hatsandan yeni pcp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bir pcp tabanca yapamadı şöyle uygun fiyatlı.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Namlu boyu Long ile aynı ayrıca tüp 255cc lik ve kapak kısmı da farklı duruyor. Son yapılan 12 yivsetli namlular gerçekten çok isabetli kanımca. Ayrıca emniyet sistemini değiştirdiklerini düşünüyorum çünkü ne tetiğin orada ne de tüfeğin arkasında göremedim yeni modelde.

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• Çok mu şey bekliyorum , bana 10 atış yapacak .22 kalibre 16 grain pelleti 850-900 fps atacak bir tabanca yapsalar :) fiyatı da 100 tl olsa

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Öncelikle bu ilk mesajım olduğu ve bir eleştiri içerdiği için bunun art niyetli bir girişim olduğu düşünülebilir; karşı eleştirilere cevap vermeyerek belki kötü niyetli olmadığımı anlatmış olurum.

Hatsan' ın kısıtlı imkanları ve yetersiz ar-ge çalışmalarıyla geliştirmeye çalıştığı yerli pcp tüfeklerimiz konusunda elbette ki beklentilerimizi kısıtlı tutmalıyız. Havalı silahlar (çoğunluk tarafından) ülkemizde spor amaçlı olarak değil de, yasak olmasına rağmen av amaçlı olarak kullanıldığı için, Hatsan' ın kar amaçlayan bir işletme olarak pazar isteklerine göre model geliştirmesini anlayabiliyorum. Örneğin İngiltere' de olduğu gibi sportif atıcılık ve müsabaka sınıfı silahlara gösterilen ilgiyi ülkemizde önümüzdeki 20 sene beklemiyorum. Ama tüm bunlara rağmen Hatsan' ın bu sporun ülkemizdeki en büyük yerel malzeme tedarikçisi olarak atıcılara yönelik daha fazla girişimlerde bulunmasını bekliyorum.

Yeni üretilen modellerde 6.35 calibre bir peleti ses üstü hızlarda, 71 joules gibi değerlerle atan tüfekler yurdum '' Havalı silah avcıları '' için büyük nimet. Bırakın yakın mesafeleri, 40- 50 metre mesafelerden bir insanı ağır yaralayabilir ve hatta ölümüne bile sebep olabilir. Ülkemizde Havalı tüfek taşıma ve bulundurma ruhsatları gerekmediğinden ve kolluk kuvetlerimizin çoğu bu gibi güçlü tüfekleri sahilde balon patlatmaya yarayan tüfeklere benzettikleri için, reşit olmamış çocukların ellerinde oyuncak olan tüfekler kervanına bu güçlü pcpler de katılabilecektir.

Lafı çok uzattım, affınıza sığınarak toparlamaya çalışıyorum.
    Bu spora gönül verenlerin Hatsan' dan beklentileri LW müsabaka kalite namlu, geniş tüp hacmi, stabil atış değerleri için gerekirse regülatör gibi parçalardır.
    Bunları görmezden gelip sadece pazar ve kar düşünerek silahlarında durmadan güç artırımına gitmek, yurdum Pcp severlerine yarardan çok zarar getirecektir.
    Yakında evinin balkonundan kedi, köpek, hatta arkadaşlarını avlayan çocukların haberleri gazetelere düştüğünde, haftasonu buluşup grupman çalışması yapmak isteyen biz sportif amaçlı kullanıcıların alması gereken ruhsat ve izinleri düşünemiyorum bile.

Herkes kabul etmeli ki ülkemizde havalı silahlar profesyonellerden çok, reşit olmayan kişilerin sahip oldukları ekipmanlardır. Ben Hatsan' dan 12 joule standardında, stabil atış, lw namlu, geniş tüp hacmi beklerken onların karşıma 71 joule lük ve kalitesine hiç bir şey katamayan bir tüfekle çıkmalarına şaşırıyorum. Havalı tüfeklere ulaşmak artık eskisi kadar kolay olamayacak ülkemizde. Atış talimleri için jandarmadan izin alacağımız günlerde yaklaşıyor gibi. Evlerden ırak; gazetelerin 3. sayfalarını havalı tüfek kazaları süslemeden önce, birileri ülkemizin iç dinamiklerini göz önünde bulundurup profesyonel ihtiyaca göre pcp üretmeli. Av amaçlı değil.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ultra-flo ().

• Official Post

Fikirlerinizin tamamına yakınına katılıyorum, fakat konu hatsanın güçlü silahlara yönelimi söz konusu olduğunda durum biraz farklı, dünyada en büyük havalı siilah pazarı amerikadır ve hatsanın üretimininde bildiğim kadarıyla %85 hatta %90 ihracata yönelik, yani arz talebe göre üretimlerini planlıyorlar, bu çağda amaç ulvi olamaz maalesef, amaç daha fazla para kazanmak.

• Bunları görmezden gelip sadece pazar ve kar düşünerek silahlarında durmadan güç artırımına gitmek, yurdum Pcp severlerine yarardan çok zarar getirecektir.
    Yakında evinin balkonundan kedi, köpek, hatta arkadaşlarını avlayan çocukların haberleri gazetelere düştüğünde, haftasonu buluşup grupman çalışması yapmak isteyen biz sportif amaçlı kullanıcıların alması gereken ruhsat ve izinleri düşünemiyorum bile.

sevgili ultra-flo kardeşim,

klavyene sağlık. gönlümden geçeni ama bir türlü kağıda dökemediklerimi aynen yazmışsın.

ve de ayrıca seni yaşından büyük olgunluğun ve hassasiyetin için de kutlarım.

ama işin umutsuz kısmına geldik şimdi; 2 kişi olduk topu topu bu hissiyatı paylaşan...

• Bende sizlere katılıyorum 3 olduk.
    Ama Amcama da katılıyorum herşey ticaret olmuş nabza göre şerbet verilir duruma gelmiş.
    Bu arada Ultra-flo kardeşim foruma hoşgeldiniz.ilk mesajınız olmasına rağmen,oldukça isabetli yazmışsınız.Geçmişten gelen bir bilgi birikimi ve tecrübeniz olduğu belli.:D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Hatsan ın yeni PCP leri bir yana, zaten piyasada çokca güçlü PCP var. Zaten düşük güçlü bir PCP yi de Mod layarak gücünü arttırmak pek de zor değil. Basit bir yaylı tüfekde bilinçsizce kullanıldığında yaralanma ve ölümlere sebep olabilir. Hatta bir sapanla bile birini başından ölümcül bir şekilde yaralayabilirsiniz.

Özetle, durumu fazla abartnaya gerek yok, Milletimiz gayet aklı başında insanlardan oluşmaktadır. Birkaç dengesiz elbette çıkacaktır ancak çoğunluğumuz 10-15fp daha güçlü tüfek sahibi olunca hemen sapıtmaz rahat olun bence :)

• Ben de Trakon'a katılıyorum. Piyasada Hatsan'dan çok daha güçlü havalı silahlar var. Sayın ultra-flo, sizin mantığınıza göre Yatagun Sumatra tüfekleri getirmemeli mi? 9mm olanı Hatsan'ın 3 katı enerjiye sahip. Zaten adam vurmak isteyen bakkaldan sakız alır gibi ruhsatsız silah bulabiliyor ne yazık ki.

Ayrıca güçlü PCP tüfeklerin tek amacı av değil, uzak mesafe atışları da yapmaktır aynı zamanda.

Saygılar

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• arkadas cok önemli bir noktaya parmak basmis ama malesef verdigi mesaji anlayamayanlari görüyorum, bir cocuk 1500 tl lik sumatrayi alacak parayi bulamaz ama gider 300 400 tl ye hatsan ,v.b. marka pcp yada yayli tüfek alir,Mustafa Bey"in yatagunda sattigi hangi tüfek 1000 tl nin altinda? ,kendiside ifade edecektir ki müsterileri genelde belirli bir geliri olan kesimdir, ben almanyada yasiyorum ve bazen buradaki kanunlarin asiri abartili oldugunu düsünüyorum,ama benim ülkem vahsi bati misali,elbetteki ciddi yaralanmalara ve kazalara sebebiyet verecek bu kategorideki tüfeklerinde belirli bir kanuna tabi tutulmasi gerekir ama nezaman iste biri digerine zarar verdigi zaman,gecen seneyi hatirlayin 2 cocuk evin damindan karsidan karsiya gecen insanlara havali tüfeklerle ates ediyordu rastgele,bir adam kasik bölgesinden ciddi yaralanmisti,bu tabi gazeteye yansiyan ,

• ben neden hep arazi de tek tabanca takılıyorum dersiniz :him:s
    kimi götürsem eline tüfeği verince bakıyor sağa sola kuş arıyor,onuda geçtim Türkiye de yasalara uyup saygın av yapan sayısı milyonda 100 kişi anca çıkar