Hatsan bt65 sb elite long lw kullanan varmı lütfen yardım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bt65 sb elite Long Lw almayı düşünüyorum fakat bitane bile tanıtım videosu yok ve kullanıcısınıda bulamadım hiç bir bilgiye ulaşamadım. Bilgi sahibi olan varsa bilgi verebilirmi? Long olmasının diğer normal bt65 lerden farkı varmı kullanımda? Uzun namlu olunca gerçekten grupman ve güçte fark yarattımı?

• Öncelikle hoşgeldiniz. Tanışalım başlığı altında önce kendinizi tanıtırsanız daha iyi olur.
    Forumun arama kısmını kullanarak eski bilgilere ulaşabilirsiniz.
    Ayrıca youtube üzerinden de tanıtım videolarına erişebilirsiniz.
    Tabi ki long olmasının farkı vardır hız biraz artar. İsabet konusunda bir şey diyemem. Long olan da normal olan da aynıdır. Lother Walter ve normal olmak üzere 2 çeşit namlusu vardır Hatsanın. Aralarında çok fark olmamasına rağmen genelde L&W tercih edilir.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• YouTube de long un tanıtım videosunu bulamadım sanırım yok. Teşekkür ederim biraz daha araştırma yapmam lazım sanırım.

Görünüş ve işleyiş açısından hiç bir fark yok. Dediğim gibi namlusu usun lother walter namlu olması lazım, belki tüpü de uzundur diyeceğim ama ondan emin değilim bazı av bayilerin sitesinden özelliklerine bakarak görebilirsin, normal ve long arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• merhaba. öncelik şunu belirtmek isterim kalibre seçenegi ne olacak. bt65 de 6.35 cal daha iyi. çıkış hızı fazla oldugundan 5.5 cal 18,13 gr pellet savurma yapabılıyor. gücü düşürmeniz gerekebilir. yada 5,5 de25 gr pellet kullanmanız gerekebilir.6,35 de atış sayısı biraz azalır daha istikrarlıdır.bt65 güç tüfeğidir. 5,5 alıp güç azaltıp 18,13 alacam derseniz nova compackt öneririrm.

• Görünüş ve işleyiş açısından hiç bir fark yok. Dediğim gibi namlusu usun lother walter namlu olması lazım, belki tüpü de uzundur diyeceğim ama ondan emin değilim bazı av bayilerin sitesinden özelliklerine bakarak görebilirsin, normal ve long arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

Namlusu normalden 65mm daha uzun evet ama aradaki fiyat farkı neden acaba gerçekten namlunun uzun olması birşey ifade etmiyosa fiyat farkı ve bu uzun namlu niye var? Bi iki kişi isabet ve gücü yükselttiğini söyledi fakat onlarda sadece teorik olarak biliyolar kullanan birine daha hiç rastlamadım ve çok kararsız kaldım. Ben uzak mesafe lere güçlü ve isabetli atış yapmak istiyorum ama fiyatta önemli ve dürbünden sıkıldığımda gez arpacık olarakta kullanabileceğim bi silah olsun istiyorum ama gez arpacık çoğunda olmadığı için tercih seçeneğim az sanırım

• merhaba. öncelik şunu belirtmek isterim kalibre seçenegi ne olacak. bt65 de 6.35 cal daha iyi. çıkış hızı fazla oldugundan 5.5 cal 18,13 gr pellet savurma yapabılıyor. gücü düşürmeniz gerekebilir. yada 5,5 de25 gr pellet kullanmanız gerekebilir.6,35 de atış sayısı biraz azalır daha istikrarlıdır.bt65 güç tüfeğidir. 5,5 alıp güç azaltıp 18,13 alacam derseniz nova compackt öneririrm.

Gerçekten kafama takılmıştı bu konuya değinmeniz benim için çok iyi oldu. 6.35 te bt65 in gücünün düşeceğini yazanlar olmuş kullanmadan bilemeyiz sanırım. Ben uzun mesafeye güçlü ve isabetli atış yapmak istiyorum 5.5mm de daha güçlü tahribatı daha yüksek olacağını düşünüyorum 5.5 da 20gr pellet kullansak savurmayı önleyebilirmiyiz? Ve long hakkında bi bilginiz varmı sizce long mu yoksa normal elite sb lw mi almalıyım?

• Long model kullanmadım. Bt 65 de güç tüfegi oldugu için 6.35 daha iyi olur. Ama son zamlardan sonra pellet sıkıntısı var. Uzak mesafe için iyi bir dürbün yükseklik ayarlı ayak derken astarı yüzünü geçer. Bence hatsanın nova compack modelini inceleyin. Videoları var. 6.35 de 5.5 de 150 m ye kadar guzel atar. İlla uzak mesafe diyorsanız 6.35 hercul derim

• bende ön sipariş verdim bekliyorum ama gerçekten bu model hakkında neredeyse hiç bilgi yok hala merak içerisindeyim yorum yapan arkadaşlarda bu tüfeği kullanmadan gelişine bilgi vermişler sanıyorum doğrudan kullanıcı yorumuna ihtiyaç var

• Bende BT65 RB LW namlu 5.5 olanı var. Takas yoılu ile aldım çok da beklentim yoktu. İlk aldığımda tüpten ve manometreden hava kaçırıyordu. Hatsan teknik servise verdim ve adamlar sorunu çözdü ve bakım yaptı.

Ardından denemeler yaptım. 18 gr SpotOn pars 1083 fps attı. Sonra 22 gr Spoton dedim 1037 fps. 25 gr JSB ile de 950 fps attı. Yani inanılmaz güçlü bir ürün. Bir dolum ile 60 atış yaptım ve 18 gr pellet son atışı 710 fps attı. O da 40 barda. İnanılmaz şaşırttı.

İsabet çok çok iyi. 20 metrede spoton 22gr ile nokta atışı yaptım. Sonra dedim ki acaba solid atar mı. Malum Hatsan ürünler pellet atmaya göre üretiliyor. Denemeler hep jsp pellet ile yapılıyor. Solid performansları vasat denilebilir. Neyse deneyim dedim 22 gr, 26 gr, 30 gr Gmax solid ile de nokta atışı yaptı.

Birkaç usta isme bunları anlattım onlar da şaşırdılar. Bu olay LW namludan kaynaklandığını söylediler. Hatta bir ara BT65 de LW namlular yurt dışından getirilmiş, öyle bir ürüne denk gelmiş olabilirim. Sonra LW namlular burada üretilmiş. Yani LW namlular arasında da çok fark oluyor. Bu konuda şanslı oldum anlaşılan.

Sonuç olarak birçok yerli yabancı ürünlerim var. Bendeki BT65 beni fazlasıyla mutlu etti ve bu ürünü satarsam çok üzüleyebileceğimi anladım. :=)

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• bt 65 hatsanın görünüş olarak en çok beğendiğim tüfeğidir.

diana mod 48/52- 177

• Ben de BT 65 SB Elite Long LW ile ilgileniyorum. Yapılan yorumlar yeni olduğuna göre, eski bir model olmasına rağmen hala keyif veren bir model olduğunu düşünüyorum.

Benim sorum şu, BT65 mi yoksa regülatörlü 200 bar ile çalışan daha yeni bir model mi ?

• Yaklaşık 2 aydır 6.35 mm Bt65 elite long sahibiyim. Tahmini 200-250 arası solid atışım var. Optik olarak vasat denebilecek optima 3-12x44 dürbün kullanıyordum. Tüfeği 2. el aldım ve önce bakımını yapıp sonra atışa çıktım. Aşırı rüzgarlı bir havada 41 gr ince mehmet solid ile 115-120 mt de 30 solidden 12 si 1.5 litrelik içi kum dolu pet şişeyi delik deşik edebiliyor. Şimdi hatsan hercules solid aldım. Dürbünümü victoptics marka 6-24x50 bir dürbünle değiştirdim. Yeni dürbünle haftasonu atışa çıkmayı düşünüyorum. Tecrübelerimi tekrar paylaşırım.

• Ben de BT 65 SB Elite Long LW ile ilgileniyorum. Yapılan yorumlar yeni olduğuna göre, eski bir model olmasına rağmen hala keyif veren bir model olduğunu düşünüyorum.

Benim sorum şu, BT65 mi yoksa regülatörlü 200 bar ile çalışan daha yeni bir model mi ?

Ben olsam yeni modellere yönelirdim.

Aklınız kalıcaksa da alın tecrübe edinmiş olursunuz hoşunuzada gidebilir. Tecrübelerinizi paylaşırsınız.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Yaklaşık 2 aydır 6.35 mm Bt65 elite long sahibiyim. Tahmini 200-250 arası solid atışım var. Optik olarak vasat denebilecek optima 3-12x44 dürbün kullanıyordum. Tüfeği 2. el aldım ve önce bakımını yapıp sonra atışa çıktım. Aşırı rüzgarlı bir havada 41 gr ince mehmet solid ile 115-120 mt de 30 solidden 12 si 1.5 litrelik içi kum dolu pet şişeyi delik deşik edebiliyor. Şimdi hatsan hercules solid aldım. Dürbünümü victoptics marka 6-24x50 bir dürbünle değiştirdim. Yeni dürbünle haftasonu atışa çıkmayı düşünüyorum. Tecrübelerimi tekrar paylaşırım.

2. Elden aldığınızdan sizede güzel namlumu denk geldi acaba faturası var mı ? Varsa tarihi nedir acaba.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• 2. Elden aldığınızdan sizede güzel namlumu denk geldi acaba faturası var mı ? Varsa tarihi nedir acaba.

Tüfek 2018 de alınmış ama muhtemelen ilk üretilen alman üretim namlulu olanlardan diye tahmin ediyorum