Lada mı Renault 9 mu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar işe gidip gelmek için bir araba almam lazım. Sınırım 6000 tl.
    lada samara 93 model 4250 tl. renault 9 broadwey 92 model 5600 tl sizce hangisini almalıyım. İkisinide ortak özelliği az yakıt.
    Sağlamlık, konfor, parça, yol tutuş gibi özellikler ide düşünürsek karar vermemde yardımcı olurmusunuz.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Reno derim kesinlikle.İkinci elde daha hızlı bir araç

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Bence tabiki lada........

6 yıl kadar kulllandık 2001 model enjeksiyonlu modelını...

6000 lirayada 2001 model temiz lada samara hb bulabilirsin...

Bire yol tutuşu tartışılmaz r9 la virajlarda falan atmaz arka taraf geniş olduğundan..

İçinin genişliği olarakda tartışılmaz r9 a göre....

Dediğiniz gibi az yakar ve 1500 motoru vardır keçi gibi tırmanır asla kalkışda affetmez r9 öyle bir tokatlarki şaşarsın(r9 harici pek çok arabayı tokatladım samara ile)

Parçası çok daha ucuzdur...

Dediğim gibi bakımlı enjeksiyonlu temiz bir lada alırsan bizim gibi 6 yıl binersin,

bizde sizin gibi ayağımızı kessin mantığıyla aldık çok sevdik bu arabayı...

Hatta ladakulubünde moderatörlük yaptım birara buluşmalara gittik çok sayıda ladalar ile......

[Resim Engellendi: http://s1.directupload.net/images/090831/iufaqu7i.jpg]

• Lada samara diyoum bende. ÇOOOK az yakıyor. Arkadaşım parçaları istanbuldan çok ucuza buluyor. Otobanda 140 la giderken mercedes gibi sessiz va rahatça hızlanıyor. 2. el arayanı da az değil.

• 1 ay önce 6000tl ye çok temız bir uno 70s sattım 96 model 100.000 km de annemın arabasıydı sadece okula gıdıp gelmek ıcın kullandı boyası iç döşemesı baskı balatası sıfırdı

keşke daha önce bu sekılde bır talebınız olsaydı sıze verırdık arabayı :)

ama bana sorarsanız kesinlikle renault derim en azından bir çukura girdiğinizde arabanın her yeri sallanmaz ayrıca ladaların çoğu yağ yakıyor dıye biliyorum

saygılar!

• Yanlış bilgi öyle bir sorun yok.....

Çukura girdiğinizdede torpidodan ses gelir heryeri sallanmaz mübala yapmışsınız....

Ayrıca unoda kullandım ben amcamın uzun süre kullandığı arabaydı...

Hakkını verelim çok çok az yakar...

İçi çok küçükdür arkaya 2 kişi alır 3 aldımı sıkışırsınız fazlasıyla...

Çukura kasise girdimi kısa ve küçük olduğu için yaylanmaz odun gibi dümdüz girer çok fazla sallar...

Ayrıca takla atmaya çok müsaittir 100 den sonra havalanmaya başlar zira amcamdaki araba 2 kere takla attı yağışlı havada 60 km de...

Samarada 180 ibre vardır ve 180 i rahatla görür ibre patlatan çok kişi biliyorum..

• kesinlikle brodway

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• herkez bildiği otomobili metliyor ben şu kadarını söyliyim çoğu kişi renoult'un ne kadar sağlam olduğunu biliyor
    en basit örneği karadeniz bölgesindeki bozuk yollara dayanabilen tek araç renodur ayrıca çekişide çok iyidir sen yeterki öyle çok hırpalanmışını alma.

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• verdiğim bilgiler yanlış değil dogrudur tecrübe ile sabittir tabiki herkez kendi arabasından memnundur çünkü herkesin bindiği kendisine mercedes tir ancak bir uno ile ladanın kıyaslanması bence yanlıştır tabiki ladanın temizleride vardır sağlamdır ancak cok fazla temiz olan lada görmedım

1 yıla yakın oto yıkamada çalıştım iç malzeme, rahatlık, piyasası rahat ayrıca motor olarak renault broadway, lada samaradan bir adım önde bence

ancak bu tarzda yani lada şahin broadway gibi bir araba düşünürseniz arkadaşın tabiri ile 180 de ibre patlatmak gibi hızlı kullanmanızı tavsiye etmem sonuçta güven ve sağlamlık açısından belirli standartta olan araçlardır

saygılar!

• Ben 1 sene 89 model broadway kullandım. Orijinal klimalı, 118 binde hiç bir problemi yoktu. Kışın çalışması biraz zor oluyodu ama alışınca çok sorun olmaz. Hızlanması çok güzel ama ben 80 i geçmezdim kolay kolay(geçince 180 le gidiyomuşum gibi hissettiriyodu. ;şrofls;. ) Yazın biraz hararet problemi oldu, haricinde hiç bir sorun yaşamadım. Bir depo benzinle şehir içinde 460-480 km yol gidebiliyodum. Ladayı hiç kullanmadım; ama tavsiye ediyolar; keçi gibiymiş, dağ taş gidiyomuş. Ladanın tek problemi yazın çok hararet yapıyo diyolar.

• herkez bildiği otomobili metliyor ben şu kadarını söyliyim çoğu kişi renoult'un ne kadar sağlam olduğunu biliyor
    en basit örneği karadeniz bölgesindeki bozuk yollara dayanabilen tek araç renodur ayrıca çekişide çok iyidir sen yeterki öyle çok hırpalanmışını alma.

Herkes bildiği arabayı söylüyor demişşiniz ben lada daha iyi deyip bırakmadım diğerlerine göre kıyaslayıp daha makul olduğunu gösterdim

ayrıca bende şuan lada yok o yüzdende öneriyor değilim şuan 98 honda civic var hayalimdeki arabaydı ladadan sonra aldık...

İç malzeme daha iyidir doğru r9 da ama rahatlıkda kesinlikle doğru değil yukarıdada dedim torpido olarak başarısız samara

ayrıca motor demişşiniz 100 e çıktımı o arabayla sanki arabanın içinde değil dışında gitmiş gibi olursunuz..Virajları yol tutuşu falan bahsetmiyorum bile :)

R9 la bir uzun yola git o koltuklarda tabutta gibi gidersin sırtın dümdüz olur,ama samaranın koltuğuna otur poponun şeklini alır geniştir..

Hararet sorunu enjeksiyonlularda yok fan müşürünü manuel yapıp kullanınca sorun olmuyor....Normalde 105 de açar fan bu sayede 92 de açarsın.

LAda nın ustasıda önemli abi sen 6 bin TL e taş gibi 2000 model samara alırsın pişman olmassın ama

93 modele falan bulaşma eğer oralarda ladacı ustası yoksa.....

• Slm
    Kardeş ben ikisinide kullandım. Şimdi lada motorlarından her tamirci anlamıyor maalesefki. Çünkü onlarda beyin var. Bence al bir lpg li reno 9 broadway (96 model 6000 e bulursun) yannız dikkat et bu araçlarda arka çamurluk hastalığı var çoğunun arka çamurluğu onarılmıştır yada bazı kötü huylu satıcılar fiber ile kapatıp boyatıyorlar. reno 9 un artılarından biri bilinmiş denenmiş çok sağlam bir motora sahip olmasıdır, ama sana tavsiyem üzerine 2.000 tl daha koy 8.000 e europa al. onuda kullandım ve tartışmasız europa hepsinden iyi ve o paraya değer çok sağlam bir araç.

• renodan şaşmayın bence ama o fiyata biraz daha geniş bakıla bilir..mesela 92 veya 93 honda civic alabilrsiniz honda topiğinde 93 model 130 hp civic için 6000 liraya kadar bulabileceğinizi tamin ediyorum. güzel bir araç ;keyf;

• Renault 9 bence daha iyi bir seçim olur. Parça ve doküman olarak daha çok kaynak bulabilirsiniz. 80 li yılların gözde otomobilidir.81 yılında piyasaya sürülen araç 82 yılında yılın aracı seçilmiştir.

[Resim Engellendi: http://img220.imageshack.us/img220/853/image00006iv4.jpg]

Arkadaşım Erdem de sanıyorum seviyordur bir Renault çu olarak. Lada da fena raba değildir. Kaporta sağlamlığı olarak lada'nın daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Ayrıca RUS malı olduğundan soğuk havada daha iyi performans vereceğinden ve kalöriferinin iyi ısıtacağından eminim :)

Hatta ileride TURBO R9 fantezisi bile deneyebilirsiniz

http://www.r9-r11.com/renault-…re-une-r9-turbo-t1645.htm

http://renault9.wordpress.com/…nlar-2/teknik-dokumanlar/

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Vücut ebatlarınız büyükse yani boyunuz 1.75 üstü ve bacak boyunuz da uzunsa broadway sizi her türlü kasacaktır.Kasmaması için de sürücü koltuğunun arkasındaki koltuğu iptal etmeniz gerekiyor ;rofl.; Tecrübe ile sabit.

Lada Samara rus doğa şartlarına göre yapılmış bir araçtır.Komfor yok denilebilir.Tipi bozuk denilebilir ki reno 9 ile mukayese edilirse tipten de kazanıyor.Ama kesinlikle motoruna laf söyletmem.Lada'nın bu modeli tipik bir binek off - road aracıdır.Motor ömrü pek çok araca göre uzun ömürlüdür.Eğer bir lada samaranız varsa tüp taktırmanıza da gerek yoktur kanımca.Şehir içi kullanımda gaz ile arasında çok çok az bir fark olacaktır.Temiz bir 94 model lada ile sanayinin yolunu uzun bir süreliğine unutursunuz da diyebilirim.2010 yazında ben de 94 veya 95 model temiz bir lada bulmak için İstanbul'un yolunu tutacağım.

• Bu arada bende ekliyim. boyum 1,92 ve ladayı 10 cm. bile kullanma şansım yok. Lise çağındayken babamın aldığı Reno Flaşı da yer darlığından iade ettirmiştim.

• Bir kaç araç düşünüp büyük bir araba pazarına gidecektim. Bulunduğum ilçede 92 model bir reno 9 broadwey aldım. Hayırlısı bu imiş demekki. Teşekkürler...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Kazasız belasız, hayırlı olsun.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Kesinlikle reno 9 brodway diyorum . En iyi kararı vermişsiniz bu aracı alarak .

1.İki arabayıda sürmek nasip olmuştu . ladayı sürerken kendinizi kamyon sürüyo gibi hissedersiniz.
    2.el piyasasında Reno 9 daha çok tutulan bir modeldir istediğiniz zaman satabilirsiniz .
    3.Reno 9 parçalarını çok uyguna bulabilirsiniz ve lada parçalarına göre daha yaygın .

bunlar kişisel görüşlerim . 2 arabaylada e5 e çıkmadım şehir içi kullandım . renonun daha iyi gittiğini bizzat kendim gördüm .

Kazasız belasız inşallah .

Hatsan mod 95 Aramaktayımm !!!
    Ekol Viper 6'' ;kovboys;
    agt