attığım pelleti görüyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • uzun bir kararsızlık döneminden sonra hatsan at44 lw namlulu pcp aldım. silah beklentilerimin üzerinde çıktı, gerçekten asil bir duruşu var. umarım ilerde performansıyla fikrimi değiştirmez. sadece iki atışa gittim buna rağmen insan ne çok şey öğreniyor; pompa yapmanın o kadar zor olmadığını, sezsiz ve tepmesiz atışın inanılmaz bir şey olduğunu, pcp kullananın bir daha yaylıya dönemeyeceğini, insanın bir pcp'den neler beklediğini ancak bir pcp sahibi olunca bilebileceğini öğrendim. ama daha öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum. benim tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak: hız ölçer (sanırım adı koronograf ) olmadan silahımın gücünü öğrenebilir miyim? atışta attığım pelletleri görebiliyordum bu bana çok ilginç geldi. acaba tepme olmadığından mı yoksa silahın gücünde bir problem mi var? bir de 200 bar doluyken bira üste atıyor. yanıt gönderen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

hatsan at44 wx10+6-24 40 tasko+hill pompa

webley patriot 5.5 1.nesil

• uzun bir kararsızlık döneminden sonra hatsan at44 lw namlulu pcp aldım. silah beklentilerimin üzerinde çıktı, gerçekten asil bir duruşu var. umarım ilerde performansıyla fikrimi değiştirmez. sadece iki atışa gittim buna rağmen insan ne çok şey öğreniyor; pompa yapmanın o kadar zor olmadığını, sezsiz ve tepmesiz atışın inanılmaz bir şey olduğunu, pcp kullananın bir daha yaylıya dönemeyeceğini, insanın bir pcp'den neler beklediğini ancak bir pcp sahibi olunca bilebileceğini öğrendim. ama daha öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum. benim tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak: hız ölçer (sanırım adı koronograf ) olmadan silahımın gücünü öğrenebilir miyim? atışta attığım pelletleri görebiliyordum bu bana çok ilginç geldi. acaba tepme olmadığından mı yoksa silahın gücünde bir problem mi var? bir de 200 bar doluyken bira üste atıyor. yanıt gönderen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

silahınız hayırlı olsun. kronosuz silahın hızını chairgun programı ile ölçebilirsiniz. attığınız pelletleri her zaman göremezsiniz, ancak bazen ışığın açısı vs denk gelince görülebiliyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı Olsun, Allah kazasız, belasız zevkli atışlar nasip etsin. Patriot' un pabucu dama atılmış demekki. Tüp tam dolu iken atış hızı yüksek olduğundan, atış eğriside değişiyor sanırım. Pelletin görülmesi olayını daha önce de pcp kullanan bi arkadaştan duymuştum, tepme ve sarsıntı olmayınca, ışıkta pelletin arkasından geliyosa yansımadan dolayı pellet görülebiliyor galiba.

silahınız hayırlı olsun. kronosuz silahın hızını chairgun programı ile ölçebilirsiniz. attığınız pelletleri her zaman göremezsiniz, ancak bazen ışığın açısı vs denk gelince görülebiliyor.

chairgun ile pelletin hız ölçümü nasıl yapılıyor?

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Havada peleti bir defa gördüm o da arkadaşımın Raiderini 225 bara kadar doldurduğum zamandı.(cahillik!) Tüp basıncından dolayı valf az açılıyor olmalıki, ilk şarjörün çoğunda peletleri gölge bir ortam olmasına rağmen dürbünden görmüştüm.

• attığınız pellet ne zaman görünür?

şayet güneş ışığı arkanızda ise yada gece tactical fenerle atış yaparsanız görürsünüz. çünkü pellet aynı bakış istikametinizde ve açının dışına çıkmamaktadır. av tüfeğiyle atılan sluglarıda denedim onlarda güneşi arkanıza alır ve çok dikkatli bakarsanız görünüyor.ama güneşe doğru yada güneşe yatay atın göremezsiniz.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Bu arada at44ler için: En stabil atışlarını 180-120 bar arasında gösterir. bu basınç aralığında sizin yaklaşık 30 adet oldukça stabile atışlar yapmanızı sağlar.

Ben de at44wx10 Lw kullanıyorum, basıncı 180 civarına getirdiğimde 30 kadar atışı güzel bir stabiliteyle yapabiliyorum. Tüfeğiniz hayırlı olsun.

• Aynı sorunu ben de yaşamıştım,tüfeğin emniyet mandalının altınra bulunan ayar vidasını sağa doğru sonuna kadar çevirip,sonra 6 tur sola doğru çevirdim(15 cm allen anahtar gerekli)200-100 bar arası 50 atış yapabiliyorum,ve hızı da gayet tatmin edici.Kronografım yok ama pelletin hedeflerde yaptığı etkiden bunu anlamak mümkün.ayrıca artık pellitin gidişini de izlemiyorum :)

• Bar 200 ken atış gücü biraz düşüyor.En güçlü atışını 150-120 bar arasında yapan bir tüfek. Güç ayarını arkadaşımızın söylediği gibi 15cm aylan anahtarı ile yapabilirsin ama alttan bir sivri (çivi yada küçük aylan anahtarı) aletle çekiçi sabitlemeyi unutma.

bursateam.png
    AT44 WX 10 LW NAMLULU
    Tasco 6-24x50Q
    Zoraki hp-01 Ultra 5,5mm
    Sarsılmaz Concorde Otomatik

Serkan YETİM "AB(+)"