Mod 85 Sniper Türkiyede İlk Bende Resimli

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet ülkemizde satışa sunulmadan önce, yurt dışına satılacak olan silahların ilk partisinden de önce, Yurt dışına numune olarak gönderilen Mod 85 sniper lardan birini aldım g;$i
    Silah 5.5 mm
    oldukça hafif kompakt, dahili moderatörlü, gücü yeterli seviyede olan bir silah, ilk denemelerimde isabetin çok iyi oldugunu gördüm, kundağı kaliteli sağlam ve kalın malzeme, emniyeti güzel kullanışlı, namlu ucu moderatör hem görsel olarak işe yarıyor hem sesi azaltıyor hemde kurmayı kolaylaştırıyor, metal tetik var, tetik quatro, sas mevcut, namlu yeni nesil, gez arpacık yeni nesil, dahili kayışlık mevcut, kutudan kayış, bipod, dürbün stobu, ve 3x9-32 yeni nesil optima dürbün çıkıyor.
    ayakta atış yapmak için oldukça ideal, hareketli hedefler için savurması hem kısalık ve hafiflik nedeni ile kolay. dürbün kızağı artık sadece 11mm ve farklı bir kızak mevcut.

silahı çok beyendim, hatsan son zamanlarda oldukça geliştirdi kendini, Mod 125 sniperdan sonra Mod 85 sniper ıda oldukça başarılı buldum, fiyat performans oranında 2 tüfekte kesinlikle emsalsizler.

görseller:

[Resim Engellendi: http://img855.imageshack.us/img855/3203/dscn0033fo.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img221.imageshack.us/img221/1350/dscn0034s.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img198.imageshack.us/img198/7888/dscn0033q.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img51.imageshack.us/img51/9145/dscn0034f.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img600.imageshack.us/img600/8522/dscn0036zt.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img853.imageshack.us/img853/5894/dscn0037h.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img215.imageshack.us/img215/1733/dscn0040uv.th.jpg]

• Sevgili hemşerim tecrübe ettikten sonra bizimlede paylaşırsan çok seviniriz.Hayırlısı olsun.Güle güle kullan.Sağlıklı atışlar...

• hayırlı olsun. peki bu silah mod125 sniper'in pabucunu dama atabilecek kadar iyi mi? Hatsan mühendisleri o kadar geliştirmişler mi bu silahı? Birde yeni nesil optima dürbünün önceki nesile göre artıları neler onu merak ettim? kutudan çıkan kayış deri mi, kumaşmı? ağzımıza bir parmak bal çalıp sonra detayları yazmamışsın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hayırlı olsun. peki bu silah mod125 sniper'in pabucunu dama atabilecek kadar iyi mi? Hatsan mühendisleri o kadar geliştirmişler mi bu silahı? Birde yeni nesil optima dürbünün önceki nesile göre artıları neler onu merak ettim? kutudan çıkan kayış deri mi, kumaşmı? ağzımıza bir parmak bal çalıp sonra detayları yazmamışsın.

+1 g;$i

''Sig Sauer p229 9x19 mm''

"S&W 357 magnum"

"Beretta F81 inox 7.65 mm"

"Zig M 1911 .45ACP"

"Cz 550 .308 Win Yivli "

''Walther Cp99''

''Air Arms S510 S/lite xtra fac 5,5 mm PCP+Hawke 8.5-25x42 Sidewinder 30' :love:;tacli#
    ''Webley Raider 10''
    ''HW 97K 5.5 mm''

''Safir T14 Classic-s 36 ''
    ''Hüsan arms 20 ve 12 Cal"
    "Huğlu Trap "
    "Mag-1618 20 cal Bolt action"

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Erdem Abi'ye katılıyorum, tez vakitte detaylı bir inceleme bekleriz, ben de özellikle ses durumunu merak ediyorum, X20 benzeri bir yapı dikkatimi çekti.

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Erdem Abi'ye katılıyorum, tez vakitte detaylı bir inceleme bekleriz, ben de özellikle ses durumunu merak ediyorum, X20 benzeri bir yapı dikkatimi çekti.

+ :thumbup: hayırlı olsun:)çok güzel duruyor

Bu pcp bağımlılık yapıyo kardeşim :love:

• Hayırlı olsun harika tüfek maşallah,tüfeğin fotoğraflarını 15-20 gün önce görmüştüm ilk olarak,ancak fabrikayı aradığımda satış bölümünde çalışan elemanların bırakın tarih vermeyi,böyle bir modelleri olduğundan dahi haberleri yoktu...3300 gr ağırlık ve dahili moderator(gerçekten işlevselse) oldukça dikkat çekici,birde fiyatı 3 aşağı 5 yukarı ne kadar acaba sormamın mahsuru yoksa...

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Dürbün normal optimalardan farklı boğazında 2 adet sıkma halkası var. onun harici heryeri aynı

• Dürbün normal optimalardan farklı boğazında 2 adet sıkma halkası var. onun harici heryeri aynı

kutusundan çıkan kayışı neden yapılmış? bu silah mod125in pabucunu dama attıracak mı? Hatsan mühendisleri ne gibi geliştirmeler yapmışlar bu silahta?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• -Silahın kutu içeriği zengin, hatsan bipod, hatsan deri kayış, darbe emicli dürbün stobu, ve yeni nesil optima dürbün ile geliyor, ayrıca tetik ayarı için ve dürbün için 2 adet allen anahtar mevcut.-
    -Silahın kundağı plastik fakat çok sağlam, hatsanın şimdiye kadar kullandığım en sağlam plastik kundaklı silahı, kullanılan plastik kalınlığı mod 125 sniperin kundağindan bile fazla, ayrıca üzerinde askı kayışı için 2 adet halkayla geliyor. kundak ergonomik ele iyi oturuyor, tetiğide beyendim ayarlanabiliyor ve oldukça hassas, dahili moderatör bir avantaj, hem görsellik hem kısmende olsa sesin azaltılması hemde ele oturarak namluyu tokatlama ve kurmada kolaylık sağlaması ile çok iyi düşünülmüş.
    -Tüfekte hatsanın yeni nesil namlusu kullanılmış, içi oldukça parlak, görebildiğim kadarı ile yiv set oldukça düzgün. deneme atışlarımda isabette iyiydi , tepme mod 125 kadar olmasada yinede mevcut.
    -Gez ve arpacıkda yeni nesil ve demonte edilebiliyor, güzel bir dürbünle gez ve arpacık sökülerek carbine olarak oldukça şık durur, moderatör bu şıklığı tamamlar.
    -Teknik özellikler aynı olmasına rağmen gücü mod 99 dan fazla, bunu aldığım her tüfekle aynı hedefe yaptiğim tahribat atışlarında anladım, moderatörlü olmasına rağmen mod 99 dan daha fazla ses çıkarıyor, ayrıca tepmede mod 99 a göre biraz daha fazla.
    -Sonuçta silah bir mod 125 kadar güçlü değil ama kısa hafif oluşu, şık ve sağlam yapisi, isabeti ile bence hatsanın yeni bir mod 99 vakası olucak gibi , üstelik mod 99 gibi ağır değil, iğrenç namlu kilidi yok, dahili moreratörü var, daha sağlam ve şık görünümlü plastik kundağı var ve daha ucuz,

• Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Hatırlarsan seninle ilk olarak Diana sohbeti yapmıştık g;$i O gün bu gündür o yaylıdan bu yaylıya yaylanıp karar vermeye çalışıyorum. Sıradan bir tüfek olan Kral Magnum safari nin 55 ve 72 mt grupmanlarını yine koydum :) Yapısı şekli değilde İyi yaylıların bu mesafe grupmanlarını görüp karar vermek istiyorum. rica etsem 460 ve M85 60-70 mt grupmanlarını koyarmısın. Teşekkürler.

• Yüksek gücün ve sesin sebebi; silahın rodajının tamamlanmamış olması ve mekanizmdaki fazla yağ olabilirmi?

rodaj konusunda bilgiliyim ve hassas davranıyorum, yaklaşık 200 atış yaptim ve silahı namlusuda dahil olmak üzere güzelce temizledim, 50 atış kadar sonrada tekrar denedim, sonuçta bir chronoya sahip değilim hızını ölçeyim, yada aynı şekilde sarsıntıyı ve sesi ölçecek bir cihazımda yok, fakat tecrübelerime dayanarak karşılıştırdım ve yazdım,
    insanız yanılma payı olabilir, fakat sonuçta bir hissiyat ve kulak ve göz ölçüm var yorum yapabilecek kadar.

• mesela 1000fps olarak verilen mod125 14grain pellet ile 900fps civarı hız veriyor. yani katalog değerinden normal pellet ile 100-150fps düşük olarak kabul edilebilir. mod85 .22 de 800 verildiğine göre, 14 grain ile 700fps atıyordur, tabii aşırı bir dizel etkisi olmadan, namluda hafif duman olabilir normal sayılır.

• teknik özelliklerini incelediğinizde mod 125 snipera rakip olamiyacağını görürsünüz. tüfek güzel namlu sanırım sniperin namlusunu takmışlar. gayet şık duruyor. hayırlı olsun

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• şaka filanmı yapıyorsunuz ;kihhik,

bu tüfek ne mod125 sniper ile nede mod99 ile kıyaslanır ;) askı kayışı ve modoratörü var diyemi rakip olacak ;duello;

mod125sniper ın yeni tarz kundağı var.yeni nesil dürbün kızağı var,askı kayışı ondada var..tetikleri aynı,gücü fazla mod125 sniper ın..
    mod99 ahşap kundak.yaylılarda ahşap kundak her zaman daha avantajlıdır atış yaparken..plastik kundak dipçiğinin içi boş,yanağınızda sarsıntıyı hissedersiniz..mod99 un emniyeti daha şık,klasik hatsan emniyeti tipinden farklı,mod99da da yeni nesil tetik ve yeni nesil dürbün kızağı var..mod85deki eski düzen dürbün kızağı var.ana gövdeye açılmış 2 kanal..
    mod99 un 5.5mm kırdığı mesafede anca tiniletir şişeyi tabii oralara 4,5mm pelleti denk getirip düşürebilirseniz..
    aynı kundak benim mod85 de vardı ;) mod85x in aynısı tetiği değişmiş hali,

mod85x tıklayın..

Z-SATILMIŞTIR SATILIK HATSAN MOD85X(4.5mm)---OPTİMA 3-9X32---KILIF 110TL

tüfeğiniz hayırlı olsun güle güle kullanın :)