AirArms S410 113fpe

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Değerli Arkadaşlar,

Benim eski S410 tüfeğimde yaptığım modlamayı hatırlayanlarınız olacaktır, 30grains pelet ile 1035fps namlu çıkış hızı elde etmiştim bu da 71fpe enerjiye tekamül ediyordu.

Son yaptığım iyileştirmeler ile 30grains peleti 1147fps namlu çıkış hızında 88fpe enerji üretirken, kıç kıça yapıştırdığımız 2 adet 30grains peleti, tüpte 200bar hava var iken 919fps namlu çıkış hızı ile 113fpe enerji üretmiştir,

Her atışta silahın manometresinde 7 bar eksilmiştir.

5 atışlık 30grain sonuçları ise;
    Başlangıç tüpteki hava : 210Bar

1- ) 1147 ft/sec
    2- ) 1140 ft/sec
    3- ) 1134 ft/sec
    4- ) 1120 ft/sec
    5- ) 1114 ft/sec

Kalan hava 175Bar.

• Komşular polis çağırmıyor mu ;d;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Komşular polis çağırmıyor mu ;d;

Evi kastediyorsan zaten ormanda müstakilim, şirkette ölçümleri Kadir yaptı, orada da bodrum katta yapıyoruz kimse duymuyor ;şrofls;.

• 30 grain le bu hızla atıyorsa 14 grainle düşünemiyorum ;dance;

Walther Talon Magnum Sas 5,5mm

• Seri üretim ne zaman, ön sipariş verebiliyor muyuz? :)

• Benim makine son haliyle 30 graini 961 fps atıyor(200 bar) ve hedef üzerindeki tahribatı inanılmaz.
    Bahsedilen 1147 fps te 30 grain solid mühimmatın tahrip gücünü sadece hayal edebiliyorum.Kesinlikle ateşli tadında bir silah olmuş.
    Tahribat testlerini görmek isterdim.....iki adet 185 litrelik varili deler sanırım ?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Bu değerler sanırım ülkemizdeki pcp ler arasındaki en yüksek değerler. 71fpe bile siz daha iyisini yapana kadar öyleydi sanırım Mustafa Bey?Benim merak ettiğim iki husus var başlık sahibi Mustafa Bey ya da bilgisi olan forumseverler yanıtlarlarsa sevinirim.1 - Bu kadar yüksek gücün örneğin 100 metre gurupmana aşırı olumsuz etkisi olur mu? 2-113 fpe enerjinin enerji biriminden pek de fazla anlamayan benim gibi biri için gerçek anlamda karşılığı nedir?mesela 22 kalibre bir yivlinin yüzde kaçı , ya da piyasadaki 36 numaralık yivsiz silahlarla karşılaştırınca nasıl bir oran oluşturur ? Belki biraz kolaya kaçıyorum araştırıp öğrenebilirdim ama yine de yanıtlayan olursa şimdiden teşekkürler..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• 1 - Bu kadar yüksek gücün örneğin 100 metre gurupmana aşırı olumsuz etkisi olur mu? 2-113 fpe enerjinin enerji biriminden pek de fazla anlamayan benim gibi biri için gerçek anlamda karşılığı nedir?mesela 22 kalibre bir yivlinin yüzde kaçı , ya da piyasadaki 36 numaralık yivsiz silahlarla karşılaştırınca nasıl bir oran oluşturur ? Belki biraz kolaya kaçıyorum araştırıp öğrenebilirdim ama yine de yanıtlayan olursa şimdiden teşekkürler..

1- Olmaz. Hatta silahın namlusu bu güce dayanabilecek yapıdaysa ve atışlar arası stabilite de iyi ise ki ölçümlerde gayet iyi görünyor, aksine bu gücün isabete olumlu etkisi olur.
    2- Piyasadaki en güçlü silahlardan biri olan Gladiator 30fpe, Daystate Air Ranger ise 70fpe. Burada bahsedilen güç Gladiator'ın 3.75 katı, Air Ranger'ın ise 1.6 katı.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Mustafa bey , şöyle basıncı biraz arttırsak.Mesela 500-550 bar felan yapsak nasıl olur? :him:s
    Şaka bir yana tebrikler.Video çekebilirseniz seviniriz.Sesini duymak ve tahribatı görmek açısından.

FİLİNTALAR GRUBU

• Cevap için teşekkürler sayın eblemis..Özellikle 100 metrede komşunun pazar sabahı erken öten horozu için büyük tehlike oluşturuyor anladığım kadarıyla:)Şaka bir yana belki forumda ateşli bölümünde mevcuttur ama 22 cal ateşli yivli ve 36 numara ateşlilerin hızını ve enerjisini fps ve fpe cinsinden bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.İyi forumlar

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

zoraki 4.5mm

• Mustafa bey başarılarınızın devamını dileriz havalı silahta bir devrim yapmışsınız tebrikler,şöyle bir şey yapsanız mümkünmü acaba bu tür modlama istiyen arkadaşlar için ön siparişle namlu getirtseniz bu modlamaları bizlerede yapsanız yani insan kıskanıyor sende var bizde yok acıcık bizleride gör.

FEİNWERKBAU 600

• Cevap için teşekkürler sayın eblemis..Özellikle 100 metrede komşunun pazar sabahı erken öten horozu için büyük tehlike oluşturuyor anladığım kadarıyla:)Şaka bir yana belki forumda ateşli bölümünde mevcuttur ama 22 cal ateşli yivli ve 36 numara ateşlilerin hızını ve enerjisini fps ve fpe cinsinden bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.İyi forumlar

22 kalibre en güçlü tabanca mermisi FN üretimi olan 5.7x28mm FiveSeven mermisidir.

Gücü ise 10.35 inç test namlusu ile

31 gr (2.0 g) SS190 AP FMJ mermi ile hız olarak 716 m/s (2,350 ft/s) güç olarak 534 J (394 ft·lbf) dir

22 kalibre en güçlü tüfek mermisi elde doldurulan özel yapımları saymazsak

Winchester Super Short Magnum .223 WSSM (Adı bile fiyakalı)

23 inç test namlusu ile

75 gr (4.9 g) BT(boat-tailed) mermiyi 3,378 ft/s (1,030 m/s)hızda 1,901 ft·lbf (2,577 J) güç ile fırlatır.

http://data.hodgdon.com/cartridge_load.asp

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• normal gücü ile 100 mt komşunun horozu zaten tehlikede

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Official Post

Mustafa bey , şöyle basıncı biraz arttırsak.Mesela 500-550 bar felan yapsak nasıl olur? :him:s
    Şaka bir yana tebrikler.Video çekebilirseniz seviniriz.Sesini duymak ve tahribatı görmek açısından.

Biraz önce şirkette "Batça" Mükerrem bey vardı ve bu muhabbetin sonunda "-Mustafa bey, ben şu silahın sesini bir duymak ve test etmek istiyorum" dedi ve kendisi bizzat krono karşısında test etti, sonuçlar yukardaki yazdığım değerlerin aynısı tabiki ve "Ben bunu götüreyim benim silah sizde kalsın Mustafa bey" dedi ve gülüştük.

.22 kalibre ateşli yivlilerde enerjiler 100fpe lerde başlar ki bu silah ateşli .22 LR lerle eş değer güce ulaşmış durumda.

• 22 kalibre en güçlü mühimmat FN üretimi olan 5.7x28mm FiveSeven mermisidir.

Gücü ise 10.35 inç test namlusu ile

31 gr (2.0 g) SS190 AP FMJ mermi ile hız olarak 716 m/s (2,350 ft/s) güç olarak 534 J (394 ft·lbf) dir

teşekkürler the nighthawk..Burdan şu sonucu çıkarıyorum 22 cal bir ateşli yivsiz silah olduğunu farzetsek hızı ortalama 350m/s olduğunu düşünürsek Mustafa Bey in elde ettiği 113 fpe lik enerji bu farazi silahın elde edeceğinden çok daha yüksek olur.Sanırım başlıkta geçen AA pcp de son nokta olmuş.Tekrar tebrikler emeği geçenlere..

zoraki 4.5mm

• Bu tüfek 6,35 lik bir namluyu haketmiş demektir...

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50

• bu tüfek ile 6,35 mm ortalığı toz duman eder ;( 5,5mm de öyle, işte bu air arms a para bağlarım,aynısından isteyruk ;director;;kihhik,

ciddiyim g;$i