Havalı Tüfekler için Moderatör

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • +1

Mustafa bey gerçekten çok harika bir çözüm bulmuşsunuz. Yani şu adaptör işi çok iyi olmuş. İstenirse namluyu oynamadan takılabilecek istenirse de namlu ucuna diş açılarak. Ben şahsen Patriot' un orjinalliğini bozmamaktan yanayım, o yüzden tam benlik bir çözüm olmuş. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Şu hususa dikkat edelim; Namlu ile susturucu arasında kalacak olan bu adaptörün, yivli olan i ki tarafının tam ortasında kalacak olan, namlu çapında ve namlu ucu ile susturucu arasında kalacak olan kısmı nekadar ince olursa okadar iyi olur. Çünkü zaten adaptörle kullanacak olanlar için namlu, arpacıktan sonra daha 13-15 cm. gibi bir uzunluğa (çıkıntıya) sahip olacak. Bu uzunluk ne kadar çok olursa görüntüdeki bozulma da o kadar çok olacaktır.

Hatta susturucu, tamamen namlu ucundaki o (adı galiba muzzle break ti) parçaya yapışırsa ve birebir aynı çaplarda ve renklerde olursa Tam Süper Olur. :thumbup:

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Öncelikle slm peki hatsan için (mod.105) susturucu varmı ? uretiliyormu?nerden bulabilirim? tesekkurler şimdiden!

yaylı silahlarda gürültünün büyük çoğunluğu namludan değil mekanizmadan geliyor, kaliteli silahların modifiye edilmesi sonrasında moderatörle ses büyük ölçüde kesilebiliyor, PCPlerde dahada net sonuçlar alabiliyorsunuz. Yani yaylı silahlarda öncelikle mekanizmadan gelen sesleri azaltmak gerekiyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bende tam 3 tane hatsan yapımı havalı silah var
    Ancak ne yaptım ettim susmadılar.Zira pistonun vurma sesini bikere kesemiyorsunki
    Bende durumu en sanatsal yaklaşımla anlatmanın yolunu düşünmeye başladım ve de çözümü böyle buldum
    Gayet uygun diye düşünüyorum.Zira benim gibi uğraşmaz en azından.
    Şayet bana biri bunu bu şekilde izah etseydi o kadar uğraşmaz, o kadar vakit ve nakit harcamazdım

Söz konusu durum Hatsan a özel bir durum zira
    Kaliteli yay, keçe ve yay tutucu tavsiye etsem, bunun yanına da kaliteli bir moderatör tavsiye etsem, yazık paraya
    Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum :)g;$i

• Doğru bence g;$i ;tacli# :thumbup:

• sayın silah arkadaşlarım bu soruya eskiden olsa "+2 bence de doğru, uğraşmayın paranıza ve emeğinize yazık" derdim
    artık demem kardeşim ,bu iş hobi işi canı istiyene de engel olmamak lazım artık tavsiyem şu :
    sökün elinizden ne geliyorsa nekadar geliyorsa kendiniz uğraşmak kaydı ile yapabildiğiniz kadar yapın
    takıldığınız yerde zır deli saçması olsada sorun en az sizin kadar delinin biri cevap vermekten mutluluk duyacaktır x;.z
    boşkafa mezara yakışır ----- boş yatacağına boşa çalış daha iyidir ---- gezen kurt yatan aslandan daha tok olur-----
    saygılarımla keyifli atışlar.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen termopl ().

• +1 Bkz ben, bozuyorum, yolluyorum ilker abi ye hallediyor eheh ;#taban^l şaka bir yana bu hobiyi seviyorum. Hatsan la ilgili çalışmalarım vardı, Kısa namlu projesi gibi ama sonunda tüfeği kısalttım ama tersten :) kundağı kesip hw45 e taktım ;şrofls;. 97k da başarılı bir susturucu denemem oldu, hw100 de de pul ve keçe koyarak sesi azalttım ama şimdi susturucusuz kullanıyorum ateşli silah gii mübarek hoşuma gitti :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hw100 de de pul ve keçe koyarak sesi azalttım ama şimdi susturucusuz kullanıyorum ateşli silah gii mübarek hoşuma gitti :)

doğruyu buldun sonunda :D

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• şahsen ben erdem abinin silahın sesine hasta oldum o silahları susturucuz kullanmak daha havalı :love: diye düşünüyorum

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• +1 Bkz ben, bozuyorum, yolluyorum ilker abi ye hallediyor eheh ;#taban^l şaka bir yana bu hobiyi seviyorum. Hatsan la ilgili çalışmalarım vardı, Kısa namlu projesi gibi ama sonunda tüfeği kısalttım ama tersten :) kundağı kesip hw45 e taktım ;şrofls;. 97k da başarılı bir susturucu denemem oldu, hw100 de de pul ve keçe koyarak sesi azalttım ama şimdi susturucusuz kullanıyorum ateşli silah gii mübarek hoşuma gitti :)

hahaha burası çok komik ;şrofls;. ;rofl.; Seyyar dipçik yapmayı denediniz mi? (yasak sanırım)

• yav ilker abi,zır deli sacması lafının iri taşı kafama geldi ;rofl.; ee ama napim tüfeği izlemeye başlayınca beynimin içinde arılar vızıldamaya başlıyor ,nöronlarımı sokuyor keratalar

• yav ilker abi,zır deli sacması lafının iri taşı kafama geldi ;rofl.; ee ama napim tüfeği izlemeye başlayınca beynimin içinde arılar vızıldamaya başlıyor ,nöronlarımı sokuyor keratalar

+1

Hocam aynen katılıyorum.

Ne parasızlık, ne hanım, nede güzelim tüfeğe yazık etme durumları hiçbişey kar etmiyor o arılara. ;şrofls;.

Ben bir dahaki sefere arıların vızıltısını duyar duymaz kulağımdan içeri Raid sıkmayı düşünüyorum. ;şrofls;.

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Moderator eski klasik hatsan lara uydurabilirmiyiz acep. bilgisi olan varsa esirgemesin uymayacaksa boşuna almayalım :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen gokbil ().

• Bende 4'e katlanmış olan gazeteleri kalınlığı 20-25cm olanakadar iç içe geçiriyorum sonra onları pellet deldiğinde dağılmaması için koli bandı ile batlıyorum şuana kadar neredeyse 250 atış yapmışımdır hağla arkalı önlü kullanıyorum seste çıkarmıyo kokuda yapmıyo dağılmıyoda :huh: bence deneyin derim.

• Merhaba üstadlarım. Ben uzuuuun uzun üşündüm ama bir yanıt bulamadım. Bu silencer nası oluyoda bu sesi azaltıyo. Havalı tüfeklerde belki bi şekilde (hoş havalı tüfeklerde nasıl olduğunuda bulamadım ?( ) ama nasıl olurda taaaa namlunun arkasında patlayan ateşli silah mermisinin çıkarttığı sesi ucuna taktığımız ufacık bi aparat azaltır. Hadi ucundan çıkan sesi azalttı tüfeğin içinden çıkan sesi nasıl azaltıcak. Ne var bu ufacık borunun içinde bunu gerçekleştirebilecek kafam almıyor ?( ?( ?( Babamada sordum oda bilmiyor :wacko: . Cevaplarınız için şimdiden çok teşekürler üsttlarım.

Saygılar...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Tabancada susturucu nasıl çalışır? Bu
    susturucu kulakları sağır edebilecek kadar yüksek bir sesi nasıl oluyor
    da �ffft� sesine dönüştürebiliyor?

Tabanca patlama
    gürültüsünün gerçekten susturulabiliyor olması son derece şaşırtıcı,
    ancak susturucular aslında çok basit bir ilke ile çalışıyorlar. Bir
    balon düşünün. Balonu iğne ile patlatırsanız, çok ses çıkar ama ağzını
    açarak içindeki havayı boşaltırsanız, çok az ses çıkardığını
    göreceksiniz. Susturucunun çalışmasının ardındaki temel fikir de aynen
    budur.

Tabanca kurşununu fırlatabilmek için, kurşunun ardında barut ateşlenir.
    Barut, sıcak gazdan yüksek basınçlı darbe oluşturur. Gazın basınç
    kuvveti kurşunun tabancanın namlusundan aşağı doğru itilmesini sağlar.
    Kurşun namluyu terk ettiğinde, şişenin mantarı açılıyormuş etkisi
    oluşur. Kurşunun ardında 3000 psi gibi çok yüksek bir basınç vardır ki,
    esas olarak tabanca atıldığında çıkan yüksek ses buradan kaynaklanır.

Susturucu, namlunun 20 ya da 30 katı büyüklükte bir hacme sahiptir ve
    namlunun altına vidalanır. Susturucunun yerleştirilmesiyle, kurşunun
    ardında oluşan sıkıştırılmış basınçlı gaz içine dolabileceği büyük bir
    alan bulur. Böylelikle sıcak gazın basıncı düşer. Nihayet kurşun
    namludan çıkıp gittiğinde, açığa çıkan basınç, 60 psi gibi oldukça
    düşük düzeylere inmiştir. Onun için de ateşlenen tabancanın çıkaracağı
    ses çok aza inmiştir.

Süpersonik hızlarda giden kurşunların, kendi küçük sonik patlamalarını
    gerçekleştirdikleri için seslerinin susturucuyla azaltılamayacağını da
    hatırlatalım. Susturucu şişenin mantarını açma etkisi sonucu ortaya
    çıkan sesi ortadan kaldırabilir ancak kurşunun uçuşuyla ilgili sesi yok
    edemez.

Bende merak ediyodum bu yazıdan öğrenmiştim bu arada tüfeğin içinden çıkan sesleri engellemiyo diye biliyorum onun için plastik yaytutucular fln lazım galiba

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal