerseniz aynı hızla atılan 8 grain 4.5 mm'nin 14 grain 5.5 mm'ye göre daha az düşme yaptığını göreceksiniz. Chairgun-pro vb. yazılımları olan arkadaşlar testi yapıp sonuçları buraya yazabilir. Neden derseniz başta hava sürtünmesi olmak üzere yiv sayısı , çıkıştaki tur sayısı , yivin bitiş açısı , şok kısmındaki farklar vb. faktörleri sayabilirim. Yani havalı silah aslında 4.5 alınmalı ama rüzgarsız yerde atmak için. Pek tutulmamasının sebebi rüzgara karşı ülkemizde 10,5 grain HN baracuda ve 10,5 grain crosman ultra magnum'dan başka ağır ve isabetli mermi yok. JSB jumbo monster 13 grain olsaydı belki ben bile alabilirdim.

filinta

dulce bellum inexpertis

• bilgilendirme icin saolun :thumbup:

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Kesinlikle JSB jumbo monster 13 grain gelmesi lazım ü yoksa uzak mesafeye atmak zor oluyor, enerjisini koruyamıyor ne kadar düz bir çizgide haraket etsede.

• Ya bu torpedo 4.5 jumbo monster ın taklidi değil mi neden hafif. Bildiğim kadarı ile de jsb yapıyordu torpedoları da.

Şekil uzunluk aynı içini mi boşaltmışlar?

• Torpedo kadar isabetsiz pellet görmedim abi. Neden dersen içi oyuk olduğu için dengesiz gidiyor , ön-arka ağırlık dengesi yok , JSB yapsaydı biraz daha mat olurdu bence .

filinta

dulce bellum inexpertis

• Sanırım torpedo ile aynı pallet bu

[Resim Engellendi: http://www.drapers-airguns.co.uk/images//ammo/177/396.jpg]

H&N Rapid magnum var ama 22 likdeki berbat performans 177 de de geçerliyse hayal kırıklığı.

[Resim Engellendi: http://www.airguns.nl/images/products/187/main.jpg]

Prometheus Piledriver 21gr ama şeklinden bişey çıkaramadım.

[Resim Engellendi: http://www.gunmart.net/images/content/accessories_reviews/613/e.JPG]

[Resim Engellendi: http://www.airgunhunting.com/Pellets/Piledriver.jpg]

Ve değişik bir pallet formuna bakılırsa en az 10gr

[Resim Engellendi: http://www.diamanco.gr/Upload/4.1919_1weeb.jpg][Resim Engellendi: http://www.diamanco.gr/Upload/4.1919_3weeeb.jpg]

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen bullarika ().

• 16.36 gr Nisan 2013'de piyasaya çıkacak bir ürün,uzun mesafe atışlarında iş yapabilir;

http://www.hn-sport.de/en/prod…ting/baracuda-magnum.html

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Umarex çok iyiymiş ya ;$., Ama head kısmındaki setler namlu içindeki yivlere nasıl uyum sağlayacak :huh:

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• bazı co2lerde yiv ve set sadece ciziliyor umarex bunu düşünmüş olabilirmi :thumbup: