at44 kurma kolu kırıldı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Metehan tam okumadın sanırım, kullanıp tecrübe ettiğin tüfeği tavsiye etmekten bahsetmiyorum.
    Arkadaş büyük ihtimalle kullanmadığı nova yı sırf görüntüsü güzel diye tavsiye ediyor.

• Cümlenin sonuna görünüm olarak şık olduğunu eklemişim ama oraya lw namlu olduğunu, 500 cc olduğunu ve moderatörünü de yazmışım bununla birlikte kullanıp kullanmadığım ile ilgili herhangi bir ibarem olmadı. Ben yakın bir arkadaşımda gördüm beğendim, bahçesinde haftasonu atış yaptık. Şunu da ekleyim el kundağı bana biraz kısa geldi tasarımıyla alakalı bir durum insan ister istemez tüpünden tutmaya yelteniyor. Dediğim gibi görünümü epey şık ama nedense hatsanın ahşapları bana kralınkiler kadar güzel görünmüyor, bunlar zevk meselesi. Grupman, crony vs. test etmedim. Hoşuma giden bir silahı tavsiye ettim. Zaten alacak olan araştırırda alır forumun amacı tecrübe ve görüş paylaşmak ise ben bunu yaptım. Tüfek bildiğim kadarıyla zaten birkaç aylık yeni bir model. Konu at44 ile ilgili olduğu için at44ün yeni modelini bildiğimden onu tavsiye ettim. Zaten tüfeklerde kullanılan birçok parça seri üretim muhtemelen aynı dönemde yapılan bütün at44lerin kurma kolu aynıdır.

• bu şekilde açıklayıcı yazdığınız zaman daha anlamlı oluyor.
    İsabet ve güç olarak da kıyaslamasını yaparsanız daha da sağlıklı bilgi olur.

Tüfek piyasaya yeni çıktığı için bu şekilde bir mesaj yazdım , henüz pek fazla kullanıcıya ulaşmadı. Tecrübe ettiyseniz bir sıkıntı yok

• Okudum ve Genel bir yazı yazmak istedim zaten herkesi içine alan bir yazı.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• hepinizin değerli yorumları için teşekkur ederım tufeği 2. el aldık emın olmasamda ılk cıkanlar olabılır zaten kendı ustundekı orjınal tupde arızalıydı hepsini birden yolladık.Arkadaşada at44 long lw alacaz en azından bıldımız kullandımız tufek ısabetıde cok ıyı ıste bı kendısı tutturdu almısken bıraz daha ıyısını alalım dıe de 2000-2500 gıbı butcemız var pompa almıcaz scuba alacaz

• Emrah abi ozaman forumdaki tavsiye bölümünü kaldırsın sevgili adminler...
    insanlar soruyor insanlar cevaplıyor. Kararı verip alan kullanıcı hem internette hem bayilerde güzelce araştırsın ve öyle alsın.

Bende dahil çoğumuz tecrubemize göre birşeyler tavsiye ediyoruz. Hiçbirimiz bundan sorumlu değiliz bence.

Bayiilerde bulamadık. İnternet üzerinde inceleme yapanlara güvenerek aldık. Ama dürbün yatağının plastik oluşunun sıfırı bozduğu konusunda en ufak şikayet yazılmadı. Ozamanda aynı tepkiyi verdim. Kralın yüzünede söyledim! Mert olun kardeşim neyse onu söyleyim. Metehan her tüfeği aldığımda kızıyorum sana çünkü senin tecrüben o kızağın sorun çıkaracağını biliyordu.

Ürün alıcak arkadaşım kralın mekanizması güzel namlusu değişene kadar beklemelisin. Namlu orta kötü değil mükemmelde değil. Bullpup alıcaksan alma üst kızakları değişsin sonra alırsın.

Benim yaşadığım sorunların sayın emir hocam ve modlarda bilir.

Ağır olduğunun farkındayım ama İnanin bunu yapacak akadar üzülüyorum. Saygılar.

• Arkadaşlar konu gereksiz bir tartışmaya doğru gidiyor öncelikle eğer düşüncesiz bir hareket yaptıysam herkesten özür dilerim. Daha önce belirttiğim üzere forumlar insanların görüş ve tecrübelerini paylaşmaları için vardır. Şu anda herkesçe oldukça beğenilen hatta bir üst modeli olan bt65'ten yer yer daha fazla sevilen bir tüfeğin kurma kolunun kırıldığı konusu üzerinde konuşuyoruz ki Hatsan hepimizin bildiği üzere kalitesi tartışılır olsa da dünyaca ünlü bir firmadır.
    Ülkemizin ve toplumumuzun ekonomik şartları belli zaten tartıştığımız silahların %90'ı 800-1500tl arasında fiyata sahip at44'ünün kurma kolu kırılan arkadaş at44'ü övenlere kızmakta ne kadar haklıysa sadece forumda yazılanlar doğrultusunda karar veren herkes te o kadar haklı nazarımda. Kral puncher breaker benim de aldığım bir model, alırken bende youtubeden videolar izledim bunlardan birisinde kutu açılımı vardı yakşalık 10 dakikalık olan videodaki şahıs pikatini rayın plastik olduğunu ve dürbün takanlar için sorun teşkil edebileceğini belirtiyordu. Ben tüfeği alırken bunun bilincinde aldım konu yalnızca kral veyahut hatsan değil. Dediğim gibi tüfekler 800-1500 bandında mutlaka ya pikatiniden rahatsız oluyoruz, ya kurma kolundan, ya dipçik boyundan, ya grupmanından, ya bilmemnesinden. Zaten bu hobide parası olan ve hobiye harcamaya meyilli olan hobidaşların zamanla yöneldikleri marka ve modeller hepimizce malum Air-Arms'tan başlıyor Daystate'ye kadar gidiyor.
    Ben ilk iletimde hatsan novayı önerirken zaten Kara57 rumuzlu arkadaşın koşa koşa gidip benim lafımda tüfeği satın alacağını öngörerek yazmadım. Aklının bir kenarından durur, av bayisinde gidince "şöyle bir tüfek varmış duydum bir çıkar onada bakayım" der karar verirken onuda sorar soruşturur diye yazdım.
    Forumda herkes 18 yaşın üstündedir bu sebeple herkes verdiği karardan kendisi mesuldür. Kişiler görüş ve fikirlerini paylaşır alıcı olarak bakanlar akıl süzgecinden geçirir ve alırlar. Bir kimsenin gözünden kaçan veyahut öngöremediği bir durum için kimse "senin yüzünden mağdur oldum" diyerek o şahsı suçlayamaz. Çünkü hepimiz burada hobidaşız ve birbirimize yardım etmeye çalışıyoruz. Gepard rumuzlu arkadaş At44ün kurma kolunun eski modellerde kırıldığını tecrübe etmiş, yazmış. Ben etmedim, yazmadım. Kafatası avcısı pikatini rayda sorun tecrübe etmemiş veyahut öngörmemiş, yazmamış. Kafa Avcısının görmediğini, Me2t görmüş yazmış, başka birisi ağer bu tüfeği alacak olursa pikatini konusunu forumda da görerek daha dikkatli davranacaktır ve böylece forum amacına ulaşmış olacaktır.
    Dünyanın en pahalı tüfeğini de alsanız sorun çıkması muhtemeldir. Koskoca otomobil firmaları milyarlık araçlarını geri topluyor, yerli tüfek sanayimiz hala 100 yıllık tasarımlarda yanlışlıklar yapıyor. Bunlar olağan şeyler.
    Uzun lafın kısası dediğim gibi düşüncesiz hareket ettiysem özür dilerim ama ben olsam yalnızca benim lafıma göre gidip tüfek almazdım. İyice bir araştırırdım ki Kral puncher breaker alırken pikatininin plastik olduğunu ve sorun çıkarabileceğini bilerek almıştım. Biraz şahsi algıladığım için uzattım. Konunun çok dışına çıktıysam yönetici arkadaşlar iletimi silebilirler herhangi bir alınganlığım olmaz konunun dağıldığının bilincindeyim, başka birşey de yazmayacağım.

• ilk serilerde at44 ün kurma kolunun kırıldığını okumuştum ara sıra halen daha hatalı üretim denk gelebiliyor demekki fabrika halleder

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Bayiilerde bulamadık. İnternet üzerinde inceleme yapanlara güvenerek aldık. Ama dürbün yatağının plastik oluşunun sıfırı bozduğu konusunda en ufak şikayet yazılmadı. Ozamanda aynı tepkiyi verdim. Kralın yüzünede söyledim! Mert olun kardeşim neyse onu söyleyim. Metehan her tüfeği aldığımda kızıyorum sana çünkü senin tecrüben o kızağın sorun çıkaracağını biliyordu.
    Ürün alıcak arkadaşım kralın mekanizması güzel namlusu değişene kadar beklemelisin. Namlu orta kötü değil mükemmelde değil. Bullpup alıcaksan alma üst kızakları değişsin sonra alırsın.

Benim yaşadığım sorunların sayın emir hocam ve modlarda bilir.

Ağır olduğunun farkındayım ama İnanin bunu yapacak akadar üzülüyorum. Saygılar.

Sadece guluyorum size.
    Durbun rayinin sifiri bozdugu falan yok.
    Tufegimi bir kere sifirladim 2000 den fazla atis yaptim.
    Kulaktan dolma bilgilerle bu ray sifir tutmaz diyip bos konusanlara diyecek lafim zaten yok.
    Cunku ben o kafadaki insanla iletisim zaten kuramam.birbirimizi anlamayiz.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Sadece guluyorum size.Durbun rayinin sifiri bozdugu falan yok.
    Tufegimi bir kere sifirladim 2000 den fazla atis yaptim.
    Kulaktan dolma bilgilerle bu ray sifir tutmaz diyip bos konusanlara diyecek lafim zaten yok.
    Cunku ben o kafadaki insanla iletisim zaten kuramam.birbirimizi anlamayiz.

video hazırlayıp atıcam dostum. Tüfek kutuya koyarken donuyor daha nasıl bozulmaz.

• Uretim hatasi ozaman sizin tufeginiz.Bu sorun geneli baglamaz.
    Videoya ihtiyacim yok . Sozunuz yeterli .

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• gonderin fabrikaya cozsunler probleminizi.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• dürbün rayının tüpe geçen kısmını biraz bol yapmışlar tüfeği dürbünle çantaya koyunca her defasında sıfır bozuluyor.

• selam arkadaslar bır kurma kolu nerelere kadar uzanmıs hocam herkez fıkrını beyan edıyor burda ama fıkırler beyan edılırken ınsanların kafası cok karıstırılıyor bende sıparıs verdım mesala a bak bu sorunmu var neyapsamkı acaba kı gıbı dusuncelere ınsanları ıtılıyor hocam benım sahsı kanatım gercekten kullanıcılar soruluyor burda sorular kafan karısıyorsa formda hıc bedel almaksızın sıze yardımcı olacak bır suru arkadas var gsm nosunu ıstersın son noktayı koyarsın .armudun çöpü üzümün çöpü demekten gına geldı .hocam butcen musaıtse 6000 tl lık urun aldıgımız varsayalım bu urun sıfır hata sıfır arıza dıye bır garantı vermıyorkı .ALLAH yapısı degıl kul yapısı sonucta neden TÜRK markası secıyoruz servıs burda oldugundan . ben yıne soyluyorum önce gonlumuze yatan model urun olucak begenmeyerek aldıgın bır seyden taat alamayız zaten . resmen kılıclar cekılmıs formda taruz var . gerek yok bu kadar karalamalara .marka vermeden yorumumu yaptım kımse kımseyı kırmasın .mutavazı dılle paylasalım derdımız saygılarımla surcu lısan ettımse affola

• Bu forum ne gergin havalar gordu :)

Kendi tufegimide kutusundan cikartip test ettim kipirdama yok. Sifir.

Ama sizinkinde uretimsel hata olabilir dedigim gibi.Kral bunu cozucektir.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• tüfek bugun servisden geldi arızalı olan kısım degıstırıldı gıbı komple ust kasayı degıstırıp 0 takmıslar resmen tufek 0 lanmış gez arpacık dahı değişmiş olarak geldi arızalı tüpün de yenisini yollamışlar hatsan ürünün arkasında fazlasıyla durmuş

• tüfek bugun servisden geldi arızalı olan kısım degıstırıldı gıbı komple ust kasayı degıstırıp 0 takmıslar resmen tufek 0 lanmış gez arpacık dahı değişmiş olarak geldi arızalı tüpün de yenisini yollamışlar hatsan ürünün arkasında fazlasıyla durmuş

Sizin gibi hatsan servisinden memnun kalan havalı silah tutkunlarını görünce, bazen bende bir hatsan alayım diyorum. Sonrada kendime diyorum ki bende şans yok, silah arıza yapar ve hatsan benle ilgilenmez kalırım tek başıma diyorum. Psp ye geçeceğim ama hangi silahla? onu bilmiyorum..

Gamo cfx royal 5.5
    Gamo 3-9x50 wr/30
    JSB Diabolo Exact Jumbo Rs 5.52 13.43 grains

• hatsan herkes ile ilgilenir merak etmeyin.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• bızde at44 s10 var gecen hafta long lw sını de aldık gayet guzel ısabetlı servıs sıkıntısıda yok adamlar resmen 7 8 senelık tufegı heryerı degıstırıp yollamıslar namlu bıle degısmıs