AT44 ayar problemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yaklaşık 1 aydır at44 ü kullanmıyordum. En son bıraktığımda 15.89 graini 850 civarlarında atıyordu. Tüfekte regulatör mevcut ve 20 metrede tek delik yaptım en son ve yaklaşık 1 ay hiç atış yapmadım. Biraz evvel 10 metre denedim 2cm grupman yaptı. Hata bendedir diyerek bir kaç grupman daha denedim yine aynı şekilde 2 cm grupman oluştu.

Ayarı 4 tur açıktı. Ayarına baktığımda 1 tura düşmüş. Bunu sabitlemenin basit bir yolu yok mudur? Setuskuru tamamen sabitlemek istemiyorum çünkü 13 grain kullanırken ayarı değiştiriyorum, 27 grain kullanırken yine ayarı 6 tura çıkarıyorum.

Hani durduğu yerde bu ayar nasıl değişiyor bunu da hiç anlamış değilim.

• Su aparati yapmak lazim saniyorum tolga abi

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• sınavlar bitıyo hayırlısıyla.bu aparatı yapmaya calısıcam ... cok kullanışlı olucagı kesın :)

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Nasıl bir şey ki o abim, yok mu daha detaylı resmi ?

• Official Post

mete şimdi o aparatın çalışması nasıl mümkün anlamadım. hadi arka taraftan çekici çevirmek için takılmış diyelim.
    çekici sabitlemek için bir parça olması lazım. hadi onuda yaptılar içine diyelim çekiç sabitken silah kurulmaz ki

• bunu bulabildim abi.tur cevirdiğin delige adam bunu kaynatmış % 90 ve böylece istediği tarafa cevirip güc ayarı yapıyor

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• cemal cekiç sabitken dediğin : hani sen kücük bi allen sokup bişeyi sabitliyodun alttan. onu mu demek istiyosun? onuda mandal yardımı ile cözeriz. diye dusunuyorum

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Uzun süredir at44 kullanmaktayım ayar vidası sorununu çok basit şekilde sabitleniyor,setuskur vidayı sökün dişlerini biraz yiyin ama fazla değil yani takıldığı zaman biraz zor dönsün bu şekilde ayarınız bozulmuyor...
    Vidayı göstermek isterdim fakat sökmeye üşeniyorum olurda bi ara açarsam unutmazsam fotoyuda eklerim

• at44 te şu ayar olayını dışa koysa insanlar uğraşmasa hem tüfeğin albenisi artar bence hatsan kesinlikle havalısilah forumlarıdan fikir edinmeli.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• mete şimdi o aparatın çalışması nasıl mümkün anlamadım. hadi arka taraftan çekici çevirmek için takılmış diyelim.
    çekici sabitlemek için bir parça olması lazım. hadi onuda yaptılar içine diyelim çekiç sabitken silah kurulmaz ki

Alttaki videoda çekici sabitlemeden, kurma kolu geri çekilip ayar yapılıyor.

http://www.airguntube.com/video/Adjustment_of_Hatsan_AT-44

• Çekiç Setskuru vidasının atışlar sonrası gevşemesi sorununu yaşamamak için LOCTITE 222 (Düşük Mukavemette Vida Sabitleyici) ile yapıştırmak lazım. Fakat Türkiyeye loctite 222 sadece 50 ML olarak geliyormuş ve fiyatıda 75 TL civarı. Bu ürün yerine muadel bir ürün olan ALCON M-6222 mevcut. ALCON 10 ML fiyatı 12 TL. Çekiç Setskuru vidasını söktükten sonra güzelce temizlemek lazım. Tercihen WD-40 bu işlem için uygun.
    İşlemi kısaca anlatmak gerekirse; Öncelikle tüfeği birazcık söküp çekiç setskuru vidasını çıkarmak gerekiyor. Çekiç Setskuru vidasının etrafına yapıştırıcıyı sürdükten sonra sağa doğru sonuna kadar sıktım ve hemen arkasından sola doğru 5 tam tur çevirerek bıraktım. Bu işlem sonucunda 24 saat beklemesi gerekiyor. Ve vida sabitlenmiş oluyor, Olurda ilerde bu ayardan memnun kalmayıp ben şunu 4 tur yapayım derseniz çok az bir kuvvet uygulayarak vidayı çevirip yerinden kurtarıyorsunuz. Eğer tüfeği uzun süre aynı ayarda kullanacaksanız oldukça etkili bir yöntem. Diğer türlü ayarı devamlı değiştiriyorsanız biraz zahmetli, çünkü her ayar değişikliğinde tüfeği söküp, setskuru vidasını çıkarıp yapıştırıcıyı sürmek gerekiyor. Aklınıza takılabilir yapıştırıcı sadece vidanın geldiği yeri tutuyor diğer tarafa bulaşan yapıştırıcı temizlenebiliyor. Böylelikle güç ayarının atışlar sonrası değişmesini engellemiş oluyorsunuz...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen snn5566 ().

• Çekiç Setskuru vidasının atışlar sonrası gevşemesi sorununu yaşamamak için LOCTITE 222 (Düşük Mukavemette Vida Sabitleyici) ile yapıştırmak lazım. Fakat Türkiyeye loctite 222 sadece 50 ML olarak geliyormuş ve fiyatıda 75 TL civarı. Bu ürün yerine muadel bir ürün olan ALCON M-6222 mevcut. ALCON 10 ML fiyatı 12 TL. Çekiç Setskuru vidasını söktükten sonra güzelce temizlemek lazım. Tercihen WD-40 bu işlem için uygun.
    İşlemi kısaca anlatmak gerekirse; Öncelikle tüfeği birazcık söküp çekiç setskuru vidasını çıkarmak gerekiyor. Çekiç Setskuru vidasının etrafına yapıştırıcıyı sürdükten sonra sağa doğru sonuna kadar sıktım ve hemen arkasından sola doğru 5 tam tur çevirerek bıraktım. Bu işlem sonucunda 24 saat beklemesi gerekiyor. Ve vida sabitlenmiş oluyor, Olurda ilerde bu ayardan memnun kalmayıp ben şunu 4 tur yapayım derseniz çok az bir kuvvet uygulayarak vidayı çevirip yerinden kurtarıyorsunuz. Eğer tüfeği uzun süre aynı ayarda kullanacaksanız oldukça etkili bir yöntem. Diğer türlü ayarı devamlı değiştiriyorsanız biraz zahmetli, çünkü her ayar değişikliğinde tüfeği söküp, setskuru vidasını çıkarıp yapıştırıcıyı sürmek gerekiyor. Aklınıza takılabilir yapıştırıcı sadece vidanın geldiği yeri tutuyor diğer tarafa bulaşan yapıştırıcı temizlenebiliyor. Böylelikle güç ayarının atışlar sonrası değişmesini engellemiş oluyorsunuz...

İşte sabitlemek sıkıntı değil, önemli olan ayarı kolay şekilde değişebilmek. Sonuçta setskur yay tansiyonunu arttırıyor ya da azaltıyor. Çekiç bileziğinin üzerine yayın tansiyonunu arttıracak bir parça ekleyince sonuna kadar kapatabiliyorsunuz setuskuru.

Mesela setskuru sola 4 tur çevirdiğimizde atıyorum 4mm sıkıştırma yapıyorsa, setuskuru tamamen kapalı tutup yerine 4mm lik parça eklenip kullanılır.

En iyi performansı elde edebilmek için hem aynı pelleti kullanmak şart gibi görünüyor. 13.4 grain denedim sonuç mükemmel. Güç azaldı çünkü 13.4 graine göre oldu demekki.

• Pellet konusunda size kesinlikle katılıyorum. AT44 lerde anlaşılan o ki her turda sevdiği pellet farklı. 4 tur çevrili iken sevdiği pelletle gücü 5 tur yapınca aynı istikrarı sağlayamıyorsunuz. Yabancı bir sitede aşağıdaki biligiye ulaştım. Aynı pelletin değişik güç ayarlarındaki sonuçları. Sanırım ne demek istediğimi özetliyor.

• Alttaki videoda çekici sabitlemeden, kurma kolu geri çekilip ayar yapılıyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

at 44 ün kundağına bittim hem sentetik hemde bullpup :) var mı türkiyede böyle kundak :him:s

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Yok abicim el yapimi.bende firsat bulursam girisicem :)imkanlarda onemli

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• At-44'ler çıktıktan kısa süre sonra setuskur vidasının sıkılıp gevşemesinden dolayı ayarı bozulduğu ve kendi kendine değiştiği yazılmıştı. Malum kullanılan malzeme çok kaliteli olmayınca aşınması da bir hayli kolay oluyor. Zaten Hatsan o vidayı oraya güç değiştirelim diye koymamış aslında ;şrofls;. Hatta forumda bir ara Hatsanın yeni at-44 serisinde setuskur vidasını loktitleyeceğinden bahsedilir olmuştu. Benim görüşüm uygun setuskur turu belirlenip vidanın oraya temelli yapıştırılması yönündedir. Nasıl çözüm ama? ;şrofls;.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Benim cozumum uygun aparat ile koydugum resimdekine benzer sistemde istedigimiz zaman ayarlayip kilitleyebildigimiz bir yapi olusturulmali.maliyeti 5 lira etmez tahminime gore...

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver