monte carlo av tüfeği aldım süper çıktı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar selamlar öncelikle herkese, geçenlerde av bayisine gittim adanada, dedim kendime şöyle ucuz otomatik, boyu kısa, bol hazneli , deniz kıyısına götürüp emniyet amaçlı bir tüfek alayım, yani tüfek düşse kalksa ,paslansa gibi...içim acımayacak bişey olsun, kalkıpta beretta yı zırt pırt taşımayayım,
    bayiye girdim derdimi anlattım, bana plastik şarjörlü olanlardan gösterdi, beğenmedim tiplerini, sonra monte carlo diye ahşap dipçikli, işli falan güzel bişey çıkardı, 8+1 kapasite, otomatik,gibi gibi
    dedim ver bundan, ne araştırdım ne başka bişey, aldım 140 tanede her gramajdan ve saçma çeşidinden fişek, dedim ben bunları yakana kadar ruhsata işletmem, attım kendimi ıssız deniz kenarına adanada, 140 fişeği 30 dakikada yaktık arkadaşla, 140 fişekte bir kere bile taılma yapmadı, omzumuza dayamadan, belden desteksiz de attık bol bol
    tek tek yükledik
    2+1 yükledik
    4+1 yükledik
    full yükledik,
    tüfek maşallah takır takır atıyor, namlu ateş gibi oldu el değmiyor, namlu zaten 55 cm , kısa , fişek haznesiyle namlu aynı hizada
    anlayacağınız şansımıza bir tüfek çıktı bu monte carlo şaşırdım ben, yerli yapımmış,
    şimdi balığa giderken, ailece pikniğe kampa giderken yanımdan ayırmıyorum, zaten küçük bişey,
    ağzına vermeden 2+1 fişek koyuyorum içine, ilk fişek ses fişeği, ikincisi küçük kuşlar için olanlardan, 3. cüsü şavrotin, emniyet için sıralamayı böyle yaptım
    şansıma tüfek güzel çıktı, paylaşayım dedim sizlerle, ama tüfek ucuz dikkat edin, bu tarz markalarda her tüfek aynı kalitede çıkmayabilir, benimkisi böyle çıkarken sizinkisi çıkmayabilir, tüfeği ruhsata işletmeden önce mutlaka deneyin,

• Hemşehrim tüfeğin hayırlı olsun. Bu markanın çok eski poze ve çiftelerini duymuştum ama benim bildiğim kadarı ile Alman ya da Çek malı idi. Konya boş durmamış demek ki bu konuda. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak için şevrotin kullanırken çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum, çok istikrarsız bir fişektir.

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

• benim bildiğim monte carlo dipçikte olan kabartmalı bir yanaklık modeli böyle bir marka ilk defa duyuyorum, iyi araştır, silah bu , bence bilinen markalardan şaşmamak lazım.

• Bu ibretlik testi ve tavsiyeyi hayretler icinde takip ediyorum. Bakalim ne cikacak...

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Arkadaşımız atış yapsın yeter mantığı ile aldığı, acil durumlar dışında kullanmayı düşünmediği tüfeğinin özellikleri anlatmış, bende şevrotin kullanımında dikkatli olmasını önerdim, hatta hiç kullanmasa daha iyi. Şevrotinle grupman testine çıktınız galiba onu öveceksiniz şimdide.

Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

• Monte Carlo nedir ?
    Monte Carlo nedir 2 ?

[Resim Engellendi: http://www.micksguns.com/images/brno%20ss%202.jpg]
    [Resim Engellendi: http://www.micksguns.com/images/brno%20ss%201.jpg]

Konyalı silah üreticileri yine bir kaptırmasyon yapıp isim çalmışlar bence. Monte Carlo av tüfeği diye bilinen tüfek budur . En üstteki linkte tüfek hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dipçik tipi olarak Monte Carlo ise ;
    [Resim Engellendi: http://www.shotgunworld.com/bbs/cpg1410/albums/userpics/33092/930_stocks.jpg]

Bu başlığı açmaktaki amacınız neydi bilmiyorum. Ne bir tanıtım ne bir fotoğraf var. Avcı kıraathanelerindeki boş muhappetler gibi şöyle şöyle yaptım böyle böyle oldu gibisinden boş bir konu olmuş.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen DarKWisH ().

• yahu arkadaşlar enteresan cevaplar yazılmış, ben ne yazmışım okudunuz mu iyice*???
    -tüfek yerli ve ucuz, benimki iyi çıktı, sizinki çıkmayabilir demişim,
    -alma amacımı yazmışım
    -normalde çeşitli gramlardaki fişekleri bu tarz tüfekler seri atmaz,takılırlar, ben tüm varyasyonları denediğimi belirtmeye çalışmışım,
    -tüfeğin satıcısı değilim bişey değilim,
    -aldığım yerden başka yerde satıldığına şahit olmadım

kısacası demek istediğim şey, ucuz bir tüfek aldım maşallah taş gibi çıktı, kalkıpta hedefe falan atmışlığım yok,
    savaşa da gidecek değilim, amacım allah korusun ters bir durumda ailemin emniyetini sağlamak, caydırıcı olmak,
    ne huğlular armsanlar üzümlüler yada 1500-2000 liralık yerliler gördüm tık tık takılan,
    bu iyi çıktı, bahsettiğim konu bu oldu,
    yoksa isteyen araştırır alır, istemeyen almaz,
    ava giderken zaten av tüfeğimi kullanıyorum, benelli var bende otomatik, benellime bu tarz şeyler için, yani deniz kenarına gibi, kıyamadığım için aldım bunu
    resim isteyen google a yazsın çıkıyor zaten, ama bende resim çekip koyacağım foruma söz olsun
    amacım deneyimlediğim bir şeyi paylaşmaktı,
    haydi sağlıcakla kalın

• Benelli tüfeğiniz var ama, Üzümlü merdiven altı tüfek alıp çok iyi cikti diye burada övüyorsunuz. Siz Benellinin bir modelini kullansaniz bir daha bu tufegi elinize almazsiniz emin olun.

Birde en cok kafama takilan konu; ters bir durumda emniyet saglamak icin dediniz.

Yapilabilecek en buyuk yanlislardan birisi boyle bir tufegi kendi ve ailenizin emniyetini saglamak icin kullanma dusunceniz. Lutfen yanlis anlamayin bu tufekler sadece hobi tufegi olur, degil emniyet av tufegi bile olmaz bunlardan, resmen su borusu, testsiz mekanizma, ne oldugu belli olmayan metaller, muhendissiz kopya ile tasarim. Hic bir yetkinlik belgesi yok, hayati onem tasiyan, cip testleri bile yok.

En azindan Akdaş, Akkar, Ata,Stoeger, Armsan hatta hatta Hatsan bile alsaniz hangi modelini alirsaniz alin bundan cok daha guvenilir olacaktir.

Yivsiz tufekten zerre kadar anlamadiginiz yazdiklarinizdan belli oluyor, lutfen emniyet gibi konularda burada bilmeyen insanlari bu tarz tufekleri almasi icin tesvik etmeyin. Vebali buyuk olur.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Kendi açtığınız konuya gelen yorumları 3 ay 21 gün sonra ilk kez okuyup yorum yapanları eleştirip savunma yapmanız ayrı manidar geldi bana.

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Kendi açtığınız konuya gelen yorumları 3 ay 21 gün sonra ilk kez okuyup yorum yapanları eleştirip savunma yapmanız ayrı manidar geldi bana.

Bana siyasetçilerin "zamanlama çok manidar " klişe olmuş cumlesini hatırlattı nedense 8):) .

• şimdi sevgili dostlar,
    1-burada benim tüfeğim seninkini döver oynamıyoruz,
    2-kimin tüfeklerden ne kadar anlayıp anlamadığını klavye başından anladınız, bravo, başarılarınızın devamını dilerim
    3-siteye hangi arayla gireceğimizi de yazarsanız sevinirim, benim hayatım klavye başında geçmiyor, genelde arazide zaman harcarım,
    4- bu arada merakınızı gidereyim, gerçek bir benelli sahibiyim, ve istersem daha iyisini alabilecek gücüm de var, ama gereksiz ispatlar için zaman kaybına vaktim yok
    yazdıklarıma inanıp inanmamak size kalmış,
    ama sahiden forum kötüye gidiyor, görünen bu, konunun açılış amacı nereee? yazılan cevaplar nereee?
    okumak ve yorum yazmak zorunda değilsiniz, ben okuyacak arkadaşlara yazıyorum kabul edin,
    ve lütfen üzerinize alının, sizi daha basit forumlara yönlendirelim, hani şu benim klavyem seninkinden güçlü tarzında olanlara,
    işte donanımhaber falan varya, oralarda birbirinizin açığını arayıp monolog yaparsınız, ok

• Gereksiz tartışmalara gerçekten lüzum yok. Sahip olduğu tüfeği beğendiğini bunun da biraz şans işi olduğunu belirtmiş üyemiz. Ha ben de bu markaya güvenip alırmıyım? almam muhtemelen. Ama kimsenin tercihini yargılayacak durumda değiliz.

Kendi güvenliğinizi de riske atmadan gözlerimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz memnun da oluruz ayrıca. Forum için çeşitlilik her zaman iyidir.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Yazilanlari ben de -bazilarina gulerek bazilarina da sasirarak- okudum. Burasi bir forum herkesin fikirlerini paylastigi cesitli urunleri tecrube ederek deneyimlerini aktardigi bir platform. İnsanlar av tufegiyle bek tufegi arasindaki farki anlayamiyorlarmis. Bir tufegin insana gorsel haz verip performansiyla sahibini memnun edecegini digerininse sadece amaca yonelik calismasi gerektigini anlayamamislar. Sahsen benelli tufegim yok ama olsaydi sagda solda atil vaziyette tasimaz onun yerine ucuz isimi gorecek bir tufek alirdim. Ava cikarken bayramlik cocuk gibi takim elbise giymek kadar absurt malesef :)