SUMATRA 2500 - 500cc Nisan 2011 de Türkiyede

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yatagun,da ön sipariş bölümü açılırsa,ciddi alım yapıcak olanlar siparişlerini verip beklemeye geçebilirler örnek ben.

• Official Post

yatagun,da ön sipariş bölümü açılırsa,ciddi alım yapıcak olanlar siparişlerini verip beklemeye geçebilirler örnek ben.

Şenol bey bu konuda mart yada nisan ayında malların gelmesine yakın bir ön sipariş belki açabiliriz, ama şimdiden açmak sıkıntı veriyor, karar değişiklikleri vs...

• olan benım winchester selecte olacak

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• Fiyat konusunda tekrar edeyim, spekilasyonlar olsun arzu etmiyorum,
    Her yapılan ticaretin bir takım riskleride vardır, bu ithalatta küçük hoş bir sürprizde yaşanacak bazı hobiseverler adına.
    ayrıca Oğuzhan, USD döviz kuru ciddi fırladı, hesabı buna göre yapmak gerekiyor, AirForce Condor ların ithalatçısı çok mal ithal etti ve şimdi paraya dönmek için neredeyse maliyetine satıyor, toptan ithal ettikleri fiyat pyramid in perakende fiyatının çok üzerinde + gümrük ve KDV ve diğer vergiler.
    YataGundan alışveriş yapmış olanlar ve forum üyesi aktivasyonu olanların, % olarak ayrıca performans indirimi olanlar ciddi anlamda uygun fiyatlara sahip olacaklar, SamYang ın amerika ve avrupa distribütörü PyramidAir dir, ve toptan fiyatı kendi amerikada sattığı perakende fiyatın üzerindedir.
    Sumatra 2500 ün standart uzun namlu modelinin fiyatı, YataGun da üyeliği olup, forum indirimi vs olan üyemizin nakit indirimli fiyatı 950 USD dir. usd kur 1,4500 iken AR6fiyatı 1500 liraydı, şimdi kur 1,5700 civarı
    Yani zorla yazdırttınız :)

Beklentimin biraz uzerinde ancak yine onceki mesajimdan bir paragraf alinti yapiyorum. Demek ki boyle olmasi gerekiyormus, almak icin sartlari biraz daha zorlamak gerekecek...

...Air Arms, FX ve Falcon ile Daystate markalarının ithalatçıları belirledikleri fiyatlarda da görüldüğü gibi en düşük kar marjını benimsedikleri ortada. Sebebi, sanıyorum havalı silahlar ile ticari kaygılarının çakışmaması...

• Hayırlı olsun.

bu tüfeği güzel ülkemizde görmek çok sevindirici..

Çok estetik bir görüntüsü var, ve kanımca sıra dışı bir silah..

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Official Post

Oğuzhan bu silahın fiyatını Pyramid deki avanix fiyatları ile karşılaştırmali kalite tahmininde bulunursan yanılırsın, kalite olarak evanixlerden %40 daha üst seviye işçiliğe sahip, fiyatının orada cazip olmasının nedeni ise amerikadaki satış miktarları, evanixin neredeyse 10 katı, havalı silah konusunda G.Korenin en büyüğü, en fazla üretime sahip olan Eunjin-Samyang'dır, bu silahta zaten samYang.

yani ödenecek para ile ürün kalitesi fiyat performans olarak şu ana kadar ülkemize ithal edilen silahlar içerisinde en iyisi, bu sözümü silahlar gelipte elinize aldığınızda haklı bulacağınızdan eminim.

• Mustafa Amca sanirim beni yanlis anladin, altini cizerek kalin harflerle belirttigim gibi uydurma bir yontemdi. Bu sefer tutmadi ama keske tutsaydi demeden de edemeyecegim :)

Isin esprisi bir yana uzun zamandir forumlarda ve kendi aramizda muahabbet ederken konustugumuz bir tufekti, ben 10 uzerinden 9,5 veririm. Bizi fiyat tahmininde beklentiye sokan tek sey yurtdisi satis fiyatlarinin dusuk olmasi, sadece bunu baz alarak ucuz olmasini istedik.

Ancak diger bir acidan bakiyorumda; boyle yakisikli, guclu ve isabetli (ekstralarini saymiyorum) bir tufegin condor' dan bile ucuz olmasini beklemek gercekten abes ile istigal olmus. Piyasadaki diger tufeklerin fiyatlarini baz alip, kalite ve performansa dayali fiyat belirlemek gerekirse bence 2000 lira bile az gelir bu tufege.

Tekrar hayirli olsun, umarim sahip olabilirim...

• Mustafa Bey Merhaba,
    Bu tüfek düşünüldüğünde , imzanızda .25 cal. seçtiğinizi gördüm..22 den hangi farklı özellikleri ile bunu seçtiğinizi , forum kuralları dahilinde (şişeler vs. gibi :) ) öğrenme imkanımız var mıdır?ÖR:100-150 m max. mesafe için , bu güçte çıkışı olan bir tüfekte , 0.22 mi yoksa .25 i mi tavsiye edersiniz?Değişkenlerin her iki tüfekte,fiziksel şartlar,pelet,atıcı ve bc vs. gibi aynı olduğunu düşünüyorum. Syg.
    Tşk.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Official Post

Mustafa Bey Merhaba,
    Bu tüfek düşünüldüğünde , imzanızda .25 cal. seçtiğinizi gördüm..22 den hangi farklı özellikleri ile bunu seçtiğinizi , forum kuralları dahilinde (şişeler vs. gibi :) ) öğrenme imkanımız var mıdır?ÖR:100-150 m max. mesafe için , bu güçte çıkışı olan bir tüfekte , 0.22 mi yoksa .25 i mi tavsiye edersiniz?Değişkenlerin her iki tüfekte,fiziksel şartlar,pelet,atıcı ve bc vs. gibi aynı olduğunu düşünüyorum. Syg.
    Tşk.

Mustafa bey,

.22 kalibre olarak oldukça bol çeşitlilikte silahıım var, 2007 model S410 silahımmı kendi modlamamla zaten 113fpe üretiyor, birincil nedenim bu, ikincil nedenim ise ağır mühimmat sayesinde yüksek enerji üretmesinden dolayı ve benim kullanım amacıma uygun mesafeler maksimum 70 metre, (çap arttıkça ağırlıklada orantılı olarak merminin taşıdığı enerji artar) bu mesafelerde tahribat oldukça yüksek, 100fpe seviyelerinde,

amaca göre seçim dersek, herkesin tercihleri farklı farklı olacaktır, ben av yapmıyorum, benim silahlara olan ilgim tamamen mekanik merakımdır, zaten 7 yıllık evde yatıp emeklilikten sıkılıp girdiğim bu iş tamamen zamanı mutlu yaşamak, sevdiğim hobim ile iştigal etmek, ne kadar ağır pelet o kadar uzağa daha yüksek isabetlilik dersekte doğru söylemiş oluruz, 40grainlik bir pelet 5,5 kalibreye göre 6,35 kalibredeki namlu çıkış hızı çok daha yüksektir.

• ...357 kalibre peletlerde aynı fiyat.

:!:

Ben bişey mi kaçırdım? Yoksa bahsedilen küçük sürpriz bu mu?

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Official Post

:!:

Ben bişey mi kaçırdım? Yoksa bahsedilen küçük sürpriz bu mu?

Küçük ayrıntıyı yakaladın Cenk ;şrofls;.
    Hani 9mm pcp si olanlar için bir hizmetimiz olsun dedik ;kihhik,

• ;director; Satılık AR6 vaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrr!!! ;director;

;şrofls;.

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Capello'nun videosundaki silahın kurma sesine hasta oldum 8o

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• :thumbup::thumbup: Hayırlı olsun diyelim, benim öğrenmek istediğim neden en son 25 cal., yanılmıyorsam bu silahın 50 cal' ye kadar olan modelleri mevcut, Türkiye'mize bu kalibrenin gelmesi mümkün mü ?

? ? ? ? Mustafa bey, ben hariç herkese cevap vermişsiniz ;#^+.

• Official Post

? ? ? ? Mustafa bey, ben hariç herkese cevap vermişsiniz

Şu anda .50 kalibre ile ilgili bir çalışmamız yok. g;$i

• sumatrayı kullanan biri olarak diyebilirimki mükemmel bir tüfek tek olumsuz yanı çok gürültülü olması.hafta sonu hava güzel olursa bir kaç test yapacağız.

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• sumatrayı kullanan biri olarak diyebilirimki mükemmel bir tüfek tek olumsuz yanı çok gürültülü olması.hafta sonu hava güzel olursa bir kaç test yapacağız.

Hüseyin ne o :) o tüfek senin mi yoksa :him:s gönderde biraz seveyim onu ;grin;

• Foruma ilk üye olan 3 kişiye birer tüfek hediye edilecek diye duydum , aslı var mıdır ;#taban^l

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776