Pnömatik (PCP) tüfek tercihiniz ? " ANKET "

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Para sorununuz olmasa hangi PCP tüfeği tercih ederdiniz? 743

1. AirArms S410-SL XTRA Power (217) 29%
    2. FX Gladiator (166) 22%
    3. AT44 (145) 20%
    4. FX Revolution (128) 17%
    5. Weihrauch HW100 (86) 12%
    6. FX Royale 400 (52) 7%
    7. Evanix AR6 (47) 6%
    8. FX T12 (36) 5%
    9. AirArms MPR-FT (31) 4%
    10. Walther Dominator 1250 (23) 3%
    11. Benjamin Discovery (16) 2%
    12. Falcon (14) 2%
    13. Webley Raider (14) 2%
    14. Evanix S10 BA (13) 2%
    15. Evanix S10 SL (11) 1%

Değerli Arkadaşlar bu Anketimizde her üyemiz 2 oy kullanabilir ve oylar sonradan değiştirilemez, para sorununuz yok ve gönlünüzdeki aslanı seçiyorsunuz.

Neden 2 oy? : Bir silahı özelliklerinden dolayı çok beğenirsiniz, bir başka silahı ise sırf estetiğinden dolayı beğenirsiniz, bu yüzdendirki 2 farklı silahta oy kullanabilmenize imkan sağladık,

Silahlar için ayrıntılı bilgilere forumumuzda arama motorunu kullanarak yada bu linke tıklayarak standart bilgi ve fotoğraflarına ulaşabilirsiniz :
    http://www.airgunturk.com/sila…banca-ayr-nt-l-bilgileri/

Not : Markaları seçerken, yerli üretim, ülkemize ithal edilmiş ve edilmek üzere olanları seçtik.

Hangi 2 tüfeği seçtiğinizi ve nedenlerinide açıklarsanız, foruma ve havalı silahlar hobisine yeni giren arkadaşlarımızada kaynak bilgi sağlamış oluruz.

• bu maçı fx gladiator ve airarms s410 ikilisi kazanır. :)

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Pratik kullanımı, yarı otomatik oluşu ve atış hızı (parmağınız ne kadar hızlıysa) için FX Revolution; estetiği, malzeme kalitesi ve isabeti için AA MPR-FT...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Not : Markaları seçerken, yerli üretim, ülkemize ithal edilmiş ve edilmek üzere olanları seçtik.

Mustafa abi o zaman bir de yaylılarla ilgili başlık aç da Air Arms Pro-Sport'u seçelim. ;kihhik,

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Tüp hacmi ile gönüllerin aslanı gladiator. şık tasarım ise t12 de.

Gamo CF-X 4.5mm + 3-12x44 AOE optima ;box;x
    Kalem, fırça, mermer nedir birer oyuncak,
    Şaheserler süngülerle yazılır ancak!

bursateam.png

• havalıda estetikten ziyade kalite aranmalıdır. tüfek gücü kendi üretiyor ve her bir parçasının bu güce katkısı olmalıdır. ahşap dipcik güzel hoş harika görüntü ama gel gelelim kendim için konuşuyorum kereste taşımak gibi geliyor. bize hacim, güç,isabet lazım durum böyle ise fx gladdd ... başka söze gerek varmı ? ;şrofls;.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• s410: estetik,kalite,modifiye kolaylığı,uzak mesafede hassas hedef atışları.
    Fx Gladiator: kapasite,kalite,uzak mesafede hassas hedef atışları.

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• FX Revo neden Glad tan kötü? bunu anlayabilmiş değilim. FX Revo düşünüyordum, ama Gladı bu kadar öven açıklamalardan sonra inanın Revo' dan soğudum. Mustafa Bey bu konuyu açıklarsanız, gerçekten çok memnun olacağım. gerçekten Glad, Revo' dan iyi mi?

saygılarımla.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)

• Official Post

FX Revo neden Glad tan kötü? bunu anlayabilmiş değilim. FX Revo düşünüyordum, ama Gladı bu kadar öven açıklamalardan sonra inanın Revo' dan soğudum. Mustafa Bey bu konuyu açıklarsanız, gerçekten çok memnun olacağım. gerçekten Glad, Revo' dan iyi mi?

saygılarımla.

FX Gladiatorün FX Revolutiona göre fazla tercih edilmesinin nedeni sanırım tüp hacminin daha fazla olması, onun dışında kalite olarak her iki silahta aynı, hatta Revolution çok daha teknolojik bir silah ve Dünyada seri üretim tek yarı otomatik PCP havalı tüfek markası,

• Digerlerinden estetiği ile ayrılan Airarms'ı seçtim.

• Aslan parçası Glad; tüp hacmi, 3 kademe güç ayarı estetetik bulmam, isabetli olması ve gücünden dolayı tercihim.
    Raider; Hafif, ahşap kundaklı, istediğim gibi söküp takıp güç ayarı yapabileceğim, cici bir tüfek :)

• İlk tercihim yarı otomatik oluşundan dolayı revo tüp hacmide ufak sayılmaz bence hatrı sayılır bir tüp hacmi var. +;tuftabV#

İkinci tercihim 3 kademeli güç ayarı ve büyük tüp hacminden dolayı glad.;tufey#

• AirArms S410 ve HW100...
    Her ikisi de evladiyelik tüfekler. Eğer imkanım olsa, iki tüfekten birini, önümüzdeki 20-30 yıl parçaya ihtiyaç duymayacak şekilde tüm yedek parçalarıyla (yedek tüp, O_ringler, yedek şarjör, vs.) alırdım.

Evanix Windy City .22 Leapers UTG 3-9X40 TF2
    Байкал ИЖ-53М .177 Leapers UTG 4x32
    Darne (Saint Etienne) 12ga.

• Benim bilgim olmadığına oy kullanmıyorum ama şu Evanixlerede yorum yapın bilgilenelim lütfen :)

• AA MPR-FT ve Falcon 'u seçtim, Envanterimde olmadığı için ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• valla arkadaşlar bana kalırsa hafiflik ve estetikden dolayı T12 estetik ve güçten dolayı ise airarms

• AA MPR-FT ve Fx Royal 400 oy oy oyyy

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Şuana kadar beni yüzüstü bırakmadığı, uygun fiyatı ile bana bu zevki yaşattığı ve de uygun mühimmat ile atışlarımda atıcı hatası dışında hedef kaçırmadığım için Hatsan AT44.Şuan için iki eksiği var.400 cc. tüp ve ahşap T kundak.Ha bir de orjinal olarak fabrika çıkışı 20 cm x 3 cm moderatör.

İkinci tercihim ise okuduklarıma binaen EVANIX S10 SL.Bu tüfeğin de eğer ahşap T kundak modeli satılmaya başlanırsa daha da güzel bir kombinasyon olacak.Ayrıca AT44'den sonra uygun fiyatı ile de tercih edilebilecek bir tüfek.

Seçmememe rağmen AA tüfekler için de bir şeyi söylemeliyim ki anladığım kadarı ile bu tüfekler altın bilezik kıymetinde.İkinci elde satarken belki de en az değer kaybeden ya da hiç kaybetmeyen bir marka.Belki de şuan hali hazırda bir bayi üzerinden sıfır satışı yapılmadığı için böyle ama gene de şuan için ALTIN BİLEZİK hükmünde AA'lar.