Made by Ogen Moderator

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evanix AR6 için yaptığım moderatörü bitirdim. Denemelerini yaptım sesi kesmede çok başarılı. Ayrıca içinde tümleşik bir hava bölücüde bulunuyor. Kısa mesafede atışlar yaptım şimdilik bi sorun gözükmüyor. Bu haftaki buluşmamızda uzak mesafeleride denerim sonucu buradan yazarım.

[Resim Engellendi: http://img187.imageshack.us/img187/9317/12553092.jpg]

• Official Post

Evanix AR6 için yaptığım moderatörü bitirdim. Denemelerini yaptım sesi kesmede çok başarılı. Ayrıca içinde tümleşik bir hava bölücüde bulunuyor. Kısa mesafede atışlar yaptım şimdilik bi sorun gözükmüyor. Bu haftaki buluşmamızda uzak mesafeleride denerim sonucu buradan yazarım.

Görüntüsü çok güzel olmuş, sesi de başarılı kesmişse sonuç başarılı demektir, tebrik ederim.

• Medaratör calismalariniz olsun,tüfek sehpasi,airstiper miy di adi neydi onun,vallahi tebrik ediyorum sizi,eliniz iyi is tutuyor .böylesine uzun calismalarinizi verdiginiz emegi ayni baslik altinda gecistirmeseniz :)kafasinda bu tür seyleri düsünen ama uygulamaya sokmayan bir sürü üye arkadaslarimiz vardir elbet,onlar icinde baslangic örnegi teskil eder yaptiginiz detayli paylasim,

saygilarimla

• Aslında söyledğiniz gibi ayrı bir konu üzerinden detaylı bir anlatım yapmayı düşünüyordum. Fakat arkadaşlar konuya pek ilgi göstermeyince gerek duymadım açıkçası.

medaratör calismalariniz olsun,tüfek sehpasi,airstiper miy di adi neydi onun,vallahi tebrik ediyorum sizi,eliniz iyi is tutuyor .böylesine uzun calismalarinizi verdiginiz emegi ayni baslik altinda gecistirmeseniz :)kafasinda bu tür seyleri düsünen ama uygulamaya sokmayan bir sürü üye arkadaslarimiz vardir elbet,onlar icinde baslangic örnegi teskil eder yaptiginiz detayli paylasim,

• Emeğinize sağlık, güzel bi çalışma olmuş.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• abi yine döktürmüşsün :thumbup:

FİLİNTALAR GRUBU

• elinize emeğinize sağlık, güzel ve faydalı işler üretebilmek çok özel bir meziyet.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Yaptığım moderatör 180 bara kadar sesten hızlı olan peletin sonic patlamalarını ne yazıkki kesemiyor. 200 barda kurmadan atılırsa sorun yok hiç ses duyulmuyor. Fakat kurarak atarsanız o kulakları çınlatan kırbaç şaklaması sesini engelleyemiyorsunuz. Sanırım sonic patlamalar için henüz dünyada herhangi bir moderatör bulunmuyor.

Aşşağıdaki grafikte ses hızına ulaşıldığında çıkan sesin şiddeti desibel cinsinden verilmiş. Grafikte görüldüğü gibi ses hızına ulaşıldığı anda aniden bir ses patlaması oluşuyor. Tabi bu grafik moderatör kullanılarak hazırlanmıştır.

[Resim Engellendi: http://img692.imageshack.us/img692/8765/bulnoise.gif]

• Official Post

Merminin namlu çıkış hızı 115fps yi aşması halinde sonic boom mutlaka yaşanır, tabiki bunu susturucu kesmez kesemez çünkü bu patlama mermi namludan çıktıkdan sonrada oluşmaya devam ediyor, adeta gök gürültüsünüde andırır, ateşli tabancalarda da susturucu takar ve sesi kesersiniz çünkü onlarda da namlu çıkış hızı 1100fps altındadır, bu hızın aşılması hallinde aynı sonic boom yaşanır.

• Süper yaa

Tunç a Moderatörbaşı ünvanı verilmesini öneriyorum

-Webley Raider LW Singleshot 5.5mm Tasco 6-24x42

FİLİNTA TEAM

• sadece moderatör mü :) yaptığı diğer aletler,tüfek sehpası,AirStriper,vallahi bu arkadaşımızın elinden çok iş gelir modifiye konusunda g;$i çalışmalarınız da başarılar dilerim :)

saygılarımla

• Valla böyle konunun taşınması güzel olmuş. Doğrusu ben biraz üşendiğim için başka bi konu açmadım. Böyle iyi oldu teşekkürler.
    Takdir eden herkese teşekkür ederim.

• Daha başka başarılı dizaynları inceleyerek daha da ileri seviyede sesi kesen moderatörler yapabileceğinize inanıyorum. Youtube de moderatör incelemesi yapan bir adam var, bir hayli model ve çeşiti uygulamalı olarak tanıtıyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• AR-GE cibaşı

FİLİNTA TEAM

• Elinize sağlık, maşallah neye elinizi atsanız başarılı çıkmışsınız. ;grin;

Seri üretim düşünüyomusunuz peki?

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Tunç bana bi moderatör lazım valla senden alabilirim :thumbup:

FİLİNTA TEAM

• böyle güzel şeyleri yayınlıyorsunuz velakin bizde isterük desek maliyeti ne olur bize ? ;şrofls;.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Ben 6.35 at-44'ü alırsam yüzümü karartıp air stripper sorucam valla ½bay£bay`;;şrofls;.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177