Uzun mesafede .22 vs .25 kalibre tercihinde hangisi isabet/stabil açıdan daha öndedir? (pellet / solid-slug farkı ne orandadır?)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Uzun mesafede .22 vs .25 kalibre tercihinde hangisi isabet/stabil açıdan daha öndedir? Hangisi tercih edilmelidir.

  (pellet / solid-slug farkı ne orandadır?)

  • YENİ

  FX burda slug mermi için slug namlu kullanmış.156 yard da çok isabetli atışlar.

  Demekki namlu çok önemli.

  Adamlar solid için slug namlu diye ayrı bir namlu kullanmış.

  Buna göre önemli olan solid kullanıyorsan solide özel namlu, pellet kullanıyorsan pellete özel namlu kullanmak.Tabiki birde mutlaka olması gereken regülatör şart.

  • YENİ

  Uzun mesafeden kasıt 150 metrenin ötesi ise, tabiki de solid alternatifsizdir. Hem rüzargarlardan pelete göre daha az etkilenir, hem de yüksek BC değerinden ötürü daha az düşüm yapar. 5.5 veya 6.35 tercihi, tüfek gücü, soiid ağırlığı, solid uzunluğu ve solid bc değerine göre karar verilmelidir. Yani sadece çap, seçim için bir kriter değildir.

  • YENİ

  Ayrıca Türkiye'de hedefi doğru bulan slug bulmak da zor. En iyi kalitedeki sluglar "Nielse Slug". Bir de H&N sluglar var. Yalnız Türkiye'de bulunmuyor.

 • Solid için en ideal boru şoksuz boru. Birde poligon türü olursa tadından yenmez. Mevcut borular pelet kullanılacağı hesap edilerek hep şoklu yapılıyor. Ama borunun son 3, 4 cm kesilip güzel bir crown açılarak da güzel bir solid tüfeği yapılabilir.