İlk pcp hangisi olmalı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ilk pcp tüfeğim hangisi olmalı tavsiyeniz var mı pompa ile dolum yapabileceğim atış sayısı fazla gerektiğinde solid atabilen isabetli birşey birazda uygun fiyatlı :)

• ilk ve pcp kelimesi bir araya gelince aklıma direk hatsan flash geliyor :)

Kesinlikle aynı düşünüyorum vede öyle yapacaktım ama okadar basit geldiki vazgeçtim effecto aldım bence de pcp yi tanımak için en hesaplısını almak en mantıklısı

• Başlangıç için 101 iyidir kolay doldurulur hafiftir.

Hocam yeni konu açmak istemedim bir sorum var hatsan pcp pompası 200bar basıyor 250bar pcpyi 200e kadar basıp havasını alıp tekrar basarsak 200ü geçer mi yoksa boşa mı basarız, ve kral pompa 300 bar basınç diyor kral 250barı basabilir mi?

• Official Post

Pompalar o basınçlara çıkacaktır. Ama kralın yeni nesil pompasını öneririm kullanması çok daha basit ve kolay basılıyor.

Daha önce hiç pompa ile pcp doldurmadiysaniz bu dolum işi sizi uzebilir. Çok mesekkatli ve yorucudur

• valla ilk olsun olmasın. Bence biraz paraya kıyıp adam gibi birsey alınmalı. Üst seviye olmazsa da en azında orta seviye bir ürün alınabilir. Hem solid hem de pelet atılacaksa. Kral marka bir ürün seçerdim. Kısa olacaksa Kral Breaker 5.5 çok güzel seçenek. Kral SuperJumbo 5.5 atış sayısı fazla ve güçlü ve isabetli. Çok güçlü olacaksa Bigmax x oda 6.35 tercih edilmeli.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• ilk pcp tüfeğim hangisi olmalı tavsiyeniz var mı pompa ile dolum yapabileceğim atış sayısı fazla gerektiğinde solid atabilen isabetli birşey birazda uygun fiyatlı :)

huğlu effecto px4 veya px5

• valla ilk olsun olmasın. Bence biraz paraya kıyıp adam gibi birsey alınmalı. Üst seviye olmazsa da en azında orta seviye bir ürün alınabilir. Hem solid hem de pelet atılacaksa. Kral marka bir ürün seçerdim. Kısa olacaksa Kral Breaker 5.5 çok güzel seçenek. Kral SuperJumbo 5.5 atış sayısı fazla ve güçlü ve isabetli. Çok güçlü olacaksa Bigmax x oda 6.35 tercih edilmeli.

Hocam bu ara aldım aldım yoksa iki katına çıkacak fiyatlar 😂

• Havalı hobisi için bütçeniz ne kadar.

Tüfek

Optik

Dolum ve ekipmanları

Mühimmat atış ve ekipmanları.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• 12 bin tl civarı

Tavsiyem set halinde forumdan 2. El bakmanız effecto Px5 vardı set halinde satılan şimdi var mı bakmadım ama. Modlanmış PX5 solidleride iyi atıyor namlusunun sevdiğini biliyorum.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Yeni PCP ler görünmeye başladı kesinlikle bekleyin derim. 🥹

Yerli FX M3

15.06.2023

16440 TL İncelemesini merak ediyorum bakalım forumdan ilk kime nasip olacak.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Hocam yeni konu açmak istemedim bir sorum var hatsan pcp pompası 200bar basıyor 250bar pcpyi 200e kadar basıp havasını alıp tekrar basarsak 200ü geçer mi yoksa boşa mı basarız, ve kral pompa 300 bar basınç diyor kral 250barı basabilir mi?

havayı almak sadece pompanın hortumundaki havayı boşaltmaya yarar. Ve eğer daha çok basmak istiyorsanız yeniden hortumu doldurmak zorunda kalırsınız. Sonra da kaldığınız yerden devam edersiniz. Sürekli pompa kullanan biri olarak 250 bar üstünün fiziki olarak çok zor olduğunu belirtmeliyim. 82 kiloyum. 250 barda nerdeyse ayaklarım yerden kesiliyor. Tahminimce 280 bardan sonra zıplayarak basmam gerekir.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot