Dünyanın gelmiş geçmiş en güçlü silahı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hiroşimaya atılan bombadan 3800kat güçlü,
    10 kilometrelik bir alevtopu yükseliyor havaya,
    böyle özellikleri olan bi bomba üretilme amacı nedir ki ?

Hatsan Mod 135 0.22 cal
    Crosman 2100
    Tekirdağ Merkez

• Ve bu yarım güç'e düşürülmüş hali ... Ne için yapıldığı meçhul.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• İnsan soyunu temizlemek için cevabından başka bir cevap gelmedi aklıma. :|

• bu bombayı yapan en az bu bomba seviyesinde namerttir bence mertçe dövüşmeyi beceremiyorlar japonyada ki gibi at kitle imha silahını sonra kazandım de! o kadar fetih yapmış bir devletti Osmanlı baksınlar bakalım hangi tarih sayfasında var böyle bir katliam.

HATSAN MOD140 .22 Cal. , Optima 3-9 x 32

• bu bomba rusların yaptığı bir hidrojen bombası ruslar bombayı kutuplara yakın bir yerlerde denediler ve bu bombanın şok dalgası dünyanın çevresini 9 kez dolaştığı söylenir ve patlamanın 950 km uzaktan çıplak gözle görüldüğü anlatılır.bu bombayı patlatmak için fünye olarak küçük bir atom bombası kullandılar. bu bombaların avantajı nükleer bombalar gibi radyasyon ve çevre kirliliği yaratmaması.bildiğim kadarıyla 1970 lerden sonra bir daha denemesi bile yapılmadı. :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• hiroşimaya atılan bombadan 3800kat güçlü,
    10 kilometrelik bir alevtopu yükseliyor havaya,
    böyle özellikleri olan bi bomba üretilme amacı nedir ki ?

Caydırıcılık olabilir mesela ;).

Evet bu bir rus yapımı hidrojen bombası, ve ruslar bunu 1950 lerde finlandiya civarında bir yerde denemişlerdi ve bu bombayı bırakan uçak zor kurtarmış paçayı.

• bugün hiroşimaya atılan bombanın yıl dönümü umarım birdaha böyle bir olay olmaz

KIZÇOCUĞU

Kapıları çalan benim
    kapıları birer birer.
    Gözünüze görünemem
    göze görünmez ölüler.

Hiroşima'da öleli
    oluyor bir on yıl kadar.
    Yedi yaşında bir kızım,
    büyümez ölü çocuklar.

Saçlarım tutuştu önce,
    gözlerim yandı kavruldu.
    Bir avuç kül oluverdim,
    külüm havaya savruldu.

Benim sizden kendim için
    hiçbir şey istediğim yok.
    Şeker bile yiyemez ki
    kâat gibi yanan çocuk.

Çalıyorum kapınızı,
    teyze, amca, bir imza ver.
    Çocuklar öldürülmesin
    şeker de yiyebilsinler.

"Nazım Hikmet Ran"

• muhteşem bir şiirmiş bütün ön yargılarımı yıkıp nazım u½%; okuyacağım.

hamdım piştim yandım oldum.

• alçaklar ve zalimler için cehennemin kapıları ardına kadar açık. onları orda sonsuz azap bekliyor olacak.yaşasın adalet

• Cennet ucuz değil, Cehennem Dahi Lüzümsuz Değil.

• SAKARYA TÜRKÜSÜ

İnsan bu, su misali, kıvrım kıvrım akar ya:
    Bir yanda akan benim, öbür yanda Sakarya.

Su iner yokuşlardan, hep basamak basamak;
    Benimse alın yazım, yokuşlarda susamak.

Her şey akar, su, tarih, yıldız, insan ve fikir:
    Oluklar çift, birinden nur akar, birinden kir.

Akışta demetlenmiş, büyük, küçük, kainat:
    Şu çıkan buluta bak, bu inen suya inat!

Fakat Sakarya başka, yokuş mu çıkıyor ne?
    Kurşundan bir yük binmiş, köpükten gövdesine:

Çatlıyor, yırtınıyor yokuşu sökmek için.
    Hey Sakarya, kim demiş suya vurulmaz perçin?

Rabb'im isterse, sular büklüm büklüm burulur.
    Sırtına Sakarya'nın, Türk tarihi vurulur.

Eyvah, eyvah, Sakarya'm, sana mı düştü bu yük?
    Bu dâvâ hor, bu dâvâ öksüz, bu dâvâ büyük!..

Ne ağır imtihandır, başındaki Sakarya!
    Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya?

İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal;
    Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal,

Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan:
    Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan!

Şimdi dövün Sakarya, dövünmek vakti bu ân;
    Kehkeşanlara kaçmış eski güneşleri an!

Hani Yunus Emre ki, kıyında geziyordu?
    Hani ardına çil çil kubbeler serpen ordu?

Nerede kardeşlerin, cömert Nil, yeşil Tuna?
    Giden şanlı akıncı, ne gün döner yurduna?

Mermerlerin nabzında hâlâ çarpar mı tekbir?
    Bulur mu deli rüzgâr o sedayı: Allah bir!

Bütün bunlar sendedir, bu girift bilmeceler;
    Sakarya, kandillere katran döktü geceler.

Vicdan azabına eş kayna kayna Sakarya.
    Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

İnsan üç beş damla kan, ırmak üç beş damla su:
    Bir hayata çattık ki, hayata kurmuş pusu.

Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek:
    Siz, hayat süren leşler, sizi kim diriltecek?

Kafdağını assalar, belki çeker de bir kıl!
    Bu ifritten sualin, kılını çekmez akıl!

Sakarya, saf çocuğu, mâsum Anadolu'nun,
    Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun!

Sen ve ben, gözyaşıyle ıslanmış hamurdanız;
    Rengimize baksınlar, kandan ve çamurdanız!

Akrebin kıskacında yoğurmuş bizi kader;
    Aldırma, böyle gelmiş, bu dünya böyle gider!

Bana kefendir yatak, sana tabuttur havuz:
    Sen kıvrıl, ben gideyim, Son Peygamber kılavuz!

Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya:
    Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!

NECİP FAZIL KISAKÜREK

nazım hikmeti ran'ı rahmetle anarken benimde çok sevdiğim bir şiiri yazmak geldi içimden.....kusuruma bakmayın....yeri değil ama...

• 2. dünya savaşında 60-70 milyon insan hayatını kaybetmiş. Hiroşima ve Nagazaki ye atılan bombaların amacı, her ne kadar ironik görünse de, Japonları teslime zorlayarak, daha fazla insan ölümüne son vermektir.
    Olayın çarpıcı olan tarafı, tek bomba ile yüzbinlerce insanın hayatını kaybetmiş olmasıdır. Toplam harp zayiatında, Japonya 8-9 uncu sıralarda gelmektedir.

[Resim Engellendi: http://img26.imageshack.us/img26/222/wwii.th.png]

Savaşın sonuna doğru gerek Almanya gerek se Japonya, benzer bir bombanın yapımı ile uğraşmaktadırlar. Kullanan ise, bombayı ilk yapan taraf olmuştur.
    Almanya veya Japonya nın, daha erken hazır olmaları durumunda, benzer bir bombayı tereddütsüz kullanacaklarına inanıyorum.
    Savaş, çirkin bir oyun ve her ne kadar kuralları varmış gibi görünse de uygulama farklı oluyor.

• Kafamdakileri yazmışsın Ülkü üstadım. Parmaklarına sağlık. Hiroşima ve Nagasaki'nin faturasının belki de dünyanın tek kurtuluşu olan atom enerjisine kesilmiş olması da bence üzücü bir durum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• HZ. Mevlana derki '' Eğer bir zerreyi (atomu) kesersen, ortasında bir güneş ve güneş etrafında durmadan dönen gezegenler bulursun '' ... ve bu sözü Einstein nın 1905 te bulduğu E=m.c2 formulunden vede 1930 da otto Hahn ve lisa meitner in , atomu raslantı sonucunda parçalamasından tam 700 yıl önce , Avrupada dünya yuvarlak diyince kafası kesilen insanların olduğu bir dönemde söylemiştir ... daha atomun bile varlığından haberi olmayan o zamanın insanları için ne müthiş bir bilgi ... Bu muazzam güçten bomba yapma fikride geri kalmamıştır tabikide , ancak atom güçü hayatında en önemli kaynaklarından güneşteki temel olaydır zaten ... insanlık sadece temiz saf bir güçü alıp şeytanlaştırmışlardır herzamanki gibi ...

Birşeydaha söylemek istiyorum , işim gereği Japon üretimi CNC makinaları kullanıyorum , ve japonya 2. dünya savaşı tazminatı olarak hala gözetim altında , 0.006 mm nin altındaki makinaları japonya yurt dışına satarken USA nin gözetimi altında ... makina geliyor bekliyor , adamlar geliyor bakıyor silah üretimi varmı fabrikada , sonra makinayı kuruyorlar vede üstüne bir alet takıyorlar , makina yerinden oynadıgı anda haberleri oluyor .. fabrika içinde bile makinanızı izin alıp oynatabiliyorsunuz 30 cm bile olsa ... bu denli ciddi adamlar ... oysa bir alman yada USA üretimi makina al istersen seri üretim silah yap kimsenin sesi çıkmaz kendi devletinden başka

• Son yıllarda Nükleer silah kullanımı yerine konvansiyonel silah kullanımı dünya ülkelerince daha çok ilgi görüyor nedeni ise nükleer bir silah kullanıldığı zaman o bölgenin tekrar kullanılabilmesi imkansız hale gelmekte ve yakın zaman da meydana gelecek olan savaşların su ve gıda için yapılacağınıda göz önünde bulundurursak artık kimsenin nükleer bir silah kullanmak istememesini gayet iyi anlıyabiliriz. Yakın zamanlarda Amerika Bombaların Anası adını verdikleri bir bomba geliştirmişti, Rusya sa buna karşılık Bombaların Babası adını verdikleri bir bomba geliştirdi :)

".... Patlama havada meydana geliyor. Bombanın meydana getirdiği yakıcı maddeden oluşan bulutun patlaması sonucu çok yüksek sıcaklık oluşuyor. Bu yüksek sıcaklığın sonucunda çevrede bulunan tüm canlılar buharlaşıyor. Bombanın patlamasından sonra toprakta ne kimyasal ne de nükleer atık kalıyor."

http://msnbcntv.com.tr/news/419708.asp (Bombaların Babası ile ilgili haber)

http://www.savaskarsitlari.org…ID=5&ArsivAnaID=22910 (Bombaların Anası ile ilgili haber)

• amerıkalıların japonyaya attıkları bombanın olmazsa olmazı olan uranyum 512 savasın son donemınde alman donanmasının teslım olması ıle ele gecırdıklerı bır denızaltıda bulunmustur yanı almanlar eger bu denızaltıyı yakalatmamıs olsalardı bugun tarıh cok daha farklı olurdu cunku amerıkalılar bu bombayı yapmayı ele gecırılen uranyumdan ve alman muhendıslerden ogrendıler

STRIKKER WORTEX