Hatsan mod 125 için 6-24x50 tasKo dürbün nasıl olur?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yakında hatsan at-44 lw namlu almayı düşüyorum.At-44lw den 6-24x50 tasko dürbün alıcam acaba bu dürbün tek parça dampa ayakla nasıl olur mod 125de dayanır mı kullanan arkadaş varsa paylaşsın lütfen dürbün at-44 için iyi mi?

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• at44 için iyi,mod 125 için fazla.

• Dürbüne bi zarar gelir mi acaba mod 125de dayanıklı mı dürbün?

Escape .25 + Hawke sidewinder 30 ( 20x mildot)

Husan + Vector optics Reaper 4-14x50

Talon P .22 + Vector optics condor 2x42 reddot

• PCP silahlarda dampa ayak kullanmanıza gerek yok. kaliteli çift parça ayak yeterli olur. 6-24x50 bir dürbün mod125 gibi çok fazla tepen silahlarda dampa ayakla bile kısa ömürlü olur. Dampa ayak her ne kadar darbeyi emsede bir miktar darbeyi dürbüne iletir.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Sorunuzun tam ve kısa karşılığı. Dürbüne yazık olur.

Tartışmalar her zaman olacak. İnsanız sonuçta...

• Ben de elimdeki tasko 6-24x50 dürbünümü patriot ile hem de tek parça ayakla kullanıyorum. Kaç atış yaptım bilmiyorum ama dürbünün ömrünü bitirdim sayılır. Kullanırken de pek verim alamıyorsunuz zaten, her atış ta biraz geri kayıyor ve en fazla iki kez güzel grup çıkartabiliyorum. Sonra tekrar dürbünü ileri almak gerekiyor falan... yani işin tadı kaçıyor. Dampa kullansanız da o tüfekte o dürbünün ancak geri kaymasını engellersiniz. Ömrü yine de kısa olur kanımca...

Mod. 125 için (Dampa ile) 4-16x40 fazlası ile yeter bence...

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• bende de mod 125 var ve anladığım bu silaha dürbün tepmesinden dolayı tavsiye edilmiyor ki benim silahta tepme bayağı fazla.Daha önce hiç havalı silahım olmadı; mod 125 ilk ve tek silahım.Ondan nişangahta bile hep problem yaşıyorum.Aklıma tek çözüm geliyor silaha lazer nokta aparatı(adını tam olarak bilmediğimden) kullanılabilinir mi acaba?Bu konuda yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.Teşekkürler ..

Tüfeğimi edinmem de katkısı olan tüm forumdaşlarıma ve büyüklerime teşekkürü bir borç bilirim.

K.A. Air Arms S510 SL Xtra FAC .22 / 42 Fpe

Hawke Sport HD 2-7x32

• Hem mod 125, hemde bahsettiğiniz tasco dürübünü kullanmış birisi olarak, kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    Çünkü ben o dürbünden 1 tane parçaladım. İçindeki merceği kenardan çatladı ve yamuldu. Bahsettiğiniz tascolar çok hassas en ufak darbede zaten dağılan bir dürbün, bunun aksine mod 125 de neredeyse en çok tepme yapan tüfeklerden birisi, e bu ikili bir araya geldiğinde sonuç kaçınılmaz.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• benımde mod 125 ım olaraktan goruslerımı belırteyım zoom olarak cok fazla ve gereksız ne kadar yaklastırırsan o kadar hedef ıskalıyorsun 9 zoom super mod 125 ıcın bende tasko 3-9x40 var bın atıstan fazla oldu hala sorun yok be tek parca ayakla kullanıyorum saplama cıvısını takmadan arkasına stoper koyuyopruz ayagın vvıdalarını aırı sıkmıyoruz kı tepme esnasında yaylanma olsun gerıye dogru stoper sayesınde