Uzun mesafede .22 vs .25 kalibre tercihinde hangisi isabet/stabil açıdan daha öndedir? (pellet / solid-slug farkı ne orandadır?)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • No limit ayaklar ile 400 metrelere rahat atış yapılıyor. Top atışı atışlar artık eskide kaldı. 42 graini 950 FPS ile atan tufeklerimiz var.

42 grain'in 400 metreye kaç saniyede ulaştığını da öğrenmek isterim.,bir de bu 42 grain hangi kalibre?

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

Hatsan Galatian IV Lw Qe 5,5

• Hedefe 1 saniyede ulassa 5 metre

2 sn de ulassa 20 metre duser formulu yalnis hatirlamadiysam

( x=1/2 . G . t2) :P

O sacma da o mesafeye sanirim en iyi 1,5 saniyede gider. Yani 11-12 metre dusus yapsa 400 metre icin cok fazla degil kabul edilebilir bence. devede kulak. Daha tecrubeli arkadaslar daha doğru hesaplayacaklardır eminim ki

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• 900 metre! Vaaavvv cok basarılı. Ağır pellet hernekadar göreceli olarak düşük hızla çıksa da pek hız kaybetmiyor sanırım. Dolayısı ile buradan çıkacak sonuç uzun mesafe için ağır pellet

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• 900 metre havalı tufekle hedef vuruluyorsa bence her yerde bahsetmemek lazım yasaklarlar sonra :D

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• Ben 900 mt duymadım daha önce ama çok iyi mesafe. Çok uzun zaman önce yabancı biri 530-540 mt diye aklımda kalmış jipin içinden bir su birikintisindeki ördeğe atıyordu 5.5 cal cricket ile 18.13 gr saçma kullanıyordu YouTube da görmüştüm. 1.5 mt sürekli sapıyordu ördekte ürkmüyor ordan oraya geziyordu saçma suya çarptıkça.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Official Post

Videolarini bir zamanlar paylaştılar. Sonra hobinin geleceği için kaldırıldı.

tüfekler 70 graini 850-860 FPS ile atıyor. Buda standart 22 lr den güçlü. Facebook gurubunda geçen hafta gördüm 42 graini 1000 FPS ile atıyorlar. Sağlam solidlerle 1000 MT ye atabiliyorlar.

Facebook Dedeler grubuna göz atın.

• Videolarini bir zamanlar paylaştılar. Sonra hobinin geleceği için kaldırıldı.

tüfekler 70 graini 850-860 FPS ile atıyor. Buda standart 22 lr den güçlü. Facebook gurubunda geçen hafta gördüm 42 graini 1000 FPS ile atıyorlar. Sağlam solidlerle 1000 MT ye atabiliyorlar.

Facebook Dedeler grubuna göz atın.

Merak ettim o videoyu fakat face de dediğiniz grup yok kapatılmış olabilir mi? varsa linki paylaşır mısınız?

Varsa Yoksa "Güzel Ahlak"

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Kral Puncher Breaker 5,5

* Dede Yadigarı 16 cal tek kırma

* Hatsan BT65 SB 5,5

• Merak ettim o videoyu fakat face de dediğiniz grup yok kapatılmış olabilir mi? varsa linki paylaşır mısınız?

Atış videolarını bulamazsınız artık video paylaşıma ara verdiler.. Sayfalarının linkini aşağıya bıraktım..

https://www.facebook.com/kafamagorepcp/?ref=page_internal

''Fx Impact Mk2 - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Huben K1 - Vortex Strike Eagle 5-25x56 FFP - EraTac Mount''

''Huğlu Effecto PX4 LW - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Husan M71 - Vortex Strike Eagle 1-8x24 AR-BDC3''

''Husan Metal Force 12 - Sightmark Core SX 2-7x32 BDC''

''Huğlu Veyron Cantilever - Vortex Sparc AR''

''Bauer Kompressoren Poseidon Edition PE100-TB''

• Atış videolarını bulamazsınız artık video paylaşıma ara verdiler.. Sayfalarının linkini aşağıya bıraktım..

https://www.facebook.com/kafamagorepcp/?ref=page_internal

Eyvallah teşekkür ederim.sürekli yabancıları izliyordum birazdan bizden habidaşları izlemek de güzel olacaktır. sağlıklı günler dilerim.

Varsa Yoksa "Güzel Ahlak"

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Kral Puncher Breaker 5,5

* Dede Yadigarı 16 cal tek kırma

* Hatsan BT65 SB 5,5