Sumatra 2500, 500cc

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Güzel silahmış, Barracudalarla isabetliliği süper, tipini de beğendim, lever action olması zaten bitirdi beni... Velhasılı kelam TR'de olsa almak için elimden geleni yapadım herhalde...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Özellikler

• Sumatra 2500 rifle
    • Precharged pneumatic
    • 500cc air reservoir
    • 6-shot rotary clip (accepts longer pellets)
    • Lever-action
    • Ambidextrous Monte Carlo stock
    • Adjustable cheekpiece (vertical adjustment)
    • 2-stage adjustable trigger
    • Double- or single-action
    • Adjustable rear sight
    • Fixed front sight
    • 3/8" center-to-center groups @ 30 yds w/Eun Jin pellets
    • 11mm scope ramp
    • Steel barrel with 1:18 RH twist
    • Adjustable power wheel has 13 settings
    • Up to 78.41 ft-lbs of muzzle energy
  • çok hoşuma gidiyor sumatralar.lever action oluşuda ayrı bir cezbediyor.
    paylaşım için teşekkürler.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• bunun çift tüp olmasının mantığı nedir ? tek olunca olmuyormu büyükçe ?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• aynı havayı 2 tupe paylastırmak daha saglıklı oldugundan yapmıslar bence.cunku tup hacmı genısledıkce aynı bardakı havayı saklamak ıcın gerekecek et kalınlıgı da artar bıldıgım kadarıyla.bunu daha kucuk 2 tupe paylastırınca daha ınce et kalınlıgıyla aynı basıncı saglıklı bır sekılde tutabılırler dıye dusunuyorum

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• aynı havayı 2 tupe paylastırmak daha saglıklı oldugundan yapmıslar bence.cunku tup hacmı genısledıkce aynı bardakı havayı saklamak ıcın gerekecek et kalınlıgı da artar bıldıgım kadarıyla.bunu daha kucuk 2 tupe paylastırınca daha ınce et kalınlıgıyla aynı basıncı saglıklı bır sekılde tutabılırler dıye dusunuyorum

glad 650 cc olduğuna göre bu sebeb olacağınız sanmıyorum.Ama mutlaka fiziksel bir açıklaması vardır. çift tüp aslında bilakis maliyeti artırır.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

Mantık doğru ama bir noktayı kaçırmışsınız. Aynı basınçta hava iki tüpe paylaştırılıdığında değil, aynı miktarda hava iki tüpe paylaştırıldığında söylediğiniz durum ortaya çıkar ve onun sebebi de basıncın düşmesidir. 200BAR, 20.000.000N/m² anlamına gelir. Tüpün 1m² yüzey alanı olduğunu düşünelim, ve bunu iki katına çıkaralım. Hava miktarı aynı olduğundan elimizdeki toplam kuvvet de aynı olacak fakat yüzey iki katına çıkacağı için basınç 20.000.000N/2m² olur ve o da 20.000.000/2=10.000.000N/m²=100Bar eder. Yani diğer değişkenler yok sayıldığında yüzey iki katına çıktığında basınç yarıya düşer. Basınç, birim alana düşen kuvvet miktarıdır. Dolayısıyla basınç aynı kaldığı sürece alan ne kadar büyürse büyüsün direnmek zorunda kalacağı kuvvet eşit olacaktır.

Peki neden Kore silahlarında tüp var? Çok yüksek güç üretmek çok yüksek hava harcamasını beraberinde getiriyor ve bu silahların t tüplü olmasının tek sebebi var: Daha fazla hava. Tıpkı Gladiator gibi.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Blackboy55

İşte bu tüfek tam senin aradığın şey.

Ekrem hocam,tam bu benlik diye aklımdan geçirdiğim anda sen yazmışsın,bu kadar olur. ;şrofls;.
    Ama tüfeği gerçekten çok beğendim. g;$i

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• Güzel tüfek , yüksek hava hacmi ve güçlü , Ar6 gibi , ama güç ayar carkıda var. ;tese;kkur

• Bu arada önceki mesajımda hatayla 200Bar=20.000N/m² yazmışım, 20.000.000N/m² olacaktı ama hesap değişmişyor, yalnızca tüm N/m² birinlerine 3 sıfır daha eklenmiş olacaktı. Gece gece o kadar oluyor demek ki... =)

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Birşeyi merak ettim, şarjörü ar6 şarjörüne çok benziyor ancak yine aynı markanın (eunjin) pelleti ar6 reviewlerde gördüğümüze kıyasla çok daha kolay şekilde şarjöre giriyor ve şarjör de ar6lara kıyasla çok daha ufak bir zorlamayla silahtaki yerini alıyor. Peki sistem aynen ar6daki gibi pellet şarjörden namluya basınçlı hava ile geçip mi yolunu alıyor (ki bunun isabetliliğe çok büyük eksileri var.), yoksa şarjördeki pellet her kurulumda bir sistem ile namluya itildikten sonra mı yüksek basınçlı havaya maruz kalıyor?

Saygılarımla.

• Birşeyi merak ettim, şarjörü ar6 şarjörüne çok benziyor ancak yine aynı markanın (eunjin) pelleti ar6 reviewlerde gördüğümüze kıyasla çok daha kolay şekilde şarjöre giriyor ve şarjör de ar6lara kıyasla çok daha ufak bir zorlamayla silahtaki yerini alıyor. Peki sistem aynen ar6daki gibi pellet şarjörden namluya basınçlı hava ile geçip mi yolunu alıyor (ki bunun isabetliliğe çok büyük eksileri var.), yoksa şarjördeki pellet her kurulumda bir sistem ile namluya itildikten sonra mı yüksek basınçlı havaya maruz kalıyor?

Saygılarımla.

AR6 nın tersine şarjördeki pellet -pellet itici vasıtasıyla önce yiv ve sete oturtulup daha sonra atılmakta.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• sorunun sorulduğu tarih
    26 November 2009 Thursday 23:18

cevap ise 15 .12.2010 ;şrofls;.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Arkadaşlar, diğer sitede de yazdım ben silahı yaklaşık 1 ay evvel aldım, bir çok marka pcp kullandım ama sumatradan sonra hepsini rafa kaldırdım, biraz estetiği bozuk gibi duruyor fakat güç ve isabet olarak süper hatta süper ötesi birşey, ve 13 kademe güç ayar düğmesi amaca göre ayarlanabilir, av amaçlı aldım ve av için bir ateşli silaha gerek kalmadığını gördüm. kendi adıma pcp olayına artık son noktayı koydum.