domuz avı konusunda tecrübeli olanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar buralarda domuz kıyamet gibi. ama bir bölgede sıkıştırıldıklarından sanırım yer değiştiriyor. bizimki pusu avı şeklinde genelde geçiş noktalarında bekliyoruz.
    şimdi merak ettiğim, bu hayvanları cezbeden bir şey olarak neler kullanabiliriz. turşu ve civciv yemi duymuştum ama henüz denemedik.
    bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bir dinyelim. biz gece arazide kara duman atarken şeftalilerden sonra dibimdeki erik bahçesinede girmişler . :wacko: ne zaman nerde olcağı belli olmayan bir hayvan bu ve mahsullere çok ciddi zararlar veriyorlar.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• arkadaşlar buralarda domuz kıyamet gibi. ama bir bölgede sıkıştırıldıklarından sanırım yer değiştiriyor. bizimki pusu avı şeklinde genelde geçiş noktalarında bekliyoruz.
    şimdi merak ettiğim, bu hayvanları cezbeden bir şey olarak neler kullanabiliriz. turşu ve civciv yemi duymuştum ama henüz denemedik.
    bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa bir dinyelim. biz gece arazide kara duman atarken şeftalilerden sonra dibimdeki erik bahçesinede girmişler .
    :wacko: ne zaman nerde olcağı belli olmayan bir hayvan bu ve mahsullere çok ciddi zararlar veriyorlar.

Ve ne zaman ne yapacağı da belli olmaz... Domuz avına giderken, çekilmesi kolay bir yerde taşınan, en az uzun 9 bir silah, emniyet kemeri gibidir... ;director; Başıma geldi de konuşuyorum azizim... ;#taban^l

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Domuz avı hakkında fazla bir bilgim yok arkadaşım. ama bildiğim birşey var. Zeytinliğimizi gübreleyip suladıktan sonra motlaka ama mutlaka bizide ziyaret ederlerdi. Bu yöntemide deneyebilirsin bir ufak çukur açıp gübreyle doldur ve sula. Bu cazibeli havuza domuzun dayanacağını sanmıyorum ;,;-;tufey#

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• Bizim köyde de çok domuz varmış
    benim domuz avına gidecek kadar cesaretim yok ama kral magnum süperpoze ile 100-150 metreden indiririm.

• [quote='oouz',index.php?page=Thread&postID=100579#post100579]Bizim köyde de çok domuz varmış
    benim domuz avına gidecek kadar cesaretim yok ama kral magnum süperpoze ile 100-150 metreden indiririm.
    Bide yivli tüfeğin olsa kimbilir neler yaparsın.

• Yivli ateşli tüfek ile hiç atış yapmadım babanın bir arkadaşında mavzer vardı atışa gidecektim ona da gidemedim
    bir şeyi tecrübe edindim tek kurşun atarken en uygun gramaj 28 :) ben 32 attım omuzun bayağı bir kızarık dolaştım.

• muhtemelen denızlıdede mısır tarlaları vardır bız manısada hasat zamanı genelde sıkıstıryoz tarlada tabı dover bıcercınınde yardımı lazım bu konuda once kenarladan bıcıp ortaya sıkstırıcak hayvanı sonra ıkı tarafı tuttunuzmu gerısı cok kolay

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• öncelikle duyduğunuz yöntemleri deneyin bunlara ek olarak 2 litre mazot dökün ve yayın belli bir alana...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Bizim köyde de çok domuz varmış

Yavaş indir, ya düşürüp kırarsın ya da belini sakatlarsın mazallah... :)

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Yavaş indir, ya düşürüp kırarsın ya da belini sakatlarsın mazallah... :)

Sevgiler,

+100 ;,;-;,;-

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"

• Bu aralar forumda 15 yaş furyası başladı,yapamadıkları şey yok maşallah.Yavaş vurrr x;.z

• Bu aralar forumda 15 yaş furyası başladı,yapamadıkları şey yok maşallah.Yavaş vurrr x;.z

abim bize neden laf söylüyorsun şimdi ya :P =) şaka tabi =)

Bizim köyde de çok domuz varmış

150 metreden hiç birşeyi vuramazsın ki =) üstelik vursan da ordan güzel bi cevap verir sana ;şrofls;. domuz çabuk yıkılan bi hayvan değil. bi keresinde 3-4 tane 9lu + 6-7 tane de 9mm tabanca mermisi yediği halde yıkılmayanını görmüştüm. o halde 20 metre kadar koştu sonra yıkıldı. daha sonra domuzu düştüğü yerin 50 metre kadar ilerisinde bulduk. düştükten sonra tekrar koşmuş...

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• 20 mtden 10 tane 12 ga bir de 30-06 yiyipde yürüyüp gideni hatta bulunamayanlarını,3 tane 30 06 yı yatarak atış yapan atıcıdan,üstüne 2 adette pompalı 12ga yiyipde gidenleri gördüm ama korkulacak bir av türü olduğunu düşünmüyorum...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

ister inanın ister inanmayın yaklaşık 130 metreden 10 üzerinden 8 ve 6 dan vurdum teki de ıska her çizgi arası 1 inç
    pazartesi günü yine av tüfeği ile atışa gideceğim.Bu defa 50 metreden soda şişesine atış yapacağım.
    Av tecrübem pek fazla yok domuz avı tecrübem hiç yok. Ben sadece vururum dedim ama ... :@

• Domuz ları eyer tarladan kovmaksa amacın berberlerden topladıgın saç kıllarını ince kadın çorabına koyup tarlanın veya arazinin çevresine dagıt. Bir diyer yontem piknik tüpüyle kurulan düzenek sayesinde zaman ayarlı ses yaparsın bunun aparatları hazır olarar satılmaktadır bu sekildede tarlanda uzaklastıra bilirsin. Avını yapacaksan ne sekilde yaparsan yap en önemlisi rüzgarın istikametidir yani domuzun gelis yonunden esmesı lazım. Diger önemli konuda ses tüfegin emliyetinin açılırken çıkardıgı sesi bile çok rahat duyabilir ve kaçar. Eyerki mutlak bir hareket yapacak isen emliyeti açmak nişan almak veya kımıldamak gibi durumları nezaman domuz hareket ediyor veya ses çıkarıyo birseyler yiyiyor onunla beraber hareket yapmak sarttır. Özellikle gece tufek atınca domuz oldugu yere yıkılmadıysa anında sessiz olup gidiş istikametini veya düştügünü anlaya bilirsin. Fakat gece yaralı domuzun peşine gitmek dogru deyildir.Domuzun kendini görmeden sese veya gölgeye heyecanlanıp tüfek atmak en olmadık kazalara sebep olabilir.Orada başka bir avcı bir evcil hayvan veya hiç ummadıgın şey çıkabilir. Emliyet domuz avının olmazsa olmazıdır Rasgele.

• Alıntı

Domuz ları eyer tarladan kovmaksa amacın berberlerden topladıgın saç kıllarını ince kadın çorabına koyup tarlanın veya arazinin çevresine dagıt.

Enteresan. Ne oluyormuş ki acaba o şekilde yapınca?

Bulent Hamurculu

FX Gladiator (5.5 mm) + Centerpoint 8-32X56 Powerclass + Tasco 6-24 x 50

Scuba tup 10 lt

ankarateam.png

• insan kokusunu alınca yaklaşmıyordur sanırım.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• ne kadar doğru bilemem ama biz köyde dayımla gittiğimizde domuz avına rüzgarı hiç bir zaman arkandan alma derdi.... herhalde barut kokusu onu çezbediyormuş. ;avci; ve senin oradaki varlığını hissediyormuşş

• İnsanlara göre koku alma özellikleri daha fazla olduğundan saçların kokusunu insan zannederek araziye yaklaşmıyor sanırım. :)

• Geçen hafta içinde üzerime gelen domuzu cz 70 çek vizörle (7.65) vurdum. Ayrıntıları anlatayım gülelim biraz :)

Çiftlikten yaklaşık saat 21 civarlarında babamın mazda minibüsünü yıkayayım diye yaklaşık 2-3 km uzakta bir çeşme başına geldim. Çevre aydınlansın diye farlar iç ışıklar vs. yaktım. Kapılar kapalı vaziyette dışını yıkadığım bir anda aracın ön tarafından yaklaşık 25- 30 metre ilerden bir domuz sürüsünün geçmekte olduğunu ve içlerinden birinin yaklaşık 15 metre uzaklıktan bana doğru geldiğini farkettim. Bu heyecanla elimdekilerini atıp sağ elimle belimdeki silaha sol elimle araç kapısına attım. Belimdeki silahı çıkardım ama gözüm domuzda olduğundan bir türlü kapı kolunu bulamadım :D İlk hamlede kapı koluna ulaşamayınca vazgeçip çift el destekli 2 atış yapıp hemen araç içine girdim (Bu sefer kapı koluna baktım :) ). Domuz olduğu yerde 10-15 saniye kadar durarak bekledi ve yan yatıp düştü. Aracı çalıştırıp yanına kadar geldim, tepkisizdi. Araç dışına inip elimde silah ayağımla bir kaç sefer baş ve gövdesine dürttüm. :) Halen canlıydı.Kalkacak kadar canı yokmuş ama tepki verdi. Telefon açtım babam ve 2 kişi daha geldi yükledik çiftliğe getirdik. Vakit geç olduğundan ertesi güne bıraktık.
    Ertesi güne kalmadan canını teslim etmişti. 3 köpeğimize verilmek üzere parçalayıp varilde haşladık. Yaklaşık 1 hafta oldu 3 köpek bununla doymuş. :D Ertesi gün olayın sıcaklığı geçtiğinde farkettik. Alnından 4.5 cm arayla 11 metreden vurmuşum. Ben canlı mı diye test ederken o ara ayakkabımın burun kısmını ısırmış, delip geçmiş. Araç yıkayacağım diye babamın eski bir ayakkabısını giymiştim. Babam 45 ben 42-43 numara giyerim. Aksi halde arada benim parmaklar gidecekmiş. :)

Röhm Twinmaster Top M RE .177 (Air Stripper)
    Hatsan Mod 125 .22 (Oriental 6-24x44)
    Gamo Cfx .177 (W&S 3-9x44)
    Daisy Powerline 008 .177
    Webley Typhoon .177
    Gamo Pt-80 .177