50 grain 5.5 pellet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gecenlerde bir facebook sayfasinda denk geldim. Cok agir kem kum derken 5.5mm bt65ler geldi aklima. Paylasimi yapan beyefendiyle konusma firsatim oldu bir av bayii yurt disindan 5.5mm olarak ithal ediyormus. Hem yuksek guclu pcp kullanip hem de cap sorunu olan arkadaslarin ilgisini cekebilecegini dusundum.
    Not: inceleme firsatim olmadi bu hafta sonu siparis vermeyi planliyorum mermi plastik kapli imis.airgunturk.com/attachment/31687/airgunturk.com/attachment/31688/

• ithal eden av bayisinin adını varsa İnternet sayfasını paylaşabilirmisin

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Simdi telefonla gorustum bayiinin adi bursa nobetci av bayii. Sahibi Orhan Bey. Kutu icerisinde 50 tane pelletle geliyormus. Kutu fiyatı 50 tl. Markasini sordugumda bir markasi olmadigini soyledi. Fb ta kullanan arkadas mod125te cok verim aldigini soyluyor ancak verimden kastini tam olarak anlayamadim.

• Ses hızı civarındaki atışların isabeti olumsuz etkilediği gibi normalin altında olan atışlar da isabeti olumsuz etkiler. Bu mühimmatı benim 87 Joule enerji üreten bt65' im bile ancak 750-760 fps civarında atar ki bu hız eteksiz bir pellet için oldukça düşük. Merak ettiğim bu mühimmatı neyden yapıyorlar. Kurşundan daha yoğun elementler hiç ucuz değiller. Örneğin altın, platin.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Ses hızı civarındaki atışların isabeti olumsuz etkilediği gibi normalin altında olan atışlar da isabeti olumsuz etkiler. Bu mühimmatı benim 87 Joule enerji üreten bt65' im bile ancak 750-760 fps civarında atar ki bu hız eteksiz bir pellet için oldukça düşük. Merak ettiğim bu mühimmatı neyden yapıyorlar. Kurşundan daha yoğun elementler hiç ucuz değiller. Örneğin altın, platin.

50gr için 750-760 fps ye yetersiz demişsiniz benim tüfek 30gr ince memet bulleti 650 fps ile atıyor (Chrono cihazı hatalı değilse:)) 200m ye kadar tahribat ve isabet gayet iyi, diyeceğim o ki bu ürün tam siz ve sizin gibi güçlü tüfek sahipleri için ama maliyet çok fazla fantaziye kaçar diye düşünüyorum, her atışta 1 tl yazık, bu arada siz tam dolu tüple kaç stabil atış yapıyorsunuz bu güçle ?

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Neye göre isabet? Enson 160 metrede a4 kağıdında topladım atışları birkaç atış diğerlerine göre daha isabetliydi. Eğer 10 atıştan 8' i kağıttaysa benim için o atış isabetsizdir. 200-100 bar arası 20 atış yapıyorum. 27 gr mühimmat için atışlar 200 barda 970 fps civarı başlıyor 180-170 bar civarı 1030-1020 civarı 5-6 atış yapıyor ve hız azalmaya başlıyor. 120 bar civarı 900 fps ile atıyor. En isabetli atışını 190-160 bar arası yaklaşık 6 atışını yapıyor. 30 metrede hemen hemen tek delik yada 25 kuruş büyüklüğünde tek delik. Yavaşlamaya başlayınca atışlar aşağı düşme yaptığı gibi sağa sola da kayıyor.

• Simdi telefonla gorustum bayiinin adi bursa nobetci av bayii. Sahibi Orhan Bey. Kutu icerisinde 50 tane pelletle geliyormus. Kutu fiyatı 50 tl. Markasini sordugumda bir markasi olmadigini soyledi. Fb ta kullanan arkadas mod125te cok verim aldigini soyluyor ancak verimden kastini tam olarak anlayamadim.

çok teşekkürler bilgi paylaşımınız için. İnternet'ten arattım Bursa Nöbetçi Av diye fakat bir netice elde edemedim. Sizde var mıdır herhangi bir irtibat bilgisi.

• ozelden mesaj atayim hocam sikinti olmasin simdi

Bence olmaz. Faydalı bir bilgi olacak, insanlar ulaşmak isteyeceklerdir. Ben de isterim açıkçası.. :)

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• 50 grainle mod 125te nasil verim almis abi. 18 graini 830 fps atan tufek 50 graini neredeyse yari yariya atar (hatam varsa duzeltin). Herkulde gule oynaya atin ama mod 125 sasirtti beni.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Bence olmaz. Faydalı bir bilgi olacak, insanlar ulaşmak isteyeceklerdir. Ben de isterim açıkçası.. :)

forumun kurucuları kim bilmiyorum ancak facebook gruplarinin kuruculari av bayii sahipleri oldugundan ithal etmedikleri urunlerin fazlaca dillendirilmesine musahade etmiyorlar. Bundan ziyade ozel numara oldugundan cekinmistim. Ziyadesiyle av bayii numarasi yazmakta sakinca yoktur sanirim.

0536 479 6913 buyrun bayii sahibi Orhan Bey

• Official Post

forumun kurucuları kim bilmiyorum ancak facebook gruplarinin kuruculari av bayii sahipleri oldugundan ithal etmedikleri urunlerin fazlaca dillendirilmesine musahade etmiyorlar. Bundan ziyade ozel numara oldugundan cekinmistim. Ziyadesiyle av bayii numarasi yazmakta sakinca yoktur sanirim.
    0536 479 6913 buyrun bayii sahibi Orhan Bey

Forum sahipler yok forumun sahipleri hepimiz.

Facebook airgunturk grup bir bağlantımız yok bilginiz.

marmarateam.png

• 50 graini mod125 200fps ile atar belki...bu tür pelletler aşırı güçlü pcplerde çalışır, ateşli ile av olmayan yerlerde mecburen kullanılır, boşuna para vermeyin.

• Geçen hafta görüşmüştüm elinde 10-12 kutu olduğunu dahada gelmiyeceğini söyledi.benim emektar 5.5 luk zaten kagıt üzerinde 240 m/sn .50 graini 90-100 m/sn ile gönderse yeterdi artardı bile ama maalesef tüfeğim çok güçsüz bu hıza bile ulaşacağindan emin değilim.

husan full metal force 12 cal
    hatsan mod 125 .25
    strong .22
    blow kurmalı .177
    ekol co2 .177
    blow f92 p.a.k 9 mm
    blow Unıque p.a.k 9 mm
    blow 6.35 p.a.k 8 mm
    ıwg s&w p.a.k 9 mm

optima 3-12x44 AOE
    optima 3-9x32
    optima 3-7x20
    bushnell 1 x 35 reddot
    watton tüfek lamba ve lazeri

• https://billstclair.com/energy.html

Bu siteye göre mod 125 50 graini yaklaşık 500 fps ile atabiliyor :)

maalesef pratikde, ateşli silahlar için dizayn edilmiş bir programın verdiği sonuçlar aynı olmuyor...mod125 de 30grain piledriver bile 400fps dolayında hız yapmıştı, 50 grain i bırakın 200fps belki namludan geçmeyecektir.

• maalesef pratikde, ateşli silahlar için dizayn edilmiş bir programın verdiği sonuçlar aynı olmuyor...mod125 de 30grain piledriver bile 400fps dolayında hız yapmıştı, 50 grain i bırakın 200fps belki namludan geçmeyecektir.

Mod 135 qe nin ülkemizde olmayan ancak amerika da .30 kalibre versiyonu 45 gr. lik pelletleri 550 fps ile atabiliyor. Mod 125 ve 135 güç olarak birbirinden çok uzak olmadığından programın sonucunu kısmen doğru olarak değerlendirmiştim hocam. Tabi ki denemeden böyledir demek yanlış olur.

• H&N piledriver pelleti Türkiye' de bulabilir miyiz