Kral Puncher 22 inceleme, chrono, grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kısa bir bekleme süresi sonunda Kral Puncher elime ulaştı. İncelemelerimi sizinle paylaşmak istedim.
    İlk göze çarpan ayrıntılar şöyle:
    silah görünüm olarak air arms kopyası. Kısa ve ergonomik, manuel emniyet tam olması gerektiği yerde. Levye biraz kaba gibi duruyor ama kurulum çok kolay. Standart model olmasına rağmen 230cc tüpe sahip. Manometre kundağın altında. Kundağın alt tarafında birde bipod bağlantısı yapabilmek için setiskur bulunuyor. Yerli bir silahta ilk defa gördüğümüz güç ayar vidasına sahip. En önemlisi ve benim en çok hoşuma giden yönü ise diğer yerli pcp lerden en az 1 kilo daha hafif :)

Chrono sonuçları.
    Pelet jsb 15.89 Hava 200 bar

1. Şarjör: 880 888 884 893 888 895 895 897 error 893 907 913
    2. Şarjör: 912 error 917 914 905 914 911 915 814 913 error 918
    3. Şarjör: 919 913 902 914 916 913 907 911 903 903 898 887
    4. Şarjör: 894 886 884 879 882 873 867
    Kalan hava 90 bar.

Bu Chrono sonuçları beni çok mutlu etti. Bu rakamlar Kral firmasının son derece başarılı bir Valf ürettiğini gösteriyor.

Lakin sıra hedef atışına geldiğinde tam anlamıyla yıkıldım diyebilirim.
    Tamam sonuçlar berbat değil ama berbata çok yakın.

Bu sonuçlardan şunu çıkardım KRAL firmasının bu silaha ACİLEN!!!!! Adam gibi bir namlu takması gerekiyor.

Tüp hacmi çok iyi, kundak çok iyi, mekanizma çok iyi, kullanılan Valf mükemmelll... lakin takılan kötü bir namlu bu kadar emeği ziyan etmiş. Yazık....

Bu haliyle kullanılır mı?
    Tabiki kullanılır. Fakat fazla bişey beklememek gerekiyor.

Namlu dışında kullanılan diğer parçaların toplamında ortaya çıkan performansın maddi değeri bence 1700-2000 tl çünkü hedef atışlarını yapana kadar silah bende hep bir air arms hissi uyandırdı.

Bu berbat namludan sonra ise silahın değeri 700-800 tl. Dahası yok.

Bu aşılmayacak bir sorun değil diye düşünüyorum. Umarım kısa zamanda yeni bir namlu ile piyasaya girer.

Bunlar tamamen kendi imkanlarımla yaptığım incelemeler ve sonuçlardan çıkardığım kendi yorumlarım. Kişiye ve konuma göre değerler değişiklik gösterebilir.

Bu inceleme fırsatını bana sunduğu için Güngör Av' a teşekkür ederim.

airgunturk.com/attachment/19538/airgunturk.com/attachment/19539/airgunturk.com/attachment/19540/airgunturk.com/attachment/19541/airgunturk.com/attachment/19542/airgunturk.com/attachment/19543/airgunturk.com/attachment/19544/airgunturk.com/attachment/19545/airgunturk.com/attachment/19546/

• elinize sağlık, güzel bir bilgilendirme ve yorum paylaşımı, genede alışmayla daha iyi grupman olacaktır. E tabii bir AA olamaz

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Elinize sağlık. Kullandığınız dürbün ve atış şekliniz hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim.

• güzel bir çalışma olmuş
    bizdeki puncher maxi 25 m biraz daha iyi grupman yapmıstı.
    ilk firsatta bende 50 ve 100 m denemek ıstıyorum ama durbunu değiştirmem lazım ilk önce.

Walther Lg400 Alutec .177------ Konuspro M30 8-32x56

Anschütz 9015 .177 by JH------March-Deon 8-80x56

Kral Puncher Maxi 5,5----- Hawke Eclipse 6-24x50

Mod 85 Sniper 5,5----------Konus 3-9x40

Zoraki 4,5 ve 5,5

300 bar 6 Lt.

• Teşekkür ederim arkadaşlar.
    Dürbün Hawke 8.32x56
    Atışlar yatarak tam destekli yapıldı.

• paylaşım için teşekkürler gerçekten bayağı dağınık olmuş hayırlısı bakalım..

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Güzel bir çalışma olmuş. Forumda 2. puncher chorono sonuçları oldu daha önce mustafa beyin chorono sonuçları ile karşılaştırdığımızda benzer bir sonuç verdi genel olarak Chorono performansı iyi. Grupman dağınık. Genelleyebilmek için puncher kullanıcılarından benzer çalışmalar sonuçlarını görmek iyi olur.
    Bu zamana kadar formda yayınlanan 2 adet puncher chorono değerleri ile AT44 chorono değerlerini karşılaştırmalı olarak grafiksel gösterimi aşağıda sunulmuştur.

airgunturk.com/attachment/19553/

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Tek kelime ile size helal olsun diyorum.
    Böyle bir çalismayi uzun zamandir bekleyen bir toplumu aydinlattiniz.
    Tarafsizca ve durust bir sekilde yorumladiginiz icin agziniza saglik.

Air Arms S400 MPR-FT 4.5 / Hawke Sidewinder ED 10-50x60 TMX
    Kral Puncher Breaker Silent 5.5 / Hawke Sidewinder 8.5-25×42
    Kral Puncher Breaker BullPup W 5.5
    Walther Dominator LG 1250 FT 5.5
    Kral Puncher Maxi 5.5
    Hatsan AT44-10 Tact 5.5
    Stoeger x20 supressor cal. 4.5
    Zoraki Ultra HP 01-2 cal. 4.5
    Gamo pt-85 Blowback 4.5

Hatsan Mod25 Supertact 5.5

• selam,puncher kullanicisiyim tufegin tetigi ile senkronizasyon sorunu oldugunu dusunmekteyim cunku puncherin tetigi cok basit bir duzlem haliyle bi quattro yada ust modellerin mekaniksel duzlemleriyle karsilastirmak dogru olmaz lakin ustalik isteyen ve zaman gecirilmek isteyen bir durum soz konusu daha onceden 8 mt de hic yapamamis oldugum grupmani sadece bu tufekte yapabildim(at44 de yapamamistim) bunuda tetigi iyice cozdukten sonra bir ayar yaparak cozdum,ayar yapilmasini soyle tavsiye edeyim;cekici tutan tirnagin setskurunu saat yonunde sikalim dogru islem bu ama neye gore sikalim? Guzel cevap=kurma kolunu geri cektigimizde cekici kilitleyen tirnagin kilitleme vazifesini en minimum ama en saglikli sekilde olacak sekilde ayarlamak gerekiyorki duzensiz bir ayar olursa cekic tirnaktan kurtulabilir amac bunu en minimum seviyeye dusurmek bunuda kurma kolunu her geriye cektigimizde tirnagin cekici kilitleme (hassas cinlama,tiklama) sesinden saglamasini yapabiliriz en guvenli olmasi gerekecek sekilde.Suanlik en iyi grupmani jsb 13,43 grainde aldim ve en guzel yani tum bunlari e dusuk seviyede yapiyorum haliyle mesafeyi uzatmak istedigimde kademeyi artiriyorum artirinca otomatikman gucun etkisiyle metrik sekilde ust vuruyor boyle olunca durbun sifirlamasina dokunmuyorum bile hersey kendiliginden cozuluyor bu cok iyi bir geometri bu tufek icin 50 mtye kadar grupman dusunurum ama sonrasini yapmadigim icin bilmiyorum oda zamanla cozulur artik bekliyoruz bunun haricinde guzel tufek gucude at44 kadar.

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Evet bahsettiğim grupmanımı resimledim sağ taraftaki tek delikten girdi 3'er atış (ortadaki sıfırlama,belirleme) tüm bunları en düşük seviyede yaptım yaklaşık 650-700 fps aralığı.

• Bu tüfeğin performansını anlamak için 50 mt gurupmanın dağılımını değerlendirilmesi gerekir kanaatindeyim.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Selamlar
    Yerli üretici firmalarda anlam veremediğim bir ticaret anlayışı var. Siz bir tüfeği malzeme olarak maliyetini A kalite üretip bu malzemede bir tüfeğe C segment bir namlu takacaksınız. Daha yeni bitmiş bir anket çalışmasında tüfekte en çok isabet isteyen bir müşteri portföyüne bakılarak ilgili firma yetkilileri bu marka ve modeli kendinden beklenilen seviyeye taşımalı ve tüfeğe layık, namlular ile yeniden elden geçirmelidir.
    Saygılar

• girmeyeli uzun zaman oldu fotuma ne paylasimlar olmus.
    En son girdigimde kral yeni uretilmisti incelemesi bile olmus.
    Elinize saglik.
    Tüfek gercekten AA kopyası namlu kaliteside yükseltilir ise at44 ün yerini dolduracak gibi duruyor.

ZORAKİ ultra hp-01 (5.5 mm)
    HATSAN- at44 wx-10 long LW + UTG Leapers 6-24X50+ EVRENSEL bipod + medaratör + 6lt 300bar scuba
    HATSAN-mod 125 sniper + optima 3-9x44E + sports match dm60 dampa
    HATSAN-mod70 + optima 3-9x32
    HUSAN - Yarıotomatik Şarjörlü av Tüfeği ( 12 cal )
    SAFİR T14 Yarıotomatik Şarjörlü Av Tüfeği ( 36 cal ) + 1x30 Reddot

• Herkese tek tek teşekkür ederim arkadaşlar.

Bir kaç aydır kral puncher pcp silah herkesin dilindeydi. Fakat Mustafa Ekiz Usta' nın yaptığı titiz chrono çalışması dışında silahın bir icraatını görmemiştik.

Üzerine basarak söylüyorum; bu silah Türkiye' de üretilen en düzgün pcp silahtır.
    Mutlak başarıyı yakalamaya ramak kalmış diyebiliriz.

Kral firmasının bu silaha düzgün bir namlu takması durumunda, diğer yerli pcp silahlar mazide bir anı olarak kalacaklar.
    Tabi takılmazsa da Kral pcp silah bizim için bir anı olacak :)

İlerde neler olacağını herkes gibi ben de merakla bekliyorum.

Saygılarımla. .

• Objektif ve detaylı incelemeniz için elinize sağlık.

Peki sizce Tüfekteki namlu problemi önceden de bahsedilen crown probleminden mi (crown olmaması, yanlış crown açısı ya da merkezleme hatası), yiv-setle alakalı bir sorundan mı yoksa bambaşka bir sebepten mi kaynaklı?

Tüfeği maalesef yakından incelemeye fırsatım ve zamanım olmadı. Ancak yorumlardan ve fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla namlu kalitesi arttığı takdirde yerli pcp piyasasını çok rahat ele geçirir kral bu tüfekle. Hatsanın yurtdışı satışlarını da düşünürsek eğer, birçok yabancı ülkede de fiyat/performans konusunda liderliğe oynar...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Teşekkür ederim.
    Yanlış merkezleme hatası, sıfırlama problemi yaratabilir doğrudur. Fakat düzgün bir namlu olsa idi peletlerin hepsini aynı hatalı yönde atardı.
    Bence tamamen yanlış metal seçimi ve hatalı yivset uygulaması sorunu var.
    Umarım kısa sürede bu hata düzeltilir.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen champion ().

• Lw namlu opsiyonu kısa bir süre sonra piyasada olacak..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• lw namlu 8o

Şimdi hatsan düşünsün o zaman. :D

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• lw süper olur ama merak ettim, hatsandan mı alacaklar lw namluları.
    İthal ederlerse ciddi pahalı olur, e üretemezler lisans gerekir.

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal