hatsan mod 99 limited edition ufak bir tetik problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar.tüfeği alalı 2 ay kadar oluyor.ilk geldiğinde 20-30 kadar atış yaptım o zamandan beri kullanmadım.ancak bugün tekrar atış yapabildim hava şartlarının biraz iyiye gitmesinden dolayı. sorunum şu. tüfeği kurup emniyeti atışa hazır hale getirip nişan alıyorum. tetik düşürdüğümde atış yapmıyor.tetiği kaldırıp tekrar bastığımda atıyor.bunu sık tekrarlamıyor 10 atışın 3 yada 4ünde bu şekilde oluyor. sizce sorun ne olabilir. ne yapmalıyım. teşekkürler... :rolleyes:

• bu sorunu hatsana bildir kendin uğraşma

• arkadaşa katılıyorum. hatsanla görüş ciddi sıkıntılar çıkabilir. sonucu yazarsan seviniriz.

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• sorun tetik mekanizmasında.yapılabilinir ama siz hatsan a gönderin iyice kontrol etsinler..benim anlamadığım mod99 un niye kendisini satışa sunmuyorlar.ille bir yerlerini değiştirip satmalarımı gerekiyor ;kihhik,tüfek sattırıyor kendini,ne ekürünü piyasaya sürüyorsunuz ^^

• Yeni modd 99lar hiç iyi olmadı galiba .Sık sık sorunlar duyuyorum.Eski mod 99 daha bi yakışıklıydı bu yeni versiyon iyi görünmüyor.Stoger alıcam bu gidişle...

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Yeni mod 99 gomo clonu herşeyiyle tetik gamo kopyasıdır yeni mod 99 u bende aldım tetik bence çok güzel kundak vidaları hiç gevşemiyor sebebide vida yatakları biraz dar acılmış tüfegin tek dez avanyajı agır ve habtal oluşudur benim kullandıgım mod 99 l e isabeti harika çıkdı tetik problemi yaşayan arkadaşlar galiba biraz şanssız sonuçda hatsan bu biri iyi diğeri çok kötü çıkabiliyor yanında verilen hediyeleri cıkardınmı 200 liralık tüfek maddi sorunu olmayan arkadaşların almaması gerek bir marka benim gözümde bu benim aldıgım kaçınçı hatsan aldıkdan sonra orasını burasını düzeltmekden bende bıkdım elimden butür işler geldiği için benim için problem olmuyor ama her sıkıntıda hatsana göndermek eziyet olur dogrusu ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• gamo ne zaman yapmış Quattro tetiği :)
    gamo nun tetik makenizması farklıki ;)

Hatsan mod 99 limited edition da quattro tetik yokdur kendim bizzat söküp bakdım isterseniz yarın birkez daha söküp resimlerini eklerim calışma prensipi gamoyla aynı ufak tefek farklar olabilir galiba demek istedigimi yanlış anladınız stogerde gamo clonudur hatsanın uretdıgı hatsan mod 99 limited edition ve sıtriker 1000x de tetik sistemi gamoya banziyor ve sas sistemide yok bu modellerde ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• vallah doğru söylüyorsun,şimdi baktım Hatsan mod 99 limited edition yeni versiyon tetik yok :wacko: ee nerde kaldı bunun mod99 luğu ?
    aynı tüfekden 2 tanesine baktım.arpacık sistemleri farklı,birinin namlu ucu yivli,diğeri normal,resimlerden iyi seçemedim ama orjin mod99 un dürbün kızağınada benzetemedim...orasını burasını değiştirmişler birde mod99 diye satıyorlar :rolleyes:

• Hatsan mod 99 limited edition bırakın eski mod 99 a benzerligini diğer hatsan serilerinede hiç benzemiyor tamamen farklı bir seri fakat tetigi quatroyu aratmayacak kadarda hafif namlu klidide eskiye nazaran çok daha kullanışlı tetik problemide emniyet sisteminin karmaşıklıgından kaynaklanıor .

• mod 99 limited edition iyidir arkadaşlar tetik arızası böyle şeyler olabilir.

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• Hatsan mod 99 limited edition da quattro tetik yokdur kendim bizzat söküp bakdım isterseniz yarın birkez daha söküp resimlerini eklerim calışma prensipi gamoyla aynı ufak tefek farklar olabilir galiba demek istedigimi yanlış anladınız stogerde gamo clonudur hatsanın uretdıgı hatsan mod 99 limited edition ve sıtriker 1000x de tetik sistemi gamoya banziyor ve sas sistemide yok bu modellerde ..

evt arkadşın dediği doğrudur yeni 99 larda gamo prensibi ile çalışan tetik sistemi var.aslında cok yumuşak ve güzel bir sistem ama doğru malzeme kullanılmazsa cok çabuk sorun yaşanıyo.piyasadaki bir çok tüfekte bu tetik mekanizması kullanılıyo.hatsanı ben kendine özgü tetik sistemi için üstün tutuyodum her zman, ama neden böyle bir taklide girdi anlamadım.nitekim gamoda bile bu tetik sorununu yaşayanlar var.ayrıca bu tüfekte sas yok ama sas olanlara göre daha sarsıntısız yani sas denilen sistemin kendisi komedi zaten.benim incelememde sarsıntının az olmasının sebebini transfer deliği olarak saptadım.2.5 mm transfer deliği basıncın fazlasını dizginliyo ve silahın daha isabetli ve sarsıntısız çalışmasını sağlıyo.ancak güç düşüyo tabi.ama aşırı güçten dolayı saçmalasından(mod125 gibi) daha iyidir sonuçta güç öle bariz düşük değil tatmin edici.
    sonuç olarak bence tetik dışında kullanışlı isabetli sas olanlara göre daha tepmesiz 4 yıldız verdiğim bir yaylı hatsan.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Hatsan mod 99 limited edition bırakın eski mod 99 a benzerligini diğer hatsan serilerinede hiç benzemiyor tamamen farklı bir seri fakat tetigi quatroyu aratmayacak kadarda hafif namlu klidide eskiye nazaran çok daha kullanışlı tetik problemide emniyet sisteminin karmaşıklıgından kaynaklanıor .

Sn Tufan arkadaşım bu special edition mod 99 larda tetik ayarlanabiliyormu acaba,allen anahtarı çıktı kutudan ama mekanizmanın altında vida yeri yok 8o

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Sn Tufan arkadaşım bu special edition mod 99 larda tetik ayarlanabiliyormu acaba,allen anahtarı çıktı kutudan ama mekanizmanın altında vida yeri yok 8o

Hocam tetigin alt kısmında yıldız vida var fakat kundagı sökmeden müdale edilemiyor bu vidada tetiğin yayını geriyor sanırım tetik serleşip yumuşatıyor fakat tam emin dilim tüfegi sökückedim komple ama emniyet sistemi gözümü korkutdu yaşlanıyorum sanırım sakin kafayla sökmek lazım allen bendede cıkdı ama bende göremedim yerini söyle bir boş kalamıyorum.

Fakat tüfek çok güzel tavsiye ederim fiyatına göre çok süper almayı düşünen arkadaşlar namlu klidi olan modeller tükenmeden birtane alsın koysun bir köşeye. :love:

• mod 99 l.e. 4.5mm yı bende 2 aydır kullanıorum.baslangıcta denıldıgı gıbı tufek cok ısabetlı ve gucude yeterlı denılebılecek duzeydeydı.tfn abıyede epey danısmıstım hatsanın mod99 yerıne mod99 l.e. gonderdıgınde.saolsun kırmadı bızı tum tecrubelerını paylasmıs yol gostermıstı. tufegı kullandıkca agır ve hantal olusu buyuk dezevantaj olarak cıktı karsıma.tetıgınde gun gectıkce sacmalamasıyla tufekten sogumaya basladım.tetıgın ne zaman dusecegı bellı olmuyor malesef.bazen onde bazende ılerıde dusuyor ve atıs sırasında cok yavas ezmezsenız ısabetde problem oluyor epeyce.artık tetık mekankzmasını sokup bı dagıtmak ıstıyorum ama forumda sokumu hakkında bıseyde bulamadım

Hatsan Mod 99 L. E. .177

• Bende gecen gün siteden mod 99 limited beğendim gittim aldım. Bir baktım sas ve quattro Yok. Aldığım bayiyi aradım sitede sas quattro denilen tüfekte Yok dedim. O da sasırdı. Hatsanı arayıp bilgi alayım dedi. Ama geri donen Yok. Ben şimdi kazıklandım mı. Bu tufek şimdi eski versiyon düz sıradan bir tufek mi. Nasıl bir açıklama olacak merak ediyorum.

Gamo Whisper IGT 4.5
    Hatsan Mod 99 L.E 5.5

• Bu arada tüfeği İzmir Av markettenten aldım.namlu kilit mekanizmasan çok arıza vermiş bunlar Yeni versiyonmuş altın tetik te Yok. Aldım ama sonrasında içime kurt düştü.normal mod 99 lardan iyi mi kötü mü

Gamo Whisper IGT 4.5
    Hatsan Mod 99 L.E 5.5

• limited editon Browning için yapılmış Tüfeklerin muhtemelen anlaşmanın erken bitmesiyle ürün fazlası haline gelmesi ve üzerlerine limited editon ibaresi konup piyasa sürülmesidir.
    Tabii yapılan anlaşmada quatro ve sas sistemi yoktur.
    Üzerinde striker larda kullanılan tetik vardır. Ancak bence farklı ve daha pozitif artıları vardır. Oda daha iyi bir namlu ve namlu kilidi ve gayet oturaklı ve şık bir kundak, iyi bir gez ve arpacık, namlu önü unf dişi.
    Özellikle namlusunu ve namlu kilidini vede kundağı nı ben çok sevdim

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Hocam öncelikle sizin gibi bir tecrübenin bana vakit ayırması beni mutlu etti. Benim anladığım limited de kendi içinde ayrılmış. Mesela benim aldığımın önünde moderatör icin disli yok. Kilit sistemi yenilenmiş. Namluda arpacıkla birlikte moderatör havası verilmiş 1 karış uzunluğunda plastik ceket var.. hadi onara takılmıyorum. Benim icin esas önemli olan bu tüfeğin üretimi çocukluğumuzdaki havalılar gibi düz sıradan bir teknoloji mi. Bu ozellikler yazıyor diye 390 tl verdik bunu aldık. Yanı quattro sas olmadan nasıl bir artısı olabilir ki. Sıradan eski versiyon olmus olmuyor mu. Bende gecen yıl aldığım gamo whisper igt var 4.5mm. Ondan acayip memnunum. Bir yerde gamoyla ayni tetik sistemi kullanılmış diye duydum. O yüzden quattro ya gerek duyulmamış falan filan. İnanmak istiyorum ama pek inanasım da Yok açıkcası. Hatsan bir Aldatmacasi olabilir. İsin ilginç yanı aldığım yerde bilmiyor. Benim sayemde öğrendi. Öyle rast gele bir yerde degil. İzmir av. Artısı eksisi öğrenip haber verelim dediler sonra arayan soran Yok.

Gamo Whisper IGT 4.5
    Hatsan Mod 99 L.E 5.5

• Hatta farklı bir dükkanda namlu kilidi olmayan ama üzerinde 99 limited yazaninida gördüm. Bu nasıl 99 dedim. Adam yaşlıydı. Kataloguna baktı sonra bana baktı cevap veremedi. Komikti yanı. Bence o tufek 95 di. Yanlışlıkla 99 un kabzasını takmışlar. Öyle garip bir toplumuz ki tüketici üreticiden daha fazla şey bilmek zorunda. Yoksa ayakta ne olduğunu bile anlamadan herşey olup bitiyor. Günler sonra farkına varıyoruz. Ayni benim gibi.

Gamo Whisper IGT 4.5
    Hatsan Mod 99 L.E 5.5