Almanyadaki dev silah alışveriş merkezi ve atış poligonları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gerçekten çok profesyonelce düzenlenmiş.Tek kelimeyle mükemmel.

• ;d;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• istanbulda 12milyon nüfustan hadi sadece 1000imiz bu hobiye gönül verip böyle bir girişimi maddi manevi destekleyecek duruma gelelim, kesin biz de yaparız.

yapmak sorun değil de sonra sürdürülebilirliği sağlamak şüpheli. kredi taksitleri ödenecek, sabit giderler çıkacak, biraz da ticari kar kalacak girişimcinin cebine.

1000 kişi yılda 200-300 lira yıllık tesis üye ücreti ödeyeceğim, 5-10 yıl da garanti öderim desin aha size tesis, kurmayan ne olsun

di mi mustafa abi ?

• Tek kelime ile mükemmel

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Ortalama bir fitness salonunun bile yıllık üyeliği 1000 TL civarındayken, 200-300 TL'ye böyle bir tesisin ancak resmine bakılır. :)

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Bu videoyu izleyince insanın dibi düşüyor ya. o nasıl bir simulasyon ona nasıl bir trap poligonu x;.z

HATSAN MOD 95 SAS 177 Cal. (Süper Akustik Sistem; GÜÇLÜ YAYLI ÇALGI) / OPTİMA 3-9X32 (Hakiki Çin)
    GAMO AF-10 177 Cal.
    ATA ARMS CY 12 Cal.Yarı Otomatik
    ATMACA 9 mm. Siyah/Krom

Sahip Olduğun Silahın Tadını Çıkar. ;tufey#

ankarateam.png

• Bi ton para verip Galatasaray'ın yeni stadı Telekom Arena'dan 3 yıllık koltuk aldım.İstanbul'da böyle bir yer olsa maçları evde seyredip maddi gücüm olduğu sürece buraya üye olurdum.

FİLİNTALAR GRUBU

• Yeterince talep olacağını(para dökebilecek kitle) bilseler büyük sermayeler böyle bir atış kompleksi yapabilirler belki ama sadece güvenliği sağlamak için bile korkunç sermaye gerekir herhalde ve herkesi de almazlar.fakat atış sporu için cennet gibi yer resmen.

• Bence bunlar bu simülasyonu üreten firmanın reklam filmi ve böyle bir yer yok, o da simülasyon. Silah işini seven bir bilgisayar animasyoncusu oturup hayalleriyle ilgili bir demo yapmış.

Böyle poligon konusuna gelince. Türkiye'de bu tip senaryolu poligonları kullanan resmi birimler var. Maliyeti hobi olarak kullanılacak kadar düşük değil, sistemin kurulum maliyeti yüksek ve arka plandaki mermi tutucu malzemenin zamanla değiştirilmesi gerekiyor. Patlamaya sebebiyet vermemesi için çok iyi şekilde havalandırılması gerekiyor (yoksa barut gazından patlama olur) Yüksek kalibre kullanıldığında maliyetler daha da artıyor. Bu kadar büyük kapalı bir yerin olduğunu ve yapılacağını sanmıyorum. Çünkü gerek yok.

Hayyıııır

İnanmak istemiyorum. Yoktur diye kendimizi teskin edelim. Konuyu da moderatörlerden ricam silmesi ve almanya anahtar kelimesinin de forumda yasaklanmasıdır :)

Merak edenler için yerin adresi

http://www.mszu.de/

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• 25 m kapalı alan kullanımı için,
    1-6 kişi arası hatta 20 kişilik grup ile
    (Önerilen) kullanım
    15 dk - 32€ - ~64 tl
    saat başı ödemeli 100€ - ~200tl

15 trap diski - 7,5€ - 15tl
    25 trap diski - 10€ - 20tl

simülasyon için -
    15 dk - 8€ - ~16tl
    1saat- 28€ - ~56tl

100m Kapalı Atış Poligonu
    15 dk -8€ - ~16tl
    1saat- 28€ - ~56tl
    poligonu kapadım kardeşim benden başkası atıp benim konsantrasyonumu bozmasın - 1saat:- 128€ - ~256tl

300m Kapalı Atış Poligonu
    15 dk -10€ - ~20tl
    1saat- 36€ - ~72tl

Antrenman sahası kullanımı
    1saat -70€ - ~140tl
    5 kişiye kadarlık gruplar için - 100€ - ~200tl

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• benım cennetım kesın boyle olur gidersem tabı cennete

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Cennette coriolis efekti, yer çekimi, rüzgar, balistik katsayı , mühimmat , menzil gibi sıkıntıların olmadığından bir süre sonra sıkıcı gelir :) Bpşverin hayalini kurmayın böyle şeylerin ;kihhik,

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Paylaşım için teşekkürler... ;d;

Gerçekten tek kelime ile mükemmel görüntüler.

Umarım bir gün Türkiyede de böyle tesisleri görebiliriz.

Bunun da tek yolunun atıcılık sporunu halkımıza anlatarak, halkımızı bu spora teşvik etmekten geçtiğine inanıyorum.

Türk milleti herşeyin en iyisine layıktır.

• Official Post

Bu işleri Türkiyede benim gibi aklı olmayanlar yapar, simulasyonlu 10 ve 25 metre poligon istinye/istanbulda açıldı, 1 yıl sinek avladıktan sonra milyon dolarlar seviyesinde zararla kapandı, bizzat gidip test etme şansım oldu.

Böyle bir tesis kurarda biraz para kazanacak gibi olursanız hemen ardınızdan 2 tane daha açılır, fiyat rekabeti yapılır ve bir süre sonra hepsi iflas ederler, bizde çok az girişimci buluş sahibidir yani hangi konuda yatırım yapacağını keşfeder, kopyacı değildir, ama çoğunluk bu tür girişimcileri takip ederler.

Gerçekten etkileyici bir tesis, gönül ülkemizde de butarz tesisler olsun istiyor, Hatsana birileri gaz verse kurarmı acaba böyle bir tesis, :him:s bence kurmaz, hem niye kursunki, parasını sokağa atsın, yılda 20 milyon dolarllık üretim ve ihracatın yanında 3 kuruş kazanan esnafın dahi ekmeğine gözünü dikip ayda 15 - 20 tüfek ve 12 liralık pelet getirtip küçük esnafa rakip olmak varken. !!!

• cok sasirdim gercekten,burnumun dibindeki yerden haberim yok,hayret valla,bana 4 -5 km uzaklikta bir yer ama hic rastgelmedim,hosuma giden tarafi egitim ve seminer programlarinin olmasi,eh polislerde atis poligonlarini kullaniyor,burda yerlesmis bir aticilik kültürü var ,bu yer ulmde ve ulmde 300 yillik aticilik klübü oldugunu ögrenmistim bi ara,bizim bircok konuda oldugu gibi bu konudada eksigimizin oldugunu düsünüyorum :), Mustafa Bey 20 milyon dolar konusunda ciddimisiniz ,birde ticari sir diye geri cevirmezseniz sorumu,size simdiye dek kac tane airarms sattiginizi sormak isterim,yada yilda kac tane pcp satiliyor türkiyede (marka gözetmeksizin) bu konuda bilginiz varmi? Saygilar herkese

• Official Post

Mustafa Bey 20 milyon dolar konusunda ciddimisiniz ,birde ticari sir diye geri cevirmezseniz sorumu,size simdiye dek kac tane airarms sattiginizi sormak isterim,yada yilda kac tane pcp satiliyor türkiyede (marka gözetmeksizin) bu konuda bilginiz varmi? Saygilar herkese

3 yıl önce fabrikalarını ziyaretimizde bizzat firma sahibi ve yöneticisi olan kişiler tarafından yıllık üretimlerinin 200.000 adet seviyelerinde olduğu, bununda %95 civarının ihracat olduğunu beyan etmişlerdi, tanesi 100 usd olsa 20 milyon usd eder, yıllık pcp silah satışı geçmiş yıllara göre çok hızlı artmaktadır, bir yol kazası olmazsada artmaya devam edecektir.

Ulm deki bu tesisi bir ziyaret edin ve fotoğraflarınızla bizimle paylaşım yapınki bizde gitmiş gibi olalım. ^^

• Böyle işler yapılırken boyutta önemli belli bir çaptan daha düşük yaparsanız para kazanamıyorsunuz.Örneğin 300 m2 lik bir market açtınız istanbulda etrafınızdada bir sürü bakkal market vs var iş yapmanız çok zor ama dev bir avm açtınız ve farklı özellikler koydunuz etrafta avmler olsa da iş yaparsınız.Türkiyedede bu çapta bir yer açılsa boş kalacağını sanmıyorum.