En Güçlü ve İsabetli Yaylı Tüfek Hangisi ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hem güç hem isabet hem de hafif olsun diyorsanız Diana 460 magnum.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• diana 54 kullanmadım ama kurma kolubu destrksiz atislarda kurmak ölümcül zor bunu teabit ettim bence hw97 v mach kit takin

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• V mach gücü düşürür.

Sayin levent7706 merhaba, V-mach'in hangi tüfekte ve hangi kit ile güc kaybi yasattirdigini paylasairsaniz cok memnun olurum, Sayglar.

• HW 97 k ya takılan kit de tüfeğin sahibinin bu şekilde bir açıklaması var. Farklı kitleri varmı bu konuda bilgim yok, büyük ihtimal vardırda (maccarinin vb. gibi) , zaten soruş tarzınıza bakılırsa sizin oldukça bilginiz var sanırım. Forumu araştırırsanız bulabilirsiniz.

A-TAKIMI

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen levent7706 ().

• HW 97 k ya takılan kit de tüfeğin sahibinin bu şekilde bir açıklaması var. Farklı kitleri varmı bu konuda bilgim yok, büyük ihtimal vardırda (maccarinin vb. gibi) , zaten soruş tarzınıza bakılırsa sizin oldukça bilginiz var sanırım. Forumu araştırırsanız bulabilirsiniz.

Bilgi icin tekrar tesekkür ederim, Saygilar.

• Yorumlar için teşekkür ederim. Diana 460 magnum aklıma yatıyor. Diana 54 de çok iyi bir tüfek. Sanırım dianalar ağır basıyor yorumlarda yazdığı kadarıyla.

• Uğur, söylediğin gibi Diana Magnum 350 ve Patriot bence de en uygunu. İki tane 350 magnum elimden geçti. ilkinde Gamo Pro Magnum çok isabetliydi, ikincisinde birtürlü pellet tutturamadım. Ama 6,35 patriot'u ben de unutamıyorum keşke elden çıkarmasaydık hemde sıfır almıştım. ;#^+.

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• 460 ile 350 arasındaki farkı mukayese etme fırsatınız oldu mu

• 460 ile 350 arasındaki farkı mukayese etme fırsatınız oldu mu

Malesef 460 kullanmadım, Kaliteli markalarda namludan kurulan yay sistemi attan kurmaya göre benim için daha estetik ve pratik gelmiştir. o yüzden tercihimi iki kez 350 Magnum'dan yana kullanmıştım.Oldukça güçlü ve istikrarlı bir tüfek,Birinci de Gamo Pro Magnum nokta atış yapıyordu ama 2. de JSB, Crosman Premier, Gamo Pro Magnum denedim belki sorun bendeydi yada dürbünde. düzgün gurupman çıkaramadım. selamlarımla.

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• cevap için teşekkürler.

benim mod 460 silahımın kurma kolunu tutan alüminyum döküm parça kırıldı ve yetkili servis 50 tl para istedi.daha önce de bir çok kez servise gidip gelmişti. ve ben de bu işlerden bıktım şimdi , yine diana ama daha güçlü ve daha istikrarlı hatta yarı pcp denebşilecek bir yaylı arıyorum aklımdan mod 350 yada gamo hunter 1250 geçiyor. bu maksatla bilen ve kullananlardan malumat edinmeye çalışıyorum.

benim mod 460 silahımın kurma kolunu tutan alüminyum döküm parça kırıldı ve yetkili servis 50 tl para istedi.daha önce de bir çok kez servise gidip gelmişti. ve ben de bu işlerden bıktım şimdi , yine diana ama daha güçlü ve daha istikrarlı hatta yarı pcp denebşilecek bir yaylı arıyorum aklımdan mod 350 yada gamo hunter 1250 geçiyor. bu maksatla bilen ve kullananlardan malumat edinmeye çalışıyorum.

hocam ben bugün birkaç değişik havalı tüfek paylaştım bir göz atın derim.
    neden göz atın ? çünkü bu model Trde yok. bilen gören duyanda yok... farklı oldukları için attım.

hani şimdi çıksam bir google turu atsam size 1250 fps ve üzeri en az 10 tane 120 cm boyda namludan kırmalı havalı tüfek bulurum...

Sorun Tek sorun şu Neden buraya hepsi gelmiyor ? 20 norica varken 5 tanesi ortada ya var ya yok onuda 10 av bayisinden 1 si zorlukla satıyor...

:( hani tüm dünya markaları ? modelleri ?

umarex makerovda yok,
    gidip asg midir nedir. asg makerov getirmişler onu satıyorlar dalga geçer gibi onunkide oyuncak gibi xD ne üst kızak oynuyor ne istikrarlı atıyor...

aynı paraya daha iyilerini almak varken kekliyorlar mı bizi ?

işsizim güçsüzüm, balık avlamak, havalı silahlar, nette gezinmek falan hobilerim arasında yer alır. hayattan fazla bir beklentim yok.

Alpaslan abi .mod 460 tan dahada guclu ve isabetlisi ulkemizde yok malesef.... Hw 97 pcp tadinda istikrar verir.gucude gayet yeterli.senin zaten sumatra gibi guc tufegin var :) yaylidada bukadar gucu bosver bence. Mod 54 kullanmadim ama kral olmasini bi sebebi vardir.mod 54 te alabilirsin.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• ankareada kullanan olsa da gamo hunter 1250 nin yeni moıdelerini de görsem denesem , çok merak ediyorum. güç olarak diana panter 350 den az daha güçlü olduğunu söylüyorlar , olmazsa diana 350 de aklımdan geçiyor.

• Bence bir sürü tüfek kullanan birisi olarak yaylıda Pahalı ama isabet için Dianaları tek geçerim, eh gücüde fena değil özellikle magnum sınıfı için, bende 350 magnum var kendi ölçümlerimle 14,3 grain crosman HP i 255 - 260 m/s arasında atıyor.
    Ayrıca silahın teknik verilerine kağıt üzerinde pek itibar etmemek gerekir, uygulamada o değerleri vermeyebiliyor.
    Ha şunu derse 14,3 grain peletle 250 m/s tamam dogru olma olasılığı yüksek. ama 250m/s demesi yanıltır 9 grain kurşun olmayan hafifi peletle 250 çıktıysa ne olacak onun enerjisi ft/ıbs cinsinden düşük çıkacaktır, yada bir başka deyişle 250 m/s namlu çıkış hızına sahip o tüfek 14,3 grain yada 16 grain saçmayla 200 m/s yi bile zor görürki bu sıradan bir baloncu tüfeğidir diyebiliriz.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen ayer ().

• Alpaslan abi .mod 460 tan dahada guclu ve isabetlisi ulkemizde yok malesef.... Hw 97 pcp tadinda istikrar verir.gucude gayet yeterli.senin zaten sumatra gibi guc tufegin var :) yaylidada bukadar gucu bosver bence. Mod 54 kullanmadim ama kral olmasini bi sebebi vardir.mod 54 te alabilirsin.

350magnum azda olsa 460 mag.dan güçlüdür, bakarsanız değerlerine yazar.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Daha basit olması beni cezbediyor benimki kadar çok arıza çıkarymaz herhalde ama en çok 5000 atış sonra namlu eğilir diye korkuyorum, bir yandan da merak ediyorum,

Bu arada gamo 1250 kullanan ve mod 350 mod 460 ile mukayese eden var mı.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen falcone ().

• Hiçbirinde tecrübem yok ama yeni 460magnumlarda kurmakolu iyileştirmesi yapıldığını okumuştum eğer doğruysa yeni modeliyle değiştirmekte güzel olur aslında abi sonuçta bildiğin kullandığın tüfek :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22