fare için tavsiye tabanca tüfek :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba

Yazlık evimize bir şekilde fare girmiş..2 haftalığına gittik gece ses gelince anladık. çok bildik bir ilaç firmasının kan sulandırarak iç kanama geçirten yemlerini aldık ama zaten etkisi 1 haftada çıkıyormuş neticede süre kalmadığından evi kapadık geldik ..bir kaç kez fare ile gece ışık açınca karşılaşmıştım ve aklıma hep 2000 li yıllarda kullandığım daisy 747 tabancam geldi olsa vurur indirirdim dedim ama onu da o yıllarda elden çıkarmıştım.. Piyasada havalı tekli kurmalı bir tabanca aradım ama bulamadım. İnternetten baktım en iyisi weihrauch hw45 gibi Gittiğimde hazırlıklı olmak adına ne tavsiye edersiniz? tabanca mı tüfek mi çünkü Youtube havalı tüfek ile fare av videoları var adamlar 50 tanesini 1 dk da vuruyor bizde o kadar yok şükür...zaten ben gidinceye kadar kapalı evde belki açlıktan ölmüş olurlar zaten ama özellikle bu forumdan sormak istedim hepsiburada yurtdışı kaynaktan satılan gece görüş dürbünleri tüfek dürbününe entegre edilebilir mi? veya ATN gibi konuya özel ürün satan yerler olarak bilgisi olan var mıdır? Ben Ankaradayım

• Hw 45 ve gece görüşe vereceğiniz parayla ilaçlama şirketi satın alırsınız. Türkiye'de calı avı yasak gece görüş de yasak. Ama fareyi öldürmeye de kimse bişey demez herhalde. Hatsan mod 25 başka bir ihtiyacınız planınız yoksa işinizi görür. Co2 tabancalar da var. Onlar inanılmaz çeşitli. Saçma sıkanlardan biri de işinizi görür.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Senin ilacın mod25 gibi hocam

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.. yazlığa bir sonraki sezon kısmet olur da gidebilirsem evde yenecek bir şey bırakılmadığından ve eve giriş yaptıkları gider kapatıldığından muhtemelen kalanlar ölmüş olur diye ummak istiyorum ama her ihtimale karşı da hazır gitmek istiyorum. Gece görüş çok fantastik tabi ama bin tl altında dürbün tarzı gece görüşler de malum sitede(hepsi...) yurtdışı satış olarak mevcut... daha önce 1996 -2002 arası 1 gamo tüfeğim 1 daisy tabancam olduğu için onlara yakın hassasiyette pahalı da olsa iyi atış yapan bir şey alacağım ve bu hw45 gibi görünüyor çünkü atış hassasiyetinden övgü ile söz ediliyor ayrıca diananın mod460 ve kar98 i de 370m/ saniye çıkış hızları ile süper gözüküyorlar sabit namlu alttan kurmalı tüfekler bakıyorum bu anlamda gamolar da var ama bakalım iyice araştırııp öyle almak istiyorum malum sonra satmak vs zor.

.Hatsan 20 yıl öncesine göre kendini geliştirmiş ama bende kötü anıları var 5.5 mm lik bir tüfeği vardı atarsın dok dok diye teper bir türlü vuramazdım... İstediğim markalarda tek sıkıntı Ankarada görüp alacağım yer bulamadım .Bu anlamda Diana, Gamo ve weihrauch için bana dükkan tarif edebilirseniz makbule geçer.

Bir de weihrauch da kutuda 5.5 mm namlu da çıkıyor deniyor doğru mudur? kutu açlış videolaında göremedim bilen varsa yanıtlarsa sevinirim

• Mod460 fazla güçlü . Delip geçer. Evde sağlam eşyanız kalmaz. Sadece fare vuracaksanız orta güçte küçük bir tüfek olur. Örneğin Wheirauch HW30/HW32 , Diana Mod 24/26 gibi. İlla HW45 diyorsanız o zaman tavsiyem Beeman P17. P17 çok daha ucuz HW40 ın klonu bir tık daha güçlü ama. Zoraki çok güzel bir seçenek. Güçünü ayarlayabiliyorsunuz, dürbün takılabiliyor, dipcik takılabiliyor ve moderator ile oldukça sessiz. Aynısı Crosman 1377 (4.5) ya da 1322 (5.5) için de geçerli. İşinizi fazlasıyla görür. Hatsan Mod 25 ailesi biraz hantal. Fakat MOD25 Special Edition bulursanız çok güzel bir seçenek. Tüfek düşünürseniz Gamo CFX ya da CFR çok çok başarılı. Alttan kurma hafif sessiz ve isabetli.

Bu arada Daisy yi severek kullandıysanız ona en yakın hatta daha iyi bir seçenek kesinlikle Crosman.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.. yazlığa bir sonraki sezon kısmet olur da gidebilirsem evde yenecek bir şey bırakılmadığından ve eve giriş yaptıkları gider kapatıldığından muhtemelen kalanlar ölmüş olur diye ummak istiyorum ama her ihtimale karşı da hazır gitmek istiyorum. Gece görüş çok fantastik tabi ama bin tl altında dürbün tarzı gece görüşler de malum sitede(hepsi...) yurtdışı satış olarak mevcut... daha önce 1996 -2002 arası 1 gamo tüfeğim 1 daisy tabancam olduğu için onlara yakın hassasiyette pahalı da olsa iyi atış yapan bir şey alacağım ve bu hw45 gibi görünüyor çünkü atış hassasiyetinden övgü ile söz ediliyor ayrıca diananın mod460 ve kar98 i de 370m/ saniye çıkış hızları ile süper gözüküyorlar sabit namlu alttan kurmalı tüfekler bakıyorum bu anlamda gamolar da var ama bakalım iyice araştırııp öyle almak istiyorum malum sonra satmak vs zor.

.Hatsan 20 yıl öncesine göre kendini geliştirmiş ama bende kötü anıları var 5.5 mm lik bir tüfeği vardı atarsın dok dok diye teper bir türlü vuramazdım... İstediğim markalarda tek sıkıntı Ankarada görüp alacağım yer bulamadım .Bu anlamda Diana, Gamo ve weihrauch için bana dükkan tarif edebilirseniz makbule geçer.

Bir de weihrauch da kutuda 5.5 mm namlu da çıkıyor deniyor doğru mudur? kutu açlış videolaında göremedim bilen varsa yanıtlarsa sevinirim

fare bahane havalı şahane. Bence havalı macerasına yeniden atılmak istiyorsunuz. Kötü de değil çok güzel bir hobi. Böyle geçmişi olan birine tavsiye vermek yerine bizim sizden ders almamız gerekir. İnşallah seneye kadar yeterli antrenmanı yapar ve haşerelerden kurtulursunuz.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• HW45, HW75, HW77,HW98 sahibi ve kullanıcısı olarak her zaman derim, yaylıda HW candır. Yakın uzak farketmez stabilite ve güç olarak gerçekten pcp'ye eşdeğerdir. Kullanırken de estetik olarak kullanıcısını fazlasıyla tatmin eder. Eskiden TV’de bir ürünün reklamını bitirirken söylerlerdi ya “HW’yi siz dostlarımıza şiddetle tavsiye ediyoruz” 😁😁😁

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• HW45, HW75, HW77,HW98 sahibi ve kullanıcısı olarak her zaman derim, yaylıda HW candır. Yakın uzak farketmez stabilite ve güç olarak gerçekten pcp'ye eşdeğerdir. Kullanırken de estetik olarak kullanıcısını fazlasıyla tatmin eder. Eskiden TV’de bir ürünün reklamını bitirirken söylerlerdi ya “HW’yi siz dostlarımıza şiddetle tavsiye ediyoruz” 😁😁😁

Selamlar Tolga Bey, değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. HW ile Diana'yı kıyaslarsanız ibre nereye neden kayar? Yorumlarınızı rica ediyorum.

• Diana hem isabet hem de güç konusunda çok çok başarılı. HW de aynı konumda. Farkı.

Diana güç ilk sırada gelir isabet ikinci sırada. HW de ise önce isabet sonra güç. Kaldı ki HW magnum sınıfı tüfekler değiller. Ayrıca HW boyut olarak da kompakt ve hafif olabiliyor. Her iki ürünün kurulmaları oldukça güzel.

Bende her iki marka var. Favorim Diana

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• selam eğer tek amacınız fareleri halletmek ise yapıştırıcı öneririm. iki üç defa yapıştırıcı sayesinde o mevzuyu halletmişliğim vardır. onları yakaladıktan sonra istediğinizi yapabilrsiniz. kedilere atmak gibi. bu iş için havalı tabanca tavsiye etmem. pelletler kapalı alanlarda tenis topu gibi sekip oynuyor. bir kaza yaşamanız mümkündür. hobi için havalı tabanca almak istiyorsanız. hw yada diana alabilirsiniz. daha önce hatsan mod 25 almıştın. kargo ile gelirken gezi düşmüş. bir iki atıştan sonra vidaları sökülüyor. orasını sık burasını bağla uğraş dur. isabeti de harkulade kötü. oyuncak fiyatına sattım gitti. yerli istiyorsanız çoğunluğun memnun olduğu zoraki düşünebilirsiniz.

diana mod 48/52- 177

• Diana hem isabet hem de güç konusunda çok çok başarılı. HW de aynı konumda. Farkı.

Diana güç ilk sırada gelir isabet ikinci sırada. HW de ise önce isabet sonra güç. Kaldı ki HW magnum sınıfı tüfekler değiller. Ayrıca HW boyut olarak da kompakt ve hafif olabiliyor. Her iki ürünün kurulmaları oldukça güzel.

Bende her iki marka var. Favorim Diana

👏👏👏 çok güzel bir açıklama olmuş. Kısacası önceliği güç olanlar Diana markasını; önceliği isabet olanlar HW markasını tercih edebilir diyebiliriz.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Değerli görüşlerini için teşekkür ederim. Fare bahane belki :) Eski günleri yad etmek güzeldir.. İnternet sitesinden almak istemiyorum ama avcılıkla ilgili dükkanlarda ne Diana ne HW45 bulamadım. Güvenilir site önerisi veya dükkan önerileriniz olur mu?

• o zamam türkiye dist al. diana = avdoga hw = meydan kamp

Güvenilir site: Hilal AV, Bozkurtav, Kafkasav, aksuav, halilav, izmiravmarket,

daha da vardır muhtemelen. Ama ben buralardan alışveriş yaptım

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ebiktim ().

• Değerli görüşlerini için teşekkür ederim. Fare bahane belki :) Eski günleri yad etmek güzeldir.. İnternet sitesinden almak istemiyorum ama avcılıkla ilgili dükkanlarda ne Diana ne HW45 bulamadım. Güvenilir site önerisi veya dükkan önerileriniz olur mu?

eğer evin içinde fare vurmak gibi düşünceniz var ise bence vaz geçin derim hobi maksatlı açık alanda hedefe atarım derseniz başka kapalı alanda havalı ile atış yapmak çok riskilidir ben bir keresinde ofiste bilinçsizce atış yaptım duvardan seken pellet az kalsın bana isabet ediyordu fareden kurtulmanın bir çok yolu var ben illa vurarak yok edeceğim derseniz zoraki hp 01 ultra 5,5 işinizi fazlası ile görür yakın mesafe atacağınız için dürbün almanızada gerek kalmaz bu arada fareyi vurduğunuz zaman etrafa kan sıçrayabilir bunlarıda göz önünde bulundurun derim .

gece görüş dürbününe gelirsek termal zaten yasak olduğu için bulamazsınız bulsanızda yakalandığınız zaman nasıl işlem yaparlar bilmiyorum ama kızıl ötesi dürbünler serbest galiba o sebepten bende kızıl ötesi dürbün bakıyorum aslında dürbün değil kamera oluyorlar neyse tr işe yarayacak bir ürün yok bilginize ben bu aralar baya araştırdım bende köy evine gittiğimde gece ne tür hayvanların evin etrafına dolaştığını gözlemlemek için araştırmadayım ve ben tüfeğimin dürbününe bağlarım hemde atışlarımı kayıt ederim bir taşla 2 kuş misali düşüncesi ile megaorei 4 sipariş ettim

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık