bmw x5 ile range rover

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Aslında Mercedes G ve Toyota Land Cruiser bu sınıfın su götürmez efendileri olsalar da, Jeep Commander' ı da hatırlamak gerek belki; aramızda bir Patirot sahibi vardı değil mi, ne der acaba Commander' a ilişkin?

Hoşça kalın...

• 1. mercedes g 2. land cruser 3. range rover4. pajero derim başka birşey demem neden derseniz..

mecedes g saf kan bir arazi aracıdır , 3 adet difransiyel kilidi seri üretim tek araçtır. ve arazide keçi gibidir aynı zamanda klasik şaseye sahiptir motor seçenekleride çok fazla

2 land cruser son nesli oda mükemmel bir araç 2 tam dif lock u var klasik şaseye sahip offroad opsiyonları ile alınırsa sıkı ve sağlam bir araç ama mercedesin yanında esamesi okunmaz.

3.range rover performansı iyi ama çok çabuk dökülen bi araç yalnızca prestij ama nasıl ?

4. pajero yukarıdakı aracların bütün özelliklerini ucuza satın almak ve arazide keyif sürmek istiyorsanız iyi bi araç.

ama mercedes g o bambaşkadır yaşayıp hissetmeniz gereken bi araç taş gibiden daha sağlam keçiden daha arazici dir ,brabus gibi bir firma tarafından modifiye edilirse porsche kadar kıvrak ve hızlıdır.fiyatıda 190000. avroya kadar çıkar.avusturyada magna styer faprikasında üretilir.çoookkk iidir. :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• ben yaklaşık 20 yıl önce stajımı yaparken Botaş'taki G serileriyle baya bir dağlar aşmıştım, ordan aklımda kaldı, yine MTA'nın LandCruiser'larıylada yine dağlar aştım.
    G serisi ile çıktığımız yerlere bir aracın çıkabileceğine gözümle görmesem inanmazdım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• en kralı honda crv güzele güzel demem güzel benim olmayınca:)

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• geçen hafta sonu kia sorento kullandım görünüşü falan güzel albenisi olan bir araba ama biraz ağır gibi ve yol tutuşuda sahibi olan arkadaşımın söylediğine göre çok iyi değilmiş araziye oda hiç çıkmamış sorentonun arazi kabiliyeti nasıldır arazide bu arabayı kullanan varmı acaba

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• geçen hafta sonu kia sorento kullandım görünüşü falan güzel albenisi olan bir araba ama biraz ağır gibi ve yol tutuşuda sahibi olan arkadaşımın söylediğine göre çok iyi değilmiş araziye oda hiç çıkmamış sorentonun arazi kabiliyeti nasıldır arazide bu arabayı kullanan varmı acaba

Burada bahsi geçen araçlardan Mersedes G serisi ve Escalade hariç hemen hemen hepsini arazide kullandım birde Hummer vardı pardon. Kia sorento parasına göre gerçekten iyi bir araç ilk modelleri 140 bg olarak satışa çıkmıştı 2007 sonrası bunu 170 bg çıkardılar ve çokta iyi yaptılar araç gerçekten bu sayede biraz daha atak bir hal aldı. Ama benim arazi araçlarında gördüğüm şu belli bi seviyeden sonrası güçler arazi araçlarında eksi olabiliyor , sorentonun modifiye öncesi ve sonrasında benim gördüğüm 140 bg olanı arazide daha tutarlı en azından bana öyle geldi. yaklaşık 50-55 derece eğimli rampalarda aracla rahatlıkla yol alabiliyorsunuz. arazi vitesini tek bir düğmeyle manuel olarak devreye sokabiliyorsunuz , 90 km hızla giderken aracı 4x4 e sıkıntı çekmeden geçirebiliyorsunuz. bence alınabilir bir araç :thumbup:

x5 e gelince araç asfaltta gerçekten mükemmel şeyler yapıyor ama arazide malesef tam bir fiyasko X5 le arazide gittiğiniz her yere renault 12 ile gidebilirsiniz ;kihhik,

X5 kadar olmasada jeep chreoke arazide pek iyi sayılmaz özellikle çamurlu arazide tamamen esir oluyosunuz , yeni modellerde vibrasyon sistemi mevcutmuş çamurlu arazide jeep eksilerini gören firma böyle bişey bulmuş araç kendini titreterek kurtarıyomuş ama ben o sistemi hiç kullanmadım ?(

Taureg görünüş olarak pek iç açıcı olmasada arazi ve asfalt kullanımında gerçekten iyi bunda pnomatik amörtisörün çok faydası var arazide araç vurduğum her yere rahatlıkla çıktı ama kayalık alanlarda kullanılamaması öneriliyor araçtaki aşırı esneme amaortisörlere zarar verebilirmiş.

Range Rover e gelince 2.7 dizel motor araça göre biraz pasif , aracın ivmelenmesi sınıfındaki araçlara göre çok iyi değil ama uzun yolda gerçekten çok konforlu , bu aracı lastiklerinden dolayı malesef arazide fazla kullanamdık ama ufak tefek engellerde gayet başarılı, ben onun yerine Discovery tavsiye ederim gerçek bir arazi aracı. asfaltta olduğu kadar arazidede gerçekten şahane.

Land Crusier arazi araçlarının babası :thumbup: gerçekten arazide kullanım için biçilmiş bir araç dağ, taş, kar, çamur demiyor araç gidiyor abicim, prada modeli tüm konforu sürücüsüne sunuyor ama siz siz olun bu araca yan meyil vermeyin g;$i gerçi tüm arazi araçlarında bu geçerli ama yüksekliğinden dolayı devrilme riski çok yüksek.

mesleğim gereği bu araçlara herzaman ihtiyaç duyuyoruz ama bi tanesi varki hiç sözü edilmiyor .

LADA NİVA ;kihhik, şaka falan yapmıyorum bu araç arazide mükemmel hafifliğide ayrı bi avantaj teke gibi mubarek siz yeterki yolu gösterin ben çıkmam demiyor ;d;

buna göre bi sıralama yaparsak

benim kanaatimce

1- Land Crusier

2- Land Rover Discovery

3- WV Taureg

4- Kia Sorento

5- Lada Niva ;kihhik,

benim şahsi düşüncelerimdir

saygılar...

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Arkadaşlar bu çeşitlerin aşağı yukarı hepsine sahip oldum,Hummer hariç ve en sorunsuz ve dağ taş demeyen,bana göre en kahraman olanı Toyota Landcruiser VX100

[Resim Engellendi: http://bilmodel.dk/images/cars/371_2.jpg]

mustafa abi silahın iyisini bildiğin gibi , aracında biliyosun valla. 20 yıllık orman müdürüde resmi araç olarak birçok araç değiştirmiş. oda toyota diiyordu. arazide dayanıklılık ve sağlamlık olarak.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Official Post

Şimdi Mercedes G serisinin üstünlüğü tartışılmaz ama Toyota nın da fiyatı,onun yarısı.

• satıpda geri gelen astradan ve patriottan kurtulabilirsem 2002 yada 2003 model 3.0 benzinli x5 alıcam ve tüp takıp binicem, yalnız tüpü gece 24 den sonra doldurtucam kimseye çaktırmıcam :)

Webley Patriot - T.M.A.

• hiç bi araba bmw kadar sert sinirli ve asaletli duramaz hele o farları halka halka yandım(x5) /hiç bi araba mercedes kadar dayanıklı ve konforlu olamaz (s serisi helede )ve audi de bunların yakın akrabalarıdır (q7) ama jip olarak ilk başta porshe cayenne yatar gönlümde hı unutmadan bu arada wolksvogenin v 10 motorlu 320 kadranlı toureginide atlamamak lazım başta sevdiklerim ama diyerleride kötü diyemem (yanlışım olabilir düzeltirseniz sevinirim kendi görüşüm) smile.png

• toyota marka olarak bence bu konuda bir numara,sonra discovery 3 gelir,ben lükse değil işe bakarım bu konuda jeep modeli değil benim favorim toyota hilux 4x4 advunture

:thumbup: HW 97K 5,5 :thumbup:

zigana k 9x16

perfectline crosbow 80lbs

fusilrobust 16 (1913)

huğlu özel yapım süperpoze

huğlu standart süperpoze

crossman 2100 airpump

gamo cfx 4,5 :thumbup:

• hiç bi araba bmw kadar sert sinirli ve asaletli duramaz hele o farları halka halka yandım(x5) /hiç bi araba mercedes kadar dayanıklı ve konforlu olamaz (s serisi helede )ve audi de bunların yakın akrabalarıdır (q7) ama jip olarak ilk başta porshe cayenne yatar gönlümde hı unutmadan bu arada wolksvogenin v 10 motorlu 320 kadranlı toureginide atlamamak lazım başta sevdiklerim ama diyerleride kötü diyemem (yanlışım olabilir düzeltirseniz sevinirim kendi görüşüm) smile.png

Görüşlerine saygı duyuyorum hatta zevlerine diyelim ama şunu ilk önce ayırt edelim.jeep sınıfı ve suv sınıfı.bmw x5, mercedes (sokaklarda gördüklerin) audi Q7 hele hele porsche cayenne wv toureg bunlar suv sınıfıdır jeep değildir.yada jeep ler kadar arazi aracına yönelik değildir urban cars denilen şehir otomobilleridir. bir range rover ve land rover vardır ki ingiliz efsanesi.buda ingilizlerin hem ciftliklerde hemde şehirler arası kullanımda süper bir aractır.benim favorim land rover discovery.üstüne varmı bilemiyorum...

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• sokakta gördüklerin derken ben senin dediğin range roveri land rover discovery ide sokakta görüyorum sokakta bulunmayan arabalar deyil ve dergilerdende takip ediyorum ben beğendiğim modelleri yazdım arazi aracı olarak deyilde jip olarak herkesin gönlünde yatan başkadır ama arazi aracı olarak dersen ben iyi biliyorumki hummerlerin üstüne arazi aracı yok diğerleri onu takip eder (land rover discovery) de dahil saygılarımla

• Bazı insanlar gösteriş icin herşeyi yapar.o gösterişcilerin bu aracları sokağa cıkartmasıyla oluyo.jeep nedir sen biliyormusun:? yada eskiden nasıl kullanılırdı.bu aynı traktörü tarlada kullanıpta biraz makyaj ve konforlu yapıp şehir ici yollara sürmek gibi. ;rofl.; Hummermı ;rofl.; hummer da dediğim gibi bir surecten gecti.askeri aractı makyaj konfor derken sehre indi...zevk bu tabi herkezin başka başka oluyor...

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• sayın arkadaşlar arazi taşıtları konusunda numberone toyota hi-lux 4x4 sonrada toyota ya göre biraz pahalı olan otokar yapısı land rover defender 130 dur bence. özellikle arazide defender ın neler yapabileceğini bizzat kendim test ettikten sonra (we were soldier ;keyfs; )

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• arkadaşlar hepiniz güzel şeyler yazmışsınız ama askeri tip arazi araçlarını işin içine sokarsanız dünyadaki en iyi arazi aracı mercedes unimogdur. bu ıspatlıdır
    18 vites, pto 3 tam dif. lock ve mükemmel arazi yeteneği. binek tarz da ise en başta yazdığım gibi mercedes g 2. olarak land cruser ;kffx;

hamdım piştim yandım oldum.

• benim bahsettiğim defender modeli sivil. sanırım yanlış anladın ^^ bide unimog ta kullandım ama ben sadece 8 ileri 4 geri sayabildim senin bahsettiklerin farklı heralde hiç rastamadım (tekerlekli, paletli nerdeyse tüm askeri araçları denedim ama 18 vitesli hiçbir araca rastlamadım bisiklet hariç)

Weihrauch HW100t .22 cal. / tasco 6*24*50ao
    Hatsan AT44 .25 cal. / optima reddot
    Umarex (s&w) .177 cal.

siyah_kurdela.jpg
    B Rh(+) kocaeli

• Şu konuyu hortlatayım biraz. Öncelikle şunu irdeleyeyim şu anda üretilen hata vermeyen jip yok gibi range roverlar iki de bir servise giriyor. ha keza aynı şekilde x5 lerde sorun vermeye başladı bana göre arazi aracı şu an için kullanılmaz. benim tercihim her zaman araba da bir yıldız olmasıdır.