Kral puncher 0,22 cal. pcp tüfek

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayırlısı olsun Ferhat abi güle güle kullan. çok güzel bir inceleme olmuş bizede süpriz oldu devamı için takipteyim :)

eyvallah kardeşim .. teşekkür ederim incelemeyi beğenmene sevindim ..
    ayrılma tabiki, takipte kal ;)

Ferhat abi bombayı patlatmışsın yine. :D fotolardan gördüğüm kadarıyla hatsan pcplere göre işçilik anlamında bikaç gömlek büyük gibi geliyor. Tasarım olarak bana göre daha iyi zaten. Yakışır böyle güzel tüfek sana abi... Hayırlı olsun kazasız belasız kullan. Tam pcpyi bırakmışken acaba dedirtmeye başladı bu kral. Hayırlısı bakalım...

sorma Arda :)

Aynen senin de dediğin gibi, sanki seri üretim yapmıyorlarmış gibi duruyor kıyaslarsak, çoğu parçanın işçiliği mükemmel..

Ve oldukça isabetli gördüm, birazdan çıkacağım deneyeceğim bi 50 metre..

hayırlısı artık , eninde sonunda pcp ye döneceksin zaten, bıraktığınıda zannetmiyorum aslında :)
    ama keşke yakından inceleme fırsatın olsa, göründüğünden daha kaliteli duruyor..

• Bizim burda Dışkapıda bulursam inceleyim bari Ferhat Abi. :) 50 metreyi heyecanla bekliyorum...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO
    Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Hayırlı olsun abi bekliyorum bende dörtgözle:)

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Bizim burda Dışkapıda bulursam inceleyim bari Ferhat Abi. :) 50 metreyi heyecanla bekliyorum...

tavsiye ederim,
    birazdan 50 metreye çıkacağım ;)

Hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanın Ferhat Bey. Cok selamlar.
    Yörük Ali Efe ruhuyla atın...

çok teşekkürler hocam g;$i

Hayırlı olsun abi bekliyorum bende dörtgözle:)

eyvallah, peki..

• Bi kaç fotoğraf çekeyim dedim gün ışığnda, pek başarılı olmadı galiba..

airgunturk.com/attachment/17675/airgunturk.com/attachment/17676/airgunturk.com/attachment/17677/

Ama asıl göstermek istediğim fotoğraf, bu aşağıdaki..

Namlu ve tüp arasındaki milimetrik olarak son derece paralel gördüğüm boşluk dikkatimi çekti..

Kullandıklarımdan hatırımda kalan;
    normalde bu namlu tutucuların tam merkezli olmadığıydı ve bu sebeple bunların çıkartıldığını görüyordum.

Namlu tutucu mükemmel bir şekilde merkezlenmiş,
    kasıntı olmadığından namlu tutucuları çıkartmaya gerek kalmayacak..

fotoğraf açısı sizi aldatmasın, namlu tam paralel bir şekilde monte edilmiş bir halde, gayet başarılı bir işçilik..
    airgunturk.com/attachment/17678/

• Selamlar;

Ferhat bey hayırlı olsun yeni tüfenkiniz ;), ne güzel anlatmışsınız, satır satır okudum hepsini malum yeni bir ürün ve siz yetkili firmadan daha etkili bir tanıtım yapmışsınız...

Saygılar

• Selamlar;

Ferhat bey hayırlı olsun yeni tüfenkiniz ;), ne güzel anlatmışsınız, satır satır okudum hepsini malum yeni bir ürün ve siz yetkili firmadan daha etkili bir tanıtım yapmışsınız...

Saygılar

çok teşeküler..
    vallahi akıllarda soru kalmasın diye düşündüm ama.. birde atış yapabilseydim güzel olacaktı,onuda paylaşırız zaman içersinde..

genel olarak güzel yani..

Hayırlı olsun

sağol kardeşim.

Ferhat ustam ;
    Güle güle güzel günlerde kullanmanı dilerim..

Fotolardan gördüğüm kadariyla namlu poligonal değil ,klasik namlu
    Poligonal daha kıymetli,

Sağolasın Turan abi..

evet değil, zaten ateşli silahlarda kullanılıyor poligonal namlu bildiğim kadarı ile, ama şekil itibari ile benziyor ve anlatabilmek için poligonal namluyu benizyor diye ifade etmeye, anlatmaya çalışmıştım.. ..

• tüfekteki hava 90 bar bile değildi, bugün gittim ama atış yapamadım istediğim gibi..
    en yakın zamanda grupmanları, atış videolarını paylaşıp akıllardaki soruları gidermeye çalışacağım arkadaşlar..

Bu arada pcp pompa arıyorum,satmak isteyen pazardaki alım ilanımından teklif verebilir, yada pm ile ulaşabilirler..

• hayırlı olsun Ferhat yakışır sana

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm
    Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j
    mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j
    mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22
    Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Hayırlı olsun Ferhat Hocam...

Hatsan Mod 70 .22
    Zoraki Ultra Hp 01 .22
    Crosman 1077 .177
    Square 3×9_40
    Bushnell 8×32_60
    At44 Tactical .22
    At44_10 .22
    Optima 3×9_32
    Webley tri pump

Ne mutlu TÜRKÜM diyene...

• Hocam güzel bir misyon üstlenmişsiniz yabancı formda aslında bu gibi ürünler ülkemizin tanıtımı açısındanda faydası azmsanamaz.

Rica ederim, bu hepimizin görevi olmalı. Eveli sene Gateway to Airguns forumundaki ilk paylaşımlarımda bir Amerikalı üyenin, ''Türkiye de yaşıyorsun neden bir AT44 almıyorsun?'' sorusuna cevap veremediğimde henüz bu hobiye yeni başlamış olmamın verdiği bilgi eksikliği nedeniyle durumu da kıvıramamış, sözkonusu forumdaki Turkish Airgun Gate grubunda paylaşımda bulunan kullanıcıların kabarık Hatsan envanterlerini görünce kendimi sorgulamıştım. Sanırım kendimce geçmişten kalan bir borcu ödüyorum. Yerli üreticilerin ''eğer isterse'' bir İngiliz veya Alman kalitesinde ürünler üretebileceğine, bunun için şansın ötesinde destek vermek gerektiğine inanıyorum.
    Bir ABD li kullanıcı ve imzasındaki Hatsanlar, bir kısmı modifiye:
    airgunturk.com/attachment/17809/

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

• Rica ederim, bu hepimizin görevi olmalı. Eveli sene Gateway to Airguns forumundaki ilk paylaşımlarımda bir Amerikalı üyenin, ''Türkiye de yaşıyorsun neden bir AT44 almıyorsun?'' sorusuna cevap veremediğimde henüz bu hobiye yeni başlamış olmamın verdiği bilgi eksikliği nedeniyle durumu da kıvıramamış, sözkonusu forumdaki Turkish Airgun Gate grubunda paylaşımda bulunan kullanıcıların kabarık Hatsan envanterlerini görünce kendimi sorgulamıştım. Sanırım kendimce geçmişten kalan bir borcu ödüyorum. Yerli üreticilerin ''eğer isterse'' bir İngiliz veya Alman kalitesinde ürünler üretebileceğine, bunun için şansın ötesinde destek vermek gerektiğine inanıyorum.Bir ABD li kullanıcı ve imzasındaki Hatsanlar, bir kısmı modifiye:
    airgunturk.com/attachment/17809/

Yabancılar güzel ürünler çıkarıyor. Ancak bizim üreticilerimizinde kaliteli ürün çıkararabileceklerine inanıyorum. Bunun için gerekli ARGE çalışması zaman ve emek yeterince yapılırsa olacağına inanıyorum. Malesef el yapar biz yapamayız algısı piskolojik bir baraj var. Zamanla umarım bu algı kırılır bizde kendi ülkemizde bu kalitede ürünleri kulanma keyfini yaşarız.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE 
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa
    Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• hayırlı olsun Ferhat yakışır sana

hayırlı uğurlu olsun

Abi hayırlı olsun, hiç beklenmedik anda patlatmışsın yine bombayı :thumbup:

Hayırlı olsun Ferhat Hocam...

teşekkürler arkadaşlar-abiler, bakalım nasıl birşeymiş bu cengaver :)

Rica ederim, bu hepimizin görevi olmalı. Eveli sene Gateway to Airguns forumundaki ilk paylaşımlarımda bir Amerikalı üyenin, ''Türkiye de yaşıyorsun neden bir AT44 almıyorsun?'' sorusuna cevap veremediğimde henüz bu hobiye yeni başlamış olmamın verdiği bilgi eksikliği nedeniyle durumu da kıvıramamış, sözkonusu forumdaki Turkish Airgun Gate grubunda paylaşımda bulunan kullanıcıların kabarık Hatsan envanterlerini görünce kendimi sorgulamıştım. Sanırım kendimce geçmişten kalan bir borcu ödüyorum. Yerli üreticilerin ''eğer isterse'' bir İngiliz veya Alman kalitesinde ürünler üretebileceğine, bunun için şansın ötesinde destek vermek gerektiğine inanıyorum.
    Bir ABD li kullanıcı ve imzasındaki Hatsanlar, bir kısmı modifiye:

aynen katılıyorum dediklerinize, ama çoğumuz dil konusunda yetersiziz galiba, bu anlamda bi fayda sağlayamayabiliriz.

Ancak yerli üretimi destek sizinde belirttiğiniz gibi mutlaka şart, mesela bu puncher mevzusu sebebi ile Hatsan ile tatlı bir rekabet başladığını ve bunun ilk meyvelerini aldığımızı düşünüyorum.

Artık her iki yerli üretici de kendini geliştirmek ve daha iyi ürünler sunmak zorundalar, tekelleşme kötü birşey zira.. Bu yüzden ben gerçeklik-doğruluk sınırları içersinde Kral Arms'a destek veriyorum mesela..

İnanıyorum ki , eğer Kral Arms'ta işler istenildiği gibi giderse bu hepimizin menfaatine olacak, umarım bu anlamda başarılı olur..
    İşte o zaman diğer yerli üretici Hatsan'da bildiğimiz Hatsan karakterinden sıyrılıp daha çok son kullanıcıya dönük çalışmalar yapacaktır diye düşünüyorum..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen valibey (16 Mayıs 2015 22:53).

• Geçen haftaki yönetim-organizasyon dersince hocaya verdiğim örnekti hatsan. Konu temel yetenekti ve büyük şirketler üzerinden örnekler veriliyordu. Birinin temel yeteneği markasını satması, diğerininki işçilik kalitesi, bir diğerinin ürününü pazarlayabilmesi vs. dendi.

Velhasıl hemen atlayıp hatsan dedim, hatsanın benim nazarımda temel yeteneği satış sonrası servisi. Çoğu hobisever servisi çok iyi olduğu için hatsanı tercih ediyor. Bir ara bu tartışmaya zannımca son noktayı koyan bir üye vardı adını hatırlayamıyorum, '' 100 adet hatsan ile 100 adet stoeger marka tüfeğin kaç tanesi servise gitmek zorunda kalmıştır, kaliteyi buradan anlayabilirsiniz.''

Stoeger burda farazi bir örnek olarak alınmalı ancak asıl mevzu, bilhassa benim canımı sıkan durum; neden yurtdışına yollanan hatsanlar aynı sorunları yaşatmıyor oradaki son kullanıcılara? Neden bizim aldığımız bir hatsan yaylısı 50 atışta kundağını, 100 atışta yayını kırıyor?

Bunun çözümü mükemmel bir servis ağı yerine satış öncesi kalite kontrolü, stabil bir üretim anlayışı ve uzun vadede insanları sıkıntıya sokmadan kullanılabilir ürünler üretmeleri olmalı. Servis işlevini yine korumalı ama ikameleriyle haklı bir yarış sürdürebilmesi için diğer fonksiyonlarını da yerine getirmeli..

Bunlar olmadığı sürece kimse kusura bakmasın hatsanın ağzımıza çaldığı bir parmak bala yani çok iyi bir servis ağı olmasına kanıp hatsanın üretimi bir tüfek almak gelmiyor içimden. Bu yönden kral arms takdire şayan bir hareket yaparak pcp konusunda sektöre güzel bir giriş yaptı, pcp ilgi alanım olmamasına rağmen bu ilerleyişi destekliyorum.

Üreticiler arasındaki rekabet her zaman iyidir, sonunda tüketici mutlu olur ;)