HATSAN AT44 GENEL YORUM.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• +1 ;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

arkadaşlar elinizdeki yaylı bir tüfekle pcp yi kıyas edip çamur atmayalım lütfen ben pcp nin yapabileceği gurubu baz alarak konuya katıldım bu at44 ün mod125 ten daha kötü grup yapıyo anlamına gelmez.yazımdanda anlaşılacağı gibi tüfekte bir sorun olduğu değil dürbünün paralax ından yada kullanılan palleten kaynaklanabileceği şüphelerimden dolayı yazdım.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• mahmut kardeş aklıma tek şey geliyor benim, senin tüfek tüpün valf ını bozmasın? sana geldiğinde tüpler 200 barmış dediğine göre.sen tüpleri takıp bir müddet kullandıkdan sonra ilk arızayı vermiş,2ci tüp de sen 20 30 atış yaptıkdan sonra hava kaçırmaya başlamış :him:s

ilginç bir durum, birde senin tüfek akıncı37 den kalma o zamanlar da aynı vukuatlar olduğunu hatırlar gibiyim :him:s

iyi de abi bende daha eski tüplerden de var onlarda bu sorun hiç bir zaman olmadı

üretim hatası var bu son gelen 2 tüpte de (sanki hangisi sağlam da?)

• çoğu söyleminizde haklısınız,

ama o arkadaş "ben olsam 900 ytl yi hiç boşa atamam kusura bakmayın..... yinede karar sizin..tabiki " diyerek kendi fikrini belirtmiş, ve kararı sizlere bırakmış.

silah evet fiyat/performans olarak başarılı. başka? güvenilir mi? sağlam mı? henüz bilmiyoruz...

ama benim bildiğim siz bile yanında gelen pompasını 2-3 kere geri gönderdiniz (sizin tabirinizle yaptık deyip geri gönderdiler ama yine bozuldu). marka marka pompaları alıp söküp taklit etmekle o pompaları hakkıyla üretmenin farklı olduğu aşikar. Niye hiç düşünmediler acaba bu yüksek basınç pompaları üreten dünyada 2-3 tane marka olduğunu? pompayı bile hakkıyla üretememiş bir firmanın silahına ben güvenmem, sonuçta ikiside içinde 200 bar barındırıyor. tüplerde hava kayıbı yaşayanlar gönderdi, dürbünlerde problemler var, başka nedenlerle silahlarını geri tamire gönderenler var. vs vs. ha bu gönderilen silahlardan malum firma ders çıkarıp, sonraki üretimlerinde bu sıkıntıları giderse neyse. O zaman zaten bu forumdaki yüzlerce başlık, "süper üretmiş, mükemmel olmuş, yaşasın sonunda bir Türk firması bunuda başardı" olarak yazılırdı. Bendede HW100 ve Gladiator olmaz, bu markanın PCPleri olurdu.

Kalite kontrol birimimiz yok ama şükür ücretsiz olarak gönüllü kalite kontrolcü 40 kişi var, bari bunlara dikkat edelimde bu hataları bir daha yapmayalım deseler bugün bu konuyu konuşuyor olmazdık zaten...

başkalarını bilmem o tüpler bence hiç güvenli değil. üstüne kaç barda test edildiğide yazmıyor çünkü çok büyük ihtimal test edilememiş, e bu nedenle testin geçerlilik süreside yazmıyordur. ben o silahı evime sokmam.
    yüksek basınçlı tüp imal eden ve kullanan dünyada bu kadar çok firma var, kullanan milyonlarca insan var , bu güvenlik testlerini bu kadar önemsemelerinin bir nedeni yok mu sizce? o ekipmanları kullananların can güvenliği düşünülürken, bizim insanımızın can güvenliğini düşünmeyen bir firmanın (ki kalite kontrolde yokki o tüpler, silahlar, pompalar, dürbünler gönül rahatlığıyla paketlenip son kullanıcıya ulaştırılıyor.) bu ürününü kendimin ve ailemin içinde olduğu çatının altına sokmam.

bazı şeyler "ben yaptım, oldu" diyerek olmaz. ben eminimki şu anda PCP dünyasında sözsahibi köklü firmalarda ilk ürettikleri PCPlerde teknik problemlerle karşılaşmışlardır. Ama yine eminimki güvenlikle ilgili bir tereddütleri varsa o ürünü müşterilerine zarar vermemek ve isimlerini lekelememek adına satmamışlardır. Bu firmanın benim bildiğim 2 yıldır özensiz ürünlerini kalite kontrolsüz sattıkları eleştirilmiştir ve eleştirilmektedir. ve bu forumları takip ettiklerinide biliyoruz. Tüm bunlara rağmen, bu sefer 200 bar çalışma basıncına sahip PCP silahları "ben yaptım, oldu" mantığıyla üretmiş, ve bu ürünlerini yine hiçbir kalite kontrolden geçirmeden satıyorlarsa bence burada bir acaiplik var.

yaylı bir ürününü alıp sokabilirim, çünkü patlamaz. ama onuda almam açıkçası. çünkü beni ne yanına koydukları hediyelerle ne de "gönder yapalım" ile kandıramazlar.

ben gönderip almak/kargoculuk yapmak değil, güvenli bir şekilde atış yapmak , hobimi yapmak istiyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• arkadaslar ben yedek tüpümü heder etmeye karar verdim.kimlere götürüp bu tüp ün testini yaptirabilirim?amacim tüpü orda patlatmak.bakalim kac bara kadar dayanabilecek tüp, ve tüpe bagli parcalar,kimlere test etdire bilirim?

• arkadaslar ben yedek tüpümü heder etmeye karar verdim.kimlere götürüp bu tüp ün testini yaptirabilirim?amacim tüpü orda patlatmak.bakalim kac bara kadar dayanabilecek tüp, ve tüpe bagli parcalar,kimlere test etdire bilirim?

Kadir abi önemli olan tüpün patlayıp patlamaması değil. Bilmem kaç barda tüpte ancak lazer ile anlaşılan şekil bozuklukları, malzeme mukavemeti vs.. bir sürü etmen var.

Benim scubaya dolum yaptırdığım bir yer var burada. İstersen tüpü gönder adamlara bir götüreyim belki yardımcı olurum. Büyük ihtimal yapmazlar ama...

• Official Post

Maalesef millet olarak çok farklı bir yapımız olduğuna inanıyorum, çok çabuk unutuyor, bize bir şey olmaz, biz Türküz, gibi vs... vs.... çoğaltılabilir,

Hatırlayın suyumuz temiz diye halkın huzurunda zehirli suyu içen yöneticilerimizi !
    Pişirdiği mikroplu gıdayı halkın huzurunda yiyen gıda üreticisi !

Hepimizin temennisi, yerli bir firmamızın alt gelir gurubu yada üst gelir gurubu tüketici olsun, kaliteli pcp silahlara kavuşmak, benim sözlerimi çoğu zaman eleştiri sınırları dışında bulan, saldırgan olarak görenler oldu, yazılanları okuyun, ben halen Hatsanın ürettiği Patriot 1.nesilleri öneririm, ilk AT44 silahlardan birini de biz satın aldık, inceledik yayınladık, ( PCP Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme ) bu sayede bir takım düzelmeler yaşandı, tabi bunlar çok kısa sürede unutuldu, Ama burada Erdem'inde bahsettiği bir konu çok çok önemli ve üzerinde durulmalı, Tüp konusu, yukarıda da yazdım, bu tüp konusu halen muamma, bu konuyu da halletsinler, ama telefon açan tüketiciye tamam halettik diyerek değil, çünkü o telefonu açan kişi sadece kendisinin rahatlatılması amacıyla o telefonu açtı ve arzu ettiği yanıtı aldı şimdi huzurlu forumlarda ne denirse denilsin,

Konuyu toparlarsak, bu tüp konusunu gerçekten halletsinler, ondan sonrası önemli değil, pompalar bozuluyormuş, tamir oluyormuş yine bozuluyormuş, kollar kırılıyormuş yine kırılıyormuş, bu Hatsan bizim Hatsanımız bunlarada alıştık hiç önemli değil ama hiç bir insanımızın yaralanmasına yada ölmesine alışamayız...

• Official Post

arkadaslar ben yedek tüpümü heder etmeye karar verdim.kimlere götürüp bu tüp ün testini yaptirabilirim?amacim tüpü orda patlatmak.bakalim kac bara kadar dayanabilecek tüp, ve tüpe bagli parcalar,kimlere test etdire bilirim?

Kadir senin tüpün ne test ini yaptıracaksın? kaçak testi yapılmayacak, öncelikle bu üretimin patlama testleri yapılması gerekiyor, yani tüplerin bir kısmı 3 - 5 tane patlama testine tabi tutulması gerekiyorki bu değere göre test basıncı değerleri belirlensin, sonrasında test basınçlarının her tüp için yapıldığnın belirtilmesi, bu testlerin yapıldığının ISO 9002 üretim proseslerinde belgelenip şirket arşivinde saklanması (bir sorunda sorumluları ve o üretimin süreçlerinin geri dönülerek denetlenebilmesi için) gerekir, ve bu test basıncına göre basınçlı kaplar yasasında belirtilen test basıncına göre kullanım basıncının ortaya çıkması gerekir.

Ama tüm bunlardan önce Soğuk çelik çekme kalibre boru eğer 320 bar test basıncına tabi tutularak 200 bar kullanım basıncı ile tüketiciye sunulacaksa öncelikle bu tüpün dış çeperini tornalamaktan vaz geçmeleri gerekiyor, bu şekilde çok büyük bir sorumluluk alıyorlar, ama diyeceksiniz adam alkollü araçla 5 kişiyi eziyorda 3 gün sonra serbest bırakılıyor ve unutuluyor, sizde haklısınız.

Yani kadir senin tüpünün 320 bar da test edilerek deformasyon olup olmadığının laser teknolojisi ile testlerinin yapılması gerekiyor bu seni aşar.

• Herşey ekonomik işte paraya bakıyor , bu siteye giren hemen herkez bu işe müptela , ne yapsın 800 tl ye pcp olunca emniyeti ikinci plana atıp herkez alıyor, çunku bu tufegın kalıte olarak emsalı degıl ama , performans olarak emsalleri 2000 den başlıyor , buda bu tufegın emniyetsiz olsa bile çok satılmasına ekten.abd de 250 dolara pompasıyla satılan tufek bıurada 950 dolar , vallahı abdlıye gavur diyemem gunaha gırerım , turkey anlam olarak hindi demek belki ama , insanlarımız hindi değil , biri imalat yapar bozul aksak , acabalar kafamızda , bir sürü soru işaretleri , diğeri ithal eder 250 dolarlık tufek 950 dolar olur.ya ithalatcının yada imalatcının kucagına oturacak bu insanlar .

• bir de ben bu tüfeğin hiç bir yerinde ve kullanma klavuzunda tse belgesi görmedim
    belki hiçbir tüfekte yoktur

olması gerekiyor mu

• abi ben bu tüpü nerelerde test ettirebilirim?yedek tüpü gözden cikardim,test ettirecegim yerde imha etirip kac bar a kadar dayana bilecegini ölctürmek :him:s

• Official Post

abi ben bu tüpü nerelerde test ettirebilirim?yedek tüpü gözden cikardim,test ettirecegim yerde imha etirip kac bar a kadar dayana bilecegini ölctürmek :him:s

Kadir sanırım anlatamadım, bunu senin yaptırman bu tüpleri aklamaz,
    1) tüp dışı tornalanmaması gerekiyor, bu konuda üniversiteden Prof. seviyesinde detaylı bilgiler aldım.
    2) senin yaptıracağın basınç testini ( laser kontrollü tahribat test'i) sanırım üniversiteleri araştırmalısın, ama dediğim gibi bu senin işin değil, sen kendine bunu iş edinsende diğer kullanıcılar için bu bir emsal teşkil etmez.

• mustafa bey bu at 44w kullanıcısıyım bu tüp olayı içime dert oldu
    biz ne yapmalıyız firmaya geri gönderip test edilmiş tüpmü isteyelim herkez istese bile bişey olmaz deyip yapmazlarsa tüketici mahkemesinemi başmı vuralım çünkü tüplerin geleceği belirsiz bi durumda ve acıkcası beni korkutmaya başladı bu tüpleri bana hatsan hediye etmedi paramla aldım tüplerde tehlike varsa canımı tehlikeye atmak için para vermiş oluyorum cevremde buna dail

korfezteam.png

• Başka bir marka tüp takmak mümkünmü bu tüfeklere? Örneğin T12 nin tüpünü

Demiştim ama kaynadı arada?

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• RaptorX'e binaen şunu söyleyebilirim ki evet doğrudur ben pompamı ikinci kez hatsan servise yolladım.Diğer arkadaşlarda belki tüp ve valf sorunu olmuştur.Bu sorunlar gördüğüm kadarı ile bende vuku bulmamıştır.Bununla birlikte pompa konusunda bir hoşnutsuzluğum olduğu zaten aşikardır.Ancak pompanın sıkıntılı olması şuan benim tüfek hakkındaki görüşlerimi değiştirmemiş durumdadır.Sonuç olarak firma iyi bir kampanya yapmıştır.Bu kampanya belli bir gelir seviyesinin altındaki kişilere de PCP sahibi olma imkanı sağlamıştır.Bu imkanın yanında pek çok kişinin PCP'den beklentilerini de karşılayan bir ürün sürmüştür piyasaya.Ortalama satılan 40 tüfekten benim şahsen bildiğim hoşnutsuzluk sayısı, tüp olaylarını katmazsak yok gibi.

Arkadaşın yaptığı eleştiri çok ağır.Sorsan can güvenliği ve kalite adına bu tüfeği evine sokmaz 900 lira da vermez ama kalıbımı basarım ki tüfeği hediye etsem yarın bayıla bayıla kullanır.Ben arkadaşın bu durumuna sinirleniyorum.

• pcp tüfek demek basli basina dert demek anladigim,kalkipda 201 metre atisi yapip rekoru egale etmiyecegime göre.genelde kisa mesafe atislari yaptigimi göz önünde bulundurursam,(benim kisa mesafem 100 metre biraz ötesi yeterde artar bile) neyime pcp tfek yaff ;şrofls;.

• Hocam sonuçta torpedo 155 beni de aşırı derecede tatmin ediyordu.Ben neden PCPye geçtim dersem cevap şu : Kır kurma kolunu,mermi koy,atış yap.Sonra tekrar kır tekrar atış yap.Sonra tekrar aynı durum.Ben rahatlığı yüzünden PCP'ye geçtim.Yoksa çoğu kişi gibi 100 metre ve üstü gibi bir niyetim yok genel olarak.10 metre olsun, 20 metre olsun ama rahat olsun.

• RaptorX'e binaen şunu söyleyebilirim ki evet doğrudur ben pompamı ikinci kez hatsan servise yolladım.Diğer arkadaşlarda belki tüp ve valf sorunu olmuştur.Bu sorunlar gördüğüm kadarı ile bende vuku bulmamıştır.Bununla birlikte pompa konusunda bir hoşnutsuzluğum olduğu zaten aşikardır.Ancak pompanın sıkıntılı olması şuan benim tüfek hakkındaki görüşlerimi değiştirmemiş durumdadır.Sonuç olarak firma iyi bir kampanya yapmıştır.Bu kampanya belli bir gelir seviyesinin altındaki kişilere de PCP sahibi olma imkanı sağlamıştır.Bu imkanın yanında pek çok kişinin PCP'den beklentilerini de karşılayan bir ürün sürmüştür piyasaya.Ortalama satılan 40 tüfekten benim şahsen bildiğim hoşnutsuzluk sayısı, tüp olaylarını katmazsak yok gibi.

Arkadaşın yaptığı eleştiri çok ağır.Sorsan can güvenliği ve kalite adına bu tüfeği evine sokmaz 900 lira da vermez ama kalıbımı basarım ki tüfeği hediye etsem yarın bayıla bayıla kullanır.Ben arkadaşın bu durumuna sinirleniyorum.

evet kampanya göze ve kulağa hoş geliyordu. ama kampanyaya bir bakalım:
    1. yaylı bir tüfek (hemen hemen kimse bahsetmiyor, hemen herkez satmaya çalışıyor)
    2. reddot (yine satılmaya çalışılıyor, haftasonu gördüm kalitesiz bişey)
    3. tabanca (kimse kullanmıyor, hemen herkez satmaya çalışıyor)
    4. pompa (siz daha iyi biliyorsunuz, daha önce hill pompa almış olanlar satmaya çalışıyor)
    5. yedek tüp vardı birde sanırım (tüplerden bu konuya geldik zaten)
    6. 2-3 kutu pellet (anladığım kadarıyla buda isabetsiz bişey)
    7. dürbün (bu da kötü çıktı, iyileride var sanırım)

bende diyorumki, bu çoğunlukla işe yaramaz hediyeler yerine güvenli ve kalite kontrolden geçmiş bir silah verselerdi, hadi kombo dediler yanına verdikleri dürbün bari kaliteli olsaydı.

ayrıca bedava sirke baldan tatlıdır. bu silah parayla satılırken hediye ederseniz tabiiki kabul eden bulunur .

sonuçta her zaman derim, bu hobimizdir. herkez keyif aldığı şekilde yapsın.

keyifli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• o kadar para veren olupda kac kisi 200 metre rekorunu egale etti dostum.havali tüfek bu cok da macera aramamak gerek,
    bende senin gibiydim ama biraz farkli kardes, pcp tüfek beni kesmedi acikcasi,ben bir basladimmi atisa durdura bilene ask olsun.ugrasamam onun tüpü tenceresi ile,zaten boncuk tabancasi gibi geldi bana,bana ters bu tüfek,öyle yisillik olsun diye aldim ;şrofls;.
    ama arazide kapismaya hazirim marka fark etmez g;$i
    ben yayli adamiyim yayli

• 1. Verilen yaylı tüfek : hatsan mod 95 sas : Göz / Gez / Arpacık ile gayet başarılı olan bir tüfek.Kaldı ki tüfeği ben de satmayı düşünüyordum.Satmayı düşünen pek çok kişi de o sıralar ya benim gibi nakit sıkışıklığı içindeydiler ya da PCP varken artık yaylı ile uğraşmak istemiyorlardı.Kimileri eline geçer geçmez kimileri de eline geçmeden direk sattı.Müsterih olun RaptorX :) Mod 95 SAS'ı belki teknik olarak Mustafa Bey ya da sizin gibi tanımlayamam ancak tüfek kötü değildir.Atışları iyidir.Keyifle kullanılacak hafif, çoğu emsaline görede tepmesiz bir tüfektir.
    2. Reddot : Optima 1*40 : Mod 95 SAS ile kullandım bir müüdet.Ancak beni açmadı.ürün olarak bana hitap etmiyor.Çok kaliteli bir marka da olsa ben artık ya dampa+dürbün ya da göz gez arpacık üçlüsünden yanayım.Ürün hediye gelmiştir.Kullanılınca beklentileri karşılıyor.Ancak mesela forumdan FUIGO arkadaşımızda da RED DOT vardı.Markasını bilmiyorum ama yurt dışından aldırmıştı.Ondaki kadar kaliteli olmasını zaten beklemiyordum.Sonuç olarak ben ilk başlarda ayar olayını tam olarak çözemesem de artık kullanabiliyorum.
    3. Tabanca : AT44 kampanyası ile gelmedi.WEBLEY RAIDER kampanyası ile geldi.Bilgim yok.
    4. Pompa : Bu konuda birşey diyemiyorum.Zaten durum ortada.Bununla birlikte pompa konusunda sorunlu olan bir benim anlaşılan.
    5. Yedek tüp vardı birde sanırım : Tüp konusunda sıkıntılı arkadaşlar var.Umarım düzelecektir.
    6. 2-3 kutu pellet : Ben daha kullanmadım çünkü 20 kutuya yakın gamo pro magnum ve gamo pro hunter'ım mevcut.Torpedo 155'i sattığım akrabama verdim.Onun torpedo ile attım.Fena değil.4.5 mm. olanları ise zaten mod 95 sas ile kullanıyorum.Memnunum da.
    7. Dürbün : 3*12-44 Optima : Tabi ki ben de isterdim ki orjinal bir gamo 6-24*50 versinler.Ne bileyim 8*32-44 BSA 1" versinler.Ya da 10*40-50 TASCO versinler.Arkadaşların belirttiği gibi bir durum bende olmadı.Tabi bende olmadı diye bu dürbün için çok kaliteli diyemem.Ancak başlangıç için iyi diyorum.Kaldı ki 2 ay içinde ya bir 10*40-50 tasco ya da 8*32-44 BSA almayı planlıyorum ben de.Ama gene de kullanışlı bir ürün.Kalitesiz bir ürün değil, dört dörtlük bir ürün de değil.