Reximex Throne Gen2 Hakkında bılgı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• Herkese selam arkadaslar

Reximex Throne Gen2 PCP Havalı Tüfek

Bu tufek hakkında bılgısı olan varmıdır

ılk baslarda 100. 150 metre atıslar ıcın sonrakı zamanlarda daha uzun mesafe atısları ıcın dusunuyorum

tavsıylerınız nelerdir

Reximex Throne Gen2 PCP Havalı Tüfek

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• Official Post

güzel tüfek. kullandım ve cok begendim. 100-150 mt için uygundur. ama orjinal haliyle solide cok uyumlu değil.

agt agtagt

• güzel tüfek. kullandım ve cok begendim. 100-150 mt için uygundur. ama orjinal haliyle solide cok uyumlu değil.

Merhaba Cemal bey tüfek bugun elıme gecdı dipcikde catlak benzer bır hata vardı fabrıkadan Rexımex Türkiye Satiş sorumlusu Hasan BEY benım iletişime gecerek tüfek fabrıkaya istedıler gereklı cozumlerı uretmek ıcın
    ben tufek bana geri geldımı mod latmak ıstıyorum

modlat mak ıcın kımınle ıletısıme gece bılırım bılıyormsunuz

Cobra

• hayırlı olsun güzel tüfek bende gen 1 var tasarımına hastayım cidden çok hoş birde modüler yapıda isabetine gelirsek ben jsb kullanmıyorum o sebebten orjinal namlusu bana isabeti çok iyi gelmedi altını çizeyim kötü değil ama ben 30 veya 50 mt den sineği vurmak istediğim için bana çok isabetli gelmedi bende elimde olan 53 cm kral namlusunu taktım isabeti hatrısayılır şekilde arttı üstelik spoton pars la

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• orjınal .5.5 aldım 6.35 ıcın ozel namlu almayı dusunuyorum

bır abım o konuda bana yardımcı olacak

bırde modlatdımı bu ıs tamamdır ozaman tadundan yenmez gıbı gelıyor bana

evet gercekden tufek cok guzel

Cobra

• Merhaba arkadaşlar,

Bilginiz için; modlamalar Reximexleri garanti kapsamından çıkarmaktadır. Modlama konusunda en tanınmış iki kişi bu nedenle fabrika ile mutabakat yaparak Reximex ürünlerine modlama yapmama kararı almışlardır.

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Oldrifle ().

• Merhaba arkadaşlar,

Bilginiz için; modlamalar Reximexleri garanti kapsamından çıkarmaktadır. Modlama konusunda en tanınmış iki kişi bu nedenle fabrika ile mutabakat yaparak Reximex ürünlerine modlama yapmama kararı almışlardır.

Malesef dediğin doğru modlama yapmıyorlar. Fabrika ile görüştüm onlarda yardımcı olmuyorlar. Bende yeni aldım ama daha tam anlamı ile kullanamadım bu hali ile gücü düşük kalıyor. Fx namlu yaptırıyorum şimdi solid için. Spoton pars düzgün atıyor ama orijinal manlu ve fabrika ayarları ile solid atamıyor merminin nereye gittiği belli değil 25 m de a4 kağıdını vuramadığım oldu ama pars ile aynı delikten geçiyor. Namlu gelmedi gelince kendim modlama yapacağım iş başa düştü. Fabrikanın hem modlama yapan arkadaşlara baskı yapması hemde kendisinin bu konuda bir çözüm üretmemesi gerçekten profesyonel değil. Yazacak çok şey var ama neyse inşaAllah en kısa zamanda bir çözüm üretilir çünkü tüfek fabrika çıkışı potansiyelinin çok altında 18 grain üstü atamıyor.

• Bu yazılardan anladığım kadarı ile Reximex Throne Gen 2 alınmaz. Alınırsa da mutlaka iyi bir usta bulunmalı ve ürün ciddi bir bakımdan geçmeli. Gelen ürünler sorunlu ve fabrika çok yavaş davranıyor ve zaman zaman tamiri aksatıyor.

Forumlarda okuduğum kadarıyla bu marka çok sevilmesine rağmen çok sorunlu. Ama millet tercih etmeye devam ediyor. İşte benim anlamadığım bu.

PCP ye giriş yapan biri bu marka ve modeli tercih etmemeli mi? En sorunsuz Effecto mu?

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bu yazılardan anladığım kadarı ile Reximex Throne Gen 2 alınmaz. Alınırsa da mutlaka iyi bir usta bulunmalı ve ürün ciddi bir bakımdan geçmeli. Gelen ürünler sorunlu ve fabrika çok yavaş davranıyor ve zaman zaman tamiri aksatıyor.

Forumlarda okuduğum kadarıyla bu marka çok sevilmesine rağmen çok sorunlu. Ama millet tercih etmeye devam ediyor. İşte benim anlamadığım bu.

PCP ye giriş yapan biri bu marka ve modeli tercih etmemeli mi? En sorunsuz Effecto mu?

Fabrıka ürünuyle ilgileniyor her türlü destegide sagliyor Reximex Türkiye sorumlusu Hasan BEY var her hangı sorunuz varsa yardımcı oluyor
    Tüfek grupman tüfegi oldugı icin ayarlarıyla oynanmasını istenmıyor açıkcası

Dunyadıkı butun urunlerde genelde boledır ürünün orjınalı halini degısıklık yaparsanız garantıden cıkar

Cobra

Ben gen 1 var 2. El aldım bende solid atmak istedim baktım isabeti iyi değil spoton atıyorum isabeti çok iyi ucuz pellettle iyi iş yapıyor açıkçası çokta kurcalamak istemedim tohreno bana göre FX kopyası tasarım olarak FX alacak bütçem yok olsa bile spoton atamayacağım için bence tohreno Türkiye şartlarına göre iyi bir tüfek tabi bu benim görüşüm.

Ben asıl sorunu tormentada yaşadım jsp 18.13 grupman ı bile beni tatmin etmedi fabrikaya gönderdim kendileri tüfeği denemişler sorun gözlemlememişler bende kral namlusu takarak isabetini inanılmaz bir şekilde isabeti arttı 93 MT spoton pars la kibrit kutusu kadar grupman yaptım daha ne beklenir ki bu sorunlardan dolayı fabrikaya kızgın değilim aksine uygun fiyata tohreno ve tormenta gibi tasarım olarak çok beğendiğim tüfekler alma şansım oldu ğu için teşekkür bile ediyorum öz eleştirimi yapıyorumki yetkililer bu yazımı okurlarsa kendilerini geliştirirler diye düşünüyorum

• Bende fx e o kadar para veremediğim ve bana göre en yakın throne gen 2 olduğu için aldım. Her ne kadar fx e benzese çekiç ayarı regülatör ayarı ve hava portu ayarlanabilsede max gücü verecek şekilde yapılmamış. Bu tüfekte bu kadar ayar olmasının sebebi sweet spot noktasını kullanıcılara bırakmaktır yoksa ne anlamı var bu kadar ayarın. Fabrika ben bunu en optimal şekilde ayarladım diyor belki acemi kullanıcıları düşünerek bunu yapıyor ama keşke max gücü verselerdi bizde attığımız mühümmata göre kendimiz silahın tatlı noktasını bulsaydık.

Birde silah 1 gün durunca regülatör şişme yapıyor 120 bardan 150 barlara çıkıyor daha hiç dokunmadım orijinal hali ile. Yarın vaktim olursa krono ile atışlar arası 5 dk bekleyerek regülatörün şişme durumunu kontrol edicem. Eğer sorun var ise fabrikaya göndermeyi düşünüyorum bakalım servis hızını görelim.

• Fx in kopyası fx yerine bunu alayım derseniz hata edersiniz. Bende throne gen1 kullandım gen2 kullanan arkadaşlarım da var ancak sadece görüntü olarak fx e benzemekte ayarları vs fx ile alakası yok. Bunu göz önünde alarak hareket etmeniz iyi olur. pellet için sizi tatmin eder ama solid için modlansa bile fx in güçünü vermez.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Fx in kopyası fx yerine bunu alayım derseniz hata edersiniz. Bende throne gen1 kullandım gen2 kullanan arkadaşlarım da var ancak sadece görüntü olarak fx e benzemekte ayarları vs fx ile alakası yok. Bunu göz önünde alarak hareket etmeniz iyi olur. pellet için sizi tatmin eder ama solid için modlansa bile fx in güçünü vermez.

Bir fx olamayacağının farkındayım ama bu fiyata üzerinde bu kadar çok ayar barındıran bir tüfek daha ülkemizde yok. Zaten benim sitemim fx kadar iyi olmaması değil fabrikanın bu silahı modlayan arkadaşları baskılaması ama kendininde bunun için bir çözüm üretmemesi nedeni ile silahın tam gücünü kullanamamak. Bakalım biz bu silah ile neler yapabileceğiz bunu zaman gösterecek.

Bir fx olamasada namlusu ile fx ile akraba olacak inşaAllah:)

• Bir fx olamayacağının farkındayım ama bu fiyata üzerinde bu kadar çok ayar barındıran bir tüfek daha ülkemizde yok. Zaten benim sitemim fx kadar iyi olmaması değil fabrikanın bu silahı modlayan arkadaşları baskılaması ama kendininde bunun için bir çözüm üretmemesi nedeni ile silahın tam gücünü kullanamamak. Bakalım biz bu silah ile neler yapabileceğiz bunu zaman gösterecek.

Bir fx olamasada namlusu ile fx ile akraba olacak inşaAllah:)

Fabrikanın tutumu bence yanlış.Evet modlama sonrası bazı problemler yaşanabilir ancak komple garanti dışı bırakılması hoş değil. Dikkat ederseniz Fx bu seviyelere kendi yapmış olduğu arge ve kullanıcıların yapmış olduğu başarı modlamalar sayesinde geldi. Kullanıcıların yapmış olduğu iyileştirmeleri daha iyi hale getirerek hep bir adım öne geçti. Hobidaşlarımızın hep şikayet etmiş olduğu yerli üreticilerimizin arge çalışmaları yetersiz veya hiç yokken bu şekilde kullanıcılardan gelecek olumlu modları kullanma kapısını da kendine kapatmış oldu.

• Fabrikanın tutumu bence yanlış.Evet modlama sonrası bazı problemler yaşanabilir ancak komple garanti dışı bırakılması hoş değil. Dikkat ederseniz Fx bu seviyelere kendi yapmış olduğu arge ve kullanıcıların yapmış olduğu başarı modlamalar sayesinde geldi. Kullanıcıların yapmış olduğu iyileştirmeleri daha iyi hale getirerek hep bir adım öne geçti. Hobidaşlarımızın hep şikayet etmiş olduğu yerli üreticilerimizin arge çalışmaları yetersiz veya hiç yokken bu şekilde kullanıcılardan gelecek olumlu modları kullanma kapısını da kendine kapatmış oldu.

İşin ilginç yanı zaten silahı modlayan arkadaşlar fabrikaya danışmanlık veriyorlar fabrika bu arkadaşların modladığı silahları hiçmi alıp bakmıyor biz niye bunu yapmadık diye veya bu forumda veya facebook gruplarında hiçbi bakmıyor yorumlara. Silah modlama yapılamıyor diye bir sürü kişi artık bu silahı almaktan vazgeçiyor.

Fabrika ile telefonda görüştüğümde biz şu kadar ülkeye ihracat yapıyoruz yok şu kadar satış yapıyoruz bunların hepsi ile ilgilenmemiz mümkün değil standart olması lazım diyorlar. Peki anlıyorum sen standartını yap ama sonra bize fx gibi yedek parça ve aksesuar sun biz alıp modlayalım bunu istemeyen kullanıcı yine orjinal hali ile kullansın ama isteyende istediği gibi sınırlarını zorlasın silahın. Bu yazılan yorumlar inşaAllah gen3 veya adı her ne olursa olsun yeni modelin tasarımı yapılırken göz önünde bulundurulur. Çünkü eminim sadece biz değil tüm dünyada satılan ülkelerde bu şikayetler mevcuttur. Hadi modlamıyorsun yapana destek ol fabrikayı aradım sert yay istedim ona bile kızdı Hasan bey sağolsun sonradan çok yardımcı oldu ama ilk tavrı hiç hoş değildi silahın en iyi gücünün bu olduğundan bunla oynanmaması gerektiğinden en optimum atış sayısı ve gücün bu olduğundan bahsetti. Tamam belki budur ama ben 18.13 grain atmak istmemiyorum 24 grain solid atmak istiyorum. Silahımın gücünü kendim belirlemek istiyorum. Yoksa üzerindeki onca ayara ne gerek var yap px5 gibi standart geç. Bırak bizde bir kaç şey ekleyebilelim silahın üzerine.

Huğlu ile görüştüm px 5 im var sert çekiç yayı istedim çekiç seti önerdiler 2 farklı sertlikte çekiç yayı ve ağır çekiç geldi. Ve o kadar ilgililerdi silaha başka modifiye yapıp yapamayacağımı sorduğumda ise anlayışla karşılayarak olumlu cevap verdiler tabiki eğer modifiye sırasında kullanıcı hatasından dolayı bir problem olması durumunda bunun onarımı ile ilgili ücret talep edilebileceğini onun haricinde silahın garantisinin devam edeceğini belirttiler. Keşke Reximex te böyle bir tutum sergilese...

• İşin ilginç yanı zaten silahı modlayan arkadaşlar fabrikaya danışmanlık veriyorlar fabrika bu arkadaşların modladığı silahları hiçmi alıp bakmıyor biz niye bunu yapmadık diye veya bu forumda veya facebook gruplarında hiçbi bakmıyor yorumlara. Silah modlama yapılamıyor diye bir sürü kişi artık bu silahı almaktan vazgeçiyor.

Fabrika ile telefonda görüştüğümde biz şu kadar ülkeye ihracat yapıyoruz yok şu kadar satış yapıyoruz bunların hepsi ile ilgilenmemiz mümkün değil standart olması lazım diyorlar. Peki anlıyorum sen standartını yap ama sonra bize fx gibi yedek parça ve aksesuar sun biz alıp modlayalım bunu istemeyen kullanıcı yine orjinal hali ile kullansın ama isteyende istediği gibi sınırlarını zorlasın silahın. Bu yazılan yorumlar inşaAllah gen3 veya adı her ne olursa olsun yeni modelin tasarımı yapılırken göz önünde bulundurulur. Çünkü eminim sadece biz değil tüm dünyada satılan ülkelerde bu şikayetler mevcuttur. Hadi modlamıyorsun yapana destek ol fabrikayı aradım sert yay istedim ona bile kızdı Hasan bey sağolsun sonradan çok yardımcı oldu ama ilk tavrı hiç hoş değildi silahın en iyi gücünün bu olduğundan bunla oynanmaması gerektiğinden en optimum atış sayısı ve gücün bu olduğundan bahsetti. Tamam belki budur ama ben 18.13 grain atmak istmemiyorum 24 grain solid atmak istiyorum. Silahımın gücünü kendim belirlemek istiyorum. Yoksa üzerindeki onca ayara ne gerek var yap px5 gibi standart geç. Bırak bizde bir kaç şey ekleyebilelim silahın üzerine.

Huğlu ile görüştüm px 5 im var sert çekiç yayı istedim çekiç seti önerdiler 2 farklı sertlikte çekiç yayı ve ağır çekiç geldi. Ve o kadar ilgililerdi silaha başka modifiye yapıp yapamayacağımı sorduğumda ise anlayışla karşılayarak olumlu cevap verdiler tabiki eğer modifiye sırasında kullanıcı hatasından dolayı bir problem olması durumunda bunun onarımı ile ilgili ücret talep edilebileceğini onun haricinde silahın garantisinin devam edeceğini belirttiler. Keşke Reximex te böyle bir tutum sergilese...

Size sonuna katılıyorum ve savunduğum şeyde bu. Çakma zenci saati diyorum ben bu tüfeğe. Onca ayar var üzerinde ve işlevsiz. Madem güç ayarı standart yap px5 gibi arızasız ve sorunsuz uğraşma bir daha.

abim sen bukadar silaha nasıl sahip çıkıyorsun her gün içtima alman lazım yoksa içlerinden arazı olan çıkar mutlaka :):)

• abim sen bukadar silaha nasıl sahip çıkıyorsun her gün içtima alman lazım yoksa içlerinden arazı olan çıkar mutlaka :):)

Yaylı da son noktaya geldim diye düşünüyorum. 1-2 merak etiğim ürün var o kadar. Bu kategorideki favorim DİANA markası.
    Şimdi de hızlıca PCP dünyasına girdim.

Forumlarda okuduğum ve anladığım kadarıyla yerli ürün alacaksan mutlka LW namlu olmalı. Yine forumları baz alarak en sıkıntısız kullanıcıyı üzmeyen yerli ürün kesinlikle Effecto. PX4 mü PX5 mi birde PX5 Pro mu onu bilemiyorum. Pro nun tek farkı modertore sahip olması gibi yazılıyor.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Yaylı da son noktaya geldim diye düşünüyorum. 1-2 merak etiğim ürün var o kadar. Bu kategorideki favorim DİANA markası.
    Şimdi de hızlıca PCP dünyasına girdim.

Forumlarda okuduğum ve anladığım kadarıyla yerli ürün alacaksan mutlka LW namlu olmalı. Yine forumları baz alarak en sıkıntısız kullanıcıyı üzmeyen yerli ürün kesinlikle Effecto. PX4 mü PX5 mi birde PX5 Pro mu onu bilemiyorum. Pro nun tek farkı modertore sahip olması gibi yazılıyor.

Effecto zenon çıkmış tasarımı gayet güzel hiç kullandınız mı